
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/985/21-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень ,-
В С Т А Н О В И В:
Описова частина
Короткий виклад позиції позивача та заперечень відповідача
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення від 22.12.2020 р. №2046 та №2050.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що вважає протиправним та безпідставним оскаржуване рішення від 22.12.2020 р. №2046, оскільки на виконання вимог податкового законодавства замовив у ПФ «ПРЕФ-СЕРВІС» витратомірів лічильників та послуги по монтажу та налаштування вказаних витратомірів, які ПФ «ПРЕФ-СЕРВІС» зобов`язувався встановити до 30.03.2020 року. Однак, позивач зазначає, що вказане обладнання не було поставлено та встановлено у визначений строк внаслідок форс мажорних обставин, обумовлених карантинними заходами, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19). Також позивач вважає протиправним та безпідставним оскаржуване рішення від 22.12.2020 р. №2050, оскільки позивач зареєстрований в реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального 02.08.2019 р., не пізніше граничного строку для подання декларації акцизного податку за липень 2019 р., який встановлений до 20.08.2019 року. З вказаних підстав позивач просив задовольнити позовні вимоги.
Головне управління ДПС у Чернівецькій області у відзиві на позов вказало на правомірність прийнятих рішень, оскільки позивач не обладнав до 01.04.2020 р. розташовані на акцизних складах резервуари рівнемірами-лічильниками, які були встановлені 28.08.2020 року. Також відповідач вказав, що позивач у період з 01.07.2019 р. по 01.08.2019 р. реалізовано паливно-мастильних матеріалів на суму 123871,48 гривень. При цьому, з 19.06.2019 р. введено в дію Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, однак позивач зареєструвався в СЕРАП 02.08.2019 року. Таким чином відповідач вказує, що платником податку було здійснено операції з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку. З вказаних підстав податковий орган просив відмовити у задоволені позовних вимог позивача.
Рух справи у суді
09.03.2020 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Відповідно наказу Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 16.11.2020 р. податковим органом проведено фактичну перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за період господарської діяльності з 26.11.2017 р. по 26.11.2020 року. (а.с. 10-11).
Під час проведення перевірки відібрано пояснення від працівника позивача ОСОБА_2 , яка повідомила, що 4 рівноміри зареєстрували 28 серпня 2020 р. та 04 вересня 2020 р. в кількості 4 штук, так як чекали на встановлення. Оплата була здійснена у березні. В СЕРАП зареєстрували 2 серпня, у зв`язку із перебоями мережі інтернет. (а.с. 41).
За результатами фактичної перевірки 02.12.2020 р. відповідачем складено акт №0350/24/13/РРО/ НОМЕР_1 . (а.с.12-13).
На підставі вказаного акту перевірки податковим органом складено: податкове повідомлення - рішення від 22.12.2020 р. №2046, яким застосовано штрафні санкції в сумі 80000 грн за порушення вимог пп. 230.1.2 п. 230.1 ст.230 ПК України; податкове повідомлення - рішення від 22.12.2020 р. №2050, яким застосовано штрафні санкції в сумі 123871,48 грн за порушення вимог пп.212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПК України. (а.с. 14-15).
До матеріалів справи додано договір №2595 від 26.02.2020 р., укладений між Приватною фірмою «ПРЕФ-СЕРВІС» та фізичною особою – підприємцем ОСОБА_1 поставки обладнання для АЗС, а саме: консоль «СИУР» - 1 шт., блок іскробар`єрний – 1 шт., рівноміри ALISONIC – 4 шт. У п. 5.2 договору вказано строки поставки товару до 01.03.2020 р. (а.с. 16-17).
Відповідно до вказаного договору складено 26.08.2020 р. рахунок – фактуру №2595 від 26.08.2020 р., видаткову накладну від 23092020 р. №2595. на загальну суму 131000 грн та платіжне доручення №100 від 27.08.2020 р. про оплату позивачем 131000 гривень. (а.с.22-24).
