Постанова № 9757351, 18.05.2010, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2010
Номер справи
2-а-650/10/1970
Номер документу
9757351
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-650/10/1970

"18" травня 2010 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючого судді Крапівницької Н.Л.

при секретарі судових засідань Винник І.В.

за участю:

представників позивача - Тур Г.В.,

представника відповідача Рацина Р.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі адміністративну справу

за позовом закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат»(код ЄДРПОУ 31138298, м. Тернопіль)

до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції

про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0008782305/2/23992 від 10 квітня 2009 року, СУД, -

В С Т А Н О В И В :

Закрите акціонерне товариство «Агрокомбінат»звернулось до суду з адміністративним позовом до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0008782305/2/23992 від 10 квітня 2009 року.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, мотивуючи їх тим, що податкове повідомлення рішення № 0008782305/2/23992 від 10 квітня 2009 року винесено відповідачем на підставі проведення планової виїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства позивача за період з 01.04.2007 року по 30.06.2008 року за результатами, якої складено акт перевірки від 15 жовтня 2008 року №11950/23-220/31138298 (далі акт перевірки), за порушення пунктів 4.1, 4.2 статті 4, абзацу 2 пункту 11.21, пункту 11.29 статті 11 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97 „Про податок на додану вартість” з наступними змінами та доповненнями, абзацу 2 пункту 4 Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1999 року № 271 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р. N 374).

Відповідно до пункту 4.1 статті 4 Закону України „Про податок на додану вартість” (даліЗакон №168/97), база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).

У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами.

Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.

Представник позивача, вказує, що згідно пункту 12 Порядку виплати дотацій на підставі даних бухгалтерського обліку сільськогосподарські товаровиробники щомісяця складають окрему податкову декларацію з податку на додану вартість поставлених ними молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах відповідач по справі, а відповідач по справі зазначає, що позивач подаючи декларації з податку на додану вартість (скорочені) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0132 «сільськогосподарське підприємство»не врахував вимоги абзацу 2 пункту 11.21, пункту 11.29 статті 11 Закону № 168/97, повністю залишається у розпорядженні сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва лише сума ПДВ, за реалізовані сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, але позивач, як під час перевірки так і на даний час має власні переробні цехи.

Відтак позивач має повне право спрямовувати та використовувати суму ПДВ для розвитку власного виробництва. На підставі вищенаведеного представник позивача зазначає, що податкове повідомлення-рішення № 0008782305/2/23992 від 10 квітня 2009 року, не ґрунтується на всебічному, повному і обєктивного розгляді всіх обставин справи в їх сукупності та правильному застосуванні норм матеріального права.

Представник відповідача проти позову заперечив, мотиви виклав в поданому суду письмовому запереченні та наданих в судовому засіданні поясненнях. Позовні вимоги не підлягають до задоволення, виходячи з наступного.

Працівниками державної податкової служби проведено планову виїзну документальну перевірку дотримання вимог податкового та валютного законодавства позивача за період роботи з 01.04.2007 року по 30.06. 2008 року та складено акт перевірки від 15 жовтня 2008 року №11950/23-220/31138298 (далі акт перевірки). Акт перевірки посадовими особами ЗАТ „Агрокомбінат” не підписаний, про що складено акт відмови від підпису, один примірник акту отримано посадовими особами підприємства 15.10.2008 року.

Перевіркою встановлено, зокрема, порушення пунктів 4.1, 4.2 статті 4, абзацу 2 пункту 11.21, пункту 11.29 статті 11 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97 „Про податок на додану вартість” з наступними змінами та доповненнями, абзацу 2 пункту 4 Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1999 року № 271 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р. N 374)

На підставі вказаного акту перевірки Тернопільською обєднаною державною податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення рішення від 27.10.2009 р. № 0008782305/0(67166) про сплату 29873,50 грн. податку на додану вартість, в тому числі, 8633,00 грн. основного платежу та 21240,50 грн. застосованих штрафних (фінансових) санкцій з посиланням на підпункт 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-III „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” з наступними змінами та доповненнями, абзац 3 пункту 11.29 статті 11 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97 „Про податок на додану вартість” з наступними змінами та доповненнями, абзацу 2 пункту 4 Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1999 року № 271.

Згідно абзацу 3, 4 пункту 5.3 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року № 253 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 року за № 567/5758), з метою доведення до платника податків граничного строку сплати податкового зобов'язання, зазначеного в раніше надісланому податковому повідомленні (у разі, якщо сума податкового зобов'язання за результатами розгляду скарги збільшується або залишається без змін, а раніше надіслане податкове повідомлення не відкликається), податковим органом складається та надсилається (вручається) платнику податків податкове повідомлення, яке має номер первинного податкового повідомлення, при цьому через дріб проставляється номер скарги, щодо якої воно складене (1 - для першої, 2 - для другої тощо), крім того, таке податкове повідомлення містить новий граничний термін сплати податкового зобов'язання.

