Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 квітня 2010 р. № 2-а- 3230/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Старосєльцевої О.В., за участю секретаря судового засідання Чубукіної М.В.,
за участю сторін:
представника позивача не прибув;
представника відповідача - не прибув;
представник третьої особи не прибув;
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Ініціатива”, третя особа Управління Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Харківської міської ради
проприпинення юридичної особи ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд припинити державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю “Ініціатива”.
В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Ініціатива” зареєстроване Виконавчим комітетом Комінтернівської районної ради та перебуває на податковому обліку у ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова як платник податків з 05.02.1998 р. року за № 941.
ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Ініціатива” не надає систематично з 19.01.2006 року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності згідно законодавства. Тому просить припинити державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю “Ініціатива”.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надав клопотання про розгляд справи у його відсутність (а.с.18).
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с.14-17).
Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Представник третьої особи в судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Ініціатива” було зареєстроване як юридична особа у Виконавчому комітеті Харківської міської ради 01.12.1997р. за № 25184627, що підтверджується копією копією Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи (а.с.4,20).
Товариство з обмеженою відповідальністю “Ініціатива” перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова як юридична особа з 05.02.1997 року за № 941, що підтверджується Довідкою Державній податковій інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова (а.с.5).
Відповідно до ст. 20 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XІІ “Про систему оподаткування”завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків та зборів (обов'язкових платежів).
Однією з функцій, покладених на державні податкові інспекції, згідно до п. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Згідно п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, органи державної податкової служби наділені правом здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Відповідно до абз. 3 п.п. 11.2 п. 11 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17 листопада 1998 року № 552), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998 року за № 791/3231, у рамках проведення цих заходів, а також при призначенні чи проведенні документальної перевірки платника податків чи при виконанні інших службових обов'язків працівниками органів державної податкової служби здійснюється або може здійснюватись перевірка місцезнаходження (місця проживання) платника податків. За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. Якщо встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням (місцем проживання), то проводиться робота із з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, відповідальних та афілійованих осіб.
Згідно зі ст. 33 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”№ 755-ІV від 15 травня 2003 року юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Згідно ч. 1 ст. 51 Господарського кодексу України однією з підстав для припинення підприємницької діяльності є рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”підставами для постановляння судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 №1251-ХІІ, платники податків зобовязані надавати до податкової інспекції податкові декларації, інші документи, повязані з обчисленням та сплатою податків.
Відповідач податкові декларації, документи бухгалтерської звітності та інші документи і відомості, повязані з нарахуванням і сплатою податків і зборів до Державній податковій інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова не подавав з 19.01.2006 року, що підтверджується довідкою позивача (а.с.8).
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05.2003 року № 755 підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Дії відповідача щодо неподання декларації про доходи порушують вимоги п.п. 4. 1. 4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, якими встановлено, що для подання декларації про доходи на протязі 40 календарних днів, слідуючих за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, платник податку подає податковому органу за місцем свого знаходження податкову декларацію незалежно від того, чи виникло в цьому періоді податкове зобовязання, чи ні.
Відповідно до копії Довідки Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова заборгованість відповідача перед бюджетом відсутня (а.с.6).
Станом на дату розгляду справи в суді відповідачем до Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова звітність не подавалась.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ, ст. ст. 33, 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”№755-ІV від 15 травня 2003 року, ст.ст. 239, 250 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV ,п. 11 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998 року за № 791/3231, ст. ст. 51 ГК України, п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ч. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, ст.ст. 9, 94, 112, 122, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю “Ініціатива”, третя особа Управління Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Харківської міської ради про припинення юридичної особи - задовольнити в повному обсязі.
2. Припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю “Ініціатива” (код 25184627 , юридична адреса: м. Харків, пр. Гагаріна 175, кв.29).
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 19.04.2010 року.
<Сума задоволення ><Текст >
Суддя Старосєльцева О.В.