
Справа № 566/736/21
провадження № 3/566/576/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2021 року смт. Млинів Рівненської області
Млинівський районний суд Рівненської області
в складі головуючої судді Хомицької А.А.,
з участю: прокурора Макотринського О.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, депутата Ярославицької сільської ради Дубенського району, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, працюючого механізатором ПП «Агро-Експрес-Сервіс»,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Млинівського районного суду Рівненської області із управління стратегічних розслідувань в Рівненській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 242 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 08.06.2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Ярославицької сільської ради Дубенського району та суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, а саме: при необхідності подачі в строк до 01 квітня 2021 року, подав її 09 квітня 2021 року о 12:59 год., чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні прокурор підтримав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та просив суд визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОСОБА_1 в судовому засіданні винним себе у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не визнав та пояснив, що про необхідність подання декларації він дізнався 23 березня 2021 року від секретаря Ярославицької сільської ради, після чого одразу намагався здійснити всі необхідні дії для подання декларації, однак не зміг авторизуватись в електронному кабінеті, бо забув пароль, намагався змінити особистий ключ електронного підпису, але у нього не виходило подати декларацію. Лише 09.04.2021 року за допомогою ІТ-спеціаліста сільської ради ОСОБА_2 зміг пройти повторну реєстрацію в електронному кабінеті на сайті НАЗК та в той же день подати декларацію. Вважає, що у його діях не було умислу щодо несвоєчасної подачі електронної декларації.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 є депутатом Ярославицької сільської ради Дубенського району Рівненської області, що підтверджується рішенням Ярославицької сільської ради Дубенського району Рівненської області «Про початок повноважень депутатів Ярославицької сільської ради» № 1 від 04.12.2020 року (а.с. 21-22).
Із повідомлення Ярославицької сільської ради Дубенського району Рівненської області від 04 грудня 2020 року вбачається, що відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» та в зв`язку із припиненням повноважень депутатів Ярославицької сільської ради сьомого скликання (в день проведення першої сесії Ярославицької сільської ради нового скликання) для усіх депутатів виникає обов`язок подання декларацій осіб уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування у зв`язку з припиненням відповідних повноважень.Усі депутати місцевих рад 7-го скликання, які припиняють свою депутатську діяльність зобов`язані не пізніше 20 робочих днів з дня проведення першої сесії ради нового скликання подати декларацію «перед звільненням», яка охоплює період з 1 січня 2020 року по день проведення сесії. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати щорічну декларацію за минулий рік до 01 квітня 2021 року. Депутати місцевих рад, як особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, зобов`язані вчасно подавати декларації. За неподання декларації наступає відповідальність, передбачена чинним законодавством (а.с. 22).
Згідно інформації, розміщеній на сайті НАЗК у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (а.с. 11), ОСОБА_1 подав електронну декларацію 09.04.2021 року о 12:59 год.
Таким чином, з наведеного вище вбачається порушення ОСОБА_1 вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо своєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. При цьому поважних причин пропуску такого строку, судом не встановлено.
Таким чином, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, суд вважає за доцільне призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 251, 252, 283-285 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 15.03.2001 року Млинівським РВ УМВС України в Рівненській області) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Адміністративне стягнення у вигляді штрафу належить сплатити за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у Рівн.обл/отг Млинiв/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38012494, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA268999980313000106000017433, код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджет, адміністративні штрафи та інші санкції, адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 15.03.2001 року Млинівським РВ УМВС України в Рівненській області) судовий збір в дохід держави в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Рівненського апеляційного суду через Млинівський районний суд Рівненської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Повний текст постанови складено 02.07.2021 року.
Суддя А.А. Хомицька