Рішення № 98044008, 29.06.2021, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2021
Номер справи
280/3306/21
Номер документу
98044008
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

29 червня 2021 року (17:40)Справа № 280/3306/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Калашник Ю.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

22.04.2021 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі – відповідач), в якій просить суд:

визнати протиправним рішення відповідача від 09.04.2021 №118 про відмову у зарахуванні ОСОБА_1 її заробітної плати згідно із довідкою архівного відділу Запорізької міської ради від 17.02.2020 №04-25/Т-1972;

зобов`язати відповідача здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з урахуванням заробітної плати відповідно до довідки архівного відділу Запорізької міської ради від 17.02.2020 №04-25/Т-1972 та з урахуванням акту про результати перевірки достовірності даних від 18.02.2020 №649/1 з часу призначення пенсії із урахуванням різниці, що вже була виплачена.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 04.01.2021 позивач звернулась із заявою за призначенням пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Разом із заявою позивач надала архівну довідку про заробітну плату від 17.12.2020 №04-25/Т-1972. Повідомленням від 17.03.2021 позивача сповіщено про неможливість включення до розрахунку розміру пенсії заробітної плати за період з вересня 1998 року по червень 2000 року, у зв`язку із розбіжностями, встановленими Актом про результати перевірки достовірності даних довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 18.02.2021 №649/1. Зазначеним актом встановлено, що довідки про заробітну плату від 17.12.2020 №04-25/Т-1972 зайво включена сума матеріальної допомоги, на яку не нараховувались страхові внески в березні 1999 року та 2000 років. В свою чергу, листом від 29.03.2021 №04-21/Т-190 архівне управління повідомило, що згідно із Порядком виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів), затвердженим наказом Мін`юсту України від 02.03.2015 №295/5, архівна довідка про заробітну плату оформлюється на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату; дані зазначаються окремо за кожен місяць конкретного року. Також архівне управління зазначає, що довідку про заробітну плату від 17.12.2020 №04-25/Т-1972 надано відповідно до даних, наявних у первинних документах фонду №1510 ТОВ Компанія «МАСА інвест груп», які надійшли на зберігання до управління. До відповіді також додано довідку про заробітну архівного управління Запорізької міської ради 29.03.2021 №04-21/Т-190 з урахуванням інформації з первинних документів щодо сум матеріальної допомоги, а саме в архівній довідці зазначено: «у тому числі» із зазначенням запитуваних сум, якщо ці суми виокремленні у первинних документах. В оновленій архівній довідці у графах нарахування зазначено: «у тому числі». Позивач вважає рішення про відмову у врахуванні довідки про її заробітну плату за період з вересня 1998 року по червень 2000 року від 09.04.2021 року №118 незаконним, оскільки єдиною умовою для обчислення пенсій з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписок з особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою, організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. На вимогу відповідача архівним відділом Запорізької міської ради були надані всі первинні документи, на підставі яких надавалась спірна довідка, та які мають враховуватись відповідачем, як джерело інформації щодо розміру заробітної плати позивача за запитуваний ним період. Позивач зазначає, що не може нести відповідальність за зміст та достовірність офіційних документів, які видаються органами державної влади, іншими організаціями та установами на виконання їх повноважень. Окрім того, за наявними у відповідача індивідуальними відомостями про застраховану особу (форма ОК-5), відповідач мав можливість зарахувати ОСОБА_1 період її заробітної плати за 1999-2000 роки, однак не зробив цього з невідомих причин. Беручи до уваги вищезазначене просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою суду від 27.04.2021 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

24.05.2021 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 29212), в якому зазначає, що позивачу з 04.01.2021 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Разом із заявою на призначення пенсії позивачем надано архівну довідку, видану архівним управлінням Запорізької міської ради про заробітну плату для обчислення пенсії №04-25/Т-1972 від 17.12.2020 за період з вересня 1998 року по червень 2002 року. З урахуванням норм статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» для проведення звірки сум заробітної плати, які внесені в довідку, управлінням направлено зазначену довідки про заробітну плату, до відділу контрольно-перевірочної роботи ГУ ПФУ в Запорізькій області. За результатами перевірки були встановлені розбіжності (зайво враховані суми, на які не нараховані страхові внески; суми відпусток, період яких складає більше одного місяця, були зазначені у тому місяці, у якому нараховані). За таких обставин враховувати вищезазначену довідку про заробітну плату неможливо. Позивача про вказане рішення повідомлено листом №0800-0205-8/20081 від 17.03.2021. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Згідно зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

04.01.2021 позивач звернулась із заявою до ГУ ПФУ в Запорізькій області про призначенням пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Разом із заявою позивачем нодано архівну довідку про заробітну плату від 17.02.2020 №04-25/Т-1972.

