
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 червня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/1685/21
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: Управління соціального захисту населення Світловодської міської ради Кіровоградської області (27501, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Героїв України, 4, код ЄДРПОУ 23091198)
про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Світловодської міської ради Кіровоградської області (надалі – УСЗН Світловодської міської ради) про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії.
Позов мотивував тим, що він є учасником бойових дій та відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" має право на отримання щорічної разової грошової допомоги, яка виплачується до 5 травня, у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком. Проте у 2016 - 2020 роках така допомога виплачувалася йому у меншому розмірі, ніж установлено цим Законом. У січні 2021 року він звернувся до відповідача із заявою про нарахування та виплату йому такої допомоги відповідно до статті 12 цього Закону з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 27.02.2020 року №3-р/2020. Проте відповідач листом від 11.02.2021 року відмовив у такому нарахуванні. Тож позивач просить суд:
- визнати протиправним рішення УСЗН Світловодської міської ради від 11.02.2021 року щодо відмови у призначенні та проведенні йому виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2016-2020 роки у розмірі 5-ти мінімальних пенсій за віком у період з 2016 року по 2020 рік;
- зобов`язати УСЗН Світловодської міської ради провести перерахунок та виплату йому щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік, як учаснику бойових дій, у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", з урахуванням раніше виплаченої допомоги в розмірі;
- зобов`язати УСЗН Світловодської міської ради провести перерахунок та виплату йому щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2019 рік, як учаснику бойових дій, у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", з урахуванням раніше виплаченої допомоги в розмірі;
- зобов`язати УСЗН Світловодської міської ради провести перерахунок та виплату йому щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2018 рік, як учаснику бойових дій, у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", з урахуванням раніше виплаченої допомоги в розмірі;
- зобов`язати УСЗН Світловодської міської ради провести перерахунок та виплату йому щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2017 рік, як учаснику бойових дій, у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", з урахуванням раніше виплаченої допомоги в розмірі;
- зобов`язати УСЗН Світловодської міської ради провести перерахунок та виплату йому щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2016 року як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", з урахуванням раніше виплаченої допомоги в розмірі.
Ухвалою судді від 07.05.2021 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що УСЗН Світловодської міської ради, виплачуючи позивачу у 2018, 2019, 2020 роках щорічну разову грошову допомогу до 5 травня, керувалося статтями 12, 17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та відповідними постановами Кабінету Міністрів України №170 від 14.03.2018 року, №237 від 20.03.2019 року, №112 від 19.02.2020 року. У 2016 та 2017 роках виплата разової грошової допомоги до 5 травня позивачу через УСЗН Світловодської міської ради не проводилася через те, що у переліках осіб, які мають право на отримання такої допомоги, наданих відповідними установами та організаціями, позивач не значився. Позивач не звертався до УСЗН Світловодської міської ради за отриманням такої допомоги у строк, установлений частиною 4 статті 17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Доводячи правомірність дій УСЗН Світловодської міської ради при виплаті такої допомоги, стверджуючи, що належними відповідачами за цим позовом мають бути Міністерство соціальної політики України та Кабінет Міністрів України, його представник просив суд у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.
ОСОБА_1 є учасником бойових дій, має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням, виданим 12.08.2015 року.
Позивач включений до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та перебуває на обліку пільговиків за місцем проживання – в УСЗН Світловодської міської ради, яким на нього оформлено персональну облікову картку.
У 2018 - 2020 роках відповідач щороку виплачував позивачу разову грошову допомогу до 5 травня, передбачену Законом України "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту". Зокрема у квітні 2018 року така допомога за 2018 рік була виплачена у розмірі 1265 грн., у квітні 2019 року допомога за 2019 рік була виплачена у розмірі 1295 грн., а у квітні 2020 року допомога за 2020 рік була виплачена у розмірі 1390 грн.
У січні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до УСЗН Світловодської міської ради із заявою про перерахунок і виплату цієї допомоги за 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 роки у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
Листом №01-18/101 від 11.02.2021 року відповідач надав позивачу відповідь на його звернення, у якій повідомив його про те, що підстави для перерахунку раніше виплаченої разової грошової допомоги до 5 травня відсутні.
