Рішення № 98044690, 02.07.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2021
Номер справи
380/7736/21
Номер документу
98044690
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2021 року справа №380/7736/21

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» (місцезнаходження: 81772, Львівська область, Жидачівський район, с.Млиниська, вул.Івана Франка, 4Г, код ЄДРПОУ 39780463) звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: 79026, м.Львів, вул.Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 43143039), Державної податкової служби України (місцезнаходження: 04053, м.Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 43005393), в якому просить суд:

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381634/39780463 від 05.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної;

-зобов`язати Державну податкову службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №59 від 30.11.2020, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Млин Агра»;

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381635/39780463 від 05.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної;

-зобов`язати Державну податкову службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №60 від 28.12.2020, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Млин Агра»;

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381636/39780463 від 05.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної;

-зобов`язати Державну податкову службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №61 від 31.12.2020, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Млин Агра»;

-визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2388031/39780463 від 09.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної;

-зобов`язати Державну податкову службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 06.01.2021, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Млин Агра».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем подано на реєстрацію податкові накладні №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020 та №1 від 06.01.2021 проте, їх реєстрацію відповідачем-1 зупинено та запропоновано платнику податків надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК. Позивач надав пояснення та необхідні документи, однак, оскаржуваними рішеннями комісією Головного управління ДПС у Львівській області у реєстрації поданих податкових накладних відмовлено. На думку позивача, оскаржувані рішення відповідача-1 про відмову у реєстрації податкових накладних є протиправними, оскільки він надав вичерпні пояснення та додав відповідні підтверджуючі документи, а податковий орган у своїх рішеннях безпідставно зазначив про надання позивачем копій документів, складених із порушенням законодавства, але при цьому не вказав конкретно, які саме документи та з якими порушеннями законодавства складені, що вказує на необґрунтованість спірних рішень. Отже, позивач стверджує, що оскаржувані рішення Головного управління ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправними та підлягають скасуванню. При цьому, позивач також вказує, що рішення відповідача про внесення підприємства до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, є необґрунтованим і безпідставним, та таким, що порушує його законні права та інтереси (зокрема, як таке, що створює суттєві перешкоди у своєчасній реєстрації виписаних ним податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних). Так, позивач зазначив, що в тексті оспорюваних рішень відсутнє обґрунтування та відомості щодо цифрових показників (розрахунків), відповідно до яких контролюючий орган встановив відповідність підприємства п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків та/або Критеріїв ризиковості операції. Тому позивач не погоджується із вказаними рішеннями, вважає такі протиправними та такими, що порушує права позивача, оскільки не містять належних обґрунтувань чи доказів на підставі яких прийняті. Просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою від 17.05.2021 призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та запропоновано відповідачам у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, надати (надіслати) суду відзив на позов, а також всі письмові та електронні докази.

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

На виконання ухвали суду представник відповідачів подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог повністю. Відзив обґрунтований тим, що Комісією Головного управління ДПС у Львівській області розглянуто повідомлення позивача щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій, з яких встановлено, що позивачем не надано всього переліку документів та пояснень, які наведені у вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішень про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затвердженому Наказом №567. Також, зазначає, що позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020 та №1 від 06.01.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) відповідно до п. «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено Наказом №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу. Під час розгляду пояснень та копій документів встановлено, що позивачем надано документи, які не є достатніми для прийняття оскаржених рішень Комісією. Вказані обставини, на думку представника відповідачів, є підставами для повної відмови в задоволенні позовних вимог.

Інших заяв по суті позовних вимог сторонами суду не надано.

У свою чергу, представник позивача подав відповідь на відзив, де зазначає, що спірне рішення відповідача не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості акту індивідуальної дії суб`єкта владних повноважень, що перешкоджає ТзОВ «Млин Агро» своєчасно та в повній мірі виконати свої обов`язки та скористатися своїми правами, передбаченими чинним податковим законодавством, яким врегульовано порядок реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних. Просить суд задовольнити позов повністю.

Суд встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» зареєстроване як юридична особа 06.05.2015, номер запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації 11041020000000865.

Основний вид діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Агра»: 01.11. - вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Окрім цього, Товариство з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» серед інших здійснює наступний вид діяльності: 01.61. - допоміжна діяльність у рослинництві. Цей вид діяльності включає в себе сільськогосподарську діяльність, яку здійснюють за винагороду або на основі контракту, зокрема, із сівби та садіння сільськогосподарських культур, оброблення сільськогосподарських культур, збирання врожаю.

Починаючи з 01.08.2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» зареєстроване платником ПДВ і йому присвоєно індивідуальний податковий номер 397804609016.

У 2020році Товариство з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» як сільськогосподарський товаровиробник набуло статусу платника єдиного податку четвертої групи, що підтверджується довідкою ГУ ДПС у Львівській області від 06.03.2020.

ТОВ «Млин Агра» здійснює реалізацію сої власного виробництва, вирощеної на орендованих та задекларованих землях Львівської та Івано-Франківської областей, що підтверджується декларацією платника єдиного податку 4 групи, реєстраційний номер 9029653582 від 18.02.2020, довідкою про набуття статусу платника єдиного податку четвертої групи у 2020 року №111881013-01-57-04-13 від 06.03.2020, звітом про посівні площі сільськогосподарських культур форма 4-сг (річна) (Львівська обл.), звітом про посівні площі сільськогосподарських культур форма 4-сг (річна) (Івано-Франківська обл.); звітом про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду форма 29-сг (Львівська обл.), звітом про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду форма 29-сг (Івано-Франківська обл.), довідками територіальних громад стосовно орендованих земельних ділянок станом за 2020 рік.

