Постанова № 9790432, 25.05.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
25.05.2010
Номер справи
2а-8557/09/6/0170
Номер документу
9790432
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.05.10Справа №2а-8557/09/6/0170 (16:53)

Окружний адміністративний суд АРК у складі головуючого судді Латиніна Ю.А. , при секретарі Усковій О. І., за участю:

представника позивача - Дубицької Алли Хачатурівни, довіреність № 01-03-02/46 від 02.02.10,

представника відповідача 1 - Кадирова Усеіна Ібрамовича, довіреність № 486/10/10-0 від 01.02.10,

представника відповідача 2 - Кадирова Усеіна Ібрамовича, довіреність № 4/10 від 07.12.09, розглянув адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Титан"

до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим,Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення та рішення

Суть спору: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про визнання протиправними та скасування:

- податкового повідомлення-рішення Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції № 0000072310/2 від 28.04.2009 р. на суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у загальному розмірі 219018,14 гри., в тому числі: основний платіж - 146012,09 грн., штрафні (фінансові) санкції - 73006,05 грн.;

- рішення Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000072200/2 від 28.04.2009 р. на суму пені за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності у розмірі 85501,86 грн.;

- рішення Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000082200/2 від 28.04.2009 р. на суму штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства у розмірі 1360 грн.

Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем пп. 2.3.2 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 10.08.05 № 327, оскільки в акті перевірки не зазначені первинні бухгалтерські документи, не провів кореспонденцію рахунків операцій, відповідач не прийняв до уваги висновки попереднього акту перевірки за період з 01.07.06 по 30.06.07, згідно до яких кредиторська заборгованість не обліковується та неправомірно визначив кредиторську заборгованість в акті, що був підставою для оскаржуваних податкових повідомлень-рішень. Також позивач вважає, що збільшення валових доходів саме у ІІІ кварталі 2007 року згідно вимогам п.п. 4.1.6 п4.1 ст. 4 Закону про оподаткування прибутку здійснено відповідачем неправомірно. Крім того, позивач заперечує проти збільшення валового доходу в ІІІ кварталі 2007 року на 292 024,18 грн. та зменшення на цей період валових витрат на таку ж суму. Крім того, позивач вважає оскаржувані рішення противоправними з мотивів нарахування відповідачем пені у розмірі 85501,86 грн. та штрафних санкцій у розмірі 1360,00 грн. за порушення порядку розрахунків в іноземній валюті та дотримання валютного законодавства, оскільки не були взяті до уваги рішення господарського суду АРК, що набрало законної сили.

Представник відповідача надав заперечення на позовну заяву в якому з позовними вимогами не погодився, вказав, що зазначені рішення прийняти з додержанням вимог діючого законодавства, тому відсутні підстави для визнання їх противоправними.

Під час судового розгляду позивачем позовні вимоги уточнені, просить суд визнати протиправними та скасувати повністю податкові повідомлення - рішення Відповідача:

- №0000012310/1 від 07.02.2009 з податку на прибуток у розмірі 230 204,14грн.

- №0000072310/2 від 28.04.2009 з податку на прибуток у розмірі 219 018,14грн.

- №0000072310/3 від 14.07.2009 з податку на прибуток у розмірі 219 018,14грн.

Визнати протиправними та скасувати повністю рішення Відповідача про застосування штрафних (фінансових) санкції:

- №000082200 від 03.12.2008 за порушення вимог валютного законодавства 1360.00 грн.

- №000082200/1 від 06.02.2009 за порушення вимог валютного законодавства 1360.00грн.

- №000082200/2 від 28.04.2009 за порушення вимог валютного законодавства 1360,00грн.

- №000082200/3 від 14.07.2009 за порушення вимог валютного законодавства 1360,00грн.

- №0000072200 від 03.12.2008 штрафні санкції у сумі 85 501,86 грн.

- №0000072200/1 від 06.02.2009 пеня за порушення термінів розрахунків в зовнішньоекономічній діяльності у розмірі 85 501,86грн.

- №0000072200/2 віл 28.04.2009 пеня за порушення термінів розрахунків в зовнішньоекономічній діяльності у розмірі 85 501,86грн.

