Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-858/10/2270/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретаріКрасовській С.А.
за участі:представника позивача: Паюка С.К.
представника прокуратури: Пронозюка В.І.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом Прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >до Державного підприємства "Маниковецький спиртовий завод" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора м. Хмельницького звернувся з позовом в інтересах держави в особі територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області до державного підприємства «Маниковецький спиртовий завод» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання природного газу.
Представник прокуратури та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали повністю та просять суд стягнути з відповідача заборгованість в повному обємі.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоч належним чином був повідомлений про час та дату слухання справи, заперечень на адміністративний позов не надав.
Працівниками територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області 31 серпня 2009 року проведена перевірка у державному підприємстві «Маниковецький спиртовий завод» щодо дотримання вимог законодавства про енергозбереження.
Актом перевірки № 18-22-307 від 31 серпня 2009 року виявлено, що відповідач внаслідок нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів (природного газу) допустив її перевитрати.
На усунення виявлених порушень територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області державному підприємству «Маниковецький спиртовий завод» внесений припис від 31 серпня 2009 року.
Вказані порушення сталися внаслідок невиконання державним підприємством «Маниковецький спиртовий завод» вимог законодавства про енергозбереження.
Статтями 11, 17 Закону України «Про енергозбереження» встановлюються економічні заходи для забезпечення енергозбереження, які передбачають застосування економічних санкцій, що накладаються на юридичних та фізичних осіб за марнотратне витрачання та прямі втрати паливно-енергетичних ресурсів
Відповідно до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 02 вересня 1993 року № 699 «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві», здійснення державного контролю за раціональним і ефективним використанням газу та інших паливно-енергетичних ресурсів підприємствами покладено на Державну інспекцію з енергозбереження.
Згідно пунктів 1, 3, 4, 8 Положення про Державну інспекцію з енергозбереження, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 2000 року № 1039 «Питання Державної інспекції з енергозбереження» Державна інспекція з енергозбереження є урядовим органом державного управління, що діє у складі Держкоменергозбереження. Структурним підрозділом Державної інспекції з енергозбереження є територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області, яка діє на підставі Положення про територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області, затвердженого наказом державної інспекції з енергозбереження від 10 серпня 2000 року № 42 «Про затвердження положення про територіальні управління Державної інспекції з енергозбереження».
Державна інспекція з енергозбереження та її структурні підрозділи, у межах своїх компетенції, здійснюють державний контроль у сфері енергозбереження та виконують відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції щодо використання паливно-енергетичних ресурсів, надають за результатами перевірок підприємств обовязкові для виконання приписи стосовно усунення порушень і недоліків, зумовлених невиконанням вимог законодавства з енергозбереження щодо ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів та контролюють виконання цих приписів. Крім того Державна інспекція та її підрозділи мають право застосовувати економічні санкції до підприємств відповідно до законодавства у разі виявлення фактів перевитрат ними паливно-енергетичних ресурсів унаслідок неефективного (марнотратного) їх використання.
Відповідно до статей 11, 17 Закону України «Про енергозбереження», розділу 2 Додатку до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 вересня 1993 року № 699 «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві», наказу державного комітету України по нафті і газу «Держкомнафтогаз» № 355 від 1 листопада 1994 року та на підставі Акту перевірки від 31 серпня 2009 року, начальником територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області винесена постанова № 18-22-14 від 31 серпня 2009 року про застосування економічних санкцій, згідно якого до Державного підприємства «Маниковецький спиртовий завод» застосовані економічні санкції, розмір яких становить 3364 грн. 81 коп. за нераціональне використання природного газу у звязку із несвоєчасним проведенням режимно-налагоджувальних робіт.
07 вересня 2009 року дана постанова направлена територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області на адресу Державного підприємства «Маниковецький спиртовий завод».
Відповідно до п. 18 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, затвердженого наказом державного комітету з енергозбереження № 64 від 04 серпня 2000 року «Про затвердження Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання» керівник підприємства міг її оскаржити до Державного комітету України з енергозбереження, проте цього зроблено не було.
Пунктами 16, 17 Порядку встановлено, що підприємство повинно внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування.
У разі підвищеної плати у зазначений термін грошова суму стягується в судовому порядку.
Однак, Державним підприємством «Маниковецький спиртовий завод» підвищена плата за нераціональне використання природного газу не сплачувалася.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» санкції, що застосовуються за рішенням уповноважених посадових осіб органів виконавчої влади зараховуються до доходів загального фонду Державного бюджету України.
Дана заборгованість підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: актом перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів № 18-22-307 від 31 серпня 2009 року, приписом територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області від 31.08.2009 року., постановою № 18-22-14 про застосування економічних санкцій від 31.08.2009 року, довідкою територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області від 16 жовтня 2009 року про відсутність коштів на рахунках місцевого бюджету станом на 19.10.2009 року, .
За наведеним обставин, суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані, повністю підтверджені дослідженими в судовому засіданні доказами, через що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись <Текст >ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов - задоволити.
Стягнути з державного підприємства «Маниковецький спиртовий завод» (32244, Хмельницька область, Деражнянський район, с. Маниківці, код за ЄДРПОУ 00374918, р/р № 26000310958 в ХОД «Райффайзен Банк Аваль», МФО 315966) до державного бюджету 3364 грн. 81 коп. для зарахування на реєстраційний рахунок № 31211202700127 управління державного казначейства в Деражнянському районі, МФО 815013, код одержувача 23565213 за символом звітності 202 підвищеної плати за нераціональне використання природного газу.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 15 березня 2010 року
<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >П.І. Салюк
< для копії >< для копії >