
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/4247/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2021 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Карп`як О.О.,
розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) про скасування постанови про накладення штрафу, -
встановив:
До суду надійшла позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі – позивач, ГУ ПФУ у Львівській області) до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) (далі – відповідач) , у якій позивач просить:
- скасувати постанову від 26.02.2021 ВП №61827589 про накладення штрафу на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області в розмірі 10200 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що у виконавчому провадженні ВП 61827589 державним виконавцем ВПВР УЗПВР у Львівській області ЗМУ Міністерства юстиції (м. Львів) винесено постанову про накладення штрафу від 26.02.2021 протиправно, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом від 01.02.2021 №1300-5308-8/9182 повідомляло державного виконавця щодо виконання судового рішення. Зазначає, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб” (далі Постанова 103) Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області від 21.03.2018 № 91-103749 з розміру грошового забезпечення 7668,62 грн., яке є більшим ніж у довідці від 04.05.2017 № 91-03749, зазначеній у рішенні суду. Доплата перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 виплачується ОСОБА_1 з врахуванням вимог Постанови 103, яка не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсії, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій. Позивач вважає, що судове рішення у справі №463/6199/17 ним виконано в межах покладених судом зобов`язань.
26.03.2021 прийнято ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою від 28.04.2021 продовжено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою від 24.05.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, призначено судове засідання на 11.06.2021 о 12:00.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, зазначених у позові.
Відповідач в судове засідання явки повноваженого представника не забезпечив, причин неявки не повідомив, хоч був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч.3 ст.268 КАС України, неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанції.
Ухвалою від 11.06.2021 суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив неступне.
Рішенням Личаківського районного суду м. Львова від 29.01.2020 у справі №463/6199/17, провадження №2-а/463/4/20, задоволено позов ОСОБА_1 , визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 19.09.2016 року відповідно Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей” №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, №947 від 18.11.2015 року “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268” та довідки №91-03749 від 04.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка видана Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Львівській області. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей ” №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, №947 від 18.11.2015 року “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268” та довідки №91-03749 від 04.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка видана Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Львівській області, починаючи з 19.09.2016 року без обмеження граничного розміру.
Згідно ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.09.2020 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на вказане судове рішення повернуто скаржнику.
08.04.2020 Личаківський районний суд м. Львова видав виконавчий лист № 463/6199/17.
15.04.2020 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Романом Назаром Олеговичем прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 61827589 щодо виконання виконавчого листа Личаківського районного суду м. Львова № 463/6199/17. Згідно постанови встановлено боржнику строк для добровільного виконання рішення – 10 робочих днів.
Державний виконавець направив Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області вимоги від 10.06.2020 № 03.1-35/В-8/61827589/12146, від 25.08.2020 № В-8/03.1-26/61827589/16685, від 17.09.2020 № В-8/03.1-26/61827589/18612 з приводу повідомлення про виконання рішення Личаківського районного суду м. Львова у справі № 463/6199/17 з наданням підтверджуючих документів.
На зазначені вимоги Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області направило листи 18.06.2020, 31.08.2020, 17.09.2020, у яких повідомило про подання апеляційної скарги на рішення Личаківського районного суду м. Львова у справі №463/6199/17 та відсутність інформації про набрання рішенням законної сили.
20.10.2020 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Романом Назаром Олеговичем прийнято постанову про накладення штрафу ВП № 61827589, згідно якої за невиконання без поважних причин рішення, накладено на боржника – Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області штраф на користь держави у розмірі 5100 грн.
25.01.2021 позивачу скеровано вимогу державного виконавця, зобов`язано позивача у триденний термін з дня отримання вимоги повідомити про виконання рішення Личаківського районного суду м. Львова по справі №463/6199/17 та попереджено, що відповідно до вимог ст.76 Закону України «Про виконавче провадження» за невиконання законних вимог виконавця, порушення вимог цього Закону, винні особи несуть відповідальність відповідно до закону.