Також матеріали справи містять договір №3198 від 01.03.2020 р., укладений між Приватною фірмою «ПРЕФ-СЕРВІС» та фізичною особою – підприємцем ОСОБА_1 , надання послуг монтажу та налаштування обладнання для АЗС, а саме: консолі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та рівномірів – 4 шт. Згідно п.2.1 договору визначено, що виконавець зобов`язується виконати роботи монтажу не пізніше 30.03.2020 року. (а.с. 18).
Відповідно до вказаного договору складено рахунок-фактуру №3198 від 15.10.2020 р., платіжне доручення №140 від 28.10.2020 р. про оплату позивачем отриманих послуг в сумі 1425 грн, податкову накладну від 28.10.2020 р. №175. (а.с.26-28).
Матеріали справи містять акт №3198 від 28.10.2020 р. здачі-прийняття робіт (надання послуг) монтажу, підключення та налаштування системи заміру рівнів і рівномірів 4 шт. та консолі «СИУР», податкова накладна від 27.08.2020 р. №187. (а.с. 19, 25).
До матеріалів справи додано довідку ПП «ПРЕФ-СЕРВІС» від 28.10.2020 р. про те, що згідно з договором поставки №2595 від 26.02.2020 р. постачальник ПП «ПРЕФ-СЕРВІС» не зміг виконати умов договору в термін до 01.03.2020 р. на поставку обладнання, у зв`язку із всесвітньою пандемією та введеним карантином в Україні. (а.с. 20).
Також матеріали справи містять довідку ПАТ «Укртелеком» про те, що з 30.07.2019 р. по 01.08.2019 р. проводились аварійно-відновлювальні роботи, внаслідок чого спостерігалися погіршення якості або відсутність надання послуг доступу до мережі інтернет ряду абонентів, в тому числі фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 . (а.с. 21).
Крім того матеріали справи містять журнал запитів та витягів з реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, де містять інформації про формування, зокрема, 02.08.2019 р. запиту позивача. (а.с. 44).
Також до матеріалів справи додано податкові накладні від 31.07.2019 р. №22, 23, 21 щодо реалізованого позивачем пального. (а.с. 45-47).
Мотивувальна частина
Згідно положень ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд перевіряє дотримання вказаних критеріїв суб`єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.
У відповідності до пп. 80.2.1 та пп. 80.2.2 п. 80.2 ст. 80 ПК України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та, зокрема, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.
Згідно з пп. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 ПК України у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.
Щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 22.12.2020 р. №2046.
Відповідно до пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані лише витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Відповідно до п. 128-1.1 ст. 128-1 ПК України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового. Повторне протягом року вчинення на тому самому акцизному складі будь-якого з порушень, передбачених абзацом першим цього пункту, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Згідно з абз. 4 п. 18 підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК України з 1 квітня 2020 року - до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу).
Судом встановлено, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення від 22.12.2020 р. №2046 винесене з підстав не обладнання 4 резервуарів пального рівнемірами-лічильниками рівня пального.
На підставі матеріалів справи встановлено, що 26.02.2020 р. був укладений договір №2595 між Приватною фірмою «ПРЕФ-СЕРВІС» та фізичною особою – підприємцем ОСОБА_1 поставки обладнання для АЗС, а саме: консоль «СИУР» - 1 шт., блок іскробар`єрний – 1 шт., рівноміри ALISONIC – 4 шт. У п. 5.2 договору вказано строки поставки товару до 01.03.2020 року.
Відповідно до вказаного договору складено 26.08.2020 р. рахунок – фактуру №2595 від 26.08.2020 р., видаткову накладну від 23092020 р. №2595 на загальну суму 131000 грн та платіжне доручення №100 від 27.08.2020 р. про оплату позивачем 131000 гривень.
Також матеріали справи містять договір №3198 від 01.03.2020 р., укладений між Приватною фірмою «ПРЕФ-СЕРВІС» та фізичною особою – підприємцем ОСОБА_1 , надання послуг монтажу та налаштування обладнання для АЗС, а саме: консолі « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та рівномірів – 4 шт. Згідно п.2.1 договору визначено, що виконавець зобов`язується виконати роботи монтажу не пізніше 30.03.2020 року.
