Постанова № 97646670, 15.06.2021, Рахівський районний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
15.06.2021
Номер справи
305/1057/21
Номер документу
97646670
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 305/1057/21

Номер провадження № 3/305/433/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" червня 2021 р. Суддя Рахівського районного суду Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Мукачівського прикордонного загону відділу прикордонної служби "Ділове" Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, неодруженого, несудимого, військовозобов`язаного,

за ч.2 ст.185-10, ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

13 червня 2021 року, о 12 год. 20 хв., в ході процедури реадмісії, в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Солотвино», вповноваженими представниками Румунії, був переданий на територію України громадянин України, ОСОБА_1 , який разом з громадянином України, ОСОБА_2 близько 18 год. 25 хв.

12 червня 2021 року, незаконно поза пунктами пропуску через державний кордон, перетнув державний кордон з України до Румунії на ділянці відділення інспекторів прикордонної служби «Великий Бичків» (тип В) відділу прикордонної служби «Ділове» І категорії (тип В), в межах прикордонних знаків № 312-313 (територія Великобичківської територіальної об`єднаної громади Рахівського району Закарпатської області), після чого був затриманий прикордонної поліцією Румунії. Своїми діями громадянин України ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 9, ст. 12 Закону України «Про державний кордон Украйни» від 04.11.1991 року, тобто вчинив правопорушення відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.204-1 КУпАП а саме - здійснив незаконний перетин державного кордону з України до Румунії поза пунктами пропуску через державний кордон України, у складі групи осіб з використанням гідрокостюму. Окрім того, громадянин України ОСОБА_1 який спільно з громадянином України ОСОБА_2 не виконав неодноразові законні вимоги прикордонного наряду «Прикордонний патруль» зупинитися та пред`явити документи, які посвідчують особу, з метою контролю за дотриманням прикордонного режиму (обов`язок пред`явлення таких документів громадянами встановлена п. 10 Положення про прикордонний режим, затвердженого Постановою КМУ від 27.07.1998 №1147, а право здійснювати контроль за дотриманням прикордонного режиму надано п. 5 того Положення) та намагався втекти, під час переслідування даній особі було висунуто неодноразову законну вимогу зупинитися та здійснено два попереджувальні постріли з автомата Калашникова та один попереджувальний постріл з пістолета Макарова.Своїми діями громадянин України ОСОБА_1 вчинив злісну непокору законним вимогам військовослужбовця Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов`язків, пов`язаних з охороною державного кордону, чим порушив вимоги ст. 23 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» від 19.06.2003 року, тобто вчинив правопорушення відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.185-10 КУпАП у складі групи осіб.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.2 ст.204-1 КУпАП та ч.2 ст.185-10 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав повністю та пояснив, що йому запропонували перенести тютюнові вироби через кордон за грошову винагоду, на що він погодився. Під час спроби перенести ящики з сигаретами, був помічений прикордонниками та вдався до втечі, оскільки дуже злякався. Згодом зупинився, був затриманий прикордонниками Румунії, а інша особа, яка також переносила тютюнові вироби - втекла, подальші дії його, йому невідомі.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши в повному обсязі встановлені на підставі поданих доказів обставини, у їх сукупності, приходжу до наступного висновку.

Так, відповідно до вимог ст.2 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" основними функціями Державної прикордонної служби України є: охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму; здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення; ведення розвідувальної, інформаційно-аналітичної та оперативно-розшукової діяльності в інтересах забезпечення захисту державного кордону України згідно із законами України "Про розвідувальні органи України" та "Про оперативно-розшукову діяльність".

Статтею 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" передбачено права Державної прикордонної служби України. За якою, органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов`язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право втому числі, вимагати від фізичних осіб припинення правопорушень і дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Державної прикордонної служби України (п. 12);

Крім того, відповідно до Постанови КМУ від 27.07.1998 № 1147 "Про прикордонний режим" постановою установлено вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм прикордонну смугу у межах прилеглих до кордону територій селищних і сільських рад, де запроваджується прикордонний режим та затверджено перелік міст і районів, в межах територій яких можуть бути встановлені контрольовані прикордонні райони, в тому числі до переліку яких у Закарпатській області увійшли місто Ужгород, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Перечинський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський, Хустський райони.

Також Постановою КМУ №304 визначено межі прикордонної смуги в межах прилеглих до кордону територій селищних та сільських Рад народних депутатів.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.204-1 КУпАП та ч.2 ст. 185-10 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних по справі та досліджених у судовому засіданні доказів, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №007950, серії ЗхРУ № 007949 від 13.06.2021; протоколом про адміністративне затримання від 13.06.2021; протоколом прикордонно-предстапвницької зустрічі від 13.06.2021; актом приймання-передавання особи від 13.06.2021; рапортом молодшого інспектора прикордонної служби 3 категорії відділення інспекторів прикордонної служби "Великий Бичків" відділу прикордонної служби "Ділове" І категорії (тип В) Станіслава Король від 12.06.2021; письмовим та особистим поясненням ОСОБА_1 .

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши в повному обсязі докази, у їх сукупності, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 204-1 КУпАП, яке виразилося у незаконному перетині групою осіб, Державного кордону України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через Державний кордон Українита правопорушення передбаченого ч.2 ст.185-10 КУпАП, яке виразилося у вчиненні злісної непокори законному розпорядженню чи вимогам працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов`язків пов`язаних з охороною державного кордону вчинене групою осіб.

Статтею33 КУпАП України передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених КпАП України та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обираючи стягнення для ОСОБА_1 , враховую пом`якшуючі його відповідальність обставини, щире каяття, визнання вини, до адміністративної відповідальності притягується вперше.

Обтяжуючих відповідальність обставин ОСОБА_1 не встановлено.

Згідно ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тому з врахуванням санкції ч.2 ст. 204-1 КУпАП, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 , як особу, без визначеного місця роботи та постійного доходу, адміністративному стягненню у виді 10 (десяти) діб адміністративного арешту. Таке покарання, в даному випадку, буде достатнім для виховання вказаної особи,у дусі точного і неухильного додержання законів України та запобігання вчинення нових правопорушень.

Поряд з цим, згідно протоколу про адміністративне затримання від 13.06.2021 встановлено, що ОСОБА_1 , з 12 години 20 хвилин, 13 червнея 2021 року по 15 годину 20 хвилин, 13 червня 2021 року був затриманий для встановлення особи та з?ясування обставин правопорушення. Враховуючи наведене, ОСОБА_1 у строк відбуття адміністративного арешту слід зарахувати період його затримання.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Згідно ч.4 ст.15 ЗУ "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.

У зв`язку з наведеним, з ОСОБА_1 , на користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 454 гривні.

Керуючись ст.ст.36, 40-1, 283, 284 КУпАП, –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.2 ст.185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення; за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі ст.36 КУпАП, ОСОБА_1 призначити покарання за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді 10 (десяти) діб адміністративного арешту.

Зарахувати ОСОБА_1 у строк відбуття адміністративного арешту, період його затримання з 12 години 20 хвилин, 13 червня 2021 року по 15 годину 20 хвилин, 13 червня 2021 року

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова суду, після набрання законної сили, підлягає негайному виконанню.

На постанову може бути подана апеляційна скарга безпосередньо в судову палату з кримінальних справ Закарпатського апеляційного суду або через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з моменту її проголошення.

Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк