Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-2099/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСвятецького В.В.
при секретаріРозумняк О.В.
за участі:прокурора Ільчука Ю.Ф.,
представника позивача Федощук А.О.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом Прокурор Теофіпольського району <в чиїх інтересах >Хмельницьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >до Відкрите акціонерне товариство "Теофіпольська сільськогосподарська машинно-технологічна станція" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >про стягнення штрафних санкцій,
В С Т А Н О В И В:
В обґрунтування свої позовних вимог прокурор посилається на те, що проведеною прокуратурою Теофіпольського району перевіркою дотримання вимог законодавства у сфері обігу цінних паперів встановлено, що відповідно до постанов № 60-ХМ та № 61-ХМ від 19.06.2009 року за порушення вимог п.3 глави 3 розділу IV „Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" до Відкритого акціонерного товариства (надалі ВАТ) «Теофіпольська МТС» застосовано фінансові санкції - штрафи у розмірі відповідно 17000 грн. та 17 000 грн., а всього на загальну суму 34 000 грн.. Штрафи відповідачем в добровільному порядку не сплачені, а тому прокурор просить суд стягнути з ВАТ "Теофіпольська машинно - технологічна станція" в дохід Державного бюджету України загальну суму штрафів в розмірі 34000 грн.
Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просять їх задовольнити, підтвердивши наведені в позовній заяві обставини.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату та час розгляду справи, а тому суд на підставі вимог ст. 128 КАС України визнає правильним справу розглянути у відсутності представника відповідача, на підставі наявних доказів.
Суд, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, ч.1 ст.9 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язанні діяти лише на підставі , в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
В силу ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Судом встановлено, що ВАТ «Теофіпольська МТС» порушено вимоги пункту 3 глави 3 розділу IV „Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. №1591 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.02.2007 р. № 97/13364, а саме: до Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не подано регулярну квартальну інформацію - звіт за І квартал 2009 року.
Крім того, встановлено, що в порушення вимог пункту 3 глави 3 розділу IV „Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", ВАТ «Теофіпольська МТС» не розмістило у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну інформацію за І квартал 2009 року.
Хмельницьким територіальним управлінням ДКЦПФР відповідно до Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, у відношенні ВАТ «Теофіпольська МТС» 20.05.2009 року порушено справи про правопорушення на ринку цінних паперів, а 11.06.2009 року складено акти №№ 60 - ХМ та 61 ХМ про правопорушення на ринку цінних паперів.
Постановами Хмельницького територіального управління ДКЦПФР № 60-ХМ та № 61-ХМ від 19.06.2009 року за порушення вимог п.3 глави 3 розділу IV „Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" до ВАТ «Теофіпольська МТС» застосовано фінансові санкції - штрафи у розмірі по 17000 грн., а всього на загальну суму 34 000 грн., які підлягали сплаті в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з моменту отримання вказаної постанови.
Вказану суму до цього часу в добровільному порядку не сплачено.
Пунктом 1 глави 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591 визначено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: 6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
В силу частин 5 та 6 ст.11 зазначеного Закону рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
ВАТ «Теофіпольська МТС» постанови Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржило, що свідчить про його згоду з порушенням та накладеними стягненнями.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 71, 86, 158- 163, 167, 254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Теофіпольська машинно -технологічна станція" (м. Теофіполь, код ЄДРПОУ 30496789) в дохід Державного бюджету України по коду 21081100, символ банку 106, на рахунок територіального органу Казначейства за місцезнаходженням платника штраф в розмірі 34000 (тридцять чотири тисячі ) гривень.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
<виготовлено ><Дата виготовлення >
<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >В.В. Святецький
< для копії >< для копії >