ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.05.10Справа №2а-4188/10/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Котаревої Г.М., при секретарі судового засідання Суконновій Г.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Центрального району м. Сімферополя АР Крим в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Борс Ко»,
про стягнення заборгованості,
за участю представників сторін:
від прокурора Горна К.В., посвідчення № 09194,
від позивача Малєєв О.П., представник за довір. № 54 від 01.02.10р.,
від відповідача - не зявився.
Суть спору: Прокурор Центрального району м. Сімферополя АР Крим в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим звернувся до адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Борс Ко» про стягнення заборгованості у сумі 10070,56 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у порушення Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності” не перерахував внески до Фонду, у зв'язку з чим і утворилася дана заборгованість.
Прокурор у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що відповідач повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, а матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представника відповідача.
Вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Борс Ко» зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 29.02.2008р., як юридична особа, ЄДРПОУ 35737278.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Борс Ко» зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообовязкове соціальне страхування у Центральній районній м. Сімферополя виконавчій дирекції Відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності в АР Крим.
Статтею 67 Конституції України передбачено обовязок кожного сплачувати податки і збори в порядку та розміру встановленому законом.
Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності визначає Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001р. №2240-III із змінами і доповненнями (далі Закон №2240).
Безпосередньо порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності визначений Інструкцією, яка затверджена постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.01р. №16.
Згідно зі статтею 5 цього Закону обовязковість сплати страхових внесків є одним з основних принципів страхування і є джерелом формування коштів загальнообовязкового державного соціального страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Відповідно до статей 9, 10 Закону №2240 страхування від нещасного випадку здійснює Фонд некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням; управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція Фонду; в Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосередньо управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.
Статтею 19 цього Закону встановлено, що Фонд проводить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.
Відповідно до ст.23 Закону №2240 страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, повязаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених внесків шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на рік у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Пунктом 2 статті 27 Закону №2240 передбачено обовязок роботодавця як страхувальника нараховувати, своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
Якщо страхувальники невчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції в порядку і розмірі, встановленому статтею 30 цього Закону.
Відповідно до п.п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 30 Закону №2240 страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником (у тому числі фізичною особою, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, через ухилення від подання заяви про взяття на облік як платника страхових внесків) або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
За несвоєчасність сплати страхувальником страхових внесків на нього накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який минув з дня, коли страхувальника було взято на облік.
За неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.
За порушення порядку витрачання страхових коштів накладається штраф у розмірі 50 відсотків належної до сплати суми страхових внесків.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 Закону №2240 не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
На підставі акту № 06-4/15-850 від 12.11.09р. планової ревізії по коштам загальнообовязкового державного соціального страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності позивачем прийнято рішення №06-4/15-1416 від 19.11.09р., застосовано до відповідача фінансові (штрафні) санкції за несвоєчасне перерахування страхових внесків у сумі 3378,04грн., та нарахована пеня у сумі 138,00грн. Рішення відповідачем отримано, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, у адміністративному та судовому засіданні не оскаржено та не скасовано.
Згідно із звітом про нараховані внески, перерахування і витрати, повязані з загальнообовязковим державним соціальним страхуванням у звязку з тимчасовою втратою працездатності загальна сума заборгованості відповідачем за 2009р. по виплаті загальнообовязкового державного соціального страхування складає 10561,71 грн., за винятком поточної заборгованості за грудень 2009р. у сумі 491,15 грн., заборгованості згідно акту у сумі 3516,04грн., прострочена заборгованість складає 6554,52 грн..
Відповідно до довідки позивача № 417 від 25.05.10р. заборгованість відповідача складає 10070,56 грн., на дату розгляду спору, відповідачем не подані докази сплати зазначеної заборгованості.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” спори, які виникають між страхувальником та робочими органами виконавчої дирекції Фонду з приводу нарахування страхових внесків і пені, стягнення недоїмки, неприйняття до заліку витрат в рахунок страхових внесків, вирішуються в судовому порядку.
За вказаних обставинах, суд вважає, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими та підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Під час судового засідання, яке відбулось 25.05.2010 року, були оголошені вступна та резолютивна частини постанови, у повному обсязі постанову складено 01.06.2010 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94,158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Борс Ко» (м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 243, ЄДРПОУ 35737278) на користь відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (р/р 37170200900001 в ГУ ДКУ АР Крим, , ЄДРПОУ 22325042, МФО 824026) заборгованість в сумі 10070,56 грн.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Котарева Г.М.