- №0000072200/3 віл 14.07.2009 пеня за порушення термінів розрахунків в зовнішньоекономічній діяльності у розмірі 85 501,86грн.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Красноперекопською об'єднаною державною податковою інспекцією АР Крим з 31.10.2008 р. по 20.11.2008 р. була проведена планова виїзна перевірка Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Титан»» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007 р. по 30.06.2008 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 р. по 30.06.2008 р., за результатами якої був складений акт від 25.11.2008 р. №1403/23-0/05762329 (а.с. 28-81)

При перевірці встановлено порушення:

-пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» підприємством завищено валові витрати у 2007р. на загальну суму 986 618грн. у тому числі - у 3 кварталі 2007 року на суму 954 658 грн. та у 4 кварталі 2007 року у сумі 31960,00 грн.

- пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, пп. 11.2.1 п. 11.2 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» підприємством занижено валовий дохід у 2007р. на загальну суму 853 565,95грн. у тому числі - у 3 кварталі 2007 року на суму 853 565,95грн.

- ст. 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" та відповідно до ст. 4 підлягає нарахуванню пені з 01.07.07 по 30.06.08;

- ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю" (порушення термінів надання в ГУ НБУ в АРК декларації про валютні цінності , доходи та майно, яки належать резиденту України та находяться за межами станом на 01.10.07, на 01.01.08, на 01.04.08, на 01.07.08.

На підставі акту перевірки Красноперекопська ОДШ прийняла та направила на адресу ВАТ «ДАК «Титан»: \

- податкове повідомлення-рішення №0000492310/0 від 03.12.2008 р. на суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 689270 грн., в т.ч.: основний платіж - 460046 грн., штрафні (фінансові) санкції - 229224 грн. (а. с. 82)

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000072200 від 03.12.2008 р. на суму пені за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності у розмірі 85501,86 грн. (а.с. 83);

- рішенця про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000082200 від

03.12.2008 р. на суму штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства у розмірі 1360 грн. (а.с. 84)

Рішенням Красноперекопської ОДПІ від 06.02.2009 р. №763/10/31-0, прийнятим за результатами розгляду первинної скарги ВАТ «ДАК «Титан» (далі - рішення про розгляд первинної скарги), податкове повідомлення-рішення №0000492310/0 від 03.12.2008 р. на суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 689270 грн. скасоване, та прийняте податкове повідомлення-рішення №0000012310/1 від 07.02.2009 р. з податку на прибуток у розмірі 230204,14 грн., в т.ч.: основний платіж - 154002,09 грн., штрафні (фінансові) санкції - 76202,05 грн. (а.с. 85-102)

Рішенням Державної податкової адміністрації в АР Крим від 22.04.2009 р. №1128/10/25-023, прийнятим за результатами розгляду повторної скарги ВАТ «ДАК «Титан» (далі - рішення ДПА в АР Крим, рішення про розгляд повторної скарги), податкове повідомлення-рішення №0000012310/1 від 07.02.2009 р. скасовано в частині донарахування податку на прибуток у розмірі 7990 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 3196 грн. Інші рішення Красноперекопської ОДШ залишені без змін. (а. с. 103-121)

На підставі прийнятих рішень про результати розгляду скарг Красноперекопська ОДШ прийняла та направила на адресу ВАТ «ДАК «Титан»:

- податкове повідомлення-рішення №0000072310/2 від 28.04.2009 р. на суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 219018,14 грн., в т.ч.: основний платіж - 146012,09 грн., штрафні (фінансові) санкції - 73006,05 грн. (а.с. 122);

- та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000072200/2 від 28.04.2009 р. на суму пені за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності у розмірі 85501,86 грн. (а.с. 123);

- та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000082200/2 від 28.04.2009 р. на суму штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства у розмірі 1360 грн. (а.с. 124)

Оцінюючи правомірність донарахування відповідачем зобов'язань з податку на прибуток, суд виходить з наступного.

Згідно з пп. 11.2.1 п. 11.2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями) платник податку - покупець на дату оприбуткування товару або на дату фактичного отримання результатів робіт (послуг) збільшує валові витрати виробництва. При цьому в разі затримки оплати вартості товарів (робіт, послуг) у покупця виникає кредиторська заборгованість.

Якщо сума такої заборгованості платника податку перед іншою юридичною чи фізичною особою залишилася нестягнутою після закінчення терміну позовної давності (загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки відповідно до ст. 257 Цивільного кодексу), вона підпадає під визначення безповоротної фінансової допомоги та на підставі пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 цього Закону включається до складу його валових доходів.

Згідно п.4.1. ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

Згідно пп.4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» валовий доход включає: «Доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді:

-сум безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, вартості товарів (робіт, послуг), безоплатно наданих платнику податку у звітному періоді, крім їх надання неприбутковим організаціям згідно з пунктом 7.11 статті 7 цього Закону та у межах таких операцій між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи, крім випадків, визначених у частині четвертій статті 3 Закону України "Про списання вартості несплачених обсягів природного газу";

-сум поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із законодавством мають пільги з цього податку, включаючи право застосовувати ставку податку нижчу, ніж установлена пунктом 7.2 статті 7 або статтею 10 цього Закону. У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму валових витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками податкового періоду, в якому відбулося таке повернення. При цьому валові доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів, а податкові зобов'язання особи, що надала поворотну фінансову допомогу, не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні. Як виняток з правила, визначеного цим абзацом, операції з отримання (надання) фінансової допомоги між платником податку та його філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, розташованими на території України, не призводять до зміни їх валових витрат або валових доходів;

-сум невикористаної частини коштів, що повертаються із страхових резервів у порядку, передбаченому пунктом 12.2 цього Закону;

-сум заборгованості, що підлягає включенню до валових доходів згідно з пунктами 12.3 та 12.4 цього Закону;

-сум коштів страхового резерву, використаних не за призначенням;

вартості матеріальних цінностей, переданих платнику податку згідно з договорами схову (у відповідальне зберігання) та використаних ним у власному виробничому чи господарському обороті;

-сум акцизного збору, сплачених (нарахованих) покупцями підакцизних товарів (за їх рахунок) на користь платника такого акцизного збору, уповноваженого законом вносити його до бюджету, та рентних платежів, а також сум збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію;

-доходів від продажу електричної енергії (включаючи реактивну);

-сум дотацій і субсидій з фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або бюджетів, отриманих платником податку.»

Враховуючи рішення про результати розгляду первинної скарги від 06.02.2009р. №763/10/31-0, в якому зазначено, що кредиторська заборгованість у сумі 169 022,96дол. США станом на 01.01.2004 фактично відсутня, у зв'язку з проведеними розрахунками. А, отже, списання даної кредиторської заборгованості у 2007році не відбувалось, що свідчить про неправомірне зменшення Відповідачем-1 валових витрат на суму 711304,96грн. (сума заборгованості без урахування ПДВ: 853 565,95грн. - 142 260,99грн. (сума ПДВ).

Так, згідно із п.2 ст.З Закону України від 16.07.99 р. № 996-ХІУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Тобто, бухгалтерський облік ведеться суб'єктом господарювання самостійно. В завдання органів державної податкової служби та їх посадових осіб не входить надання висновків та корегувань щодо бухгалтерського обліку підприємства.

В бухгалтерському обліку ВАТ «ДАК «Титан» станом на 30.09.2007 р. не обліковувалася та не списувалася після закінчення строку позовної давності кредиторська заборгованість по розрахункам з фірмою «CRUL Corp.» США.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем докази того, що позивачем списувалась кредиторська заборгованість по розрахункам з фірмою "CRUL Corp.» США станом на 30.09.07, суду не надані. При цьому суд звертає увагу, що відповідач в акті перевірки не наводить перелік первинних бухгалтерських документів, за результатами дослідження яких він дійшов висновку про списання позивачем вищезазначеної кредиторської заборгованість за спірний період.