ТОВ «Млин Агра» здійснює господарську діяльність у приміщеннях, якими володіє на підставі Договору оренди адміністративних та складських приміщень №80619-МА від 08.06.2019, та які знаходяться за адресою: Львівська обл., Жидачівський район, село Млиниська, вул.І.Франка, буд.4Г.

За період здійснення господарської діяльності, протягом якого було оформлено податкові накладні №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020, №01 від 06.01.2021, а саме листопад 2020року - січень 2021року, оренда адміністративних та складських приміщень згідно з договором №80619-МА від 08.06.2019 р, що підтверджується актом здачі-прийняття робіт (надання послуг) №31 від 30.11.2020, актом здачі-прийняття робіт (надання послуг) №36 від 31.12.2020, актом здачі- прийняття робіт (надання послуг) №2 від 31.01.2021, а оплата орендної плати за користування вказаними приміщення підтверджується платіжним дорученням №59 від 04.02.2021, платіжним дорученням №493 від 02.12.2020, платіжним дорученням №60 від 04.02.2021.

Для здійснення сільськогосподарської діяльності ТОВ «Млини Агра» використовує власну спецтехніку, зокрема, комбайн зернозбиральний самохідний марки NEW HOLLAND СХ 8,80, реєстраційний номер НОМЕР_1 (свідоцтво про реєстрацію машини НОМЕР_2 від 05.06.2018 за ТОВ «Млин Агра»), автонавантажувач марки MANITOU MLT 845, реєстраційний номер НОМЕР_3 (свідоцтво про реєстрацію машини НОМЕР_4 від 11.08.2016 за ТзОВ «Західні Лани»), трактор колісний марки БЕЛ АРУ С-1221.2, реєстраційний номер НОМЕР_5 (свідоцтво про реєстрацію машини НОМЕР_6 від 15.06.2015 за ТзОВ «Західні Лани»), трактор колісний марки JOHN DEERE 8320R, реєстраційний номер НОМЕР_7 (свідоцтво про реєстрацію машини НОМЕР_8 від 30.11.2015 року за ТзОВ «Західні Лани»).

ТзОВ «Західні Лани» - це попередня назва ТОВ «Млин Агра». Перейменування ТзОВ «Західні Лани» в ТОВ «Млин Агра» підтверджується протоколом №13/05-17 Загальних зборів учасників ТзОВ «Західні Лани» від 13.05.2017 та наказом ТзОВ «Західні Лани» №03 від 13.05.2017.

Згідно з штатним розписом ТОВ «Млин Агра», затвердженого наказом «Про затвердження та введення в дію штатного розпису» №1/А від 02.01.2020, в штаті товариства з 02.01.2020 до 01.12.2020 перебувало 6 штатних одиниць, з них 3 трактористи. Наказом «Про затвердження та введення в дію штатного розпису» №11 від 01.12.2020 затверджено штат у кількості 9 штатних одиниць, з них 4 трактористи. Копії наказів про прийняття на роботу та посвідчень трактористів-машиністів долучаються.

Для здійснення сільськогосподарської діяльності ТОВ «Млин Агра» здійснює придбання палива для спецтехніки та ремонт спецтехніки.

ТОВ «Млин Агра» володіє ліцензією па право зберігання пального №13180414202000065 від 12.02.2020 (термін дії-до 12.02.2025).

Дизельне паливо для проведення сільськогосподарських робіт у 2020 році придбане у ТОВ «ВОГ ТРЕЙД РЕСУРС» згідно з Генеральним договором поставки нафтопродуктів № 11-ДГ-58 від 27.02.2019, що підтверджено наступними первинними документами: видатковими накладними №36261 від 23.03.2020, №41056 від 02.04.2020, №45124 від 13.04.2020, №50119 від 27.04.2020, №53685 від 04.05.2020, №57689 від 13.05.2020, №61546 від 21.05.2020, №127418 від 18.09.2020, №146348 від 23.10.2020, №150097 від 30.10.2020, №157532 від 12.11.2020, №162911 від 07.12.2020, товарно- транспортними накладними №ВТС0019339 від 23.03.2020, №ВТС0021913 від 02.04.2020, №ВТС0024040 від 13.04.2020, №ВТС0026732 від 27.04.2020, №ВТС0028244 від 04.05.2020, №ВТС0030350 від 13.05.2020, №ВТС0032498 від 21.05.2020, №ВТС0066037 від 18.09.2020, №ВТС00753820 від 23.10.2020, №ВТС0077394 від 30.10.2020, №ВТС0080879 від 12.11.2020, №ВТС0084417 від 07.12.2020, платіжними дорученнями №3662 від 26.02.2020, №262 від 10.09.2020, №365 від 16.10.2020, №366 від 19.10.2020, №459 від 13.11.2020.

ТОВ «Млин Агра» у 2020році здійснювався ремонт та діагностика сільськогосподарської техніки, що підтверджується актами надання послуг №АГ-12/08200 від 12.08.2020 та №АГ- 07/10102 від 07.10.2020.

Для можливості здійснення вирощування сої у 2020 році ТОВ «Млин Агра» придбано:

-насіння сої «ЕС Ментор» 1 репродукція у ТОВ «Агрозернотехнологія» у кількості 36,10 т., на виконання Договору №05-03-2019 від 05.03.2019, додатку до Договору №05-03-2019 від 05.03.2019 від 18.03.2019, та згідно видаткової накладної №00000042 від 18.03.2019, акта приймання-передачі товару від 18.03.2019, платіжного доручення №3323 від 31.10.2019;

