Постанова № 9797070, 09.04.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2010
Номер справи
2-а-1972/10/2270
Номер документу
9797070
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-1972/10/2270

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіСвятецького В.В.

при секретаріРозумняк О.В.

за участі:з участю прокурора Шкадько В.В.,

представника позивача Повх О.В., представника відповідача Тютюник О.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом Прокурора Полонського району <в чиїх інтересах >Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку <3-тя особа >до Відкритого акціонерного товариства "Полонський фарфоровий завод" <3-тя особа >про стягнення фінансової санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, -

В С Т А Н О В И В:

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що Відкритим акціонерним товариством (надалі-ВАТ) «Полонський фарфоровий завод» станом на 01.06.2009 року не подано регулярну річну інформацію - звіт за 2008 рік до Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі Хмельницьке ТУ ДКЦПФР), що не відповідає вимогам пункту 1 глави 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591 (надалі Положення). Постановою Хмельницького ТУ ДКЦПФР №79-ХМ від 13.07.2009 року до товариства за вказане правопорушення застосовано фінансову санкцію згідно п.7 ч.1 ст.П Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» -штраф в розмірі 3400 гривень, який відповідачем в добровільному порядку не сплачений.

Крім того, відповідачем станом на 30.04.2009 року не опубліковано в офіційних друкованих виданнях регулярну річну інформацію - звіт за 2008 рік, що не відповідає вимогам пункту 1 глави 7 розділу V Положення. Постановою Хмельницького ТУ ДКЦПФР №110-ХМ від 11.08.2009 року до товариства за вказане правопорушення застосовано фінансову санкцію згідно п.5 ч.1 ст.П Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» -штраф в розмірі 3400 гривень, який відповідачем в добровільному порядку не сплачений.

Крім того, Хмельницьким ТУ ДКЦПФР 13.07.2009 року видано розпорядження №32-ХМ, в якому зазначено, що відповідачем регулярну річну інформацію - звіт за 2008 рік станом на 30.04.2009 року не розміщено в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та до Хмельницького територіального управління станом на 01.06.2009 року не подано, що не відповідає вимогам пункту 1 глави 7 розділу V Положення. Також вказаним розпорядженням товариство було зобов'язано у термін до 31.07.2009 року усунути порушення шляхом розміщення інформації - звіту за 2008 рік - в загальнодоступній інформаційній базі даних, про що проінформувати територіальне управління до 03.08.2009 року. Однак вказане розпорядження не виконано. Постановою Хмельницького ТУ ДКЦПФР №200-ХМ від 22.09.2009 року до товариства за вказане правопорушення застосовано фінансову санкцію згідно п.8 ч.1 ст.П Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» -штраф в розмірі 85000 гривень, який відповідачем в добровільному порядку не сплачений.

Окрім того, постановою від 24.06.2009 року відносно відповідача порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, де встановлено, що відповідачем регулярну річну інформацію - звіт за 2008 рік станом на 30.04 Ю09 року не розміщено в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної шмісії з цінних паперів та фондового ринку, що не відповідає вимогам пункту 1 г ави 7 розділу V Положення. Постановою Хмельницького ТУ ДКЦПФР №80-ХМ від 1" .07.2009 року до товариства завказане правопорушення застосовано фінансову санкцію згідно п.6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - штраф в розмірі 3400 гривень, який відповідачем в добровільному порядку не сплачений.

06.02.2009 року Хмельницьким територіальним управлінням видано розпорядження №08-ХМ, в якому зазначено, що відповідачем річний звіт за 2007 рік не опубліковано в офіційному друкованому виданні, що не відповідає вимогам пункту 3 розділу VI Положення. Вказаним розпорядженням товариство було зобов'язано у термін до 27.04.2009 року усунути порушення законодавства про цінні папери шляхом опублікування річного звіту за 2007 рік в офіційному друкованому виданні та до 30.04.2009 року письмово проінформувати територіальне управління. Однак вказане розпорядження не виконано, а тому Постановою Хмельницького ТУ ДКЦПФР №201-ХМ від 22.09.2009 року до товариства за невиконання розпорядження застосовано фінансову санкцію згідно п.8 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - штраф в розмірі 85000 грн., який відповідачем в добровільному порядку не сплачено.

