Рішення № 98001479, 29.06.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2021
Номер справи
200/6362/21
Номер документу
98001479
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 червня 2021 р. Справа№200/6362/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні без повідомлення сторін) адміністративну справу адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )

до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (код ЄДРПОУ 25953617, 84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Героїв Небесної Сотні, 23)

про визнання протиправним та скасування рішення від 27 квітня 2021 року № 146, зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення про припинення виплати субсидії з 1 травня 2019 року по 31 березня 2021 року та повернення надмірно виплачених коштів в сумі 8101 грн. 56 коп., яке оформлене повідомленням від 27 квітня 2021 року, зобов`язання відповідача відновити призначену житлову субсидію на період з 1 травня 2019 року по 31 березня 2021 року.

Ухвалою від 26 травня 2021 року суд прийняв до розгляду позовну заяву, відкрив провадження в адміністративній справі 200/6362/21, призначив розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

За правилами пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Згідно з нормами частини третьої статті 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що має трикімнатну квартиру яка належить йому на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу від 05 липня 2016 року за адресою АДРЕСА_2 . В період з 1 травня 2019 року по 31 березня 2021 йому нараховувалась субсидія на оплату комунальних послуг на загальну суму 8101 грн. 56 коп. Також позивач зазначає, що на праві приватної власності йому належав автомобіль ВАЗ-2107, 2008 року випуску, державний номер НОМЕР_2 . 22 серпня 2018 року в м. Дружківка в результаті ДТП за участю зазначеного автомобіля, який фактично в результаті зіткнення з автомобілем ЗАЗ-DAEWOO під керуванням ОСОБА_3 , було повністю знищено. Постановою Дружківського міського суду Донецької області по справі №3/229/1069/2018, провадження №229/3931/18 від 25 вересня 2018 року ОСОБА_3 було визнано винним у скоєнні ДТП та у зв`язку із повним знищенням в результаті ДТП автомобіля позивача ВАЗ-2107 ОСОБА_3 відшкодував вартість втраченого майна, шляхом придбання на ім`я позивача рівноцінного автомобіля марки ВАЗ 111740, 2008 року випуску, номерний знак НОМЕР_3 . Згідно пункту 22 Положення № 848 наявність (відсутність) у власності осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії. Позивач зазначає, що в декларації на призначення субсидії ним було зазначено, що він у власності має автомобіль ВАЗ 2008 року випуску, що в свою чергу свідчить про те що майновий стан у нього не змінився, а в володінні по теперішній час залишається лише квартира та автомобіль ВАЗ, який випущено 2008 року. 12 травня 2021 року на адресу позивача надійшло повідомлення № 149 від 27 квітня 2021 року від відповідача про припинення виплати субсидії та необхідності повернути надмірно виплачені кошти житлової субсидії за період 01 травня 2019 року по 31 березня 2021 року в розмірі 8101 грн. 56 коп. Позивач вважає рішення відповідача незаконним та просить скасувати його.

Відповідач до суду надав відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити позивачу у повному обсязі, виходячи з наступного. 19 жовтня 2017 року позивач звернувся до управління на призначення житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_2 . Згідно наданої ОСОБА_1 декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за вказаною адресою зареєстровані:

ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 - заявник;

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - дружина;

ОСОБА_5 . ІНФОРМАЦІЯ_3 - син;

ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_4 - син.