-мінеральні добрива «Сульфат Амонію» у ТОВ «Агросем», кількістю 300 тонн, на виконання Договору №08.10.19-134 від 08.10.2019, специфікації №2 до Договору поставки №08.10.19-134 від 08.10.2019 від 31.01.2020, та згідно видаткової накладної №АГ-21- 02112 від 21.02.2020, видаткової накладної №АГ-04-02145 від 04.02.2020, товарно- транспортних накладних №АГД00086490 від 04.02.2020, №АГД00086492 від 04.02.2020, №АГД00086493 від 04.02.2020, №АГД00087264 від 21.02.2020, №АГД00087265 від 21.02.2020, №АГД00087266 від 21.02.2020, №АГД00087267 від 21.02.2020, №АГД00087270 від 21.02.2020, платіжного доручення №3634 від 31.01.2020;

-мінеральні добрива «Сульфат Амонію» у кількості 45,2 тонн та «Діамофоска NPK» у кількості 50,4 тонну ТОВ «Агрозернотехнологія`на виконання Договору №05-03-2019 від 05.03.2019, додатку до Договору № 05-03-2019 від 05.03.2019 від 18.03.2019, та згідно з видаткової накладної №00000042 від 18.03.2019, акта прийому-передачі товару від 04.04.2019, платіжного доручення №3324 від 31.10.2019;

-мінеральні добрива «Сульфат Магнію» у ТОВ «Агрозернотехнологія» у кількості 2,268 тонна виконання Договору № 05-03-2019 від 05.03.2019, додатку від 08.04.2019 року до договору № 05-03-2019 від 05.03.2019, та згідно з видаткової накладної №00000046 від 08.04.2019, акта прийому-передачі товару від 04.04.2019, платіжного доручення №3324 від 31.10.2019;

-мінеральні добрива «АгрітекІКропВоron SL» у ТОВ «Торговий Дім Насіння» у кількості 1100 тонна виконання Договору № 2-1809-пр 2425 від 18.09.2019, додатку №7 від 03.03.2020 до договору №2-1809-пр 2425 від 18.09.2019, та згідно з видаткової накладної №Н-ВХ-1303-038 від 13.03.2020, товарно-транспортної накладної №000001590 від 11.03.2020, платіжного доручення №3676 від 03.03.2020;

- засоби захисту рослин у ТОВ «Агрозернотехнологія» на виконання Договору № 05-03-2019 від 05.03.2019 року, додатку від 06.05.2019 до договору № 05-03-2019 від 05.03.2019 року, та згідно видаткової накладної №00000047 від 06.05.2019, акта прийому-передачі товару від 06.05.2019 року, платіжного доручення №3325 від 31.10.2019;

-засоби захисту рослин у ТОВ«АГРОСЕМ» на виконання Договору №31.03.20-134-2 від 31.03.2020, специфікації №1 до Договору поставки №31.03.20-134-2 від 31.03.2020, та згідно видаткової накладної №АГ-03-04287 від 03.04.2020, подорожнього листа службового автомобіля від 03.04.2020, платіжного доручення №3679 від 05.03.2020;

- засоби захисту рослин у ТОВ «Захід Агробізнес» на виконання Договору поставки №185-3- ВВ-20 від 01.03.20 року,специфікації№1 від 04.03.2020, та згідно видаткової накладної №568 від 11.03.2020 року, видаткової накладної №569 від 11.03.2020, товарно-транспортної накладної №3-0568 від 11.03.2020, товарно-транспортної накладної №569 від 11.03.2020, платіжного доручення №3680 від 05.03.2020;

-засоби захисту рослин у ТОВ «Млин Агро» на виконання Договору купівлі-продажу №0418 від 31.01.18, Додатку до Договору купівлі-продажу №04-18 від 31.01.2018, та згідно видаткової накладної №56 від 02.05.2019, акта прийому передачі товарів від 02.05.19, платіжного доручення № 3375 від 26.11.2019 року, платіжного доручення №3424 від 27.11.2019.

Здійснення ТОВ «Млин Агра» в 2020 році сільськогосподарських робіт з вирощення та комбайнування сої підтверджується актами на використання матеріалів та обліковими листами трактористів, а саме:

-підготовка ґрунту, навантаження, розвантаження, робота в складі (обліковий лист тракториста від 30.04.2020);

-підготовка насіння до посіву та посів (акт на протруєння насіння №1 від 30.06.2020 року, обліковий лист тракториста від 30.06.2020 на протруєння);

-посів, внесення мінеральних добрив (акт про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин №15 від 30.06.2020, обліковий лист тракториста від 30.06.2020 року на посів розкидання, обліковий лист тракториста на посів розкидання від 30.06.2020 року, обліковий лист тракториста від 31.07.2020 на завантаження, доставку, розвантаження мінеральних добрив, акт на використання мінеральних добрив від 31.07.2020);

-внесення засобів захисту рослин (обліковий лист тракториста від 31.07.20 на кроплення, доставку води, акт про використання мінеральних добрив, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин №19 від 31.08.2020 року, обліковий лист тракториста від 31.08.2020 на обприскування);

- комбайнування (обліковий лист тракториста від 31.10.2020 року на обмолот, обліковий лист тракториста 30.11.2020).

ТОВ «Млин Агра» володіло на момент здійснення господарських операцій, визначених у податкових накладних №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020, №01 від 06.01.2021, усіма основними засобами, необхідними для здійснення господарських операцій із вирощування, оброблення сільськогосподарських культур та збирання врожаю.

ТОВ «Млин Агра» було подано до Головного управління ДПС у Львівській області усі первинні документи в підтвердження реальності господарських операцій, відображених у податкових накладних №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020, №01 від 06.01.2021, що підтверджується наступним.

На підставі Договору про падання послуг №0306-2019 від 03.06.2019, укладеного між ТОВ «Млин Агра» (Виконавець) та ТОВ «Млини Агра» (Замовник), та згідно специфікації до Договору про надання послуг №0306-2019 від 03.06.2019, калькуляції №1 від 01.06.2020 до договору про надання послуг №0306-2019 від 03.06.2019, рахунку №39 від 30.11.2020, облікового листа тракториста за листопад 2020, акта здачі-приймання виконаних робіт №39 від 30.11.2020, платіжного доручення №50 від 08.12.2020, ТОВ «Млин Агра» у листопаді 2020 року надано ТОВ «Млини Агра» сільськогосподарські послуги (польові роботи) з комбайнування сої в обсязі 300 гектарів по ціні 1600,00 грн з ПДВ, загальною вартістю послуг 480000,00 грн., в тому числі ПДВ 80000 грн.

