Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-1214/10/2370 31.05.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гаврилюка В. О.,
секретар судового засідання Хоменко О. О.,
за участю представників:
позивача Москаленка А. А.,
відповідача не зявився,
прокуратури Максимової В. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Лисянського району Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Лисянському районі Черкаської області до відкритого акціонерного товариства “Лисянське автотранспортне підприємство 17145” про стягнення заборгованості,
встановив:
Прокурором Лисянського району Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Лисянському районі Черкаської області подано позов про стягнення з відкритого акціонерного товариства “Лисянське автотранспортне підприємство 17145” заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 38556 грн.
В обґрунтування вимог зазначено те, що за результатами проведеної перевірки встановлено неперерахування відповідачем до бюджету податку з доходів фізичних осіб станом на 23.03.2010р. в розмірі 38556 грн.
В судовому засіданні представники позивача та прокуратури позовні вимоги підтримали повністю та просили їх задовольнити.
Відповідач про дату, час і місце розгляду справи належним чином повідомлений, заперечення на позов не надав, його представник в судове засідання не зявився, а тому суд вирішив розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наданих документів.
Заслухавши пояснення представників позивача та прокуратури, розглянувши наявні матеріали справи, повно, всебічно, обєктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до такого висновку.
Відкрите акціонерне товариство “Лисянське автотранспортне підприємство 17145” як субєкт господарювання юридична особа, ідентифікаційний код 03562075, зареєстроване Лисянською районною державною адміністрацією Черкаської області 18.10.1995р. та згідно довідки взяте на облік в органах державної податкової служби 18.10.1995р.
Таким чином відповідач, зважаючи на вимоги частини 1 статті 67 Конституції України, пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”, повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у порядку, розмірах та в терміни, встановлені законами.
Судом встановлено, що за результатами проведеної інвентаризації не перерахованих до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб складено акт № 748/17-011/03562075 від 15.09.2009р., в якому зазначено про наявність у відповідача станом на 01.01.2009р. заборгованості по вказаному податку в розмірі 38556 грн. Розмір цього податку також підтверджений витягом з документів первинного обліку про суми нарахованої та виплаченої заробітної плати, утриманого та сплаченого до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” (Закон № 889-IV), доходом є сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, чи набутих незаконним шляхом у випадках, визначених підпунктом 4.2.16 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.
Пунктом 2.1 статті 2 Закону № 889-IV передбачено, що платниками податку є в тому числі резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи.
Згідно пункту 3.1 статті 3 Закону № 889-IV обєктом оподаткування резидента є: загальний місячний оподатковуваний дохід; чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального річного оподатковуваного доходу на суму податкового кредиту такого звітного року; доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті; іноземні доходи.
Відповідно до пункту 4.1, підпункту 4.2.1 пункту 4.2 статті 4 Закону № 889-IV загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року; до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.
Підпунктами 16.3.1, 16.3.2 пункту 16.3 статті 16 Закону № 889-IV передбачено, що сума податку за звітний місяць, яка підлягає перерахуванню до місцевого бюджету за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, визначається юридичною особою або уповноваженим підрозділом самостійно, виходячи із загальної кількості громадян, які працюють у цих підрозділах, та суми виплаченого (нарахованого) оподатковуваного доходу. Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.
Згідно підпунктів 16.3.4, 16.3.5 пункту 16.3 статті 16 Закону № 889-IV контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу. Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Відповідно до пункту 17.1 статті 17 Закону № 889-IV особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець (самозайнята особа), який виплачує такі доходи на користь платника податку (такої самозайнятої особи).
За вказаних обставин, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем - субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Лисянське автотранспортне підприємство 17145” (19300, Черкаська область, смт. Лисянка, пров. Бужанський, 52, ідентифікаційний код 03562075) в дохід бюджету через державну податкову інспекцію у Лисянському районі Черкаської області (19300, Черкаська область, смт. Лисянка, пл. Миру, 42, ідентифікаційний код 34324276) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 38 556 (тридцять вісім тисяч пятсот пятдесят шість) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 04.06.2010р.
СуддяВ.О. Гаврилюк