Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-2446/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКоваля Р.Й.
при секретаріСенькову О.О.
за участі:Замрієвої С.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області <3-тя особа >до інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом м.Хмельницького, м.Хмельницький Хмельницької області, <3-тя особа >про примусове виконання рішення державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області, -
В С Т А Н О В И В:
В поданому до суду адміністративному позові позивач державна інспекція з контролю за цінами в Хмельницькій області зазначила, що проведеною перевіркою додержання державної дисципліни цін інспекцією по контролю за благоустроєм та санітарним станом м.Хмельницького (акт перевірки від 12 жовтня 2009 року) встановлено необгрунтоване одержання виручки в період з 1 жовтня 2008 року по 1 жовтня 2009 року за виконання делегованих міською радою функцій робочого органу по регулюванню діяльності з розміщення зовнішньої реклами, в той час, як вони повинні були надаватися безоплатно. Тим самим було порушено вимоги пунктів 6, 7 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 року № 2067 та рішення виконкому Хмельницької міської ради від 10 червня 2004 року № 327 «Про порядок розміщення зовнішньої реклами в місті». Загальна сума необгрунтовано отриманої виручки складає 11072 грн. 11 коп.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами» дана сума порушення підлягає вилученню в доход бюджету із штрафом у подвійному розмірі. Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення від 19 жовтня 2009 року № 132 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін: сума порушення 11072 грн. 11 коп., сума штрафу 11072 грн. 11 коп. х 2 = 22144 грн. 22 коп. Тому Державна інспекція з контролю за цінами в Хмельницькій області просить стягнути з відповідача зазначені суми порушення та штрафу в дохід державного бюджету.
В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені вимоги, підтвердила зазначені в позовній заяві обставини. Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» необгрунтовано одержана виручка підлягає вилученню в доход бюджету із штрафом у подвійному розмірі.
Як було встановлено в ході судового розгляду, що слідує із пояснень представника позивача, наявних в матеріалах справи копій акту перевірки дотримання Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 16 жовтня 2009 року № 681, інформації доходів від реалізації послуг, договору на встановлення пріоритету на місце розташування рекламного засобу від 12 грудня 2008 року, договору на право тимчасового використання місць для розміщення зовнішньої реклами на виносних конструкціях від 1 вересня 2009 року № 195, довідки державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом м.Хмельницького від 15 жовтня 2009 року, кошторису по наданню послуг робочим органом, рахунку-фактури № СФ-0000052 від 18 грудня 2008 року, калькуляції висновків ДІКЦ в Хмельницькій області, претензії, позивачем була проведена перевірка додержання державної дисципліни цін інспекцією по контролю за благоустроєм та санітарним станом м.Хмельницького, ході якої було встановлено необгрунтоване одержання виручки в період з 1 жовтня 2008 року по 1 жовтня 2009 року за виконання делегованих міською радою функцій робочого органу по регулюванню діяльності з розміщення зовнішньої реклами, в той час, як вони повинні були надаватися безоплатно. Тим самим було порушено вимоги пунктів 6, 7 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 року № 2067 та рішення виконкому Хмельницької міської ради від 10 червня 2004 року № 327 «Про порядок розміщення зовнішньої реклами в місті». Загальна сума необгрунтовано отриманої виручки складає 11072 грн. 11 коп.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення від 19 жовтня 2009 року № 132 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін: сума порушення 11072 грн. 11 коп., сума штрафу 11072 грн. 11 коп. х 2 = 22144 грн. 22 коп.
Зазначене рішення відповідач оскаржував, однак постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17 лютого 2010 року йому було відмовлено в задоволенні позову. Зазначених в рішенні сум в добровільному порядку відповідач до бюджету не сплатив.
За таких умов суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані, підтверджені належними доказами, у зв'язку з чим підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України 3 грудня 2001 року № 298/519, керуючись ст.ст. 7 12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 100, 158 163, 186, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області задовільнити.
Стягнути з інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом м.Хмельницького, м.Хмельницький, (код ЄДРПОУ 14144116) на користь Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області в дохід державного бюджету (код 21081100, р/р 311191067000002 в ГУДКУ у Хмельницькій області, код 23565225, МФО 815013) суму порушення 11072 грн. 11 коп., суму штрафу 22144 грн. 22 коп., а всього на загальну суму 33216 (тридцять три тисячі двісті шістнадцять) грн. 33 коп.
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 30 квітня 2010 року
<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >Р.Й. Коваль
< для копії >< для копії >