Відповідно Тернопільською ОДПІ сформовано та надіслано позивачу податкове повідомлення - рішення Тернопільської ОДПІ від 10.04.2009р. №0008782305/2/23992 у сумі 29712, 50 грн.

Представник відповідача зазначає, що ЗАТ „Агрокомбінат” надавав в оренду основні фонди. Зокрема, згідно:

·договору оренди б/н. від 11.09.2006 року надано в оренду ПП „Продторг-Тернопіль” нежитлове приміщення магазину „Берегиня”, м. Тернопіль, вул. Карпенка, 1, розмір орендної плати - 220 грн. в місяць;

·договору оренди б/н. від 23.12.2006 року надано в оренду ПП „Продторг-Тернопіль” нежитлове приміщення магазину „Продтовари11”, м. Тернопіль, вул. Хмельницького, 11, розмір орендної плати - 220 грн. в місяць;

-договору оренди б/н. від 01.01.2007 року надано в оренду ПП „Продторг-Тернопіль” нежитлове приміщення магазину „Молоко”, м. Тернопіль, вул. Й. Сліпого, 1, розмір орендної плати - 220 грн. в місяць.

За даними бухгалтерського обліку (субрахунок 13.1) розмір амортизаційних відрахувань по зазначених вище основних фондах перевищує розмір орендної плати, внаслідок чого ЗАТ „Агрокомбінат” в порушення пункту 4.1 статті 1 Закону № 168/97 занижено базу оподаткування та відповідно податкові зобовязання з ПДВ на суму 2104 грн., в тому числі за квітень 2007р. на 143 грн., за травень 2007р. на 143 грн., за червень 2007р. на 143 грн., за липень 2007р. на 141 грн., за серпень 2007р. на 141 грн., за вересень 2007р. на 141 грн., за жовтень 2007р. на 143 грн., за листопад 2007р. 143 грн., за грудень 2007р. на 143 грн., за січень 2008р. на 140 грн., за лютий 2008р. на 140грн., за березень 2008р. на 138 грн., за квітень 2008р. на 135 грн., за травень 2008р. на 135 грн., за червень 2008р. на 135 грн. (зведені дані про амортизаційні відрахування та розрахунок бази оподаткування та сум ПДВ наведено в таблиці на стор. 15 акту перевірки).

Згідно договору суборенди б/н. від 11.09.2006 року ЗАТ „Агрокомбінат” надав в суборенду ПП „Продторг-Тернопіль” нежитлове приміщення магазину „Продтовари 14”, м. Тернопіль, вул. Чорновола, 14, розмір орендної плати склав 220 грн. в місяць.

Нежитлове приміщення магазину „Продтовари 14”, м. Тернопіль, вул. Чорновола, 14 Фондом комунального майна Тернопільської міської ради надано в оренду ЗАТ „Агрокомбінат” згідно договору оренди № 3173 від 17.02.2001 року , при цьому розмір орендної плати склав 1000 грн. в місяць.

Тобто, розмір орендної плати по нежитловому приміщенню магазину „Продтовари 14”, м. Тернопіль, вул. Чорновола, 14 нарахований ЗАТ „Агрокомбінат” згідно договору суборенди б/н. від 11.09.2006 року нижчий, ніж розмір орендної плати нарахований Фондом комунального майна Тернопільської міської ради згідно договору оренди № 3173 від 17.02.2001 року, чим в порушення пункту 4.2 статті 4 Закону № 168/97, ЗАТ „Агрокомбінат” занижено базу оподаткування та відповідно податкові зобовязання з ПДВ на суму 486 грн., в тому числі, за квітень 2007р. на 156 грн., за травень 2007р. на 156 грн., за червень 2007р. на 156 грн.

Як зазначено в акті перевірки, в періоді, що перевірявся, ЗАТ „Агрокомбінат” займалося вирощування зернових та технічних культур, тваринництвом, та переробкою сільськогосподарської продукції млин, і харчовою промисловістю пекарня.

Перевіркою встановлено, що ЗАТ „Агрокомбінат” під час перевіреного періоду, а саме протягом квітня 2007 року березня 2008 року подавало до Тернопільської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість (скорочені) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0132 „сільськогосподарське підприємство (пункт 11.21 Закону)” від діяльності повязаної з реалізацією мяса та мясопродуктів, суму податку від якої спрямовував на підтримку власного виробництва тваринницької продукції не маючи власних переробних цехів. Загальна сума податкових зобовязань податкових декларацій з податку на додану вартість поданих за вказаний період становить - 30006 грн., а загальна сума податкового кредиту 23945 грн.