Позивач, не погоджуючись з такими діями відповідача, 10.04.2021 року звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи спір, суд виходив з того, що відносини з приводу соціального захисту ветеранів війни врегульовані Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" №3551-XII від 22.10.1993 року.
Відповідно до статті 4 цього Закону ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.
Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них (стаття 12), особам з інвалідністю внаслідок війни (стаття 13), учасникам війни (стаття 14), особам, на яких поширюється чинність цього Закону (стаття 15), особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (стаття 16).
Відповідно до частини 5 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" №367-XIV від 25.12.1998 року) щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
Пунктом 20 Розділу ІІ Закону України Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №107-VI від 28.12.2007 року у статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" вказану норму викладено в такій редакції: "Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України".
Проте рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 положення пункту 20 розділу II Закону України Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №107-VI від 28.12.2007 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).
Відповідно до частин 1, 2, 3 статті 17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12 - 16 цього Закону, здійснюють центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, через відділення зв`язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.
Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.
Особам, які тримаються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, на спеціальні рахунки установ виконання покарань і слідчих ізоляторів.
Згідно з частинами 4, 5, 6 статті 17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
Громадянам, які належать до кількох категорій осіб згідно з цим Законом, виплачується одна допомога - у більшому розмірі.
Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня або набуття громадянином статусу згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 цього Закону після 5 травня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
Правовідносини щодо нарахування, виплати та розмірів щорічної разової грошової допомоги до 5 травня з 01.01.2015 року також були врегульовані Бюджетним кодексом України.
Так, пунктом 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України (в редакції Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" №79-VIII від 28.12.2014 року, який набрав чинності 01.01.2015 року) установлено зокрема, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Тож цієї нормою Кабінету Міністрів України з 01.01.2015 року були делеговані повноваження встановлювати зокрема розмір разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
На виконання цих повноважень Кабінет Міністрів України щороку приймав відповідні постанови, а саме: №147 від 31.03.2015 року, №141 від 02.03.2016 року, №233 від 05.04.2017 року, №170 від 14.03.2018 року, №237 від 20.03.2019 року та №112 від 19.02.2020 року, якими визначався розмір та порядок виплати разової грошової допомоги передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", у тому числі учасникам бойових дій.
Так, постановою Кабінету Міністрів України №112 від 19.02.2020 року "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" (надалі - постанова КМУ №112), яка набрала чинності 25.02.2020 року, установлено, що у 2020 році виплату до 5 травня разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" (далі - грошова допомога), проводить Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення), які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - районні органи соціального захисту населення), центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що відповідають вимогам пункту 47 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).
Районні органи соціального захисту населення, центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат перераховують кошти через відділення зв`язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у таких розмірах:
- учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув`язнення не виповнилося 18 років) в`язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1390 гривень.
Підпунктом 2 пункту 1 постанови КМУ №112 установлено, що військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів районними органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби.
Згідно з підпунктом 4 пункту 1 постанови КМУ №112 особи, які не отримали грошової допомоги, зокрема ті, що набули згідно із статтями 6, 7, 9, 10 і 11 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" відповідний статус до 5 травня 2020 р. включно, мають право звернутися за нею до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2020 року.
Пунктом 2 постанови КМУ №112 постановлено забезпечити подання до 23 березня 2020 року районним органам соціального захисту населення переліків осіб, які мають право на отримання грошової допомоги:
- Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною податковою службою, Державною митною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Міністерством юстиції, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, Офісом Генерального прокурора, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями - щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України;
- Пенсійним фондом України - щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.
Пунктом 3 постанови КМУ №112 постановлено Міністерству фінансів і Державній казначейській службі забезпечити до 6 квітня 2020 року перерахування коштів Міністерству соціальної політики для їх спрямування регіональним органам соціального захисту населення з метою виплати грошової допомоги.
Між тим, рішенням Конституційного Суду України від 27.02.2020 року №3-р/2020 визнано таким, що не відповідає Конституції України, окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.
У цьому рішенні Конституційний Суд України зазначив, що встановлення пунктом 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України іншого, ніж у статтях 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", законодавчого регулювання відносин у сфері надання пільг ветеранам війни спричиняє юридичну невизначеність при застосуванні зазначених норм Кодексу та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", що суперечить принципу верховенства права, встановленому статтею 8 Конституції України.