30.11.2020 ТОВ «Млин Агра» було складено податкову накладну №59 від 30.11.2020, згідно якої ТОВ «Млин Агра» надано ТОВ «Млини Агра» сільськогосподарські послуги з комбайнування сої загальною вартістю послуг 480000,00 грн., в тому числі ПДВ 80000 грн.

ТОВ «Млини Агра» здійснено оплату за надані ТОВ «Млин Агра» послуги в повному обсязі, що підтверджується копією платіжного доручення №50 від 08.12.2020.

30.11.2020 було складено податкову накладну №59, а 08.12.2020 направлено її на реєстрацію в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, що підтверджується повідомлення про отримання звітності з відміткою «Звіт доставлено в поштову скриньку ДПС України 06.10.2020 в 14:49:27».

09.12.2020 ТОВ «Млин Агра» отримало квитанцію, якою Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України повідомила про те, що реєстрація податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №59 від 30.11.2020 зупинена відповідно до п.201.16. ст.201 ПК України. Як підстава зупинення зазначено, що платник податку, яким подано для реєстрації податкову накладну, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в єдиному реєстрі податкових накладних.

03.02.2021 ТОВ «Млин Агра» з метою подальшої реєстрації податкової накладної № 59 від 30.11.2020 позивач через свій електронний кабінет платника направив повідомленням № 1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, а саме; копії договору про надання послуг №0306-2019 від 03.06.2019, укладеного між ТОВ «Млин Агра» (Виконавець) та ТОВ «Млини Агра» (Замовник), специфікації до Договору про надання послуг №0306-2019 від 03.06.2019, калькуляції №1 від 01.06.2020 до договору про надання послуг №0306-2019 від 03.06.2019, рахунку №39 від 30.11.2020, облікового листа тракториста за листопад 2020 року, акта здачі-приймання виконаних робіт №39 від 30.11.2020, платіжного доручення №50 від 08.12.2020.

ТОВ «Млин Агра» надано усі документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, рішенням комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381634/39780463 від 05.02.2021 відмовлено у реєстрації податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №59 від 30.11.2020, виданої ТОВ «Млини Агра», в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підставою відмови у реєстрації податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №59 від 30.11.2020 зазначено ненадання первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладних.

05.02.2021 ТОВ «Млин Агра» подано скаргу до ДПС України на рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381634/39780463 від 05.02.2021, однак рішенням за результатом розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №7759/39780463/2 від 15.02.2021, прийнятим комісією ДПС України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, скаргу залишено без задоволення, а рішення регіональної комісії - без змін.

Підставу відмови у задоволенні скарги зазначено ідентичну до тієї, яка зазначена у рішенні регіональної комісії, що оскаржується, а саме ненадання первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладних.

На підставі Договору купівлі-продажу №ЛДС30І220-00І від 30.12.2020, укладеного між ТОВ «Млин Агра» (Продавець) та ТОВ «Елеватор Буд Інвест» (Покупець), з урахуванням додаткової угоди №1 від 31.12.2020, та згідно з рахунку №311220 від 31.12.2020, акта- розрахунку №2000001472 від 31.12.2020, видаткової накладної №5811 від 31.12.2020, товарно-транспортної накладної №1 від 31.12.2020, платіжного доручення №1733 від 05.01.2021, платіжного доручення №121598 від 11.01.202, ТОВ «Млин Агра» 31.12.2020 реалізувало ТОВ «Елеватор Буд Інвест» готову продукцію власного виробництва _ «Соя урожаю 2020 року» у кількості 23,72 тон за ціною 17073,35 грн. з ПДВ за тонну, загальною вартістю 404 979,52 грн., в тому числі ПДВ 67496,64 грн.

На підставі Договору купівлі-продажу №АДС301220-001 від 30.12.2020, укладеного між ТОВ «Млин Агра» (Продавець) та ТОВ «Елеватор Буд Інвест» (Покупець), з урахуванням додаткової угоди №1 від 31.12.2020, та згідно рахунку №1 від 06.01.2021, акта- розрахунку №2000001482 від 06.01.2021, видаткової накладної №1 від 06.01.2021,товарно-транспортної накладної №2 від 06.01.2021, платіжного доручення №121623 від12.01.2021, ТОВ «Млин Агра» 06.01.2021 реалізувало ТОВ «Елеватор Буд Інвест» готову продукцію власного виробництва «Соя урожаю 2020 року» у кількості 23,76 тон за ціною 15 404,96грн з ПДВ за тонну, загальною вартістю 366 021,9 грн., в тому числі ПДВ 61003,66грн.

Виготовлена продукція зберігалася в орендованих приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 , які належать ТОВ «Млини Агра», та використовуються ТОВ «Млин Агра» на підставі Договору оренди адміністративних та складських приміщень №80619-МА від 08.06.2019.

Використання вказаних приміщень в листопаді 2020року - січні 2021року підтверджується копіями акта здачі-прийняття робіт (надання послуг) №31 від 30.11.202, акта здачі-прийняття робіт (надання послуг) №36 від 31.12.2020, акта здачі-прийняття робіт (надання послуг) №2 від 31.01.21, платіжного доручення №59 від 4.02.2021, платіжного доручення №493 від 02.12.2020, платіжного доручення №60 від 04.02.2021.

