
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/1250/21
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Варняка С.О.,
при секретарі: Шестаковій А.В.,
за участю:
позивача - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - Бондар І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач зазначає, що 25 листопада 2020 року ГУ ДПС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі винесло рішення № 0026430411 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. 21 грудня 2020 року позивач скористався своїм правом та оскаржив вищезазначене рішення контролюючого органу в адміністративному порядку до ДПС України. 16 січня 2021 року ДПС України своїм рішенням № 1022/6/99-00-06-02-01-06 задовольнила частково вищезазначену скаргу, скасувала рішення № 0026430411 від 25.11.2020 року та зобов`язала ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі винести та направити нове рішення. 11 лютого 2021 року відповідач виніс рішення № 00641 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. 22 лютого 2021 року позивач скористався своїм правом та оскаржив вищезазначене рішення контролюючого органу в адміністративному порядку до ДПС України. 15 березня 2021 року ДПС України своїм рішенням № 1022/6/99-00-06-02-01-06 залишила скаргу без розгляду так як, на думку контролюючого органу вищого рівня, питання порушене в скарзі вже вирішено по суті, а тому в силу положень п. 7 Розділу І Порядку № 1124 не розглядаються повторні скарги одним і тим самим контролюючим органом від одного і того самого скаржника з одного і того самого питання, якщо перше вирішено по суті.
Вважає рішення ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі № 00641 від 11 лютого 2021 року протиправним та таким, що підлягає скасуванню з огляду на наступне.
Позивачем в адміністративному порядку оскаржувалися різні рішення контролюючого органу, з інших підстав та з іншим предметом спору.
Згідно з ч. 9 п. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI якщо вмотивоване рішення за скаргою платнику єдиного внеску не надсилається протягом 20-денного строку або протягом строку, подовженого за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника єдиного внеску з дня, наступного за останнім днем закінчення строків.
Податковий орган вищого рівня не надіслав позивачу вмотивованого рішення про залишення скарги без задоволення або про задоволення скарги та скасування оскаржуваного рішення, то в силу положень ч. 9 п. 4 ст. 25 Закону № 2464-IV така скарга вважається повністю задоволеною.
Крім того, позивачем було отримано оскаржуване рішення без відповідного розрахунку, що унеможливило перевірку правильності нарахування штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску та суперечить приписам Інструкції.
Згідно з ч. 7 п. 7 Розділу VІІ Інструкції № 449 від 20.04.2015 року, рішення про нарахування пені та застосування штрафів вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнім відомим місцем її перебування з повідомленням про вручення.
Відповідно до довідки Форми 4-ОПП про взяття на облік платника податків, офіційним зареєстрованим місцем знаходження (місцем проживання) адвоката Харченка Дмитра Миколайовича з 30 вересня 2013 року є: АДРЕСА_1 .
З того часу вказана адреса не змінювалася, а тому в порушення ч. 7 п. 7 Розділу VІІ Інструкції податковий орган направив оскаржуване рішення за недійсною адресою.
З врахуванням вищевикладеного, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення № 00641 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 11.02.2021 року винесене ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у відношенні ОСОБА_1 .
Ухвалою від 09.04.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
23.04.2021 року відповідач надав відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову, з наступних підстав. Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі було прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування єдиного внеску) від 25.11.2020 № 0026430411 та застосовано штраф у розмірі 5307,88 грн., та пені у розмірі 18322,39 гривень, загальна сума 23630,27 гривень. Відповідно до рішення ДПС України від 16.01.2021 за №1022/6/99-00-06-02-01-06 скасовано рішення від 25.11.2020 № 002643411, оскільки направлено скаржнику з порушенням терміну визначеного ч. 14 ст. 25 Закону № 2464 та зазначено, що дане порушення не скасовує суму штрафної санкції та пені по суті. Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі зобов`язано винести та направити нове рішення, з урахуванням викладеного в рішенні ДПС України від 16.01.2021 за №1022/6/99-00-06-02-01-06, згідно вимог чинного законодавства. На підставі вищевикладеного Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі було прийнято рішення № 00641 від 11.02.2021 та направлено позивачу 11.02.2021. Позивач оскаржив рішення № 00641 від 11.02.2021 до ДПС України, у зв`язку з чим було відмовлено у задоволенні скарги, оскільки питання порушене у скарзі від 22.02.2021 вже вирішено по суті. Так, згідно п. 7 розділу І Порядку № 1124 не розглядаються повторні скарги одним і тим самим контролюючим органом від одного і того самого скаржника з одного і того самого питання, якщо перше вирішено по суті. Крім того, відповідач зазначає, що нормами Закону № 2464-VІ та Інструкції № 449 не визначено вимог щодо оформлення розрахунку штрафних санкцій та пені. Форма рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, затверджена Інструкцією № 449 (додаток 12) не передбачає жодних додатків, в тому числі і розрахунку штрафних санкцій та пені. Відповідач вважає помилковими доводи позивача, що відповідно до довідки форми 4-ОПП про взяття на облік платника податків офіційним зареєстрованим місцем знаходження (місцем проживання) адвоката Харченка Д.М. з 30.09.2013 року є: АДРЕСА_1 , оскільки з 17.01.2019 року адресу змінено на АДРЕСА_2 .