04.01.2021 позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Повідомленням ГУ ПФУ в Запорізькій області від 17.03.2021 № 0800-0205/20081 позивача сповіщено про неможливість включення до розрахунку розміру пенсії заробітної плати за період з вересня 1998 року по червень 2000 року, у зв`язку із розбіжностями, встановленими Актом про результати перевірки достовірності даних довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 18.02.2021 №649/1 (далі-Акт №649/1).

Із змісту Акту №649/1 від 18.02.2021 вбачається, що відповідачем встановив, що до довідки про заробітну плату від 17.12.2020 №04-25/Т-1972 зайво включена сума матеріальної допомоги, на яку не нараховувались страхові внески в березні 1999 року та 2000 років (а.с.23).

29.03.2021 позивач звернулась до Архівного управління Запорізької міської ради за отриманням оновленої довідки про заробітну плату, яка б відповідала результатам перевірки, викладеним в Акті №649/1.

Листом від 29.03.2021 №04-21/Т-190 Архівне управління Запорізької міської ради повідомило, що згідно із Порядком виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок (копій, витягів), затвердженим наказом Мін`юсту України від 02.03.2015 року №295/5, архівна довідка про заробітну плату оформлюється на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату; дані зазначаються окремо за кожен місяць конкретного року. Також архівним управлінням зазначено, що довідку про заробітну плату від 17.12.2020 №04-25/Т-1972 надано відповідно до даних, наявних у первинних документах фонду №1510 ТОВ Компанія «МАСА інвест груп», які надійшли на зберігання до управління. До відповіді також додано довідку про заробітну архівного управління Запорізької міської ради 29.03.2021 №04-21/Т-190 з урахуванням інформації з первинних документів щодо сум матеріальної допомоги, а саме в архівній довідці зазначено: «у тому числі» із зазначенням запитуваних сум, якщо ці суми виокремленні у первинних документах.

05.04.2021 адвокатом позивача надіслано на адресу відповідача адвокатський запит із проханням повідомити підстави відмови у врахуванні даних про заробітну плату за весь період, що відображений у довідці від 17.12.2020 № 04-25/Т-1972, якщо розбіжності виявлено лише у 2 місяцях (а.с.20).

Листом ГУ ПФУ в Запорізькій області від 14.04.2021 № 0800-0205-8/25943, на адвокатський запит надано відповідь, за змістом якої 04.01.2021 ОСОБА_1 звернулась із заявою про призначення пенсії за віком, надавши довідку від 17.12.2020 № 04-25/Т-1972, яка видана Архівним управлінням Запорізької міської ради, про заробітну плату в Компанії «МАСА інвест груп» за період з 01.09.1998 по 30.06.2002. Для підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами було зроблено запит до управління контрольно-перевірочної роботи ГУ ПФУ в Запорізькій області з проханням провести зустрічні перевірки. В ході проведення перевірки довідки встановлено зайве включення до довідки в березні 1999 року та березні 2000 року матеріальної допомоги, на яку не нараховувалися страхові внески. Оскільки у довідці про заробітну плату від 17.12.2020 № 04-25/Т-1972 встановлені розбіжності, відділом перерахунків пенсій № 1 управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Запорізькій області повідомлено про неможливість включення довідки про заробітну плату згідно ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», про що ОСОБА_1 17.03.2021 направлено повідомлення. Оскільки довідка про заробітну плату ОСОБА_1 не підтверджена первинними документами, тому згідно зі ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» підстав для врахування її при обчисленні пенсії немає. Так як страховий стаж ОСОБА_1 починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії заробітна плата за період з 01.06.1995 по 31.08.1998 та з 01.10.1998 по 30.06.2000 визначена як «нульова». За інформацією відділу перерахунків пенсій № 1 управління пенсійного забезпечення запит до архівного управління Запорізької міської ради з проханням надати оновлену архівну довідку про заробітну плату ОСОБА_1 не надсилався. З посиланням на статтю 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що підстави для врахування даних про заробітну плату ОСОБА_1 по 30.06.2000 на підставі індивідуальних відомостей про застраховану особу відсутні (а.с.21).

Рішенням ГУ ПФУ в Запорізькій області від 09.04.2021 № 118 позивачу відмовлено у врахуванні довідки про заробітну плату за період з вересня 1998 року по червень 2000 року, яку видано ОСОБА_1 Архівним управлінням Запорізької міської ради за період роботи на Товаристві з обмеженою відповідальністю Компанії «МАСА інвест груп», у зв`язку з не підтвердженням первинними документами довідки про заробітну плату від 17.12.2020 № 04-25/Т-1972 після перевірки відділом контрольно-перевірочної роботи №1 управління контрольно-перевірочної роботи ГУ ПФУ в Запорізькій області (довідка про результати перевірки достовірності даних від 18.02.2021 року № 649/1) (а.с.24).