Транспортування сої урожаю 2020 року до ТОВ «Елеватор Буд Інвест» здійснювалось на підставі Договору №12 про надання автотранспортних послуг від 01.08.2017, укладеного з

ТОВ «Млин Агра», додатку до Договору №12 від 01.08.2017 від 31.12.2020, та підтверджується копіями акта здачі-прийняття робіт (надання послуг) №5 від 15.01.2021,товарно-транспортної накладної №2 від 06.01.2021, платіжного доручення №46 від 02.02.2021.

31.12.2020 ТОВ «Млин Агра» було складено податкову накладну №61 від 31.12.2020, згідно з якої ТОВ «Млин Агра» реалізовано ТОВ «Елеватор Буд Інвест» продукцію загальною вартістю 404 979,52 грн., в тому числі ПДВ 67496,64 грн.

ТОВ «Елеватор Буд Інвест» на виконання п.4.2.1 договору купівлі-продажу №АДС301220-001 від 30.12.2020 здійснено оплату за реалізовану ТОВ «Млин Агра» продукцію у розмірі в 80% вартості продукції (20% сплачуються після підтвердження реєстрації податкової накладної в ЄРПН), що підтверджується копіями платіжних доручень №1733 від 05.01.2021 та №121598 від 11.02.2021.

06.01.2021 ТОВ «Млин Агра» було складено податкову накладну №01 від 06.01.2021 року, згідно якої ТОВ «Млин Агра» реалізовано ТОВ «Елеватор Буд Інвест» продукцію загальною вартістю 366 021,95 грн., в тому числі ГІДВ 61003,66 грн.

ТОВ «Елеватор Буд Інвест» на виконання п.4.2.1 договору купівлі-продажу №АДС301220-001 від 30.12.2020 здійснено оплату за реалізовану ТОВ «Млин Агра» продукцію у розмірі 80% вартості продукції (20% сплачуються після підтвердження реєстрації податкової накладної в ЄРПН), що підтверджується копією платіжного доручення №121623 від 12.01.2021 року.

Податкові накладні №61 від 31.12.2020 та №1 від 06.01.2021 оформлені згідно з вимог чинного законодавства, а вчинення господарських операцій, відображених у вказаних податкових накладних, підтверджено відповідними первинними документами.

11.01.2021 податкову накладну №61 від 31.12.2020 було подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

12.01.2021 ТОВ «Млин Агра» отримало квитанцію, якою Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документів» ДІ1С України повідомила про тс, що реєстрація податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №61 від 31.12.2020 зупинена відповідно до п.201.16. ст.201 ПК України. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.

29.01.2021 року податкову накладну №1 від 06.01.2021 року було подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

01.02.2021 ТОВ «Млин Агра» отримало квитанцію, якою Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документів» ДГІС України повідомила про те, що реєстрація податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №1 від 06.01.2021 зупинена відповідно до п.201.16. ст.201 ПК України. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. При цьому ДПС України було запропоновано ТОВ «Млин Агра» надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання щодо прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

03.02.2021 року ТОВ «Млин Агра» надіслано до ДПС України повідомлення №2 та №3 про подання пояснень та копій документів, до яких долучено письмові пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме:

-щодо податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №61 від 31.12.2020 року: копії договору купівлі-продажу №АДС301220-001 від 30.12.2020 року, укладеного між ТОВ «Млин Агра» та ТОВ «Елеватор Буд Інвест», додаткової угоди №1 від 31.12.2020 року, рахунку №311220 від 31.12.2020, акта-розрахунку №2000001472 від 31.12.2020, видаткової накладної №581 від 31.12.2020, товарно-транспортної накладної №1 від 31.12.2020, платіжного доручення №1733 від 05.01.2021, платіжного доручення №121598 від 11.01.2021, звіту про посівні площі сільськогосподарських культур форма 4-сг (річна) (Львівська обл.), звіту про посівні площі сільськогосподарських культур форма 4-сг (річна) (Івано-Франківська обл.); звіту про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду форма 29-сг (Львівська обл.), звіту про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду форма 29-сг (Івано-Франківська обл.), договору оренди адміністративних та складських приміщень № 80619-МА від 08.06.2019, договору №12 про надання автотранспортних послуг від 01.08.2017, додатку (специфікації) до Договору №12 від 01.08.2017 від 31.12.2020, платіжного доручення на сплату автотранспортних послуг №44 від 29.01.2021;

-щодо податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №1 від 06.01.2021: копії договору купівлі-продажу №АДС301220-001 від 30.12.2020, укладеного між ТОВ «Млин Агра» та ТОВ «Елеватор Буд Інвест», додаткової угоди №1 від 31.12.2020, рахунку №1 від 06.01.2021, акта-розрахунку №2000001482 від 06.01.2021, видаткової накладної №1 від 06.01.2021, товарно-транспортної накладної №2 від 06.01.2021, платіжного доручення №121623 від 12.01.2021 року, звіту про посівні площі сільськогосподарських культур форма 4-сг (річна) (Львівська обл.), звіту про посівні площі сільськогосподарських культур форма 4-сг (річна) (Івано- Франківська обл.); звіту про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду форма 29-сг (Львівська обл.), звіту про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду форма 29-сг (Івано-Франківська обл.), договору оренди адміністративних та складських приміщень №80619-МА від 08.06.2019 року, договору №12 про надання автотранспортних послуг від 01.08.2017, додатку (специфікації) до Договору №12 від 01.08.2017 від 31.12.2020, платіжного доручення на сплату автотранспортних послуг №46 від 02.02.2021.

