Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
28 квітня 2010 р. № 2-а- 1740/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бартош Н.С.,
при секретарі судового засідання - Островській М.О.,
за участю представника позивача Пономарьової І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Приватної фірми «Промспецбуд-КМР»про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до Приватної фірми «Промспецбуд-КМР», з урахуванням уточнень якого, просила суд стягнути до Державного бюджету з Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» суму боргу у розмірі 159,95 грн., обґрунтовуючи позовні вимоги наступним.
Приватна фірма «Промспецбуд-КМР» зареєстрована виконавчим комітетом Харківської міської ради 30 вересня 1994 р. та знаходиться на обліку у Державній податковій інспекції у Київському районі м. Харкова.
Фахівцями Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова проведено невиїзну документальну перевірку з питання несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість за травень 20007 р., січень 2008 р.
В ході проведення перевірки з питання своєчасного надання податкової звітності було встановлено порушення п.п. 4.14. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Зазначене порушення оформлено актом про результати невиїзної документальної перевірки неподання податкової звітності з ПДВ №1696/15-229/22694492 від 12 березня 2009 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення №0003541503/0 від 08 травня 2009 р. на суму 340,00 грн.
Станом на 10 липня 2009 р. на особистому рахунку Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» рахувалася переплата у розмірі 180,00 грн., тому сума заборгованості складає 159,95 грн.
Відповідач не скористався своїм правом апеляційного або судового оскарження, тому сума заборгованості підприємства перед бюджетом є узгодженою та підлягає сплаті.
Відповідач - Приватна фірма «Промспецбуд-КМР» - у судове засідання свого представника не направив, про час та місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками за місцезнаходженням згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, заперечень та клопотань суду не надав.
Представник позивача - Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Пономарьова І.В. - в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити їх у повному обсязі.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Приватна фірма «Промспецбуд-КМР» зареєстрована Виконавчим комітетом Харківської міської ради 30 вересня 1994 р, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Приватна фірма «Промспецбуд-КМР» з 11 жовтня 1994 р. перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у Київському районі м. Харкова, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків №3059 від 27 вересня 2005р.
Керівнику Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» 25 лютого 2009 р. направлено запрошення для надання звітності та пояснень причин несвоєчасного подання та не подання податкової декларації по податку на додану вартість, ознайомлення та підписання акту перевірки.
У встановлений час керівник Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» до інспекції не зявився.
Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова 12 березня 2009 р. була проведена невиїзна документальна перевірка Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за травень 2007 р., січень 2008 р., за результатами якої складено акт №1696/15-229/22694492 від 12 березня 2009 р.
В ході перевірки було встановлено та відображено в акті перевірки факти неподання декларацій з податку на додану вартість, а саме, податкову декларацію з ПДВ за травень 2007 р. подано 23 квітня 2008 р., за січень 2008 р. лише 23 квітня 2008 р., чим порушено п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Позивачем 12 березня 2009 р. складений акт №384/152 про неявку посадових осіб Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» для проведення невиїзної документальної перевірки.
Зазначений акт перевірки 12 березня 2009 р. направлений відповідачу з супровідним листом за №4351/10/15-220, але повернувся без вручення у звязку з закінченням терміну зберігання, про що складено акт про неможливість вручення акту невиїзної документальної перевірки №932/152 від 06 травня 2009 р.
На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення-рішення №0003541503/0 від 08 травня 2009 р., за яким до Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 340,00 грн. за неподання податкових декларацій, яке направлене відповідачу, але повернулося без вручення у звязку з закінчення терміну зберігання.
У звязку з неврученням податкового повідомлення-рішення Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення №1243/152 від 30 червня 2009 р. та у відповідності до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» дане податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень.
У звязку з несплатою визначеної податковим органом суми штрафної (фінансової) санкції Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова винесено першу податкову вимогу про сплату боргу №1/794 від 13 липня 2009 р. та 28 вересня 2009 р. винесено другу податкову вимогу № 2/1007.
Зазначені податкові вимоги були направлені поштою за адресою, яка міститься у реєстраційних документах відповідача. Відомості про зміну місця перебування Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» у позивача відсутні.
Про невручення податкових вимог №1/794 від 13 липня 2009 р. та № 2/1007 від 28 вересня 2009 р. податковою інспекцією складені акти № 1757 від 28 серпня 2009 р. та №2255 від 06 листопада 2009р.
Все майно та майнові права боржника знаходяться в податковій заставі на підставі пп. 8.2.2 п. 8.2 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» з 16 липня 2009 р., що підтверджено витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 24096007, виданого 16 липня 2009 р. Харківською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.
07 грудня 2009 р. начальником Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова прийнято рішення № 646 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Як встановлено з матеріалів справи, у відповідача рахувалася переплата у розмірі 180,05 грн., з урахуванням якої, сума заборгованості за штрафними (фінансовими) санкціями становить 159,95 грн., що підтверджується копією зворотного боку облікової картки платника податку.
Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 р. № 1251-ХІІ платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 р. № 2181-ІІІ цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до пп. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до абз. 3 пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідно до абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.
Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
Відповідно до абз. 1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідач не скористався своїм правом апеляційного або судового оскарження податкових вимог, тому сума заборгованості підприємства перед бюджетом є узгодженою та підлягає сплаті.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафні (фінансові) санкції за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість були застосовані позивачем в порядку та розмірах, визначених діючим законодавством, в межах повноважень контролюючого органу, є узгодженими та підлягають стягненню з відповідача у звязку з їх несплатою у встановлений законом строк.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватної фірми «Промспецбуд-КМР» (61183, м. Харків, вул. Дружби Народів, 267, кв.87, код 22694492) заборгованість перед бюджетом у розмірі 159.95 (сто пятдесят девять) гривень 95 копійок шляхом перерахування вказаної суми на розрахунковий рахунок № 31117029700004, одержувач: УДКУ в Київському районі м. Харкова, код 24134573, банк одержувача: ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складання у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанову в повному обсязі виготовлено 30 квітня 2010 року.
СуддяБартош Н.С.