
Справа № 308/7341/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.06.2021 місто Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Сарай А.І., за участю секретаря судового засідання Зборовської Х.В., розглянувши клопотання старшого слідчого п`ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, капітана Державного бюро розслідувань Щирук Т.Я., погоджене прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону Веремчук Р.В., про відсторонення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця м. Іршава, Закарпатська область, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з повною загальною середньою освітою, неодруженого, раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 368 КК України, у кримінальному провадженні № 62021140050000065, відомості про яке 18.05.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, від посади інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Захід»,
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло клопотання старшого слідчого п`ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, капітана Державного бюро розслідувань Щирук Т.Я., погоджене прокурором Закарпатської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону Веремчук Р.В., про відсторонення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 368 КК України, у кримінальному провадженні № 62021140050000065, відомості про яке 18.05.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, від посади інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Захід».
З внесеного клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що слідчими п`ятого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено 18.05.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за № 62021140050000065 за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 365 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з наказом військового комісара Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 31.12.2020 року № 279 призначено на посаду інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Захід», у військовому званні «прапорщик» (далі – Іршавський РТКЦ та СП).
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України, військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі – Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов`язок включає: підготовку громадян до військової служби, приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, виконання військового обов`язку в запасі, проходження служби у військовому резерві, дотримання правил військового обліку. Виконання військового обов`язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи і організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об`єднані районні), міські (об`єднані міські) військові комісаріати (далі – районні (міські) військові комісаріати), військові комісаріати Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, а також територіальні центри (в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві) та філіали (в районах та містах) комплектування військовослужбовцями за контрактом. Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України чи проходять службу у військовому резерві, зобов`язані: прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов`язаних, проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату, проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов`язок у запасі, виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Відповідно до пункту 8 Положення про військові комісаріати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 року № 389, завданням військових комісаріатів відповідно до покладених обов`язків є керівництво військовим обліком призовників і військовозобов`язаних на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, у тому числі в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників і військовозобов`язаних на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ), проведення призову громадян на військову службу в мирний і воєнний час, проведення добору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у доборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі – збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів із числа військовослужбовців Збройних Сил (далі – пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення заходів з підготовки та ведення територіальної оборони, інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Пунктами 14 та 15 Положення про військові комісаріати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 року № 389 визначено, що військовий комісар відповідає за: стан обліково-призовної роботи, мобілізаційну готовність військового комісаріату, підготовку, виховання, військову та трудову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу, організацію роботи та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання і протидії корупції, своєчасне і повне виконання завдань, покладених на військові комісаріати. Військовий комісар зобов`язаний: забезпечувати виконання особовим складом військового комісаріату поставлених перед ним завдань; організовувати: взаємодію військового комісаріату з місцевими держадміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також органами військового управління та військовими частинами, які розміщені на території відповідальності військового комісаріату, ведення персонально-якісного обліку військовозобов`язаних і призовників, обліку транспортних засобів, що підлягають передачі Збройним Силам та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час, розроблення та уточнення плану проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів на відповідній території, а також разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування розроблення та виконання плану заходів щодо утримання бази оповіщення, збору і поставки мобілізаційних ресурсів військового комісаріату в готовності до використання за призначенням, проведення перевірок готовності підприємств до оповіщення та забезпечення явки громадян, що підлягають призову на військову службу під час мобілізації та у воєнний час, на пункти збору або у військові частини, перевірок стану бронювання військовозобов`язаних на період мобілізації та на воєнний час і виконання військово-транспортного обов`язку, здійснювати контроль за веденням військового обліку військовозобов`язаних та призовників, здійснювати контроль за правомірністю видачі громадянам документів військового обліку, посвідчень та інших документів, забезпечувати: виконання вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Відповідно до ст. ст. 2, 9, 11, 16, 58, 59, 130, 111-112, 395 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ОСОБА_1 , під час проходження військової служби повинен свято та непорушно дотримуватись Конституції України і законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок, сумлінно вивчати військову справу, зразково виконувати свої службові обов`язки та бути готовим до виконання завдань, пов`язаних із захистом Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, забезпечувати недоторканність державного кордону та охорону суверенних прав України. Крім цього, згідно з вищевказаними положеннями, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України.
Таким чином, проходячи військову службу на посаді інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського РТКЦ та СП є особою, яка постійно обіймає в органах державної влади посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій та згідно з приміткою 1 до ст. 364 КК України є службовою особою.
Разом з тим, відповідно до підпункту «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення. Згідно зі ст. 22 вказаного Закону, особам, зазначеним ч. 1 ст. 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах. Відповідно до ст. ст. 23, 24 Закону України «Про запобігання корупції» особам, зазначеним у пунктах 1, 2 частини першої ст. 3 вказаного Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов`язані невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.