Статтею 152 Конституції України передбачено, що закони та інші акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.
Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Така ж норма передбачена у статті 91 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Таким чином, рішенням Конституційного Суду України від 27.02.2020 року №3-р/2020 відновлено дію частини 5 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у редакції Закону №367-XIV від 25.12.1998 року, згідно з якою щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, для визначення розміру разової грошової допомоги учасникам бойових дій у 2020 році слід застосовувати не постанову Кабінету Міністрів України №112 від 19.02.2020 року "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань", а Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", який має вищу юридичну силу.
Такий висновок відповідає правовій позиції, наведеній у рішеннях Верховного Суду у зразковій справі №440/2722/20 (№Пз/9901/14/20) щодо нарахування та виплати разової щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік.
Суд установив, що УСЗН Світловодської міської ради у квітні 2020 року нарахувало та виплатило ОСОБА_1 разову грошову допомога до 5 травня не у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, як це передбачено статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а у розмірі 1390 грн., установленому постановою КМУ №112.
Між тим, позивач не звертався до відповідача у визначений частиною 4 статті 17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", підпунктом 4 пункту 1 постанови КМУ №112 строк – до 30.09.2020 року - за отриманням цієї допомоги у розмірі, установленому законом.
Лише у січні 2021 року він подав до УСЗН Світловодської міської ради заяву про перерахунок раніше виплаченої йому разової грошової допомоги до 5 травня за 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 роки. Відповідач відмовив у перерахунку, а мотиви відмови навів у відповіді №01-18/101 від 11.02.2021 року, наданій в порядку Закону України "Про звернення громадян".
Суд зазначає, що ця відповідь носить лише інформаційний характер, не породжує для позивача прав та обов`язків, не є індивідуальним актом у розумінні п.19 ч.1 ст.4 КАС України, який може бути предметом спору в суді. Тож суд не вбачає підстав для визнання її протиправною та відмовляє у задоволенні позову у цій частині через невірно обраний позивачем спосіб захисту.
Позивач пропустив установлений статтею 122 КАС України шестимісячний строк для звернення до суду з вимогами про зобов`язання відповідача провести перерахунок та виплату йому щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік.
З приводу позовних вимог про зобов`язання відповідача провести перерахунок та виплату позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2016, 2017, 2018, 2019 роки, як учаснику бойових дій, у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, які позивач обґрунтовує посиланням на рішення Конституційного Суду України від 27.02.2020 року №3-р/2020, то суд зазначає, що відповідно до частини 2 статті 152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Отже, лише з 27.02.2020 року положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України втратили чинність.
До цього відповідач при визначенні розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій правомірно керувався нормою пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України (в редакції Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" №79-VIII від 28.12.2014 року) та прийнятими на її виконання постановами Кабінету Міністрів України.
Рішення Конституційного Суду України від 27.02.2020 року №3-р/2020 не впливає на правовідносини, пов`язані з виплатою позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2016 - 2019 року, оскільки ці правовідносини виникли до його прийняття, а згадане рішення не містить положень, які б поширювали його дію на правовідносини, що виникли до набрання ним чинності. У зв`язку з прийняттям цього рішення у відповідача не виник обов`язок перерахувати разову грошову допомоги до 5 травня за 2016- 2019 роки учасникам бойових дій та виплатити позивачу недоплачену частину такої допомоги, про що він просить у позові.
Дії/бездіяльність відповідача щодо невиплати позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2016 та 2017 роки, у зв`язку з відсутністю його у переліках осіб, які мають право на отримання грошової допомоги, що подавалися до УСЗН Світловодської міської ради відповідними державними органами, військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями, не є предметом цього спору.
Тож у задоволенні позовних вимог в частині нарахування та виплати разової щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2016, 2017, 2018, 2019 роки також слід відмовити.
Судові витрати сторонами у справі не понесені.
Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 291, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Світловодської міської ради Кіровоградської області в частині вимог про визнання протиправним рішення та про зобов`язання провести перерахунок та виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2016, 2017, 2018, 2019 роки відмовити.
Копію рішення суду надіслати учасникам справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш