Постанова № 97826293, 14.05.2021, Пустомитівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
14.05.2021
Номер справи
450/1438/21
Номер документу
97826293
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 450/1438/21 Провадження № 3/450/860/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2021 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Добош Н.Б., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 44-3 КУпАП,

в с т а н о в и в :

згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 108101 від 16.01.2021 року о 19 год. 30 хв. 16.01.2021р. ОСОБА_1 касир магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який знаходиться за адресою: с. Сокільники, вул. Стрийська, 30 ТРЦ «Кінг Крос Леополіс» здійснила продаж непродовольчого товару, а саме флешки – накопичувача, чим порушила вимогу постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020р. зі змінами № 9 від 05.01.2021р.

Зазначена подія співробітниками поліції кваліфікована як порушення, за яке передбачена а відповідальність за ч.1 ст. 44-3 КУпАП України.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, була належним чином повідомлена про проведення такого. Останньою подано письмові пояснення до протоколу, в якому зазначено, що ТОВ «Алло» здійснює свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі засобами зв`язку, стартовими пакетами, модемами, єдиними ваучерами, виробами медичного призначення, а також виступає дилером операторів згідно дилерського договору: документально оформлює підключення абонентів, через торгівельні точки, надає послуги поштового зв`язку. Основним видом економічної діяльності (код КВЕД 47.42) є роздрібна торгівля телекомунікаційним устаткуванням у спеціалізованих магазинах, що стверджує виписка з ЄДР. Крім того, ТОВ «Алло» забезпечує функціонування Інтернет-магазину «Алло», що є платформою для реалізації широкого спектру товару із застосуванням адресної доставки замовлень. Відповідно до Наказу ТОВ «АЛЛО» № 1200 від 05.01.2021р. організовано роботу магазинів товариства в період з 00 год. 08.01.2021р. до 00 год 25.01.2021 р. для торгівлі засобами зв`язку та виробами медичного призначення, забезпечено торговельну діяльність із здійснення адресної доставки товарів, які були замовлені клієнтами на веб-сайті інтернет- магазину, здійснюється видача таких товарів в магазинах «АЛЛО», а також забезпечено провадження діяльності з надання фінансових послуг та діяльності фінансової установи ТОВ «Електрум Пеймент Сістем». Вказує, що приписи законодавства не накладають обмежень на роботу роздрібних точок ТОВ «АЛЛО». Враховуючи викладене, ОСОБА_1 вказує, що у її діях відсутній склад адміністративного правопорушення та просить закрити провадження у даній справі.

Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Диспозицією статті 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

В статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645-ІІІ від 06.04.2020 року, визначено,що карантин - це адміністративні та медико -санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Згідно ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пп.4 п.3 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020р. «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» ( в редакції чинній станом на 16.01.2021р.) Додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. на території України забороняється приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, побутової хімії, засобів зв`язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, засобів захисту рослин на торговельних площах, не менш як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб`єктом правопорушення, всіх обов`язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчинені вказаного правопорушення надано: протокол про адміністративне правопорушення, письмові пояснення, витяг з Єдиного державного реєстру операторів поштового зв`язку, копія чеку.

Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування "поза розумним сумнівом", оскільки наявні у ньому дані не випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи доказів.

З витягу з Єдиного державного реєстру операторів поштового зв`язку вбачається, що ТОВ «АЛЛО», код ЄДРПОУ 30012848 надає послуги поштового зв`язку.

Чеком від 16.01.2021р. підтверджується здійснення доставки інтернет замовлення № 3169-000424 (разом з поштовою доставкою) флеш Араcer поштовим оператором ТОВ «АЛЛО».

Таким чином доказів на спростування доводів особи, відносно якої складено протокол про адміністративні правопорушення , і які б дозволяли суду на підставі ст.252 КУпАП зробити висновок про доведеність факту вчинення інкримінованого правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, порушення вимог постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020р., органом уповноваженим на складання протоколу не надано.

Вина особи, яка притягається до відповідальності повинна бути доведена органом який склав протокол, а доводи вини повинні ґрунтуватися на доказах, об`єктивність яких не викликала б жодних сумнівів. При цьому всі викладені у протоколах про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.

Частиною 2 статті 251 КУпАП передбачено, що обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу. Суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення.

Відповідно до ст. 62 Конституції України всі сумніви щодо недоведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Склад правопорушення - наявність об`єктивних та суб`єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.

Дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, суд прийшов до висновку, про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, у зв`язку з чим провадження у справі підлягає закриттю в зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-

п о с т а н о в и в :

провадження у справі № 450/1438/21 про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП, - закрити у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Н. Б. Добош