Відповідно до примітки до ст. 368 КК України службовими особами, які займають відповідальне становище, у статтях 368, 368-2, 369 та 382 цього Кодексу є особи, зазначені у пункті 1 примітки до статті 364 цього Кодексу, є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи інструктором відділення рекрутингу та комплектування Іршавського РТКЦ та СП, при виконанні службових обов`язків за посадою, постійно здійснює функції представника влади, обіймає посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у зв`язку з чим є службовою особою.
Відповідно до вимог ст. ст. 19, 68 Конституції України ОСОБА_1 зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також неухильно їх додержуватись.
Незважаючи на свою обізнаність з вимогами вищевказаних нормативно-правових актів, будучи попередженим про обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції», які спрямовані на запобігання корупційним правопорушенням, ОСОБА_1 використав свої службові повноваження у злочинних цілях за наступних обставин.
Згідно з Указом Президента України ОСОБА_2 від 24.02.2021 року № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» постановлено призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров`я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу: y квітні – червні 2021 року та y жовтні – грудні 2021 року.
Досудовим розслідування встановлено, що 17.05.2021 року ОСОБА_3 , у зв`язку з обізнаністю про вищевказаний Указ Президента та у зв`язку із неодноразовими викликами його двох синів ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та неможливістю нести службу останніми за станом здоров`я, звернувся до інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського РТКЦ та СП ОСОБА_1 з метою консультації та роз`яснення вимог чинного законодавства щодо призову.
Того ж дня, у ОСОБА_1 виник злочинний умисел, спрямований на особисте збагачення, шляхом одержання неправомірної вигоди за відтермінування призову на строкову військову службу його двох синів ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та в подальшому звільнення останніх в запас через стан здоров`я.
В подальшому, приблизно об 11 год. 00 хв. 17.05.2021 року ОСОБА_1 з метою реалізації злочинного умислу, спрямованого на особисте збагачення, всупереч інтересам служби, переслідуючи корисливий мотив, перебуваючи поблизу приміщення Іршавського РТКЦ та СП за адресою: Закарпатська область, Іршавський район, м. Іршава, вул. Шевченка, 39, повідомив ОСОБА_4 , що його сини підлягають призову на строкову військову службу та у разі надання йому неправомірної вигоди та невстановленій на даний час посадовій військовій особі Іршавського РТКЦ та СП грошових коштів у розмірі 3000 доларів США, вони приймуть рішення щодо не призову ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на строкову військову службу та у подальшому вжиють заходів щодо визнання останніх непридатними для проходження військової служби.
ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що у разі невиконання протиправних вимог ОСОБА_1 та невстановленої на даний час посадової військової особи Іршавського РТКЦ та СП, для його синів настануть негативні наслідки, не бажаючи їх настання щодо призову на строкову військову службу, будучи поставленим у безвихідь, змушений був погодитися на їхні протиправні вимоги.
Однак, розуміючи незаконність зазначених вимог та усвідомлюючи, що надання неправомірної вигоди є кримінально-караним діянням, не бажаючи бути притягненим до кримінальної відповідальності та бажаючи викрити незаконні дії службових осіб Іршавського РТКЦ та СП, ОСОБА_4 звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем, з метою викриття злочинної діяльності останніх.
У подальшому, приблизно об 11 год. 00 хв. 10.06.2021 року, на вимогу ОСОБА_1 , ОСОБА_4 прибув у кафе за адресою: АДРЕСА_2 .
Під час вказаної зустрічі, ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою групою осіб з невстановленою на даний час посадовою військовою особою Іршавського РТКЦ та СП, переслідуючи єдиний злочинний умисел, спрямований на особисте збагачення, всупереч інтересам служби, переслідуючи корисливий мотив, отримав від ОСОБА_4 грошові кошти у розмірі 3000 доларів США (за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ станом на 10.06.2021 року становить 81271,8 грн.), за забезпечення прийняття рішення Іршавським РТКЦ та СП, щодо не призову ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на строкову військову службу та у подальшому вжиття заходів щодо визнання останніх непридатними для проходження військової служби.
Після того ОСОБА_1 в порядку ст. 208 КПК України затримали працівники правоохоронних органів та вилучили вищевказану неправомірну вигоду у розмірі 3000 доларів США, з яких 400 доларів США є справжніми грошовими коштами та 2600 доларів США імітаційними засобами, які були попередньо ідентифіковані та помічені.
Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється в одержанні неправомірної вигоди службовою особою для себе за вчинення ним в інтересах третьої особи, будь-яких дій з використанням наданого йому службового становища, за попередньою змовою групою осіб, поєднаним з вимаганням неправомірної вигоди, тобто у вчиненні кримінального правопорушення – злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
10.06.2021 року об 11 год. 00 хв., у приміщенні кафе по АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 затримано в порядку ст. 208 КПК України.