ЗАТ „Агрокомбінат” подаючи декларації з податку на додану вартість (скорочені) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0132 „сільськогосподарське підприємство (пункт 11.21 Закону)” не врахував вимоги абзацу 2 пункту 11.21 статті 11 Закону № 168/97, відповідно до якого повністю залишається у розпорядженні сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва лише сума ПДВ, за реалізовані сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах.

Внаслідок порушення абзацу 2 пункту 11.21 статті 11 Закону № 168/97 ЗАТ „Агрокомбінат” за квітень 2007 року березень 2008 року в деклараціях з податку на додану вартість (скорочених) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0132 „сільськогосподарське підприємство (пункт 11.21 Закону)”завищило податкові зобовязання на суму 30006 грн. та завищило податковий кредит на суму 23945 грн. (зведені дані наведені в таблиці на стор. 24-25 акту перевірки).

Одночасно, в порушення підпункту 7.3.1 пункту 7.3, підпункту 7.4.1 пункту 7.4, 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону № 168/97 ЗАТ „Агрокомбінат” суми податку на додану вартість по вказаних операціях не включило до складу податкових зобовязань (на суму 30006 грн.) та до складу податкового кредиту (на суму 23945 грн.) в деклараціях з податку на додану вартість (загальних) за квітень 2007 року березень 2008 року, внаслідок чого занизило податок на додану вартість, що підлягав сплаті до бюджету за вказаний період на 6061 грн. (стор. 16-17 акту перевірки).

Перевіркою також встановлено, що ЗАТ „Агрокомбінат” орендувало для сільськогосподарських потреб у жителів с. Ладичин Теребовлянського району Тернопільської області 485 земельних паїв та 53 земельних ділянки, що були виділені Ладиченською сільською радою для працівників соціальної сфери.

Договори оренди земельних ділянок (паїв) укладені терміном на 5 років з 09 вересня 2003 року по 09 вересня 2008 року. В договорах оренди зазначено, що за користуванням земельним паєм ЗАТ „Агрокомбінат” (Орендар) зобовязується виплачувати орендну плату Орендодавцю з розрахунку 700 грн. щороку, або, за бажанням Орендодавця, може бути виплачена в натуральному вигляді в межах орендної плати у такому складі: 500кг пшениці, 500кг ячменю, 10кг гречаної крупи та 10кг ячмінної крупи. У випадку неврожаю орендар залишає за собою право виплатити іншим зерном. Орендар зобовязаний виплатити орендну плату протягом терміну дії договору один раз в рік не пізніше 30 грудня поточного року.

За користуванням земельними ділянками 53 громадян (працівників соціальної сфери) ЗАТ „Агрокомбінат” згідно договорів оренди зобовязувався щорічно виплачувати по 200 кг зерна.

Посадові особи ЗАТ „Агрокомбінат” відомостей чи інших документів щодо виплати орендної плати за земельні ділянки (паї) за 2007 рік, а також первинні документи по реалізації сільськогосподарської продукції іншим субєктам господарювання за 2007 року до перевірки надати відмовилися.

Працівниками Тернопільської ОДПІ спільно з працівниками податкової міліції проведено письмове опитування 261 громадян, щодо отримання виплат від ЗАТ „Агрокомбінат” за здані в оренду земельні паї та земельні ділянки за 2007 рік. За результатами проведених опитувань встановлено, що ЗАТ „Агрокомбінат” проводив виплати громадянам за оренду земельних паїв та земельних ділянок за 2007рік в натуральній та грошовій формі.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 168/97 об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України. Під поставкою товарів розуміються будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт) (пункт 1.4 статті 1 Закону № 168/97).

У разі якщо плата за оренду здійснюється не грошовими коштами, а товарами (послугами), то зазначена операція підпадає під визначення бартерної (згідно з нормами Закону № 168/97 термін „бартер” (товарний обмін) розуміють у значенні, передбаченому пунктом 1.19 статті 1 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств”).

Отже, операція з передання товарів у рахунок орендної плати є об'єктом обкладання ПДВ і підлягає оподаткуванню.

Згідно з пунктом 4.2 статті 4 Закону № 168/97 база оподаткування операції з поставки товарів чи послуг у межах бартерних операцій визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни. Відповідно до пункту 6.1 статті 6 закону № 168/97 об'єкти оподаткування, визначені статтею 3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка згідно з цим Законом, оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

Листом Тернопільської ОДПІ № 60837 від 29.09.2008 року запропоновано ЗАТ „Агрокомбінат” надати інформацію про визначення рівня цін на зернові культури, що були реалізовані ЗАТ „Агрокомбінат” за період з 01.08.2007р. по 31.12.2007р., однак відповіді на дату підписання акту перевірки від товариства не отримано.