Рішенням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 18 грудня 2017 року про призначення субсидії ОСОБА_1 було призначено житлову субсидію з серпня 2017 року по квітень 2018 року. Подальше призначення субсидії позивачу здійснювалося в автоматичному порядку, відповідно до пункту 16 Положення ( в редакції яка діяла під час дії спірних правовідносин) з розрахунку на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб - 4 осіб, визначених на початок місяця, з якого призначається субсидія. Так позивачу було призначено і розраховано житлову субсидію на період з травня 2019 по квітень 2020 року а саме: на травень 2019 року - 381.65 грн.; на червень 2019 року - 370,07 грн.; на липень 2019 року - 356,73 грн.; на серпень 2019 року - 350,04 грн.; на вересень 2019 року - 345,79 грн.; на жовтень 2019 року - 213,47 грн.; на листопад 2019 року - 1084,69 грн.; на грудень 2019 року - 1068,15 грн., на січень 2020 року – 1081,81 грн.; на лютий 2020 року - 1074,19 грн.; на березень 2020 року - 1309.82 грн. 1 квітня 2021 року відповідачем отримано відповідь від Територіального Сервісного Центру МВС № 1443 від 1 квітня 2021 №31/5-1443-1191 якою підтверджено, що за ОСОБА_1 був зареєстрований 22 вересня 2018 року автомобіль марки ВАЗ 111740, номерний знак НОМЕР_3 , рік випуску 2008, вартість транспортного засобу - 89240 гри., який 03 липня 2020 року перереєстрований на іншого власника, вартість продажу - 73400 грн. 13 вересня 2013 року був зареєстрований автомобіль марки ВАЗ 2107, номерний знак НОМЕР_4 . рік випуску 2000, який 03 жовтня 2018 року перереєстрований на нового власника, вартість продажу - 36960 грн. За ОСОБА_4 , зареєстрований 27 травня 2020 року автомобіль марки NISSAN QASHQАІ. номерний знак НОМЕР_5 , рік випуску 2008. вартість транспортного засобу - 153096 грн. З урахуванням результатів верифікації отримувачів державної допомоги та отриманої відповіді Територіального Сервісного Центру МВС №1443 від 01 квітня 2021 року №31/5-1443-1191 відповідачем було встановлено, що ОСОБА_1 не повідомив структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про здійснення ним купівлі або іншим законним способом набуття права власності на транспортний засіб на суму, яка на дату купівлі, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень, протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії з 01 травня 2019 року без звернення. За результатами перевірки складено акт № 49 (виправлено) від 27 квітня 2021 року та зроблено розрахунок надміру перерахованих (виплачених) коштів житлової субсидії. Сума надміру перерахованих (виплачених) коштів за період з 01 травня 2019 по 31 березня 2021 склала 8101 грн. 56 коп. На підставі вищезазначеного відповідачем прийнято рішення від 27 квітня 2021 про припинення ОСОБА_1 виплати житлової субсидії з 01 травня 2019 року та стягнення з нього суми надміру перерахованих (виплачених) коштів за період з 01 травня 2019 по 31 березня 2021 року у розмірі – 8101 грн.56 коп.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , є громадянином України, про що свідчить паспорт серії НОМЕР_6 , виданого 21 березня 2002 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .

Судом встановлено та не заперечується сторонами, що позивач з серпня 2017 року є отримувачем субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

19 жовтня 2017 року позивач звернувся до управління за призначення житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_2 . Згідно наданої ОСОБА_1 декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за вказаною адресою зареєстровані:

ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 - заявник;

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - дружина;

ОСОБА_5 . ІНФОРМАЦІЯ_3 - син;

ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_4 - син.

Рішенням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 18 грудня 2017 року про призначення субсидії ОСОБА_1 було призначено житлову субсидію з серпня 2017 року по квітень 2018 року. Подальше призначення субсидії позивачу здійснювалося в автоматичному порядку, відповідно до пункту 16 Положення ( в редакції яка діяла під час дії спірних правовідносин) з розрахунку на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб - 4 осіб, визначених на початок місяця, з якого призначається субсидія.

За результатами верифікації отримувачів державної допомоги відповідачем отримано інформацію, що Міністерством соціальної політики України було здійснено верифікацію достовірності інформації та встановлено отримувачів субсидії або членів їх сімей, якими здійсненна купівля або набуття права власності на транспортний засіб (механізм) на суму, яка на дату купівлі, набуття права власності перевищує 50 тис. грн. Управлінням на підставі списків, наданих в електронному вигляді, було направлено запит до Територіального Сервісного Центру МВС №1443 від 18 лютого 2021 року № 29-04-40/647 про наявність в осіб транспортних засобів.