ТОВ «Млин Агра» надано усі документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Рішеннями комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381635/39780463 від 05.02.2021 та №2381636/39780463 від 05.02.2021 відмовлено у реєстрації податкових накладних ТОВ «Млин Агра» №61 від 31.12.2020 року та №1 від 06.01.2021, виданих ТОВ «Елеватор Буд Інвест», в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підставою відмови у реєстрації податкових накладних ТОВ «Млин Агра» №61 від 31.12.2020 та №1 від 06.01.2021 зазначено ненадання первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладних, незважаючи на те, що ТОВ «Млин Агра» надано Головному управлінню ДПС України у Львівській області копії рахунків, актів-розрахунків, видаткових накладних, договору оренди адміністративних та складських приміщень №80619-МА від 08.06.2019, договору №12 про надання автотранспортних послуг від 01.08.2017, додатку (специфікації) до Договору №12 від 01.08.2017 від 31.12.2020 року, платіжних доручень на сплату автотранспортних послуг.

05.02.2021 ТОВ «Млин Агра» подано скарги до ДПС України на рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381635/39780463 від 05.02.2021 та №2381636/39780463 від 05.02.2021, однак рішеннями за результатом розгляду скарг щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №7946/39780463/2 від 16.02.2021 та №8010/39780463/2 від 16.02.2021, прийнятими комісією ДПС України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, скарги залишено без задоволення, а рішення регіональної комісії - без змін.

Підставу відмови у задоволенні скарг зазначено ідентичну до тієї, яка зазначена у рішеннях регіональної комісії, що оскаржуються, а саме ненадання первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладних.

На підставі Договору купівлі-продажу №1000066047 від 18.12.2020, укладеного між ТОВ «Млин Агра» (Продавець) та ТОВ «Суффле Агро Україна» (Покупець), з урахуванням додатку до Договору «Загальні умови закупівлі зерна» від 18.12.2020 року, та згідно протоколу №5210038547 від 28.12.2020, рахунку №51 від 28.12.2020, трьохстороннього акта приймання-передачі зерна №3 1 від 28.12.2020, картки аналізу зерна №187 від 23.12.2020, видаткової накладної №5210038547 від 28.12.2020, платіжного доручення №18516 від 30.12.2020, ТОВ «Млин Агра» 28.12.2020 реалізовано ТОВ «Суффле Агро Україна» готову продукцію «Соя урожаю 2020 року» у кількості 1180,862 тон, загальною вартістю 20428917,32 грн., втому числі ПДВ 3404819,55 грн.

Виготовлена продукція зберігалась у складських приміщеннях ТОВ «ТРАДЄКС», на підставі Договору №1113-04-07-2020 від 22.07.2020, додаткової угоди №3 до Договору складського зберігання №1311-04-07-2020 від 22.07.2020 від 26.10.2020, що підтверджується копіями акта здачі-приймання робіт (надання послуг) №57 від 02.11.2020, акта здачі-приймання робіт (надання послуг) №73 від 30.11.2020, акта здачі-приймання робіт (надання послуг) №89 від 28.12.2020 , акта-розрахунку №22 від 28.12.2020,картки аналізу зерна №187 від 23.12.2020, складської квитанції на зерно №187 від 23.12.2020, платіжного доручення №433 від 06.11.2020, платіжного доручення №525 від 08.12.2020, платіжного доручення №560 від 29.12.2020.

Транспортування сої до ТОВ «Суффле Агро Україна» здійснювалось ТОВ «Млин Агро» на підставі Договору №12 про надання автотранспортних послуг від 01.08.2017, додатку до Договору №12 від 01.08.2017 від 01.07.2020, що підтверджується копіями акта здачі- прийняття робіт №71 від 31.10.2020, акта здачі-прийняття робіт №73 від 15.11.2020, товарно-транспортних накладних №1-№52, платіжного доручення №417 від 03.11.2020, платіжного доручення №485 від 25.11.2020.

28.12.2020 ТОВ «Млин Агра» було складено податкову накладну №60 від 28.12.2020, згідно якої ТОВ «Млин Агра» реалізовано ТОВ «Суффле Агро Україна» продукцію загальною вартістю 20428917,32 грн., в тому числі ПДВ 3404819,55 грн.

На виконання п.4.1.1 Загальних умов закупівлі зерна від 18.12.2020, які є додатком до Договору купівлі-продажу №1000066047 від 18.12.2020, ТОВ «Суффле Агро Україна» здійснено 80% оплати за реалізовану ТОВ «Млин Агра» продукцію (20% сплачуються після підтвердження реєстрації податкової накладної в ЄРПН), що підтверджується копією платіжного доручення № 18516 від 30.12.2021.

Податкова накладна №60 від 28.12.2020 оформлена згідно вимог чинного законодавства, а вчинення господарської операції, відображеної у вказаній податковій накладній, підтверджується відповідними первинними документами.

11.01.2021 податкову накладну №60 від 28.12.2020 року було подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

12.01.2021 ТОВ «Млин Агра» отримало квитанцію, якою Автоматизована система «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України повідомила про те, що реєстрація податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №60 від 28.12.2020 зупинена відповідно до п.201.16. ст.201 ПК України. Платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. При цьому ДПС України було запропоновано ТОВ «Млин Агра» надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання щодо прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

05.02.2021 ТОВ «Млин Агра» надіслано до ДПС України повідомлення №1 про подання пояснень та копій документів, до яких долучено письмові пояснення та копії документів для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: копії договору купівлі-продажу №1000066047 від 18.12.2020, додатку до Договору «Загальні умови закупівлі зерна» від 18.12.2020, протоколу №5210038547 від 28.12.2020, рахунку №51 від 28.12.2020, трьохстороннього акта приймання-передачі зерна №31 від 28.12.2020, картки аналізу зерна №187 від 23.12.2020, видаткової накладної №5210038547 від 28.12.2020, платіжного доручення №18516 від 30.12.2020, договору №12 про надання автотранспортних послуг від 01.08.2017, додатку (специфікації) до Договору №12 від 01.08.2017 від 31.12.2020, договору складського зберігання №НП- 04-07-2020 від 22.07.2020 , додаткової угоди №3 до Договору складського зберігання №НП-04- 07-2020 від 22.07.2020 від 26.10.2020, платіжного доручення №433 від 06.11.2020, платіжного доручення №525 від 08.12.2020, платіжного доручення №560 від 29.12.2020.

