Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2-а-949/10/2270/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 березня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретаріКовалі В.В.
за участі:
представника позивачаЗамрієвої С.С.
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >до ОСОБА_4 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >про стягнення заборгованості по штрафним санкціям,
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Хмельницькій області звернулась в суд з позовом до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 про примусове виконання рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області №120від 18.09.09р.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала частково та просила суд стягнути з відповідача заборгованість по штрафних санкціях
Відповідач в судове засідання не зявився. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заперечень на позов не подав.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області проведено перевірку додержання ОСОБА_4 державної дисципліни цін про що складено акт перевірки від 13.09.09 р. Перевіркою встановлено необґрунтовано одержану виручку внаслідок завищення граничних рівнів торговельних надбавок на цукор. Так, наприклад, на момент перевірки відповідач реалізовував цукор по ціні 6,50 грн./кг, який був отриманий згідно акту-закупки від 13.09.2009 року по ціні 5,50 грн./кг в кількості 50 кг. Тобто цукор був реалізований по ціні сформованій з торгівельною надбавкою 18,2%, тоді як з урахуванням 10-ти відсоткового рівня торгівельної надбавки за 1кг цукру слід було сформувати в розмірі 6,05 грн./кг. Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки складає 22,50 грн.
Тим самим відповідачем було порушено вимоги розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації від 15.08.2008 року № 431/2008-р «Про запровадження державного регулювання ціноутворення на окремі продовольчі товари»
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана виручка підлягає вилученню в дохід бюджету із штрафом у подвійному розмірі.
У відповідності до «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», що затверджена спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України 03.12 2001 р. №298/519, Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення № 120 від 18.09.09 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на суму 67,50 грн.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно (на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України) та в межах компетенції накладені штрафні (фінансові) санкції, які відповідачем не сплачені.
Дана заборгованість підтверджується Актом перевірки №642 від 13.09.09р., Рішенням №120 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 18.09.09р.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 в дохід державного бюджету суму порушення 22,50грн., штраф в сумі 45,00 грн., а всього 67,50 грн.
На підставі вищенаведеного позивач просить суд стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 в дохід державного бюджету суму порушення 22,50 грн., штраф в сумі 45,00 грн., а всього 67,50 грн.
Керуючись <Текст >ст.ст. 71, 86, 99, 154, 158-163, 167 <статті >КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов - задоволити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 (32300, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, провул. Пушкіна, 11) в дохід державного бюджету (код 21081100 р/р 31118106700003 в ГУДКУ у Хмельницький області код 23565590 МФО 815013) суму порушення 22,50 грн., штраф в сумі 45,00 грн., всього стягнути 67,50 грн. (шістдесят сім гривень 50 коп.)
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
<виготовлено ><Дата виготовлення >
<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >П.І. Салюк
< для копії >< для копії >