Постанова № 9757360, 13.05.2010, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2-а-1109/10/1970
Номер документу
9757360
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-1109/10/1970

"13" травня 2010 р.

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Крапівницької Н.Л.

при секретарі с/засідань Винник І.В.,

за участю:

представника позивача Козак Н.В..,

представник відповідача Темчука В.І.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 1 у м. Тернополі адміністративну справу

за позовом комунального підприємства «Еней»(м. Тернопіль, інд. код 14056330)

до державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні"

про скасування постанови № 06/30-0007 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 22.02.10 р. в сумі 1020 грн. та № 06/30-0009 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 09.03.10 р. в сумі 1700 грн., суд, -

В С Т А Н О В И В :

Комунальне підприємство «Еней»звернулось до суду з адміністративним позовом до державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області про скасування постанови № 06/30-0007 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 22.02.10 р. в сумі 1020 грн. та № 06/30-0009 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 09.03.10 р. в сумі 1700 грн.

Представником позивача в судовому засіданні подано заяву про уточнення позовних вимог, а саме змінити відповідача у справі на державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні".

В судовому засіданні представник позивача просить позов задовольнити, пояснивши, що державним підприємством "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні" постановами від 22.02.10 р. № 06/30-0007 та від 09.03.10 р. № 06/30-0009 на комунальне підприємство «Еней»накладено штраф в сумі 1020 грн. та 1700 грн. за ухилення виконання вимог розпоряджень від 01 жовтня 2009 року №06/30-0427 та 06/30-0428. Представник позивача зазначає, що вищезазначені постанови є необґрунтованими і такими, що суперечать нормам чинного законодавства України, оскільки вимоги щодо проведення необхідних робіт по виконанню розпоряджень відповідача є значними і такими, що їх можна віднести до реконструкції (перепланування) будинку і виходить за межі компетенції позивача, також на виконання розпоряджень необхідні затрати в сумі близько мільйона гривень, які у підприємства відсутні.

Крім того, представник позивача зазначає, що винесення відповідачем повторних постанов від 22.02.10 р. № 06/30-0007 та від 09.03.10 р. № 06/30-0009 порушує норми ст.61 Конституції України.

Представник відповідача проти позову заперечив, мотиви виклав в поданому суду письмовому запереченні та поясненнях, а саме, що посилання позивача на те, що постанови від 22.02.10 р. № 06/30-0007 та від 09.03.10 р. № 06/30-0009 державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області про накладення штрафів є необґрунтованими і такими, що суперечать нормам чинного законодавства України, оскільки, вимоги щодо проведення необхідних робіт по виконанню розпоряджень відповідача є значними і такими, що їх можна віднести до реконструкції (перепланування) будинку і виходить за межі компетенції позивача є необґрунтованим, оскільки, згідно ДБН А2.2.3 -2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва»реконструкція це перебудова існуючих обєктів виробничого та цивільного призначення, повязана з удосконаленням виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості вироблюваної продукції, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміною основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри). Перепланування - це проведення в приміщення будинку робіт, повязаних зі зміною місця розташування або розмірів приміщень, їхнього функціонального призначення, а також їхнього інженерного устаткування в межах габаритів несучих конструкцій. Таким чином, жодних з пунктів розпоряджень не передбачає виконання вищезазначених дій, а передбачає проведення ремонту, зміни приладів освітлення, встановлення вимірювальних приладів (манометри, термометри та ін.), встановлення бирок, електричних схем, нанесення написів. Також представник відповідача зазначає, що посилання позивача на те, що для виконання розпоряджень необхідні значні затрати в сумі близько мільйона гривень є невірним, так як, частина пунктів розпоряджень не потребує значних витрат для їх виконання, а частина пунктів взагалі не потребує фінансових витрат.

Крім того, представник відповідача зазначає, що невірним є твердження позивача, про порушення відповідачем ст.61 Конституції України, оскільки, позивача було притягнено до відповідальності відповідно до постанов від 22.02.10 р. № 06/30-0007 та від 09.03.10 р. № 06/30-0009 за ухилення від виконання вимог розпоряджень від 01 жовтня 2009 року №06/30-0427 та 06/30-0428, а притягнення до відповідальності згідно постанов №06/30-0062, №06/30-0063 на суму 850 грн., 680 грн. було здійснено за ухилення від виконання інших приписів.

Заслухавши пояснення сторін, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення.

Згідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснюють державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.

11.02.2010 року представником позивача державним інспектором з енергетичного нагляду відповідно до Закону України "Про електроенергетику" та Закону України "Про теплопостачання" було проведено перевірку комунального підприємства «Еней».

За результатами обстеження виявлено ряд порушень законодавства про електроенергетику, а саме, не виконано вимог розпорядження від 01 жовтня 2009 року №06/30-0427, які відображено в складеному акті перевірки (протокол) № 06/30-0004 від 11.02.2010 року.

Відповідно до вимог ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів у вигляді накладення штрафу за порушення у розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Представник позивача - старшим державним інспектором з енергетичного нагляду 22.02.2010 року, розглянувши вищезазначений акт перевірки (протокол) про правопорушення державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області, ухилення від виконання вимог розпорядження від 01 жовтня 2009 року №06/30-0427 виніс постанову № 06/30-0007 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 1020 гривень.

24.02.2010 року представником позивача державним інспектором з енергетичного нагляду відповідно до Закону України "Про електроенергетику" та Закону України "Про теплопостачання" було проведено перевірку комунального підприємства «Еней».

В результаті обстеження виявлено ряд порушень законодавства про електроенергетику, а саме, не виконано вимог розпорядження від 01 жовтня 2009 року №06/30-0428, які відображено в складеному акті перевірки (протокол) № 06/30-0006 від 24.02.2010 року.

Представником позивача - старшим державним інспектором з енергетичного нагляду 09.03.2010 року, розглянувши вищезазначений акт перевірки (протокол) державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області про правопорушення: ухилення від виконання вимог розпорядження від 01 жовтня 2009 року №06/30-0428, винесено постанову № 06/30-0009 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 1700 гривень.

В 30-денний строк з дня винесення постанов відповідач був зобов'язаний сплатити вказану суму штрафу до державного бюджету України, однак, відповідач штраф до держбюджету України не перерахував.

Суд вважає, що відповідач діяв на підставі, у межах наданих йому повноважень та у спосіб, що передбачено діючими законами України.

За таких обставин, суд дійшов висновку щодо відмови у задоволенні позовних вимог комунального підприємства «Еней» в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, , Законом України "Про електроенергетику", суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В позові комунального підприємства «Еней»(м. Тернопіль, інд. код 14056330) до державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляду у Південно-Західному регіоні" про скасування постанови № 06/30-0007 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 22.02.10 р. в сумі 1020 грн. та № 06/30-0009 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 09.03.10 р. в сумі 1700 грн. відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови буде виготовлено на протязі 5 днів.

Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.

копія вірна

СуддяКрапiвницька Н.Л.