
Справа № 428/3986/21
Провадження №3/428/1188/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2021 року м. Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Сініцин Е.М. розглянувши матеріали, які надійшли з Сєвєродонецького РУП ГУНП Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКП у матеріалах справи відсутній, не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
26.04.2021 року в період часу з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин ОСОБА_1 , знаходячись під адміністративним наглядом, встановленим Сєвєродонецьким міським судом, не з`явився на реєстрацію до Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 16, чим порушив правила адміністративного нагляду.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про день та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв, клопотань щодо відкладення розгляду справи до суду не надав. Таким чином особа, що притягається до адміністративної відповідальності, будучи належним чином повідомленою відповідно до положень ст. ст. 268, 277-2 КУпАП України про день, час та місце розгляду справи не з`явився, про причини неявки не повідомив, суд, виходячи з вище зазначених правових норм, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року в справі «Пономарьов проти України», «Олександр Шевченко проти України» (Заява N 8371/02) від 26.04.2007 (п.27) «Трух проти України» (заява N 50966/99) від 14 жовтня 2003, відповідно до якої, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, вважає можливим провести розгляд справи у відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно зі ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до диспозиції ч. 2 ст. 187 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлений такий нагляд і, якщо такі дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Згідно з статті 11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
Так, винуватість ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді та підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 240959 від 29.04.2021; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відповідно до яких останній повідомив, що 26.04.2021 він дійсно не з`явився на реєстрацію до Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області, копією ухвали Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 11.01.2021 року про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 ; копією реєстраційного листка, рапортом ДОП Сєвєродонецького РУП Степури А. щодо обставин вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення від 29.04.2021. року
Ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 11.01.2021 року продовжено дію адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 строком на шість місяців із застосуванням обмежень адміністративного нагляду.
Відповідно до п. 4 цієї ухвали ОСОБА_1 зобов`язаний з`являтись на реєстрацію до відділу поліції за адресою: АДРЕСА_2 чотири рази на місяць, кожну першу, другу, третю та четверту п`ятниці місяця.
Згідно постанови Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 06.04.2021 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Таким чином, суд вважає, що дії ОСОБА_1 за ознаками ч. 2 ст. 187 КУпАП кваліфіковані правильно, оскільки останній порушив правила адміністративного нагляду, будучі особою, щодо якої встановлено такий нагляд, повторно протягом року.
Частиною 2 статті 61 Конституції України передбачено, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
При призначенні виду адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 не працює, не є інвалідом; неодноразово вчинив протягом року однорідні правопорушення, за яке вже був підданий адміністративному стягненню.
Обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом`якшують відповідальність, суд не вбачає.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність судом не встановлено.
На підставі вищевказаного, з урахуванням особи, майнового стану, ступеню вини, відсутності обставин, що пом`якшують та обтяжують його відповідальність, а також характеру вчиненого ним правопорушення, враховуючи, що застосування в даному випадку більш м`яких адміністративних стягнень є недостатнім, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту, передбаченого санкцією ч. 2 ст.187 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
При цьому зазначаю, що відповідно до статті 2 Протоколу № 7 до Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року кожен, кого суд визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення, має право на перегляд судом вищої інстанції факту визнання його винним або винесеного йому вироку.
У справі «Швидка проти України» у рішенні від 30 жовтня 2014 року Європейський суд констатував порушення ст. 2 Протоколу № 7 до Конвенції у зв`язку з тим, що суд розглянув апеляційну скаргу заявниці на постанову суду першої інстанції про визнання її винною у вчиненому адміністративному правопорушенні вже після того, як вона відбула призначене її покарання у повному обсязі, і цей перегляд таким чином не міг виправити недоліки суду першої інстанції.
Таким чином, з метою недопущення порушення прав і свобод особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та якій обрано захід стягнення у вигляді адміністративного арешту, з урахуванням практики ЕСПЛ, суд вважає, що не слід виконувати постанову про застосування адміністративного арешту негайно після її винесення.
Відповідно до ст. ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушника на користь держави у розмірі 454 грн..
Керуючись ст.ст. 33, 187, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та призначити стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 5 (п`ять) діб.
Строк арешту обчислювати з моменту затримання.
Постанова підлягає виконанню після вступу її в законну силу.
Виконання постанови покласти на Сєвєродонецьке районне управління Головного Управління Національної поліції в Луганській області.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106 (судовий збір)
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сєвєродонецький міський суд Луганської області.
Суддя Е. М. Сініцин