01 квітня 2021 року відповідач отримав відповідь від Територіального Сервісного Центру МВС №1443 від 01 квітня 2021 №31/5-1443-1191 якою підтверджено, що за ОСОБА_1 був зареєстрований 22 вересня 2018 року автомобіль марки ВАЗ 111740, номерний знак НОМЕР_3 , рік випуску 2008, вартість транспортного засобу - 89240 гри., який 03 липня 2020 року перереєстрований на іншого власника, вартість продажу - 73400 грн. 13 вересня 2013 року був зареєстрований автомобіль марки ВАЗ 2107, номерний знак НОМЕР_4 , рік випуску 2000, який 03 жовтня 2018 року перереєстрований на нового власника, вартість продажу - 36960 грн. За ОСОБА_4 , зареєстрований 27 травня 2020 року автомобіль марки NISSAN QASHQАІ, номерний знак НОМЕР_5 , рік випуску 2008. вартість транспортного засобу - 153096 грн.

Рішенням комісії від 27 квітня 2021 року Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської припинено надання ОСОБА_2 житлової субсидії з 01 травня 2019 року та відповідно до п.п. 119, 120, 125, 94 Положення КМУ № 848 від 21 жовтня 1995 року (зі змінами) на підставі акту № 149 від 27 квітня 2021 року зобов`язано стягнути з ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) надмірно виплачену житлову субсидію в розмірі 8101 грн. 56 коп. за період з 01 травня 2019 року по 31 березня 2021 року.

У зв`язку із наведеним, управлінням на адресу позивача надіслано повідомлення про необхідність повернення надмірно виплачених коштів житлової субсидії у готівковій формі № 149 від 27 квітня 2021 року, в якому вказано про те, що на підставі відповіді Головного сервісного центру МВС №1443 від 01 квітня 2021 року №31/5-1443-1191 позивач своєчасно не повідомив про набуття транспортного засобу з дати випуску якого минуло менше 5 років на суму понад 50 тис. грн., внаслідок чого управлінням надмірно виплачені кошти в сумі 8101 грн. 56 коп.

Позивач зазначений факт не заперечує, проте зазначає що в декларації на призначення субсидії ним було зазначено що має у власності автомобіль марки ВАЗ-2107, 2008 року випуску. 22 серпня 2018 року в результаті ДТП за участю автомобіля ЗАЗ-DAEWOO під керуванням ОСОБА_3 автомобіль ВАЗ-2107 було повністю знищено. Постановою Дружківського міського суду Донецької області по справі №3/229/1069/2018, провадження №229/3931/18 від 25 вересня 2018 року ОСОБА_3 визнано винним в скоєнні ДТП. У зв`язку в цим ОСОБА_3 відшкодував вартість втраченого майна, шляхом придбання на ім`я позивача рівноцінного авто марки ВАЗ 111740, 2008 року випуску номерний знак НОМЕР_3 , що в свою чергу свідчить про те, що його майновий стан не змінився та як і раніше в його володінні залишається автомобіль ВАЗ, який випущено в 2008 році.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо -, тепло -, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива визначаються Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України, від 21 жовтня 1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" .

Відповідно до пункту 1 Положення №848 це Положення визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій:

1) щомісячної житлової субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг, а саме:

- житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком;

- комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;

2) щомісячної житлової субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об`єднання), та витрат на комунальні послуги в такому будинку;

житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

Згідно з пунктом 3 Положення призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Відповідно до пункту 9 Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, в редакції, яка була чинною станом на 01 травня 2018 року, житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.

З 01 травня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», пунктом 2 якої установлено, що з 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

особи, які відповідають вимогам, визначеним в абзацах другому - четвертому підпункту 3 пункту 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій;

внутрішньо переміщені особи;

особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

Відповідно до пункту 13 Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Відповідно до підпункту 4 пункту 6 Положення № 848, в редакції яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо, зокрема будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 5 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. грн.

Відповідно до пункту 16 Положення (в редакції яка діяла під час дії спірних правовідносин) громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов`язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа - членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;

зміни у складі сім`ї члена домогосподарства;

зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об`єднання;

настання умов, зазначених у підпунктах 2 і 4 пункту 6 цього Положення.