10.06.2021 року ОСОБА_1 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Слідчий вказує, що обґрунтованість підозри ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення повністю підтверджується зібраними доказами, а саме: протоколом ідентифікації (помічення) та вручення грошових коштів від 10.06.2021 року, відповідно до якого оглянуто та ідентифіковано грошові кошти в сумі 3000 доларів США; протоколами допиту свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ; протоколом освідування ОСОБА_1 від 10.06.2021 року; протоколом затримання в порядку ст. 208 КПК України ОСОБА_1 від 10.06.2021 року; іншими матеріалами кримінального провадження.
Вказані докази, на думку слідчого, є вагомими та дають обґрунтовані підстави для підозри ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення.
Як наголошує слідчий, ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Слідчий зазначає, що інкриміноване підозрюваному ОСОБА_1 кримінально-каране діяння з ознаками корупції вчинено ним безпосередньо на займаній посаді із використанням свого службового становища, що унеможливлює виконання ним своїх обов`язків на час кримінального провадження, оскільки, продовжуючи перебувати на вказаній посаді, підозрюваний зможе знищити чи підробити документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, а також матиме можливість незаконними засобами впливати на свідків – своїх колег по роботі – працівників Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Захід». Також встановлено, що перебування ОСОБА_1 на посаді безпосередньо сприяло вчиненню ним кримінального корупційного правопорушення, а його мотив дає підстави вважати, що перебуваючи на цій посаді, останній зможе продовжити свою злочинну корисливу діяльність.
За твердженням слідчого, в матеріалах кримінального провадження наявні достатні ризики того, що ОСОБА_1 , перебуваючи у подальшому на посаді інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Захід», зможе перешкоджати кримінальному провадженню шляхом незаконного впливу на свідків, знищити чи підробити документи, які мають значення для досудового розслідування, та продовжити злочинну діяльність, пов`язану з одержанням неправомірної вигоди.
З урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення ним злочинного корупційного діяння, слідчий просить відсторонити підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Захід» на строк два місяці.
Слідчий у судове засідання не з`явився, при цьому прокурор подав клопотання, в якому просить розглянути клопотання про відсторонення посади без його участі, зазначивши, що подане клопотання підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.
Підозрюваний у судове засідання не з`явися, при цьому подав клопотання, підписане також його захисником, згідно з яким просить розглянути клопотання про відсторонення від посади без його участі, проти задоволення клопотання не заперечує.
Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, вислухавши підозрювану та її захисника, доводи прокурора, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Як встановлено слідчим суддею, згідно з витягом з Єдиного реєстру досудового розслідування за номером кримінального провадження 62021140050000065 органом досудового розслідування – п`ятим слідчим відділом (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, розпочато розслідування кримінального провадження, відомості про яке 18.05.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 368 КК України.
10.06.2021 року у рамках даного кримінального провадження повідомлено про підозру ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 368 КК України.
За приписами ст. 131 КПК України відсторонення від посади є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно зі ст. 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців.
Крім того, у відповідності до ч. 5 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
З доданих до клопотання матеріалів встановлено, що підозрюваний ОСОБА_1 працює на посаді інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Захід».
Не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій ОСОБА_1 , а виходячи з фактичних даних, що містяться у доданих до клопотання матеріалах кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень за викладених у клопотанні обставин, а саме, кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 368 КК України.
З метою запобігання і подолання негативних обставин, що перешкоджають або можуть перешкоджати вирішенню завдань кримінального провадження, враховуючи, що стороною обвинувачення доведено, що перебування підозрюваного на обійманій посаді сприяло вчиненню кримінальних правопорушень, ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 368 КК України, які згідно зі ст. 12 КК України відносяться до категорії нетяжкого та тяжкого злочинів відповідно, існують ризики того, що останній, перебуваючи на вказаній посаді, може здійснювати вплив на свідків та інших учасників кримінального провадження, відтак, слідчий суддя вважає, що подане клопотання є обґрунтованим.
Беручи до уваги наведене та враховуючи той факт, що вчинені підозрюваним кримінальні правопорушення шляхом зловживання службовим становищем, мають високий ступінь суспільної небезпеки та низку об`єктивних обставин, а також практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що рішення суду повинно забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці цінностей суспільства, слідчий суддя вважає за доцільне на підставі наданих стороною обвинувачення матеріалів та оцінених в сукупності з усіма обставинами провадження, клопотання задовольнити та відсторонити ОСОБА_1 від посади інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Захід» у межах строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62021140050000065, відомості про яке 18.05.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, на строк до 07.08.2021 року.
Також слідчий суддя враховує, що негативні наслідки відсторонення від посади ОСОБА_1 , який підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, перевищують необхідність та можливість досягнення завдань у кримінальному провадженні № 62021140050000065.
Керуючись ст. ст. 154-157, 309, 372, 376, 392, 395 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання про відсторонення від посади – задовольнити.
Відсторонити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 368 КК України, від посади інструктора відділення рекрутингу та комплектування Іршавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Захід» у межах строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62021140050000065, відомості про яке 18.05.2021 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, на строк до 07 серпня 2021 року.
Ухвала підлягає негайному виконанню в порядку, передбаченому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області А.І. Сарай