ТОВ «Млин Агра» надано усі документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, рішенням комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2388031/39780463 від 09.02.2021 відмовлено у реєстрації податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №60 від 28.12.2020, виданої ТОВ «Суффле Агро Україна», в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підставою відмови у реєстрації податкової накладної ТОВ «Млин Агра» №60 від 28.12.2020 зазначено ненадання первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладних, а також ненадання розрахункових документів та/або банківських виписок, незважаючи на те, що ТОВ «Млин Агра» надано Головному управлінню ДПС України у Львівській області копію протоколу №5210038547 від 28.12.2020, рахунку №51 від 28.12.2020, трьохстороннього акта приймання-передачі зерна №31 від 28.12.2020, картки аналізу зерна №187 від 23.12.2020 видаткової накладної №5210038547 від 28.12.2020, платіжного доручення №18516 від 30.12.2020 на оплату реалізованої продукції, договору №12 про надання автотранспортних послуг від 01.08.2017, додатку (специфікації) до Договору №12 від 01.08.2017 від 31.12.2020 , договору складського зберігання №1111-04-07-2020 від 22.07.2020, додаткової угоди №3 до Договору складського зберігання №1111-04-07-2020 від 22.07.2020 від 26.10.2020, платіжного доручення №433 від 06.11.2020 на оплату складських послуг, платіжного доручення №525 від 08.12.2020 на оплату складських послуг, платіжного доручення №560 від 29.12.2020 на оплату складських послуг.

Рішення Головного управління ДПС у Львівській області №2388031/39780463 від 09.02.2021 позивачем в адміністративному порядку не оскаржувалося.

Не погоджуючись із рішеннями відповідачів, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Суд при вирішенні спору по суті виходить з такого.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України (далі ПК України).

Згідно із пп. а, б п. 185.1 ст. 185 ПК України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми п.187.1 ст. 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п.188.1 ст.188 ПК України).

Згідно з п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно із п. 201.10 ст.201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Пунктом 201.7 ст.201 Податкового кодексу України визначено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Згідно з п.74.2 ст.74 Податкового кодексу України, в ЄРПН забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п.201.1 цієї статті та/або п.192.1 ст.192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до п.201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації, встановлених відповідно до п.74.2 ст.74 цього Кодексу.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11.12.2019 №1165 (чинна з 01.02.2020), якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Пункт 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість (Додаток 1 до Порядку №1165) визначає, що одним з таких критеріїв є: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення.

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Додатком №4 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено бланк рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

Суд встановив, що рішеннями комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020 та №1 від 06.01.2021 встановлена відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» критеріям ризиковості платника податку на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку: наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органів завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції.

Суд зауважує, що Додатком №4 до Порядку №1165 визначено, що бланк рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку містить обов`язкове для заповнення поле «податкова інформація (заповнюється у разі відповідності пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку)».

Однак, вищевказані рішення про віднесення позивача до переліку ризикових платників податків не містять жодного обґрунтування підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку за ознакою «наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції», як і не містять доказів наявності податкової інформації, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником з посиланнями на відповідні документи.

Між тим, Верховний Суд у постанові від 23.10.2018 у справі №822/1817/18 зазначив, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт відповідних Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Суд зазначає, що належної мотивації підстав та причин віднесення Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» до категорії ризикових відповідачами ані у спірному рішенні, ані до суду під час розгляду справи не надано.

При цьому, матеріалами справи підтверджується, що позивач повідомленнями надав пояснення щодо фінансово-господарської діяльності та копії документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості.

Однак, за результатами розгляду поданих документів рішеннями комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020 та №1 від 06.01.2021 встановлена відповідність платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» критеріям ризиковості платника податків на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку: наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції.

У ході розгляду справи відповідачами не надано належних доказів, які досліджувалися в ході засідання комісії, та слугували підставою для прийняття оскаржуваного рішення.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачами не доведено наявність підстав для застосування до позивача пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку, оскільки спірні рішення не містять доказів наявності податкової інформації, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником з посиланнями на відповідні документи.

На даний час спірні правовідносини врегульовано Порядком №1165, який істотно відрізняється від Порядку №117 в частині встановлення відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Зокрема, за приписами Порядку №1165 контролюючий орган приймає рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості, яке може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку, про що безпосередньо зазначається у самому рішенні.

Відтак, висновок Верховного Суду про те, що використання контролюючим органом податкової інформації наявної в інформаційних системах ДПС або внесення інформації в такі бази за результатами її опрацювання у певний спосіб здійснення податкового контролю, зокрема, віднесення Товариства до платників, які відповідають критеріям ризиковості, є одним із заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на відповідача функцій та завдань, безпосередньо рішення Комісії по віднесенню платника податків до переліку таких платників які відповідають критеріям ризиковості без прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань не порушує права та інтереси позивача, в даному випадку не може бути врахований судом під час розгляду даної справи, оскільки правове регулювання спірних правовідносин змінилося.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №520).

Пунктом 2 Порядку №520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та «Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», затвердженого в установленому порядку (пункти 6, 7 Порядку №520).

Згідно з вимогами п.п.9, 10 та 11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Підставами для прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Суд встановив з долучених скріншотів відповідача, що позивачем до контролюючому органу подано з поясненнями копії наступних документів, що також містяться в матеріалах справи .

Водночас, контролюючий орган, після отримання від позивача письмових пояснень з доданими документами, на адресу позивача жодних запитів щодо недостатності документів, або їх невідповідності чинному законодавству України для прийняття рішення в рамках розглядуваних пояснень не надавав.

