Ухвала суду № 97561444, 09.06.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2021
Номер справи
380/9075/21
Номер документу
97561444
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/9075/21

У Х В А Л А

з питань відстрочення сплати судового збору

09 червня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Кузана Р.І. розглянувши у письмовому провадженні заяву представника позивача про відстрочення сплати судового збору у справі за позовом Санаторію «Нафтуся Прикарпаття» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги, -

в с т а н о в и в :

Санаторій «Нафтуся Прикарпаття» (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП 20795071) звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (місцезнаходження: 79003, Львівська область, м.Львів, вул.Стрийська, 35, код ЄДРПОУ 43143039), в якому просить визнати протиправною та скасувати податкову вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-10762-53 від 08.02.2021.

Представник позивачп до позовної заяви долучив заяву (вх.№11522), в якій просить звільнити Санаторій «Нафтуся Прикарпаття» від сплати судового збору або відстрочити такий до ухвалення судового рішення.

Вирішуючи подану заяву, суд враховує таке.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлено Законом України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір».

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Згідно з ч.1 ст.133 КАС Українисуд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Пленум Вищого адміністративного суду України в Постанові №2 від 23.01.2015 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір» зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

Вказані норми встановлюють можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку, а її положення спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.

Таким чином, умовою звільнення від сплати, відстрочення чи розстрочення сплати судових витрат є майновий стан сторони. При цьому, майновий стан позивача повинен підтверджуватися відповідними доказами.

Представник позивача на підтвердження скрутного матеріального становища, серед іншого, долучив, копії звітів позивача про фінансові результати за 2019-2021 роки, відповідно до яких Санаторій не отримував прибутку, а поніс збитки: у 2019 році у розмірі 2846,00 грн, у 2020 році збитки у розмірі 4437,00 грн, за перший квартал 2021 року збитки у розмірі 1148,00 грн.

Суд зазначає, що сплата судового збору не повинна перешкоджати доступу до правосуддя, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.

Суддя встановив, що позивач заявив одну вимогу майнового характеру на суму 457966,05 грн, за яку йому необхідно сплатити судовий збір у сумі 6869,49 грн (457966,05 грн. *1,5%).

У зв`язку з чим, суд вважає за можливе задовольнити заяву представника позивача про відстрочення від сплати судового збору, та відстрочити позивачу сплату судового збору на підставі п.1 ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір» до ухвалення судового рішення.

Керуючись ст.ст. 133, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

заяву позивача про відстрочення від сплати судового збору задовольнити.

Відстрочити Санаторію «Нафтуся Прикарпаття» сплату судового збору у справі за його позовом до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги до ухвалення судового рішення у справі №380/9075/21.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Р.І. Кузан