Відповідач вважає, що рішення про застосування штрафних санкцій та пені є законним та не підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 26.04.2021 року вирішено адміністративну справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання на 07.06.2021 року.
07.06.2021 року замінено неналежного відповідача на належного Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ ВП 43995495).
У судовому засіданні позивач наполягав на позовних вимогах, просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судовому засіданні по суті позову заперечувала, просила у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши сторони та дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.
27.10.2011 року ОСОБА_1 отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю та зареєструвався як самозайнята особа в контролюючих органах.
25.11.2020 року ГУ ДПС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі винесло рішення № 0026430411 про застосування до штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
21.12. 2020 року ОСОБА_1 оскаржив вищезазначене рішення контролюючого органу в адміністративному порядку до ДПС України.
16.01.2021 року ДПС України за результатами розгляду скарги прийняла рішення № 1022/6/99-00-06-02-01-06, відповідно до якого рішення про застосування до штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 25.11.2020 № 0026430411 ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі скасовано, скаргу фізичної особи, яка займається незалежною професійною діяльністю (адвоката) ОСОБА_1 від 21.12.2020 № б/н задоволено частково, зобов`язано ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі винести на направити нове рішення.
11.02.2021 року ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі прийняло рішення № 00641 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
22.02.2021 року ОСОБА_1 оскаржив вищезазначене рішення контролюючого органу в адміністративному порядку до ДПС України.
15.03.2021 року ДПС України за результатами розгляду скаргу прийняла рішення № 1022/6/99-00-06-02-01-06, відповідно до якого скарга фізичної особи, яка займається незалежною професійною діяльністю (адвоката) ОСОБА_1 від 22.02.2021 № б/н не підлягає розгляду Державною податковою службою України. Питання порушене в скарзі від 22.02.2021 № б/н вже вирішено по суті в розумінні п. 7 розділу І Порядку № 1124.
Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08.07.2010 № 2664-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" (із змінами та доповненнями) (далі -Закон № 2664-VI).
Згідно ч. 2 ст. 1 Закону № 2664-VI вбачається, що єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п.1 ч. 2 ст. 6 Закону).
Коло осіб платників ЄСВ визначено ст. 4 Закону № 2464. Зокрема платником ЄСВ є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності (п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464).
При цьому, відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону № 2464, обов`язки платників єдиного внеску виникають у осіб, зазначених в абзацах четвертому, шостому та сьомому пункту 1, пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - з початку провадження відповідної діяльності.
Таким чином, законодавець не пов`язує фактичне взяття на облік особи, що провадить незалежну професійну діяльність з її обов`язком своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, платники єдиного внеску, зазначені у пункті 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року (в редакції з 01.01.2017 року).
Відповідно до п.3 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Недоїмкою, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону №2464, вважається сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена податковим органом у випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464, орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
Мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (ст. 1 Закону №2464).
Єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску встановлено у розмірі 22 відсотки до бази нарахування єдиного внеску (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464).
Законом України "Про державний бюджет на 2017 рік" розмір мінімальної заробітної плати встановлено у розмірі 3200 грн. на місяць.
Таким чином, у 2017 році мінімальний страховий внесок складав 704,00 грн. (3200 х 22% х 12 місяців = 8448 грн.).
Законом України "Про державний бюджет на 2018 рік" розмір мінімальної заробітної плати встановлено у розмірі 3723 грн. на місяць.
Таким чином, у 2018 році мінімальний страховий внесок складав 819,06 грн. (3723 х 22% = 819,06 х 3 місяців = 2457,18 грн.).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 було нараховано єдиний внесок за І квартал 2018 року у розмірі 2457,18 грн., який було сплачено позивачем 18.09.2020 із простроченням строку сплати на 883 дні та відповідно застосовано штраф у розмірі 491,44 грн., та пені у розмірі 2 169,69 грн. 02.05.2018 було нараховано єдиного внеску за 2017 рік у розмірі 8448 гривень, який сплачено позивачем 18.09.2020 у розмірі 5805,35 грн., із простроченням строку сплати на 870 днів, та застосовано штраф у розмірі 1161,07 грн. та пеню у розмірі 5050,66 грн. В подальшому частину єдиного внеску за 2017 рік було сплачено 25.09.2020 із простроченням строку сплати на 877 днів та відповідно застосовано штраф у розмірі 528,53 грн., та пеню у розмірі 2317,60 грн.
Єдиний внесок за II квартал 2018 року було сплачено позивачем 25.09.2020 із простроченням строку сплати на 799 днів та відповідно застосовано штраф у розмірі 491,44 грн. та пеню у розмірі 1963,29 грн.
Єдиний внесок за ІІІ квартал 2018 року було сплачено позивачем 25.09.2020 із простроченням строку сплати на 707 днів та відповідно застосовано штраф у розмірі 491,44 грн. та пеню у розмірі 1737,23 грн.
