
Справа № 420/6842/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження, за наявними матеріалами, у порядку письмового провадження, адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду, через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про:
визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у перерахунку розміру пенсії з урахуванням індексації у складі грошового забезпечення для розрахунку пенсії;
зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок розміру пенсії з урахуванням індексації у складі грошового забезпечення для розрахунку пенсії з 29.09.2018 року.
Адміністративний позов мотивовано наступним.
ОСОБА_1 зазначив, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області було протиправно відмовлено у здійсненні перерахунку його пенсії з урахуванням індексації грошового забезпечення, яку позивач отримував під час проходження служби протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення та з яких було фактично нараховане та сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове соціальне страхування.
Позивачем наголошувалося, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому, вона має бути врахована у складі грошового забезпечення поліцейського для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених зі служби, як складової конституційного права на соціальний захист.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 11 травня 2021 року, вищевказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження по справі без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.
Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.
У встановлений судом строк, відповідач надав відзив (вх.№ЕП/14041/21 від 24.05.2021р.) на позовну заяву (а.с.63-64).
Відзив обґрунтований наступним.
Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області наголошувало, що на уповноважені органи внутрішній справ покладений обов`язок подання та оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, у даному випадку й ОСОБА_1 .
Відповідач стверджує про відсутність у нього повноважень без довідки установи, де проходив службу позивач, про розмір грошового забезпечення, проводити перерахунок пенсійних виплат з урахуванням індексації грошового забезпечення у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій №3-1 від 30.01.2007 року.
Крім того, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області наполягає на нечіткості позовних вимог ОСОБА_1 , оскільки не зрозуміло на підставі якої довідки про розмір грошового забезпечення позивача у пенсійного органу виникає обов`язок перерахувати пенсію; у якому розмірі слід розраховувати індексацію, тощо.
Відповідачем наголошувалося, що у довідці УФЗБО ГУНП в Одеській області про щомісячні додаткові види грошового забезпечення позивача, які враховуються для перерахунку пенсії, індексації не зазначено взагалі, а інших довідок на його адресу не надходило.
У відповіді на відзив (вх.№ЕС/1096/21 від 26.05.2021р.) ОСОБА_1 вказував, індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення поліцейського для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених зі служби, як складової конституційного права на соціальний захист (а.с.67-74).
Станом на 25 червня 2021 року, інших заяв по суті справи від сторін на адресу суду не надходило.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
Наказом Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі №107 о/с від 28.09.2018 року ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції на підставі п.2 ч.1 ст.77 Закону України «Про національну поліцію» (а.с.11).
З 02.10.2018 року ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року (а.с.78), на підставі грошового атестату №27 (а.с.80 зворотній бік) та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 місяці служби підряд перед звільненням (а.с.81 зворотній бік).
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №420/3495/20 від 25 вересня 2020 року (суддя Марин П.П.) зобов`язано Головне управління Національної поліції в Одеській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період із 07.11.2015 року по 13.11.2017 року.
На виконання вищевказаного рішення суду, УФЗБО ГУНП в Одеській області, ОСОБА_1 було надано довідку розрахунок індексації грошового забезпечення (а.с.12 зворотній бік).
15.03.2021 року, ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою щодо проведення перерахунку пенсії з урахуванням суми індексації грошового забезпечення.
Листом №4485-4107/Г-02/8-1500/21 від 26.03.2021 року, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомлено ОСОБА_1 про відсутність підстав для перерахунку пенсії, оскільки стаття 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року та п. 7 постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 року не містить положень про включення до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, сум індексації грошового забезпечення (а.с.10).
Вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у перерахунку розміру пенсії з урахуванням індексації у складі грошового забезпечення для розрахунку пенсії – протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ
Статтею 46 Конституції визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року (далі - Закон №2262-ХІІ).
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 року, на підставі якого позивачу призначена пенсія, має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно із частинами 2 і 3 статті 51 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Вирішуючи питання про наявність у ОСОБА_1 права на здійснення перерахунку пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення індексації грошового забезпечення, суд зазначає наступне.
Індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій, спрямованою на підтримання купівельної спроможності населення України шляхом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому, проведення індексації у зв`язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов`язковим для всіх юридичних осіб - роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Суд звертає увагу, що наявність відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема, Закону №2262-ХІІ, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців - не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, а відтак, при вирішенні цього питання необхідно субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема, Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» №2017-ІІІ від 05.10.2000 року, Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» №1282-ХІІ від 03.07.1991 року та Порядку проведення індексації грошових доходів населення №1078 від 17.07.2003 року.
На думку суду, субсидіарне застосування вищезазначених норм права дає підстави для висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення поліцейського для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених зі служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.
Таким чином, суд констатує наявність у позивача права на включення до складу грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія, отриманої індексації грошового забезпечення.
За приписами частини 5 статті 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм права вже була висловлена Верховним Судом у постанові від 03.04.2019 року по справі №638/9697/17.