На запит Тернопільської ОДПІ Головне управління статистики у Тернопільській області листом №10/11-15-648 від 01 жовтня 2008 року надало інформацію про середні реалізаційні ціни на сільськогосподарську продукцію по Тернопільській області в 2007 році. Згідно інформації Головного управління статистики у Тернопільській області середні реалізаційні ціни в 2007 році становили: на пшеницю 809,20 грн./т., на ячмінь - 1014,00 грн./т., на кукурудзу 916,00 грн./т., на гречку 1543,10грн./т.

На підставі отриманих пояснень громадян та даних щодо звичайних цін, перевіряючими проведено розрахунок обєкта оподаткування та податку на додану вартість з орендної плати виплаченої громадян натуроплатою ЗАТ „Агрокомбінат” за 2007 рік (стор.18-24 акту перевірки) за результатами якого ЗАТ „Агрокомбінат” донараховано ПДВ в сумі 12783,16 грн.

Використовуючи спеціальний режим оподаткування, в порушення пункту 11.29 статті 11 Закону № 168/97-ВР та абзацу 2 пункту 4 Порядку використання коштів с/г виробниками № 271 податок на додану вартість по операціях з поставки товарів (сільськогосподарської продукції) власного виробництва громадянам у рахунок орендної плати за орендовані земельні ділянки ЗАТ «Агрокомбінат” не включило до податкових зобовязань декларацій з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва та різницю між сумою ПДВ, одержаною від покупців, та сумою ПДВ, сплаченою ним постачальникам, не перерахована ЗАТ „Агрокомбінат” з поточного рахунка на окремий рахунок у терміни, передбачені для перерахування суми податку на додану вартість до бюджету, всього в декларації з податку на додану вартість (скороченої) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0133 „сільськогосподарського товаровиробника (пункт 11.29 Закону”за грудень 2007 року ЗАТ „Агрокомбінат”занизило ПДВ на суму 12622 грн.

Відповідно до абзацу другого пункту 4 Порядку використання коштів с/г виробниками № 271 не перераховані на окремий рахунок зазначені кошти вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням, і підлягають стягненню до державного бюджету у безспірному порядку.

Таким чином, в порушення пунктів 4.1, 4.2 статті 4, підпункту 7.3.1 пункту 7.3, підпункту 7.4.1 пункту 7.4, 7.7.1 пункту 7.7 статті 7, абзацу 2 пункту 11.21, пункту 11.29 статті 11 Закону №168/97 та абзацу 2 пункту 4 Порядку використання коштів с/г виробниками № 271 ЗАТ „Агрокомбінат” за перевірений період:

-в деклараціях з податку на додану вартість (загальних) занизило податкові зобовязання з ПДВ на суму 16915 грн. та завищило податкові зобовязання з ПДВ на суму 8282 грн., внаслідок чого занизило податок на додану вартість, що підлягав сплаті до бюджету на 8633 грн.;

-в деклараціях з податку на додану вартість (скорочених) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0132 „сільськогосподарського підприємства (пункт 11.21 Закону)”завищило податкові зобовязання на суму 30006 грн. та завищило податковий кредит на суму 23945 грн., внаслідок чого завищило податок на додану вартість на 6061 грн.;

-в деклараціях з податку на додану вартість (скорочених) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0133 „сільськогосподарського товаровиробника (пункт 11.29 Закону”занизило податок на додану вартість на 12622 грн.

На підставі вищенаведеного, представник відповідача, вважає що викладені в позовній заяві висновки позивача є необґрунтованими та прийняте податкове повідомлення-рішення Тернопільської ОДПІ від 27.10.2008р. №0008782305/2/ на суму 29873, 50 грн. є цілком правомірним та просить суд повністю відмовити в задоволенні позовних вимог.

Свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснив, що він входив в склад робочої групи по перевірці ЗАТ «Агрокомбінат». Підприємство було повідомлено про проведення даної перевірки. Також підприємство проводило інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей, станом на 27.08.08 р., наказ «128 від 27.08.07 р. Розбіжностей між даними бухгалтерського обліку та фактичними залишками при перевірці не встановлено. При перевірці посадові особи позивача відмовились надати відомості щодо виплати орендної плати за паї та земельні ділянки за 2007 р., в зв»язку з цим працівниками ДПІ спільно з податковою міліцією опитували громадяни. Вважає перевірку обгрунтованою

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, свідка повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення, з наступних підстав.

Судом встановлено, що на підставі проведення планової виїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства позивача за період з 01.04.2007 року по 30.06. 2008 року винесене податкове повідомлення рішення від 27.10.2009р. № 0008782305/0 на загальну суму 29873,50 грн. За результатами, якої складено акт перевірки від 15 жовтня 2008 року №11950/23-220/31138298.