Крім того в попередньому акті перевірки позивача № 1009/23-0/05762329 від 24.12.2007 р. про результати виїзної планової перевірки ВАТ «ДАК «Титан» з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006 р. по 30.06.2007 р. на стор.16 в табл. 26 по балансовому рахунку 632 кредиторська заборгованість не обліковується. У тексті акту перевірки зазначене наступне: «... на підприємстві не числиться кредиторська заборгованість із минулими строками позовної давності по підприємствам"

Таким чином, висновки відповідача 1 щодо заниження підприємством валового доходу у 2007р. на загальну суму 853 565,95грн. у тому числі - у 3 кварталі 2007 року на суму 853 565,95грн. є хибними, а збільшення валових доходів саме у III кварталі 2007 року згідно вимогам пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону про оподаткування прибутку здійснено Красноперекопською ОДПІ неправомірно.

Стосовно висновків відповідача 1 в акті перевірки від 25.11.08 щодо завищення валових витрат у 2007р. на загальну суму 986 618грн. у тому числі - у 3 кварталі 2007 року на суму 954 658 грн. та у 4 кварталі 2007 року у сумі 31960,00 грн. суд зазначає наступне.

Згідно приписів 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону "Про оподаткування прибутку підприємства" до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці.

На протязі III кварталу 2007 року ВАТ «ДАК «Титан» не понесло (не нараховувало) витрати по придбанню у нерезидентів товарів (робіт, послуг) на суму 292024,18 грн. Оскільки, відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону про оподаткування прибутку, до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду, підприємство не включало до складу валових витрат III кварталу 2007 року суму 292024,18 грн. по витратам, які не були понесені. Це підтверджується також даними акту перевірки.

Відповідачем в порядку ст. 71 КАС України доказів щодо наявності у позивача у спірний період витрат на суму 292024,18 грн.

Отже, якщо до складу валових витрат звітного періоду не включалися сума 292024,18 грн., то встановлені законодавством підстави для зменшення валових витрат цього періоду на вказану суму.

Отже, збільшення валового доходу в III кварталі 2007 року на 292024,18 грн. та зменшення за цей період валових витрат на таку ж суму проведене Красноперекопською ОДПІ в порушення норм діючого законодавства та без врахування фактичних обставин. Таким чином, Красноперекопська ОДПІ незаконно прийняла рішення про нарахування податку на прибуток у розмірі 146012,09 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 73006,05 грн.

Оцінюючи висновки відповідача щодо порушення позивачем порядку розрахунків в іноземній валюті та дотримання валютного законодавства судом встановлено наступне.

При проведенні перевірки Красноперекопська ОДПІ не врахувала, що заборгованість за розрахунками з фірмою «S.A.R.» (Франція) була списана по закінченню термінів позовної давності і за даними бухгалтерського обліку відсутня. Отже, нарахування пені за недотримання строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності щодо заборгованості, яка відсутня, проведене неправомірно.

На виконання зобов'язань за договором № 18/1 від 03.01.2003 р., укладеним з фірмою KRULL Corp., США, нерезидентом були проведені експертно-юридичні роботи і організаційно-правові заходи щодо захисту економічних інтересів ДАК «Титан». Після завершення вказаних робіт був підписаний акт б/н від 27.05.2003 р. виконаних робіт на суму 27800 дол. США. Враховуючи, що оплата нерезиденту за договором № 18/1 від 03.01.2003 р. була проведена на суму отриманих послуг, операція за розрахунками збалансована, і підстави для нарахування пені відсутні.

Згідно наданих до перевірки оригіналів актів виконаних робіт № 75 від 28.10.2004р. та № 44 від 13.07.2004 р. заборгованість в сумі 450 дол. США за розрахунками з фірмою «AZIZ BOUSLAMIT Mission Conseil», Марокко та в сумі 640 євро за розрахунками з фірмою «SQUARE, Lyon» Франція фактично відсутня.

Зазначений висновок знайшов своє підтвердження у постанові Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.06.2009 р. по справі № 2а-2000/08/5/0170.

Враховуючи, що прострочена дебіторська заборгованість за розрахунками з нерезидентами відсутня, штрафні санкції в сумі 1360 грн. за порушення встановленого Декретом Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» порядку декларування валютних цінностей застосовані необґрунтовано.

Крім того, 03.04.06р. у справі № 2-25/113-2006, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 05.06.06р. та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 27.05.08р., позов задоволений частково, визнані нечинними податкові повідомлення-рішення Красноперекопської ОДПІ АР Крим, зокрема, податкові повідомлення-рішення № 0000662301/1 від 25.02.05р. про донарахування податкового зобовязання зі сплати штрафних санкцій за порушення валютного законодавства у розмірі 680,00 грн. та № 0000702301/0 від 17.12.04р. та № 0000702301/1 від 25.02.05р. у частині нарахування пені за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД в розмірі 130186,85 грн.