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім`ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 136 «Про затвердження Порядку здійснення верифікації та моніторингу інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування» у процесі верифікації та моніторингу для визначення відповідності даних, що використовуються під час призначення (продовження), нарахування або здійснення державних виплат, здійснюється їх порівняння з даними, отриманими з офіційних джерел інформації, аналітичних та статистичних матеріалів, розроблених скорингових моделей та затверджених в установленому порядку методик визначення показників за непрямими ознаками.

Абзацом п`ятим пункту 119 Положення № 848 визначено, що за рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється, у тому числі за поданням управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг у разі, коли громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 90 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.

Надання житлової субсидії у випадках, зазначених у пунктах 119 і 120 Положення №848, припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому їх виявлено (якщо інше не передбачено заявою).

Отже, держава гарантує кожному громадянину право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг на умовах та в порядку, визначеному Положенням про порядок призначення житлових субсидій, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, та, в свою чергу, покладає на громадян дотримання встановленого порядку звернення і надання відповідних документів для її призначення.

З огляду на наведене з 29 вересня 2018 року позивач був зобов`язаний протягом 30 календарних днів проінформувати відповідача про здійснення фінансової операції на суму більше ніж 50 тис. грн., а сама про придбання автомобіля ВАЗ 111740, 2008 року випуску який на підставі договору купівлі-продажу 1443/2018/1116457 від 29 вересня 2018 був придбаний ОСОБА_2 за суму 73400 грн. (сімдесят три тисячі чотириста гривень 00 копійок). Разом з тим, позивач не виконав даний обов`язок, що і стало підставою для призначення позивачу субсидії на наступний період без урахування такої інформації, що призвело до надміру перерахованої (виплаченої) суми субсидії.

Щодо інформації зазначеною відповідачем про набуте право дружиною позивача на авто NISSAN QASHQAI, номерний знак НОМЕР_5 , 2008 року випуску вартість якого 153096 грн., суд зазначає наступне.

25 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою передбачено спрощення порядку надання житлової субсидії в умовах встановлення карантину, спрямованого на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг. Так пунктом 1 зазначеної постанови заборонено на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - карантин), припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 2019 р., № 69, ст. 2390), крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи. При цьому забезпечити розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяв громадян про призначення житлових субсидій, не застосовуючи вимоги пункту 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848.

Таким чином суд не приймає до уваги інформацію зазначену відвідачем щодо придбання ОСОБА_7 автомобіля марки NISSAN QASHQAI, номерний знак НОМЕР_5 , 2008 року випуску вартість якого 153096 грн., оскільки дане авто було придбане в період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Згідно з пункту 125 Положення у випадках, зазначених в абзацах четвертому - сьомому пункту 119 цього Положення, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином, а сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, повертається управителем, об`єднанням, виконавцем комунальних послуг шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії. У разі призначення житлової субсидії громадянину на наступний період структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може утримувати суму надміру виплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум субсидій шляхом їх зменшення не більш як 20 відсотків.

Сума коштів надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії в разі її автоматичного призначення у травні 2018 р. без урахування доходів членів сім`ї осіб із складу домогосподарства розраховується як різниця між розміром призначеної субсидії і розміром субсидії з урахуванням доходів членів сім`ї осіб із складу домогосподарства. Якщо у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена домогосподарства є особи, зазначені в абзацах першому - четвертому підпункту 3 пункту 14 цього Положення, розрахунок сукупного доходу таких осіб проводиться відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 61, ст. 1981).

З огляду на наведене відповідач дійшов обґрунтованого висновку про необхідність застосування щодо позивача пункту 125 Положення про порядок призначення житлових субсидій, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, щодо повернення суми надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії.

Розмір сум житлової субсидії (про які йдеться в повідомленні відповідача про відшкодування коштів по переплаченим житловим субсидіям) позивачем не оспорюється.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_2 задоволенню не підлягає. Судові витрати залишаються за позивачем.

Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволені позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (код ЄДРПОУ 25953617, 84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Героїв Небесної Сотні, 23) про визнання протиправним та скасування рішення від 27 квітня 2021 року № 146, зобов`язання вчинити певні дії, відмовити повністю.

Рішення ухвалене у нарадчій кімнаті 29 червня 2021 року. Повне судове рішення складено 29 червня 2021 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Смагар