Перевіркою встановлено, зокрема, порушення пунктів 4.1, 4.2 статті 4, абзацу 2 пункту 11.21, пункту 11.29 статті 11 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97 „Про податок на додану вартість” з наступними змінами та доповненнями, абзацу 2 пункту 4 Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1999 року № 271 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р. N 374).

Згідно абзацу 3, 4 пункту 5.3 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року № 253 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 року за № 567/5758), з метою доведення до платника податків граничного строку сплати податкового зобов'язання, зазначеного в раніше надісланому податковому повідомленні (у разі, якщо сума податкового зобов'язання за результатами розгляду скарги збільшується або залишається без змін, а раніше надіслане податкове повідомлення не відкликається), податковим органом складається та надсилається (вручається) платнику податків податкове повідомлення, яке має номер первинного податкового повідомлення, при цьому через дріб проставляється номер скарги, щодо якої воно складене (1 - для першої, 2 - для другої тощо), крім того, таке податкове повідомлення містить новий граничний термін сплати податкового зобов'язання.

Відповідно Тернопільською ОДПІ сформовано та надіслано позивачу податкове повідомлення - рішення Тернопільської ОДПІ від 10.04.2009р. №0008782305/2/23992 про сплату 29712, 50 грн. податку на додану вартість, в тому числі 8633,00 грн. основного платежу та 21079,50 грн. застосованих штрафних (фінансових) санкцій з посиланням на підпункт 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року №2181-III „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” з наступними змінами та доповненнями, абзац 3 пункту 11.29 статті 11 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97 „Про податок на додану вартість” з наступними змінами та доповненнями, абзацу 2 пункту 4 Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1999 року № 271.

Пунктом 1.19 статті 1 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств” зі змінами та доповненнями бартер (товарний обмін) - господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у будь-якій формі, іншій, ніж грошова, включаючи будь-які види заліку та погашення взаємної заборгованості, в результаті яких не передбачається зарахування коштів на рахунки продавця для компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг).

Відповідно до пункту 4.1 статті 4 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97 „Про податок на додану вартість” (далі Закон № 168/97), база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).

У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами.

Згідно пункту 4.2 статті 4 Закону № 168/97 у разі поставки товарів (робіт, послуг) без оплати або з частковою оплатою їх вартості коштами у межах бартерних (товарообмінних) операцій, здійснення операцій з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг), натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, передачі товарів (робіт, послуг) у межах балансу платника податку для невиробничого використання, витрати на яке не відносяться до валових витрат виробництва (обігу) і не підлягають амортизації, а також пов'язаній з продавцем особі чи суб'єкту підприємницької діяльності, який не зареєстрований як платник податку, база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.

Відповідно до підпункту 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 Закону № 168/97 датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;

або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню (згідно підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону № 168/97), визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Пунктом 11.21 статті 11 Закону № 168/97 визначено, що до 1 січня 2009 року сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.

Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.

Порядок нарахування і використання зазначених коштів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1999 року № 805 затверджено Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі (далі Порядок виплати дотацій № 805).

Згідно пункту 12 Порядку виплати дотацій №805 на підставі даних бухгалтерського обліку сільськогосподарські товаровиробники щомісяця складають окрему податкову декларацію з податку на додану вартість поставлених ними молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах. Разом з декларацією з податку на додану вартість за відповідний звітний період сільськогосподарські товаровиробники подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації довідку про цільове використання сум податку на додану вартість за попередній звітний період, форма та зміст якої визначається Державною податковою адміністрацією за погодженням з Мінагрополітики.

Залишок податкових зобов'язань відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість з поставленої зазначеної продукції, тобто різниця між податком на додану вартість, що надходить від покупців, та податком на додану вартість, сплаченим постачальникам, перераховується підприємством з поточного на окремий рахунок.

Кошти, перераховані сільськогосподарськими підприємствами на окремий рахунок, використовуються ними для підтримки власного виробництва продукції тваринництва та птахівництва. У разі нецільового використання зазначені кошти стягуються до державного бюджету відповідно до законодавства.

Пунктом 11.29 статті 11 Закону № 168/97 встановлено: до 1 січня 2009 року зупинити дію пункту 7.7 статті 7, пунктів 10.1 і 10.2 статті 10 цього Закону в частині сплати до бюджету податку на додану вартість щодо операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від поставки сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства.

Для новостворених сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності питома вага сільськогосподарської продукції в загальній сумі валового доходу підприємства в поточному році визначається за даними звітного періоду.

Зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку.

Порядок акумуляції та використання зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1999 року № 271затверджено Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини (далі Порядок використання коштів с/г виробниками № 271).