Однак, суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ (далі - Порядок № 45).
Згідно з пунктом 3 Порядку №45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Довідки видаються на осіб, які звільнені зі служби в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, у закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами 4, 5 і 7 цього пункту) - МВС (абзац 8 пункту 3 Порядку №45).
Процедуру організації в МВС України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи, зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом №2262-ХІІ, визначає Інструкція про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань, затверджена наказом МВС України №760 від 17.09.2018 року (далі - Інструкція №760).
Відповідно до абзацу 4 пункту 3 розділу І Інструкції №760, уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.
Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Інструкції №760 уповноважені структурні підрозділи організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій; ведуть облік осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Інструкції №760 при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених Головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює також Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (із змінами, внесеними згідно з постановою Пенсійного фонду України №3-1 від 07.02.2012; далі - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, у порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Пунктом 24 Порядку №3-1 визначено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ, уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути, як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 року по справі №21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 року по справі №553/3619/16-а.
Водночас, до моменту отримання належної довідки від уповноваженого структурного підрозділу, у відповідного органу ПФУ не виникає обов`язку з перерахунку пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що органи Пенсійного фонду України самостійно не визначають розмірів грошового забезпечення, а лише призначають та перераховують пенсії пенсіонерам на підставі документів у передбаченому законодавством порядку.
Дослідивши довідку про розмір індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 13.11.2017 року по 01.10.2018 року, яка була надана позивачем до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, судом встановлено, що вона не відповідає визначеному зразку довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільненням, що подається для призначення або перерахунку пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ (а.с.22).
Здійснений на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по адміністративній справі №420/3495/20 від 25 вересня 2020 року (суддя Марин П.П.) розрахунок індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період із 07.11.2015 року по 13.11.2017 року, також не відповідає встановленому зразку та не охоплює необхідний період останніх 24 календарних місяців служби підряд перед місяцем звільненням позивача (позивач звільнений з 28.09.2018 року) (а.с.12 зворотній бік).
Суд погоджується з доводами відповідача, що зобов`язуючи його здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням інформаційної довідки про нараховану індексацію грошового забезпечення, неодмінно постає питання за якими саме критеріями необхідно проводити такий перерахунок.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про передчасність заявлених ОСОБА_1 вимог, оскільки перерахунок пенсії може бути здійснений лише після надходження відповідної довідки від УФЗБО ГУНП України встановленого зразка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільненням, у тому числі з урахуванням індексації грошового забезпечення, що подається для призначення або перерахунку пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ.
Суд зауважує, що спір щодо протиправності дій (бездіяльності) Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області може виникнути лише після отримання управлінням відповідної довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії із зазначенням інших складових грошового забезпечення ніж ті, що були враховані при обчисленні пенсії, та відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивача.
Вказана позиція суду відповідає правовій позиції Верховного Суду висловленій у постанові від 08 лютого 2021 року по справі №820/4963/18 та 17 травня 2021 року по справі №552/4951/17.
Відповідно до статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше, як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, у межах позовних вимог.
Згідно частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до вимог статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Тобто, ці норми одночасно покладають обов`язок на сторін доводити суду обґрунтованість своїх тверджень або заперечень.
Достатніх доказів на спростування позиції відповідача, позивачем під час розгляду справи не надано.
Суд наголошує, що надана до пенсійного органу ОСОБА_1 довідка про нарахування індексації грошового забезпечення за період з 13.11.2017 року по 01.10.2018 року, не відповідає визначеному зразку довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільненням, що подається для призначення або перерахунку пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ, а тому, наразі відсутні підстави для зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок розміру пенсії позивача з урахуванням індексації у складі грошового забезпечення для розрахунку пенсії.
Крім того, суд наголошує, що пенсія позивачеві призначена з 02.10.2018 року, а не з 29.09.2018 року, як вказував позивач у тексті позовної заяви.
Суд звертає увагу, що довідка встановленого зразка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільненням, у тому числі з урахуванням індексації грошового забезпечення, може бути надана до пенсійного органу, як самостійно пенсіонером та і уповноваженим органом, у даному випадку УФЗБО ГУНП України в Одеській області.
Згідно ст.17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику Суду як джерело права.
Так, у п.29 Рішення Європейського суду з прав людини від 09.12.1994 року (справа «РуїзТоріха проти Іспанії») Суд повторює, що згідно з його установленою практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтованості рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Таким чином, на підставі ст. 8 КАС України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 9 КАС України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з`ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
Розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.
Керуючись статтями 2, 6-10, 77, 90, 139, 250, 251, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна 83, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у перерахунку розміру пенсії з урахуванням індексації у складі грошового забезпечення для розрахунку пенсії; зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок розміру пенсії з урахуванням індексації у складі грошового забезпечення для розрахунку пенсії з 29.09.2018 року – відмовити.
Рішення набирає законної сили згідно статті 255 КАС України - після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду згідно статті 295 КАС України подається до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Суддя Балан Я.В.
.