Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
02 червня 2010 р. № 2а-2343/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Костіва М.В.
при секретарі судового засідання Билень Н.С.
з участю представників сторін:
від позивача: Савченко В.В., Науменко О.М.;
від відповідача: не зявилися;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного центру зайнятості, м. Львів, до Виконавчого комітету Львівської міської ради, м. Львів, про стягнення 120614,73 грн. штрафних санкцій,
встановив:
Львівський обласний центр зайнятості, м. Львів, звернувся із позовом до Виконавчого комітету Львівської міської ради, м. Львів, про стягнення 120614,73 грн. штрафних санкцій.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 16.03.2009 р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд на 21.04.2010 р. Розгляд справи відкладався з підстав, передбачених ст. 150 КАС України.
Представникам сторін розяснено їх права згідно зі ст. ст. 49, 51 КАС України. У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.
Представники позивача у судових засіданнях позов підтримали з мотивів, зазначених у позовній заяві. Ствердили, зокрема, що відповідач порушив строки подання до державної служби зайнятості даних щодо запланованого вивільнення працівників (п. 5 ст. 20 закону України “Про зайнятість населення”), а саме ОСОБА_3 та ОСОБА_4, сума річної заробітної плати яких становить 120614,73 грн. Просять позов задовольнити.
Відповідач вимог ухвал суду не виконав, заперечення по справі не надав, участь уповноваженого представника у судовому засіданні не забезпечив.
Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення, оглянувши оригінали документів, що мають значення для справи, суд встановив наступне.
Львівський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду та відповідно до законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", "Про зайнятість населення", "Про державну службу", Положення про державну службу зайнятості. Відповідно до п.п. “ф” п. 4 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.91р № 47, державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення. Згідно із п.п. “л” п. 8 зазначеного Положення державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі, зокрема, неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення."
На виконання вищезгаданих положень, посадовими особами інспекції з контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Львівського обласного центру зайнятості 08.12.2009 проведено перевірку щодо дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість населення Виконавчим комітетом Львівської міської ради, що підтверджується актом від 08.12.2009 р. перевірки дотримання законодавства України про зайнятість населення.
Як вбачається з акту, під час проведення перевірки з'ясовано, що Розпорядженням голови Львівської міської ради від 06.08.2009 № 645-к заступників голів районних адміністрацій Львівської міської ради попереджено про можливе розірвання трудових відносин відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП України з 01.10.2009, а також зобов'язано голів перелічених районних адміністрацій подати відповідну інформацію (за формою № 4-ПН) у центр зайнятості.
Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників (згідно п. 1 ст. 40 КЗпП) підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі (форма № 4-ПН (план) державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників (форма № 4-ПН (факт). У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів щодо працевлаштування та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Розпорядженням міського голови від 30.09.2009 № 833-к ОСОБА_3, заступника голови з гуманітарних та організаційних питань Залізничної районної адміністрації ЛМР, звільнено з роботи 07.10.2009 відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП України. Розпорядженням від 30.09.2009 №831-к відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП звільнено з роботи 08.10.2009 ОСОБА_4, заступника голови з гуманітарних та організаційних питань Личаківської районної адміністрації ЛМР.
Як вбачається з відповідних відміток, терміни подання інформації за формою № 4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників" були дотримані: звіт про фактичне вивільнення ОСОБА_3 подано до центру зайнятості 12.10.2009, звіт про фактичне вивільнення ОСОБА_4 подано 16.10.2009.
Однак інформація за формою № 4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" подана до центру зайнятості Залізничною районною адміністрацією ЛМР про заплановане звільнення ОСОБА_3 - 10.08.2009. Аналогічна інформація про заплановане звільнення ОСОБА_4 подана Личаківською районною адміністрацією ЛМР 14.08.2009.
Річна заробітна плата гр. ОСОБА_3 відповідно до виданої Залізничною районною адміністрацією ЛМР довідки №60 від 10.12.2009р. становить 59919,97 грн. Річна заробітна плата гр. ОСОБА_4 відповідно до виданої Личаківською районною адміністрацією ЛМР довідки № Д-50 від 09.12.2009 складає 60694,76 грн., що підтверджується відповідними довідками.
Позивач скеровував відповідачу належну вимогу, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Належних доказів сплати зазначеної суми чи наявності передбачених законодавством підстав для звільнення відповідача від її оплати, суду не надано. Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона зобовязана довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення.
Враховуючи наведене, позов підлягає задоволенню. Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути виконавчого комітету Львівської міської ради, м. Львів, на користь Львівського обласного центру зайнятості штраф в сумі 120 614 грн. 73 коп. на рахунок Львівського міського центру зайнятості 37178975900002, банк одержувача - Головне управління державного казначейства у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ - 25555035, надходження від застосування штрафних санкцій, код платежу 50040500.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Костів М.В.
Повний текст постанови виготовлено 07.06.2010 року.