Тому прокурор просить суд стягнути з ВАТ «Полонський фарфоровий завод» м. Полонне Хмельницької області фінансові санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 180200 (сто вісімдесят тисяч двісті) гривень.

В судовому засіданні прокурор та представник відповідача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просять їх задовольнити.

Представник відповідача позов не визнав з наступних мотивів. Державною виконавчою службою Полонського районного управління юстиції був накладений арешт на рахунки ВАТ «Полонський фарфоровий завод». Усі кошти, які надходили на рахунок товариства автоматично списувалися ДВС для погашення заборгованості по рішеннях судів. Таким чином, самостійно проводити будь-які розрахунки та використовувати ті незначні кошти, які надходили на рахунок товариства відповідач не мав можливості. Постановою ДВС Полонського РУЮ від 20 серпня 2009 року знято арешти з рахунків ВАТ «Полонський фарфоровий завод». Зразу ж після розблокування рахунків товариства, був укладений договір з Приватною аудиторською фірмою «Світлана-аудит» (м. Хмельницький) про проведення аудиту, що є необхідним для розміщення регулярної річної інформації - звіту за 2008 рік та подачі його до Хмельницького територіального управління (тобто виконання розпоряджень Хмельницького територіального управління ДКЦПФР ). 29 вересня 2009 року фірма «Світлана-аудит» надала аудиторський висновок. 20.10.2009 року звіт товариства за 2008 рік був опублікований в газеті «Бюлетень. Цінні папери України». Тому відповідач просить відмовити в задоволенні адміністративного позову прокурора в інтересах держави в особі Хмельницького територіального управління ДКЦПФР про стягнення з ВАТ «Полонський фарфоровий завод» штрафних санкцій в розмірі 265200 грн. за правопорушення на ринку цінних паперів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, ч.1 ст.9 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язанні діяти лише на підставі , в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що Постановами Хмельницького територіального управління ДКЦПФР за правопорушення на ринку цінних паперів ( порушення пункту 1 глави 7 розділу V, пункту 3 розділу VI Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів) до ВАТ «Полонський фарфоровий завод» застосовано фінансові санкції на загальну суму 180200 грн., а саме: - постановою №79-ХМ від 13.07.2009 року -штраф в розмірі 3400 грн.,

- постановою №110-ХМ від 11.08.2009 року -штраф в розмірі 3400 грн.,

- постановою №200-ХМ від 22.09.2009 року -штраф в розмірі 85000 грн.,

- постановою №201-ХМ від 22.09.2009 року -штраф в розмірі 85000 грн.. Пунктом 1 глави 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами

цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591 визначено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше ЗО квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Пунктом 2 розділу VI цього Положення встановлено, що інформація в повідомленні про проведення загальних зборів, що розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, за змістом має бути ідентична інформації в повідомленні про проведення загальних зборів, оприлюдненому в офіційному друкованому органі (виданні).

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: 5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

8) невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В силу частин 5 та 6 ст. 11 зазначеного Закону рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

ВАТ «Полонський фарфоровий завод» оскаржував до суду постанови № 200-ХМ та № 201-ХМ від 22.09.2009 року. Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 3 грудня 2009 року, яка набрала законної сили, в позоьі про скасування постанов № 200-ХМ та № 201-ХМ від 22.09.2009 року відмовлено. При цьому судом досліджувались обставини, на які посилається представник відповідача і в даній справі як на підставу для відмови в позову, дана їм належна оцінка та визнано такими, що не можуть бути підставою для звільнення ВАТ «Полонськи:, фарфоровий завод» від відповідальності.

В силу ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону та підлягають задоволенню в повному обсязі. Керуючись ст.ст. 7, 9, 71, 86, 158- 163, 167, 254 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Полонський фарфоровий завод» м. Полонне Хмельницької області (код ЄДРПОУ 05502829) фінансові санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 180200 (сто вісімдесят тисяч двісті) гривень в дохід Державного бюджету України (символ банку 106 на р/р 31116106700362 КОД ЄДРПОУ 23565584 МФО 815013 УДК в Полонському районі).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 14 квітня 2010 року

<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >В.В. Святецький

< для копії >< для копії >