Під час розгляду справи № 2-25/113-2006 судами було встановлено, що дебіторська заборгованість за контрактом № 885 від 21.03.2003 р., укладеному з фірмою “ЕАSТЕК Inc.”, США - в сумі 54131,93 дол. США відсутня. У періоді, що був охоплений перевіркою від 10.12.2004р. операції із зазначеним контрагентом по вказаному контракту не здійснювались та сальдо розрахунків залишилось нульовим.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарський справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, обставини справи, які були предметом розгляду вищезазначених справ не змінились, але відповідач їх проігнорував при винесенні оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

За таких обставин, суд вважає, що Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим при винесенні оскаржуваних податкових повідомлень -рішень та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій не діяла у спосіб, визначений статею 19 Конституції України, тобто відповідно до діючого до спірних правовідносин законодавства України, а податкові повідомлення - рішення Відповідача №0000012310/1 від 07.02.2009 з податку на прибуток у розмірі 230 204,14грн.; №0000072310/2 від 28.04.2009 з податку на прибуток у розмірі 219 018,14грн.; №0000072310/3 від 14.07.2009 з податку на прибуток у розмірі 219 018,14грн. та рішення Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим про застосування штрафних (фінансових) санкції №000082200 від 03.12.2008 за порушення вимог валютного законодавства 1360.00 грн.; №000082200/1 від 06.02.2009 за порушення вимог валютного законодавства 1360.00грн.; №000082200/2 від 28.04.2009 за порушення вимог валютного законодавства 1360,00грн.; №000082200/3 від 14.07.2009 за порушення вимог валютного законодавства 1360,00грн.; №0000072200 від 03.12.2008 про донарахування штрафних санкцій у сумі 85 501,86 грн.; №0000072200/1 від 06.02.2009 про донарахування пені за порушення термінів розрахунків в зовнішньоекономічній діяльності у розмірі 85 501,86грн.; №0000072200/2 від 28.04.2009 про донарахування пені за порушення термінів розрахунків в зовнішньоекономічній діяльності у розмірі 85 501,86грн.; №0000072200/3 від 14.07.2009 про донарахування пені за порушення термінів розрахунків в зовнішньоекономічній діяльності у розмірі 85 501,86грн. є противоправними та підлягають скасуванню.

Згідно ч. 1,3 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України

Постанова складена та підписана повністю 31.05.10.

Керуючись ст.ст.94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати противоправними та скасувати податкові повідомлення - рішення Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим, №0000012310/1 від 07.02.2009 з податку на прибуток у розмірі 230 204,14грн.; №0000072310/2 від 28.04.2009 з податку на прибуток у розмірі 219 018,14грн.; №0000072310/3 від 14.07.2009 з податку на прибуток у розмірі 219 018,14грн. та рішення Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим про застосування штрафних (фінансових) санкції №000082200 від 03.12.2008 за порушення вимог валютного законодавства 1360.00 грн.; №000082200/1 від 06.02.2009 за порушення вимог валютного законодавства 1360.00грн.; №000082200/2 від 28.04.2009 за порушення вимог валютного законодавства 1360,00грн.; №000082200/3 від 14.07.2009 за порушення вимог валютного законодавства 1360,00грн.; №0000072200 від 03.12.2008 про донарахування штрафних санкцій у сумі 85 501,86 грн.; №0000072200/1 від 06.02.2009 про донарахування пені за порушення термінів розрахунків в зовнішньоекономічній діяльності у розмірі 85 501,86грн.; №0000072200/2 від 28.04.2009 про донарахування пені за порушення термінів розрахунків в зовнішньоекономічній діяльності у розмірі 85 501,86грн.; №0000072200/3 від 14.07.2009 про донарахування пені за порушення термінів розрахунків в зовнішньоекономічній діяльності у розмірі 85 501,86грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Титан" судові витрати у розмірі 3,40 грн.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Латинін Ю.А.