Згідно абзацу другого пункту 4 Порядку використання коштів с/г виробниками № 271 залишок податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, тобто різниця між сумою податку на додану вартість, одержаною сільськогосподарськими товаровиробниками від покупців, та сумою податку на додану вартість, сплаченою ними постачальникам, перераховується сільськогосподарськими товаровиробниками з поточного рахунка на окремий рахунок у терміни, передбачені для перерахування суми податку на додану вартість до бюджету. Не перераховані на окремий рахунок зазначені кошти вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням, і підлягають стягненню до державного бюджету у безспірному порядку.

Відповідно до пункту 5 Порядку використання коштів с/г виробниками № 271 кошти, перераховані сільськогосподарськими товаровиробниками на окремий рахунок, використовуються ними для придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання кошти стягуються до державного бюджету в безспірному порядку.

Судом встановлено, в періоді що перевірявся ЗАТ „Агрокомбінат” надавав в оренду основні фонди. Зокрема, згідно:

·договору оренди б/н. від 11.09.2006 року надано в оренду ПП „Продторг-Тернопіль” нежитлове приміщення магазину „Берегиня”, м. Тернопіль, вул. Карпенка, 1, розмір орендної плати - 220 грн. в місяць;

·договору оренди б/н. від 23.12.2006 року надано в оренду ПП „Продторг-Тернопіль” нежитлове приміщення магазину „Продтовари 11”, м. Тернопіль, вул. Хмельницького, 11, розмір орендної плати - 220 грн. в місяць;

-договору оренди б/н. від 01.01.2007 року надано в оренду ПП „Продторг-Тернопіль” нежитлове приміщення магазину „Молоко”, м. Тернопіль, вул. Й. Сліпого, 1, розмір орендної плати - 220 грн. в місяць.

За даними бухгалтерського обліку (субрахунок 13.1) розмір амортизаційних відрахувань по зазначених вище основних фондах перевищує розмір орендної плати, внаслідок чого ЗАТ „Агрокомбінат” в порушення пункту 4.1 статті 1 Закону № 168/97 занижено базу оподаткування та відповідно податкові зобовязання з ПДВ на суму 2104 грн., в тому числі за квітень 2007р. на 143 грн., за травень 2007р. на 143 грн., за червень 2007р. на 143 грн., за липень 2007р. на 141 грн., за серпень 2007р. на 141 грн., за вересень 2007р. на 141 грн., за жовтень 2007р. на 143 грн., за листопад 2007р. 143 грн., за грудень 2007р. на 143 грн., за січень 2008р. на 140 грн., за лютий 2008р. на 140грн., за березень 2008р. на 138 грн., за квітень 2008р. на 135 грн., за травень 2008р. на 135 грн., за червень 2008р. на 135 грн. (зведені дані про амортизаційні відрахування та розрахунок бази оподаткування та сум ПДВ наведено в таблиці на стор. 15 акту перевірки).

Згідно договору суборенди б/н. від 11.09.2006 року ЗАТ „Агрокомбінат” надав в суборенду ПП „Продторг-Тернопіль” нежитлове приміщення магазину „Продтовари 14”, м. Тернопіль, вул. Чорновола, 14, розмір орендної плати склав 220 грн. в місяць.

Нежитлове приміщення магазину „Продтовари 14”, м. Тернопіль, вул. Чорновола, 14 Фондом комунального майна Тернопільської міської ради надано в оренду ЗАТ „Агрокомбінат” згідно договору оренди № 3173 від 17.02.2001 року , при цьому розмір орендної плати склав 1000 грн. в місяць.

Тобто, розмір орендної плати по нежитловому приміщенню магазину „Продтовари14”, м. Тернопіль, вул. Чорновола, 14 нарахований ЗАТ „Агрокомбінат” згідно договору суборенди б/н від 11.09.2006 року нижчий, ніж розмір орендної плати нарахований Фондом комунального майна Тернопільської міської ради згідно договору оренди № 3173 від 17.02.2001 року, чим в порушення пункту 4.2 статті 4 Закону № 168/97, ЗАТ „Агрокомбінат” занижено базу оподаткування та відповідно податкові зобовязання з ПДВ на суму 486 грн., в тому числі за квітень 2007р. на 156 грн., за травень 2007р. на 156 грн., за червень 2007р. на 156 грн.

Як зазначено в акті перевірки, в періоді, що перевірявся, ЗАТ „Агрокомбінат” займалося вирощування зернових та технічних культур, тваринництвом, та переробкою сільськогосподарської продукції млин, і харчовою промисловістю пекарня.

