Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
27.04.10Справа №2а-1038/10/2770
м. Севастополь
15 год. 18 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.
при секретарі - Трігуб Г.В.
за участю представника позивача Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя Волинець Юлії Валеріївни, довіреність № 20/10-0013 від 02.09.2009р., службове посвідчення УСВ № 026338, видано 04.09.2009р.;
представник відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта-Крим" - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. СевастополядоТовариства з обмеженою відповідальністю "Нафта-Крим" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта-Крим" про стягнення заборгованості з орендної плати за землю в сумі 2441,64 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем податкового законодавства України щодо орендної плати за земельні ділянки.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив його задовольнити.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, про час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином. Про причини не прибуття або поважність причин неприбуття суд не повідомив.
Визнаючи наявні матеріали справи достатніми для вирішення спору, суд в силу статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача.
Суд, заслухавши представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, знаходить позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до пункту 4 частки 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за звернення субєктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», від 04.12.1990р. № 509 Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться Державна податкова інспекція в Ленінському районі м. Севастополя.
Відповідно до статті 4 Закону України “Про систему оподаткування ” від 25.06.1991р. № 1251-XII (далі - Закон України № 1251) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких відповідно до Закону покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до частки 2 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування ” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, які пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Нафта-Крим" має державну реєстрацію юридичної особи, включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою з державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 5-9) та є платником податків та зареєстроване як платник податків і зборів.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про плату за землю” № 2535-XII від 03.07.1992р., з наступними змінами та доповненнями (далі Закон № 2535) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Статтею 5 Закону № 2535 встановлено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Згідно статті 14 Закону № 2535 платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Між відповідачем та Севастопольською міською Радою 21.06.2004р. укладений договір на оренду земельної ділянки, загальної площєю 0,0232 га. у строк до 01.10.2026р., про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 08.07.2004р. за № 138 (а.с. 13-16).
Відповідачем, відповідно до Закону № 2535 подана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, відповідно до якої сума орендної плати за 2008 рік склала 29300,76 грн., з них щомісячний платіж склав 2441,73 грн. (а.с.12).
Відповідачем сплачувалася орендна плата до грудня 2008р., але залишився борг так як до бюджету була сплачена не вся задекларована сума за 2008р., розмір несплаченої суми податкового зобов'язання склав 2441,73 грн., але з урахуванням переплати у сумі 0,09 грн. на теперішній час сума заборгованості перед бюджетом з орендної плати складає 2441,64 грн.
Відповідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000, з наступними змінами та доповненнями (далі Закон № 2181) передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Статтєю 5 Закону № 2181 встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, та якщо узгоджена сума податкового зобов'язання не сплачена платником податків в строк, то вона признається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 6 Закону № 2181, у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Отже, відповідач у встановлений діючим законодавством строк суму податкового зобов`язання не сплатив, допустив прострочення при сплаті.
Згідно з пунктом 6.2.1, пунктом 6.1 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. "а" п.п. 6.2.3. пункту 6.2. статті 6 Закону № 2181, перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Відповідно до п.п. "б" п.п. 6.2.3. пункту 6.2. статті 6 Закону № 2181, друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя на адресу відповідача були направлені: перша податкова вимога № 1/77 від 02.02.2009р. з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі, друга податкова вимога № 2/302 від 30.06.2009р. (а.с. 17, 19).
Однак, перша податкова вимога була отримана відповідачем 26.05.2009р., що підтверджується підписом уповноваженої особи на поштовому повідомленні (а.с. 18), друга - була повернута на адресу ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя (а.с. 20).
У зв'язку з неможливістю вручення податкових вимог ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був складений відповідній Акт № 69/24-046 від 07.09.2009р. (а.с. 21).
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункта 6.2 статті 6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя друга податкова вимога № 2/302 від 30.06.2009р. була розміщена на дошці податкових повідомлень з 07.09.2009р. по 07.10.2009р.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача по сплаті заборгованості перед бюджетом по сплаті орендної плати за землю у сумі 2441,64 грн. не була погашена.
Згідно підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.
Згідно пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" № 509-XII від 04.12.1990р. органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Таким чином, дослідивши та оцінивши надані суду докази у їх сукупності, з врахуванням аналізу законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню як такі, що засновані на законі, обґрунтовані та підтверджені доказами, а сума у розмірі 2441,64 грн. підлягає стягненню з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта - Крим" на користь ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя.
Постанова складена та підписана в порядку частки 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 05.05.2010р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя, задовольнити
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта-Крим" (вул. Хрустальова, будинок 6 м. Севастополь, 99029, ідентифікаційний код 31156013) на користь Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя, юридична адреса: вул. Пролетарська, буд. 24, м. Севастополь, 99014, р/р 33210812700006, код платежу 13050201 в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612, ідентифікаційний код 23443220 заборгованість з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 2441 (дві тисячі чотириста сорок одна) 64 грн.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова не набрала законної сили.
СуддяпідписО.В. Мінько
З оригіналом згідно
СуддяО.В. Мінько