Беручи до уваги викладене, суд зазначає, що оскаржувані рішення повинні містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної із зазначенням, зокрема, які саме документи не надані платником податків, які були б достатніми для прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної, зокрема, щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування тощо.

Суд встановив, що з оскаржуваних рішень, прийнятих відповідачем, яким позивачу відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020 та №1 від 06.01.2021 видно, що підставою для їх прийняття слугувало те, що платником податку до контролюючого органу не надано копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».

Також з оскаржених рішень, прийнятих відповідачем №2381634/39780463, №2381635/39780463, №2381636/39780463 від 05.02.2021 та №2388031/39780463 від 09.02.2021 убачається,що підставою для їх прийняття слугувало те, що платником податку до контролюючого органу не надано розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.

При цьому, контролюючий орган, після отримання від позивача письмових пояснень з доданими документами, на адресу позивача жодних запитів щодо недостатності документів, або їх невідповідності чинному законодавству України для прийняття рішення в рамках розглядуваних пояснень не надав.

Беручи до уваги викладене, суд зазначає, що спірні рішення містять лише загальне твердження без зазначення, які саме документи складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Таким чином, суд доходить висновку, що посилання на вказані підстави в обґрунтування прийняття рішень про відмову у реєстрації податкових накладних, за умови не наведення комісією доказів того, що подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності зазначеної у них інформації, свідчить про протиправність таких рішень

При юридичній оцінці рішення про відмову в реєстрації податкової накладної суд також ураховує, що у квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної не було зазначено переліку документів, необхідних для їх реєстрації. З врахуванням цієї обставини невідповідність вимог контролюючого органу в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних щодо надання документів правовій визначеності виключала для контролюючого органу можливість прийняття негативного для позивача рішення з підстав невиконання ним вимог.

Можливість виконання платником податків обов`язку надати документи, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів. Хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначено Порядком №520, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема від змісту операції з постачання, суб`єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.

Суд звертає увагу, що загальними вимогами, яким повинен відповідати акт індивідуальної дії, як акт правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість. В разі не зазначення в індивідуальному акті підстав його прийняття (фактичних і юридичних), чітких та зрозумілих мотивів його прийняття такий акт не може вважатися правомірним.

З огляду на неконкретність вимог контролюючого органу щодо надання документів, рішення про відмову в реєстрації податкових накладних не відповідають критерію обґрунтованості.

Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, у постановах Верховного Суду від 05.01.2021 у справі №640/11321/20, від 05.01.2021 у справі №640/10988/20, від 16.04 2019 у справі №826/10649/17 (касаційне провадження №К/9901/4895/19), від 28.10.2019 у справі №640/983/19 (касаційне провадження №К/9901/23858/19).

З матеріалів справи вбачається, що первинні документи, оформлені позивачем в рамках господарських відносин із контрагентом, копії яких надані разом із поясненнями для прийняття рішень щодо реєстрації податкових накладних, складених у відповідності до вимог законодавства, є первинними документами, які засвідчують факт виконання позивачем та його контрагентом господарських зобов`язань.

З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, прийняті Комісією Головного управління ДПС у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020 та №1 від 06.01.2021 прийняті з порушенням порядку, не у спосіб визначений законом, а тому, є протиправними та підлягають скасуванню.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних днем її подання, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 3 статті 245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, належним і ефективним способом захисту порушеного права Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» є саме зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №59 від 30.11.2020, №60 від 28.12.2020, №61 від 31.12.2020 та №1 від 06.01.2021 у Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання.

Суд також зауважує, що рішення суду має бути не тільки законним та обґрунтованим, воно повинно бути ще й ефективним у захисті порушених прав, свобод та інтересів.

А тому, вважає, що покладання на Державну податкову службу України обов`язку зареєструвати податкові накладні не вважатиметься втручанням у його дискреційні повноваження.

Враховуючи вищевикладене, проаналізувавши обставини справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що відповідачами, як суб`єктами владних повноважень, не спростовано встановлені судом обставини та не доведено правомірності своїх дій, тому суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ч.1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Щодо судового збору, то відповідно до ст. 139 КАС України підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань з відповідачів.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

в и р і ш и в :

адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» (місцезнаходження: 81772, Львівська область, Жидачівський район, с.Млиниська, вул.Івана Франка, 4Г, код ЄДРПОУ 39780463) до Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 43143039), Державної податкової служби України (місцезнаходження: 04053, м.Київ, Львівська пл.8, код ЄДРПОУ 43005393), про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381634/39780463 від 05.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної.

Зобов`язати Державну податкову службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №59 від 30.11.2020, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Млин Агра».

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381635/39780463 від 05.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної.

Зобов`язати Державну податкову службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №60 від 28.12.2020, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Млин Агра».

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2381636/39780463 від 05.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної.

Зобов`язати Державну податкову службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №61 від 31.12.2020, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Млин Агра».

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС України у Львівській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2388031/39780463 від 09.02.2021 про відмову в реєстрації податкової накладної.

Зобов`язати Державну податкову службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 06.01.2021, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «Млин Агра».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 43143039) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» (місцезнаходження: 81772, Львівська область, Жидачівський район, с.Млиниська, вул.Івана Франка, 4Г, код ЄДРПОУ 39780463) судовий збір у розмірі 9080 (дев`ять тисяч вісімдесят) грн.00коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) на Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Агра» (місцезнаходження: 81772, Львівська область, Жидачівський район, с.Млиниська, вул.Івана Франка, 4Г, код ЄДРПОУ 39780463) судовий збір у розмірі 9080 (дев`ять тисяч вісімдесят) грн.00коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п.15.5 п.5 розділу VII Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Суддя Лунь З.І.