Перевіркою встановлено, що ЗАТ „Агрокомбінат” під час перевіреного періоду, а саме, протягом квітня 2007 року березня 2008 року подавало до Тернопільської ОДПІ податкові декларації з податку на додану вартість (скорочені) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0132 „сільськогосподарське підприємство (пункт 11.21 Закону)” від діяльності повязаної з реалізацією мяса та мясопродуктів, суму податку від якої спрямовував на підтримку власного виробництва тваринницької продукції не маючи власних переробних цехів. Загальна сума податкових зобовязань податкових декларацій з податку на додану вартість поданих за вказаний період становить - 30006 грн., а загальна сума податкового кредиту 23945 грн.

ЗАТ „Агрокомбінат” подаючи декларації з податку на додану вартість (скорочені) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0132 „сільськогосподарське підприємство (пункт 11.21 Закону)” не врахував вимоги абзацу 2 пункту 11.21 статті 11 Закону № 168/97, відповідно до якого повністю залишається у розпорядженні сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва лише сума ПДВ, за реалізовані сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах.

Внаслідок порушення абзацу 2 пункту 11.21 статті 11 Закону № 168/97 ЗАТ „Агрокомбінат” за квітень 2007 року березень 2008 року в деклараціях з податку на додану вартість (скорочених) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0132 „сільськогосподарське підприємство (пункт 11.21 Закону)”завищило податкові зобовязання на суму 30006 грн. та завищило податковий кредит на суму 23945 грн. (зведені дані наведені в таблиці на стор. 24-25 акту перевірки).

Одночасно, в порушення підпункту 7.3.1 пункту 7.3, підпункту 7.4.1 пункту 7.4, 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону № 168/97 ЗАТ „Агрокомбінат” суми податку на додану вартість по вказаних операціях не включило до складу податкових зобовязань (на суму 30006 грн.) та до складу податкового кредиту (на суму 23945 грн.) в деклараціях з податку на додану вартість (загальних) за квітень 2007 року березень 2008 року, внаслідок чого занизило податок на додану вартість, що підлягав сплаті до бюджету за вказаний період на 6061 грн. (стор. 16-17 акту перевірки).

Перевіркою також встановлено, що ЗАТ „Агрокомбінат” орендувало для сільськогосподарських потреб у жителів с. Ладичин Теребовлянського району Тернопільської області 485 земельних паїв та 53 земельних ділянки, що були виділені Ладиченською сільською радою для працівників соціальної сфери.

Договори оренди земельних ділянок (паїв) укладені терміном на 5 років з 09 вересня 2003 року по 09 вересня 2008 року. В договорах оренди зазначено, що за користуванням земельним паєм ЗАТ „Агрокомбінат” (Орендар) зобовязується виплачувати орендну плату Орендодавцю з розрахунку 700 грн. щороку, або, за бажанням Орендодавця, може бути виплачена в натуральному вигляді в межах орендної плати у такому складі: 500кг пшениці, 500кг ячменю, 10кг гречаної крупи та 10кг ячмінної крупи. У випадку неврожаю орендар залишає за собою право виплатити іншим зерном. Орендар зобовязаний виплатити орендну плату протягом терміну дії договору один раз в рік не пізніше 30 грудня поточного року.

За користуванням земельними ділянками 53 громадян (працівників соціальної сфери) ЗАТ „Агрокомбінат” згідно договорів оренди зобовязувався щорічно виплачувати по 200кг зерна.

Посадові особи ЗАТ „Агрокомбінат” відомостей чи інших документів щодо виплати орендної плати за земельні ділянки (паї) за 2007 рік, а також первинні документи по реалізації сільськогосподарської продукції іншим субєктам господарювання за 2007 року до перевірки надати відмовилися.

Працівниками Тернопільської ОДПІ спільно з працівниками податкової міліції проведено письмове опитування 261 громадян, щодо отримання виплат від ЗАТ „Агрокомбінат” за здані в оренду земельні паї та земельні ділянки за 2007 рік. За результатами проведених опитувань встановлено, що ЗАТ „Агрокомбінат” проводив виплати громадянам за оренду земельних паїв та земельних ділянок за 2007рік в натуральній та грошовій формі.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 168/97 об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України. Під поставкою товарів розуміються будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт) (пункт 1.4 статті 1 Закону № 168/97).

У разі якщо плата за оренду здійснюється не грошовими коштами, а товарами (послугами), то зазначена операція підпадає під визначення бартерної (згідно з нормами Закону № 168/97 термін „бартер” (товарний обмін) розуміють у значенні, передбаченому пунктом 1.19 статті 1 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств”).

Отже, операція з передання товарів у рахунок орендної плати є об'єктом обкладання ПДВ і підлягає оподаткуванню.