Вважаючи рішення відповідача від 09.04.2021 № 118 протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернулась до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон №1058).

Відповідно до частини першої статті 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Тобто, єдиною і обов`язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 15.01.2021 у справі № 357/2591/17.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону №1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Згідно з частиною третьою статті 44 Закону №1058-IV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 2.1 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Відповідно до пункту 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Так, згідно архівної довідки від 17.12.2020 № 04-25/Т-1972, виданої Архівним управлінням Запорізької міської ради, в особистих рахунках працівників Товариства з обмеженою відповідальністю Компанії «МАСА інвест груп» за 1998-2002 рр. значиться « ОСОБА_1 , менеджер, конс. Маркет» (так у документі) та зазначені нарахування її заробітної плати за період з вересня 1998 року по червень 2002 року. Також вказані первинні документи, на підставі яких зазначені вказані нарахування заробітної плати. Архівна довідка має вихідні реквізити (дату, номер), підписи та печатки посадових осіб, які їх склали (а.с.15).

Отже, за формою та змістом вказана архівна довідка відповідає вимогам чинного законодавства.

Стаж роботи у період з 01.09.1998 по 30.06.2002 на Товаристві з обмеженою відповідальністю Компанії «МАСА інвест груп» підтверджується записами в трудовій книжці НОМЕР_2 з посиланням на дати та номери наказів про прийняття та звільнення з вказаного підприємства (а.с.11-14).

Водночас, відповідно до Акту про результати перевірки достовірності даних довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, виданої Архівним управлінням Запорізької міської ради від 18.02.2021 № 649/1, до довідки від 17.12.2020 № 04-25/Т-1972, у березні 1999 року та березні 2000 року зайво включена сума матеріальної допомоги, на яку не нарахувалися страхові внески.

Однак, у акті від 18.02.2021 № 649/1 відповідачем зроблено висновок, що суми заробітної плати, які зазначені у довідці від 17.12.2020 № 04-25/Т-1972 на ім`я ОСОБА_1 відповідають даним розрахункових відомостей нарахування заробітної плати.

Листом від 29.03.2021 № 04-21/Т-190, на заяву позивача, Архівним управлінням Запорізької міської ради надано оновлену довідку про заробітну плату від 29.03.2021 №04-21/Т-190 з урахуванням інформації з первинних документів щодо сум матеріальної допомоги. У зазначеній архівній довідці у графах нарахування зазначено: «у тому числі» із зазначенням запитуваних сум, якщо ці суми виокремленні у первинних документах.

Отже, суд приходить до висновку, що надана позивачем довідка від 17.12.2020 № 04-25/Т-1972 мала бути врахована відповідачем, оскільки відомості, зазначені в ній, повністю підтверджуються первинними документами.

В свою чергу, виявлені розбіжності не можуть мати своїм наслідком відмову у перерахунку пенсії позивача з урахуванням заробітної плати за період з вересня 1998 року по червень 2000 року, оскільки позивач не несе відповідальності за правильність складання відповідної довідки. Також, слід враховувати і те, що підприємство-роботодавець є ліквідованим, що в свою, чергу, позбавляє позивача можливості звернутися за належно оформленою довідкою. Однак, вказані обставини не можуть позбавляти позивача права на належне пенсійне забезпечення.

Таким чином, суд вважає, що рішення ГУ ПФУ в Запорізькій області від 09.04.2021 № 118, яким позивачу відмовлено у врахуванні довідки про заробітну плату за період з вересня 1998 року по червень 2000 року, яку видано ОСОБА_1 Архівним управлінням Запорізької міської ради за період роботи на Товаристві з обмеженою відповідальністю Компанії «МАСА інвест груп», є протиправним та підлягає скасуванню.

Зважаючи на обставини справи, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача буде зобов`язання відповідача здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з урахуванням заробітної плати відповідно до довідки архівного відділу Запорізької міської ради від 17.12.2020 №04-25/Т-1972 та з урахуванням акту про результати перевірки достовірності даних від 18.02.2021 №649/1 з часу призначення пенсії із урахуванням різниці, що вже була виплачена.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За таких обставин, беручи до уваги всі надані сторонами докази в їх сукупності, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Матеріалами справи встановлено факт сплати судового збору у розмірі 908,00 грн., що підтверджується квитанцією від 20.04.2021 № 0.0.2097144324.1.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 09.04.2021 № 118.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з урахуванням заробітної плати відповідно до довідки Архівного управління Запорізької міської ради від 17.12.2020 №04-25/Т-1972 та з урахуванням акту про результати перевірки достовірності даних від 18.02.2021 №649/1 з часу призначення пенсії із урахуванням різниці, що вже була виплачена.

Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачену суму судового збору у розмірі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 29.06.2021.

Суддя Ю.В. Калашник