Єдиний внесок за IV квартал 2018 року було сплачено позивачем 25.09.2020 із простроченням строку сплати на 613 днів та відповідно застосовано штраф у розмірі 491,44 грн. та пеню у розмірі 1506,25 грн.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" розмір мінімальної заробітної плати встановлено у розмірі 4173 грн. на місяць.
Таким чином, у 2019 році мінімальний страховий внесок склав 918,06 грн. (918,06 х 3 місяці = 2754,18 гривень).
Єдиний внесок за І квартал 2019 року було сплачено позивачем 25.09.2020 із простроченням строку сплати на 525 днів та відповідно застосовано штраф у розмірі 550,84 грн., та пеню у розмірі 1445,94 грн.
Єдиний внесок за ІІ квартал 2019 року було сплачено позивачем 25.09.2020 із простроченням строку сплати на 434 дні та відповідно застосовано штраф у розмірі 550,84 грн., та пеню у розмірі 1195,31 грн.
Єдиний внесок за III квартал 2019 року було сплачено позивачем 25.09.2020 із простроченням строку сплати на 340 днів та відповідно застосовано штраф у розмірі 550,84 грн., та пеню у розмірі 936,12 гривень.
Позивач оскаржував до Херсонського окружного адміністративного суду вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 07.02.2020 року № Ф-2425-51 на суму 29293,44 грн. Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 07.09.2020 у справі №540/1784/20 відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі. Рішення суду набрало законної сили 08.10.2020.
Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі було прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування єдиного внеску) від 25.11.2020 № 0026430411 та застосовано штраф у розмірі 5307,88 грн., та пені у розмірі 18322,39 гривень, загальна сума 23630,27 гривень.
Відповідно до рішення ДПС України від 16.01.2021 за №1022/6/99-00-06-02-01-06, скасовано рішення від 25.11.2020 № 002643411, оскільки направлено скаржнику з порушенням терміну визначеного ч. 14 ст. 25 Закону № 2464 та зазначено, що дане порушення не скасовує суму штрафної санкції та пені по суті, зобов`язано Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі винести та направити нове рішення, з урахуванням викладеного в рішенні ДПС України від 16.01.2021 за №1022/6/99-00-06-02-01-06, згідно вимог чинного законодавства.
Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі прийнято рішення № 00641 від 11.02.2021 та направлено позивачу 11.02.2021.
Позивач оскаржив рішення № 00641 від 11.02.2021 до ДПС України, у зв`язку з чим було відмовлено у задоволенні скарги, оскільки питання порушене у скарзі від 22.02.2021 вже вирішено по суті.
Згідно п. 7 розділу І Порядку №1124 не розглядаються повторні скарги одним і тим самим контролюючим органом від одного і того самого скаржника з одного і того самого питання, якщо перше вирішено по суті.
Таким чином, довід позивача щодо неприйняття контролюючим органом вмотивованого рішення є необґрунтованим.
Також, суд зазначає, що форма рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, затверджена Інструкцією № 449 (додаток 12), не передбачає жодних додатків, в тому числі і розрахунку штрафних санкцій та пені.
У постановах від 10 квітня 2020 по справі №818/2165/18 та від 13 листопада 2018 у справі №813/4686/16 Верховний Суд дійшов до висновку, що визначальним для вирішення справи щодо правомірності нарахування контролюючим органом штрафних санкцій та пені за несплату неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску є встановлення фактів несплати (несвоєчасної) сплати позивачем ЄСВ на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів, а саме - зворотного боку облікової картки платника, а також первинних документів щодо нарахування (декларації, розрахунки) та сплати (платіжні доручення).
З урахування викладеного розрахунок штрафної санкції та пені, який додано до оскаржуваного рішення, відповідає даним інформаційної системи контролюючого органу.
Відповідно до ч. 7 Розділу VII Інструкції № 449 рішення про нарахування пені та застосування штрафів вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнім відомим місцем її перебуванням повідомленням про вручення.
Відповідно до довідки форми 4-ОПП про взяття на облік платника податків офіційним зареєстрованим місцем знаходження (місцем проживання) адвоката Харченка Дмитра Миколайовича з 30 вересня 2013 року є: АДРЕСА_3 .
Відповідно до АІС "Податковий блок" історія реєстраційних даних 17.01.2019 адресу змінено на АДРЕСА_4 .
Платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону).
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464-VІ є недоїмкою та стягується з врахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464-VІ (у редакції, що діє з 01.01.2015) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) сум єдиного внеску з 01.01.2015 накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч. 10 ст. 25 Закону № 2464).
Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (ч. 13 ст. 25 Закону № 2464-VІ).
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Згідно з ч. 6 ст. 25 Закону № 2464-VІ у разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Згідно з ч. 1 розділу VII Інструкції "Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, за порушення і норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов`язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.
Відповідно до п. 2 ч. 2 розділу VII Інструкції, рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції.
Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.
При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди.
Згідно з ч. 13 Розділу VII Інструкції, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Таким чином, з врахуванням викладеного, суд приходить до висновку про правомірність винесення контролюючим органом рішення № 00641 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Згідно зі статтею 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин, оцінивши докази наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 9, 14, 73 - 78, 90, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
У задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 15 червня 2021 р.
Суддя С.О. Варняк
кат. 111060000