Згідно листа від 01.02.2021 №1300-5308-8/9182 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомило державного виконавця, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб” Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області від 21.03.2018 № 91-103749 з розміру грошового забезпечення 7668,62 грн., яке є більшим ніж у довідці від 04.05.2017 № 91-03749, зазначеній у рішенні суду. Доплата перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в сумі 29033,24 грн. виплачується ОСОБА_1 з врахуванням вимог Постанови 103: з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісячно окремою сумою виплачується 50% різниці між щомісячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, з 01.01.2020 щомісячно окремою сумою виплачується 100% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017. Зазначило, що Головне управління не мало правових підстав для неврахування для перерахунку пенсії ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення №21.03.2018 №91-03749. Вказують про виконання судового рішення у повному обсязі згідно з виконавчим документом. Щодо покликань державного виконавця на відсутність складових при перерахунку, зазначило, що перерахунок проводиться на підставі довідок про грошове забезпечення, однак к поданій довідці, на підставі якої судом зобов`язано здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , відсутні складові, на які покликається боржник. Окрім того, додаткові складові відсутні у резолютивній частині судового рішення та виконавчого листа. Вказано, що державний виконавець не може під час примусового виконання судового рішення давати правову оцінку змісту (суті) рішень суб`єкта владних повноважень, які прийняті останнім на виконання рішення суду, як критерію/умови належного виконання боржником судового рішення (щодо якого відкрито виконавче провадження).
26.02.2021 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Романом Назаром Олеговичем прийнято постанову про накладення штрафу ВП № 61827589, згідно якої за невиконання без поважних причин рішення, накладено на боржника – Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області штраф на користь держави у розмірі 10200 грн.
У зв`язку з наведеним у листі позивач вважає, що виконав рішення Личаківського районного суду м. Львова у справі № 463/6199/17 та звернувся до суду з позовом про скасування постанови про накладення штрафу від 26.02.2021 року.
Правовідносини щодо примусового виконання рішення суду та інших органів у виконавчому провадженні державними виконавцями врегульовані Законом України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII.
Згідно статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Стаття 5 Закону України "Про виконавче провадження" вказує, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".
Частиною 1 статті 13 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов`язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
За змістом статті 26 Закону України "Про виконавче провадження": виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа за заявою стягувача про примусове виконання рішення (пункт 1 частини першої); виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей. У постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону (частина п`ята); за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню) (частина шоста).
Як встановлено судом 15.04.2020 державним виконавцем прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження та зобов`язано боржника протягом 10 робочих днів виконати рішення суду.
Частиною другою статті 63 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що в разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, – протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
Статтею 75 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника – фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника – юридичну особу – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
За змістом наведених норм, підставою для накладення штрафу за невиконання боржником рішення, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, є відсутність поважних причин невиконання.
Також суд приходить до висновку, що безумовною підставою для накладення штрафу є невиконання боржником рішення суду та постанови про відкриття виконавчого провадження без поважних причин у визначений строк.
Суд встановив, що згідно рішення Личаківського районного суду м. Львова від 29.01.2020 у справі №463/6199/17 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей” №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, №947 від 18.11.2015 року “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268” та довідки №91-03749 від 04.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка видана Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Львівській області, починаючи з 19.09.2016 року без обмеження граничного розміру.
Судом враховується, що постанова від 20.10.2020 ВП № 61827589 державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про накладення штрафу у розмірі 5100 грн. позивачем була оскаржена до суду. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2021 року у справі №380/10029/20 відмовлено у задоволенні позову Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) за участі третьої особи на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправними дій, скасування постанови повністю.
Відповідно до висновків суду у вказаній справі, судом встановлено наступне.
01.11.2020 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб” проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області від 21.03.2018 № 91-103749. Згідно інформації позивача доплата перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в сумі 29033,24 грн. виплачується ОСОБА_1 з врахуванням вимог Постанови 103: з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісячно окремою сумою виплачується 50% різниці між щомісячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, з 01.01.2020 щомісячно окремою сумою виплачується 100% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017.
Таким чином, позивач не виконав рішення Личаківського районного суду м. Львова від 29.01.2020 у справі №463/6199/17, оскільки перерахунок проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та відповідно до довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області № 91-103749 від 21.03.2018, тобто у загальному порядку, а не згідно рішення суду. При цьому, застосовано обмеження у виплаті перерахованої пенсії ОСОБА_1 (50 % за період з 01.01.2019 по 31.12.2019).
Таким чином, позивач не виконав рішення Личаківського районного суду м. Львова від 29.01.2020 у справі №463/6199/17, оскільки перерахунок проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та відповідно до довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області № 91-103749 від 21.03.2018, тобто у загальному порядку, а не згідно рішення суду. При цьому, застосовано обмеження у виплаті перерахованої пенсії ОСОБА_1 (50 % за період з 01.01.2019 по 31.12.2019).
