Постанова № 9756287, 29.04.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2010
Номер справи
2а-940/10/1770
Номер документу
9756287
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-940/10/1770

29 квітня 2010 року 15год. 47хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Яковчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: Піддубна Л.П.

позивача: представник не з"явився

відповідача: представник не з"явився

третьої особи: Литвин О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна податкова інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної податкової інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області

доСуб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >

про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м.Рівне звернувся в інтересах держави, в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 фінансових санкцій згідно постанови №0560 - 510,00 грн., згідно постанови №0561- 510,00 грн., згідно постанови №0563 - 510,00 грн., згідно постанови №0642 - 1700,00 грн., згідно постанови №0106 - 1700,00 грн., згідно постанови №0081 - 1700,00 грн., згідно постанови №0107 - 1700,00 грн., згідно постанови №0108 - 680,00 грн., на загальну суму 9010,00 грн.

В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Позивач участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.

Відповідач у судове засідання не з'явився повторно, про день, час та місце судового засідання повідомлявся. Заперечень на адміністративний позов не подав. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Представник третьої особи вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані прокурором письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи субєкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Судом встановлено, що Територіальними управліннями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті за результатами здійснення перевірок було виявлено порушення вимог ст. 35, 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року з боку відповідача.

Так, згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №140208 від 10.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області на підставі завдання на перевірку №033186 від 09.06.2009 року, 10.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер НОМЕР_2, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм. Акт підписаний водієм без заперечень (а.с.8). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 16.06.2009 року о 10:00 год. (а.с.7). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, винесено постанову №0560 від 07.08.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510 гривень (а.с.5). Дана постанова була направлена відповідачу 10.08.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.6).

Згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №114785 від 16.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області на підставі завдання на перевірку №093262 від 15.06.2009 року, 16.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер НОМЕР_2, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм (а.с.11). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 21.07.2009 року о 10:00 год. (а.с.10). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0561 від 07.08.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510 гривень (а.с.9). Дана постанова була направлена відповідачу 10.08.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.12).

Згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №114866 від 24.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області на підставі завдання на перевірку №093265 від 22.06.2009 року, 24.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм (а.с.16). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 21.07.2009 року о 10:00 год. (а.с.15). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0563 від 07.08.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510 гривень (а.с.13). Дана постанова була направлена відповідачу 10.08.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.14).

Згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 19.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Києві на підставі завдання на перевірку №029132 від 15.06.2009 року, 19.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року (а.с.21). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 04.08.2009 року о 10:00 год. (а.с.20). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0642 від 18.08.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень (а.с.18). Дана постанова була направлена відповідачу 18.08.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.19).

Згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 26.02.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Києві на підставі завдання на перевірку №028892 від 23.02.2009 року, 26.02.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер НОМЕР_2, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року (а.с.25). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 24.03.2009 року о 10:00 год. (а.с.24). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0106 від 26.03.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень (а.с.22). Дана постанова була направлена відповідачу 26.03.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.23).

Згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №114058 від 12.02.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області на підставі завдання на перевірку №093130 від 12.02.2009 року, 12.02.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес-Бенц", держномер НОМЕР_3, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року (а.с.29). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 03.03.2009 року о 10:00 год. (а.с.28). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0081 від 19.03.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень (а.с.26). Дана постанова була направлена відповідачу 19.03.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.27).

Згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №001729 від 17.02.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області на підставі завдання на перевірку №093698 від 16.02.2009 року, 17.02.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес-Бенц", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року (а.с.34). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 17.03.2009 року о 10:00 год. (а.с.33). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0107 від 26.03.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень (а.с.30). Дана постанова була направлена відповідачу 26.03.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.32).

Крім того, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0108 від 26.03.2009 року, згідно зкою за невиконання перевізником припису органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 680 грн.(а.с.31). Дана постанова була направлена відповідачу 26.03.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.32).

Згідно з абз.8 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А згідно із абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, застосовуються санкції - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З постанов №0560 від 07.08.2009р., №0561 від 07.08.2009р., №0563 від 07.08.2009р., №0642 від 18.08.2009р., № 0106 від 26.03.2009р., №0081 від 19.03.2009 р., №0107 від 26.03.2009р. та №0108 від 26.03.2009р. про застосування фінансових санкцій вбачається, що до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для таких видів порушеннь ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу на загальну суму 9010,00грн.

Судом також встановлено, що згідно бази даних Документообігу адміністративних судів станом на момент розгляду справи у суді відповідачем постанови №0560 від 07.08.2009р., №0561 від 07.08.2009р., №0563 від 07.08.2009р., №0642 від 18.08.2009р., № 0106 від 26.03.2009р., №0081 від 19.03.2009 р., №0107 від 26.03.2009р. та №0108 від 26.03.2009р. про застосування фінансових санкцій в судовому порядку не оскаржувались. Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.

За наведених обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 штраф за порушення законодавства про автомобільний транспорт, згідно постанови №0560 - 510,00 грн., згідно постанови №0561- 510,00 грн., згідно постанови №0563 - 510,00 грн., згідно постанови №0642 - 1700,00 грн., згідно постанови №0106 - 1700,00 грн., згідно постанови №0081 - 1700,00 грн., згідно постанови №0107 - 1700,00 грн., згідно постанови №0108 - 680,00 грн., на загальну суму 9010,00 грн., на користь Державного бюджету України на р/р 31113106700002, МФО 833017, ЄДРПОУ 22586331 в ГУДКУ Рівненській області, отримувач - ВДКУ у м.Рівне, код платежу 21081100.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.

Постанова складена в повному обсязі 30.04.10р.