Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
11.05.10Справа №2а-931/10/2770
м. Севастополь
9 год. 58 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі - Трігуб Г.В.,
з участю: представника позивача - Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі м. Севастополя - Царьової Олени Володимирівни, довіреність б/н від 30.03.2010р., службове посвідчення № 173 від 07.06.2005р.;
представник відповідача - Приватного підприємства "Еліттрансеко" - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомУправління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі м. СевастополядоПриватного підприємства "Еліттрансеко"про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі м. Севастополя (далі УПФУ у Нахімовському районі м. Севастополя) звернулося до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Еліттрансеко" (далі ПП "Еліттрансеко") про стягнення заборгованості сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 177,36 грн.
Вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем строків сплати страхових внесків, передбачених Законами України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” та «Про збір на обовязкове державне страхування».
Представник позивача УПФУ у Нахімовському районі м. Севастополя позов підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення, просив позов задовольнити..
Відповідач ПП "Еліттрансеко" повноважного представника не направив, про день, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Причин неприбуття або про поважність неприбуття суд не повідомив.
Відповідно до частки 2 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи. За таких обставин, враховуючи те, що відповідач викликався у судове засідання, але в судове засідання повторно не прибув, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, заслухав пояснення представника позивача, встановивши обставини по справі, дослідівши матеріали справи та перевірівїх доказами, знаходить позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням субєктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пенсійний фонд України, відповідно до Указу Президента України «Про зміни в системі центральних органах виконавчої влади України» від 13.03.1999р., є одним з центральних органів виконавчої влади України.
Відповідно до частини 1 статті 14, частини 1 статті 15 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 09.07.2003р. (далі Закон № 1058), платниками страхових внесків підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
До набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду відповідно до пункту 1 частини 8 Розділу ХY Прикінцевих положень Закону № 1058, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3 і 4 статті 11 та у статті 12 цього Закону, а також страхових внесків, сплачуваних за осіб, зазначених у пунктах 8, 13, 14 статті 11 цього Закону), сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400 від 26.06.1997р. (далі Закон № 400), для відповідних платників збору.
Встановлено, що ПП "Еліттрансеко" має держану реєстрацію юридичної особи, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 8) та є платником податків та зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в УПФУ у Нахімовському районі м. Севастополя.
Пунктами 1, 4 статті 4 Закону № 400, Розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління ПФУ № 21-1 від 19.12.2003р., зареєстрованої в МЮ України № 64/8663 від 16.01.2004р. (далі Інструкція 21-1), визначений розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 (крім платників фіксованого сільськогосподарського податку) та 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції, - 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і п. 2.2 Інструкції - 2% страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати, залежно від суми.
Відповідно до розділу 5, п.п. 11.11 чатини 11 Інструкції та згідно з часткою 6 статті 20 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Страхувальники зобов'язані складати розрахунок сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, в якому вказують самостійно обчислені суми страхових внесків, нараховані за відповідний базовий період рівний календарному місяцю, та сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідач зобовязаний був самостійно сплатити нараховані суми внесків, вказані у поданих розрахунках страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Проте, відповідач не перерахував суму страхових внесків.
Відповідно частки 2 статті 106 Закону № 1058, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно статі 106 Закону № 1058, органи Пенсійного фонду звертаються у встановленому законом порядку і предявляють вимогу про сплату недоїмки. Вимога про сплату недоїмки № 336-Ю від 29.12.2009р. на загальну суму 141,24 грн., у тому числі 36,12 грн. пеня, яка була направлена за юридичною адресою відповідача, але отримана не була (а.с. 7).
В рахунок погашення наявної заборгованості відповідач грошових коштів на рахунок позивача не перевів.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи вищевикладене, аналізщуючи законодавство, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в сумі 177,36 грн. з яких 36,12 грн. нарахована пеня, підлягають задоволенню, а сума заборгованості, стягненню.
Відповідно до частки 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, повний текст постанови складений та підписаний 17.05.2010р.
керуючись, ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі м. Севастополя, задовольнити.
Стягнути з Приватне підприємство "Еліттрансеко", (юридична адреса: 99002, м. Севастополь, вул. Мачтова, буд. 11 кв. 2, ЄДРПОУ 35982984, р/р 26006953597691, МФО 324010 в КФ Укрсоцбанк м. Сімферополь) на користь Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі м. Севастополя, (юридична адреса: 99001, м. Севастополь, вул. Дзигунського, буд. 19, ЄДРПОУ 22274979, р/р 25602705100412, код платежу 50020100; 7 (сім) грн. 02 коп. на р/р 25608705100513, код платежу 50020200.) заборгованість в сумі 177 (сто сімдесят сім) грн. 36 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
СуддяпідписО.В. Мінько
З оригіналом згідно
СуддяО.В. Мінько