Відповідно до вказаного договору складено рахунок-фактуру №3198 від 15.10.2020 р., платіжне доручення №140 від 28.10.2020 р. про оплату позивачем отриманих послуг в сумі 1425 грн, податкову накладну від 28.10.2020 р. №175.
Законом України № 530-ХІІ від 17.03.2020 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" внесені зміни в частину 2 статті 14-1 Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні", яка наводить перелік форс-мажорних обставин та до таких віднесено карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України.
Отже, суд дійшов висновку про доведення позивачем тієї обставини, що карантин, встановлений постановою Кабінету Міністрів України в Україні, став для контрагента позивача та самого позивача форс-мажором, тобто надзвичайною і не підвладною волі сторін договору щодо поставки обладнання для АЗС, а саме: консоль «СИУР» - 1 шт., блок іскробар`єрний – 1 шт., рівноміри ALISONIC – 4 шт та обладнання позивачем акцизного складу рівнемірами-лічильниками. Вказана обставина була непередбачуваною та перешкоджала позивачу здійснити обладнання акцизного складу рівнемірами-лічильниками. Крім того, суд наголошує, що позивач вживав дій для своєчасного обладнання акцизного складу рівнемірами-лічильниками, однак неможливість здійснити своєчасне обладнання викликана обставинами, які не залежать від волевиявлення платника податку, що виключає необхідність притягнення його до відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відсутні підстави для притягнення до відповідальності позивача за порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України та пункту 12 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, відповідно податкове повідомлення - рішення від 22.12.2020 р. №2046, яким застосовано штрафні санкції в сумі 80000 грн є протиправним та належить до скасування.
Щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 22.12.2020 р. №2050.
Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПК України платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий.
Згідно з пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПК України реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного для власного споживання чи промислової переробки.
Відповідно до п. 28 «Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» від 24.04.2019 р. №408 у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в розрізі платників акцизного податку - розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних та акцизних складів/акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та умовним кодом 2711 ведеться окремо облік обсягів пального, що: оподатковуються акцизним податком, у тому числі окремо за кожною іншою ставкою податку; оподатковуються на умовах, встановлених пунктами 229.2-229.8 статті 229 Кодексу; не підлягають оподаткуванню; звільняються від оподаткування.
Згідно з пп. 212.3.1-1 ст. 212 ПК України особи - суб`єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов`язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.
Відповідно до пп. 212.3.2 ст. 212 ПК України інші платники підлягають обов`язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців, не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому розпочато господарську діяльність.
Згідно з пп. 212.3.4 ст. 212 ПК України особи, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов`язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.
Відповідно до п. 231.1 ст. 231 ПК України платник податку при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу, або реалізації пального або спирту етилового зобов`язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Як встановлено судом, позивачем складено податкові накладні від 31.07.2019 р. №22, 23, 21 щодо реалізованого позивачем пального.
Згідно з пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 223.2 ст. 223 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платники податку, визначені пунктом 212.1 статті 212 цього Кодексу (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5-1, 215.3.5-2, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу.
Таким чином, граничний термін подачі декларації з акцизного податку за липень 2019 р. становив до 20.08.2019 року. А отже, позивач був зобов`язаний зареєструватись в СЕРАП до 20.08.2019 року. При цьому, матеріалами справи встановлено, що позивач зареєструвався в СЕРАП 02.08.2019 року, тобто в строк передбачений пп. 212.3.1-1 ст. 212 ПК України, атому у податкового органу були відсутні підстави для прийняття податкового повідомлення-рішення від 22.12.2020 р. №2050.
Висновки за результатами розгляду справи
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем не доведено суду правомірність прийнятих рішень, а тому суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.
Судові витрати
У відповідності до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 14, 72, 73, 77, 90, 139, 241, 250, 257 КАС України, суд –
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення від 22.12.2020 р. №2046 та №2050.
3. Стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів судовий збір у сумі 2038,70 грн згідно платіжного доручення №ПН5293 від 04.03.2021 року.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Повне найменування учасників процесу:
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 );
відповідачі: Головне управління ДПС у Чернівецькій області (58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А, код ЄДРПОУ 44057187).
Суддя Т.М. Брезіна