Згідно з пунктом 4.2 статті 4 Закону № 168/97 база оподаткування операції з поставки товарів чи послуг у межах бартерних операцій визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни. Відповідно до пункту 6.1 статті 6 закону № 168/97 об'єкти оподаткування, визначені статтею 3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка згідно з цим Законом, оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

Листом Тернопільської ОДПІ № 60837 від 29.09.2008 року запропоновано ЗАТ „Агрокомбінат” надати інформацію про визначення рівня цін на зернові культури, що були реалізовані ЗАТ „Агрокомбінат” за період з 01.08.2007р. по 31.12.2007р., однак відповіді на дату підписання акту перевірки від товариства не отримано.

На запит Тернопільської ОДПІ Головне управління статистики у Тернопільській області листом №10/11-15-648 від 01 жовтня 2008 року надало інформацію про середні реалізаційні ціни на сільськогосподарську продукцію по Тернопільській області в 2007 році. Згідно інформації Головного управління статистики у Тернопільській області середні реалізаційні ціни в 2007 році становили: на пшеницю 809,20 грн./т., на ячмінь - 1014,00 грн./т., на кукурудзу 916,00 грн./т., на гречку 1543,10грн./т.

На підставі отриманих пояснень громадян та даних щодо звичайних цін, перевіряючими проведено розрахунок обєкта оподаткування та податку на додану вартість з орендної плати виплаченої громадян натуроплатою ЗАТ „Агрокомбінат” за 2007 рік (стор.18-24 акту перевірки) за результатами якого ЗАТ „Агрокомбінат” донараховано ПДВ в сумі 12783,16 грн.

Використовуючи спеціальний режим оподаткування, в порушення пункту 11.29 статті 11 Закону № 168/97-ВР та абзацу 2 пункту 4 Порядку використання коштів с/г виробниками № 271 податок на додану вартість по операціях з поставки товарів (сільськогосподарської продукції) власного виробництва громадянам у рахунок орендної плати за орендовані земельні ділянки ЗАТ Агрокомбінат” не включило до податкових зобовязань декларацій з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва та різницю між сумою ПДВ, одержаною від покупців, та сумою ПДВ, сплаченою ним постачальникам, не перерахована ЗАТ „Агрокомбінат” з поточного рахунка на окремий рахунок у терміни, передбачені для перерахування суми податку на додану вартість до бюджету, всього в декларації з податку на додану вартість (скороченої) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0133 „сільськогосподарського товаровиробника (пункт 11.29 Закону”за грудень 2007 року ЗАТ „Агрокомбінат”занизило ПДВ на суму 12622 грн.

Відповідно до абзацу другого пункту 4 Порядку використання коштів с/г виробниками № 271 не перераховані на окремий рахунок зазначені кошти вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням, і підлягають стягненню до державного бюджету у безспірному порядку.

Отже в порушення пунктів 4.1, 4.2 статті 4, підпункту 7.3.1 пункту 7.3, підпункту 7.4.1 пункту 7.4, 7.7.1 пункту 7.7 статті 7, абзацу 2 пункту 11.21, пункту 11.29 статті 11 Закону №168/97 та абзацу 2 пункту 4 Порядку використання коштів с/г виробниками № 271 ЗАТ „Агрокомбінат” за перевірений період:

-в деклараціях з податку на додану вартість (загальних) занизило податкові зобовязання з ПДВ на суму 16915 грн. та завищило податкові зобовязання з ПДВ на суму 8282 грн., внаслідок чого занизило податок на додану вартість, що підлягав сплаті до бюджету на 8633 грн.;

-в деклараціях з податку на додану вартість (скорочених) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0132 „сільськогосподарського підприємства (пункт 11.21 Закону)”завищило податкові зобовязання на суму 30006 грн. та завищило податковий кредит на суму 23945 грн., внаслідок чого завищило податок на додану вартість на 6061 грн.;

-в деклараціях з податку на додану вартість (скорочених) з зазначенням спеціального режиму оподаткування за кодом 0133 „сільськогосподарського товаровиробника (пункт 11.29 Закону”занизило податок на додану вартість на 12622 грн.

За вищевказаних обставин суд вважає, що актом № №11950/23-220/31138298 Тернопільської ОДПІ від 15 жовтня 2008року встановлено факт наявності порушення пунктів 4.1, 4.2 статті 4, абзацу 2 пункту 11.21, пункту 11.29 статті 11 Закону „Про податок на додану вартість, абзацу 2 пункту 4 Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини. Податкове повідомлення-рішення ТОДПІ № 0008782305/2/23992 від 10 квітня 2009 року прийнято на законних підставах, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, Законами України "Про державну податкову службу в Україні", суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В позові закритого акціонерного товариства «Агрокомбінат»(код ЄДРПОУ 31138298, м. Тернопіль) до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0008782305/2/23992 від 10 квітня 2009 року відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови буде виготовлений на протязі 5 днів

Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.

копія вірна

СуддяКрапiвницька Н.Л.