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.03.2021 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15 січня 2021 року у справі № 380/10029/20 за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання дій протиправними та скасування постанови.
Відповідно до ч. 4. ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Щодо додаткових обставин, викладених позивачем у листі від 01.02.2021 №1300-5308-8/9182 про те, що перерахунок проводиться на підставі довідок про грошове забезпечення, однак к поданій довідці, на підставі якої судом зобов`язано здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , відсутні складові, на які покликається боржник; додаткові складові відсутні у резолютивній частині судового рішення та виконавчого листа, - слід зазначити наступне.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження», підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України;
Слід зазначити, що згідно наявної в матеріалах справи копії рішення Личаківського районного суду м. Львова від 29.01.2020 року у справі №463/6199/17 у резолютивній частині не вказано про обов`язок ГУ ПФУ у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з врахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. Окрім того, з тексту довідки №91-03749 від 04.05.2017, до грошового забезпечення для перерахунку пенсії віднесено: посадовий оклад 2950грн., підвищений посадовий оклад 2950,00 грн., оклад за звання 2200 грн., стаж служби в поліції 35% - 1802,50 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% 442,50 грн., премія 2,36% 174,52 грн., всього 7569,52 грн.
При цьому, згідно виконавчого листа Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зобов"язано провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей ” №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, №947 від 18.11.2015 року “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268” та довідки №91-03749 від 04.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка видана Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Львівській області, починаючи з 19.09.2016 року без обмеження граничного розміру.
Відтак, викладені у вимозі державного виконавця відомості щодо невідповідності перерахунку пенсії у зв"язку з відсутністю додаткових складових (процентної надбавки премії 165%, надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби 50%, надбавки за ОРД та аналітичне забезпечення 15%) не відповідають змісту виконавчого докунта, оскільки у вказаній довідці таких не зазначено, як і у виконавчому листі. Окрім того, повноваженнями щодо визначення розміру таких додаткових складових наділений лиш орган, який видав довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а не ГУ ПФУ у Львівській області чи державний виконавець.
Відповідно до ст.31 Закону України "Про виконавче провадження", у разі якщо викладена у виконавчому документі резолютивна частина рішення є незрозумілою, виконавець або сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз`яснення відповідного рішення. У разі якщо зміст виконавчого документа незрозумілий, виконавець або сторони виконавчого провадження мають право звернутися до органу (посадової особи), який видав виконавчий документ, із заявою про роз`яснення його змісту.
Таким чином, позивач не виконав рішення Личаківського районного суду м. Львова від 29.01.2020 у справі №463/6199/17, оскільки перерахунок проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 та відповідно до довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Львівській області № 91-103749 від 21.03.2018, тобто у загальному порядку, а не згідно рішення суду. При цьому, застосовано обмеження у виплаті перерахованої пенсії ОСОБА_1 (50 % за період з 01.01.2019 по 31.12.2019).
Як вказано у спірній постанові, боржником документального підтвердження виконання рішення суду не надано, причини невиконання, наведені у листі від 01.02.2021 №1300-5308-8/9182, не є поважними.
У зв`язку з відсутністю у державного виконавця Відділу примусового виконання рішень УЗПВР у Львівській області ЗМУ Міністерства юстиції (м. Львів) відомостей щодо виконання боржником судового рішення у справі №463/6199/17, останнім, в рамках виконавчого провадження №61827589, повторного невиконання рішення боржником без поважних причин, відповідачем правомірно прийнято постанову від 26.02.2021 про накладення на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області штрафу у розмірі 10200 грн.
Враховуючи викладене, та обставини, викладені у рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 15.01.2021 року у справі №380/10029/20, суд доходить висновку про необґрунтованість позовних вимог про скасування постанови від 26.02.2021 про накладення штрафу у розмірі 10200 грн. у виконавчому провадженні № 61827589. Відтак, у задоволенні позову належить відмовити.
Оскільки в задоволенні позову відмовлено, відповідачем не надано доказів понесення судових витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати присудженню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 14, 77, 90, 241-246, 250, 255, 268, 272, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Відмовити у задоволенні позову Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) про скасування постанови повністю.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Судове рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня їх проголошення до суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд.
Повне судове рішення складено 11.06.2021 року.
Суддя Карп`як Оксана Орестівна