
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 червня 2021 р. Справа№200/3755/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Шинкарьової І.В.,
за участю секретаря Заїченко Я.В. та представників:
позивача Трофімчука В.В.
відповідача Ноздрьова С.В.
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Донецької обласної прокуратури про проходження публічної служби та стягнення середнього заробітку за час затримки вимушеного прогулу, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Донецької обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 25707002, 87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, 6) про стягнення з відповідача середнього заробітку за час вимушеного у розмірі 5 625 641,25 грн. станом на 31 березня 2021 року та до фактичного поновлення на посаді.
У позовній заяві позивач зазначає, що рішенням окружного адміністративного суду м. Києва від 29 жовтня 2020 року в судовій справі № 640/19143/19 позовну заяву ОСОБА_1 задоволено частково та вирішено скасувати наказ Генерального прокурора України від 23.10.2014 №1443-к про звільнення позивача з посади прокурора м. Горлівки Донецької області поновивши його в займаній посаді. В іншій частині позовних вимог відмовлено. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 02 березня 2021 року рішення суду першої інстанції залишено без змін. У тексті рішення Шостого апеляційного адміністративного суду вказано, що «У даній постанові закріплено, що видатки, пов`язані з реалізацією цієї постанови, здійснюються в межах асигнувань на оплату праці, затверджених у кошторисах на утримання органів прокуратури. Упорядкування посадових окладів окремих працівників органів прокуратури приписано здійснювати в межах затвердженого фонду оплати праці (п. 6). Отже, заробітна плата нараховувалася та виплачувалася ОСОБА_1 прокуратурою Донецької області, а не Генеральною прокуратурою України.» Отже з метою захисту і поновлення своїх прав та законних інтересів, ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з цим позовом про проходження публічної служби та стягнення з Донецької обласної прокуратури на свою користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Відповідач у відзиві на адміністративний позов зазначив, що згідно з ч. 2 ст. 235 КЗпП України при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання менш оплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Також вказує, що постановою Кабінету Міністрів від 09.12.2020 № 1213 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів від 08.02.1995 № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати», якою пункт 10 постанови, що передбачав коригування заробітку з метою його підвищення, виключено. Отже, сума позовних вимог завищена. Крім того вказав, що з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19.09.2019 №113-ІХ за прокурорами та керівниками регіональних, місцевих і військових прокуратур, прокурорами і керівниками структурних підрозділів Генеральної прокуратури України зберігається відповідний правовий статус, який вони мали до набрання чинності цим Законом, при реалізації функцій прокуратури до їх дня звільнення або переведення до Офісу Генерального прокурора, обласної прокуратури, окружної прокуратури. На зазначений період оплата праці працівників Генеральної прокуратури України, регіональних прокуратур, місцевих прокуратур, військових прокуратур здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, яка встановлює оплату праці працівників органів прокуратури. Тобто до дня початку роботи та переведення до окружних прокуратур заробітна прокурорів розраховується виходячи з норм постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» від 31.05.2012 № 505.Окружні прокуратури розпочали свою роботу 15.03.2021, на цю дату Офісом Генерального прокурора затверджений штатний розпис з посадовими окладами, розрахованими відповідно до норм ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» для посад Донецької обласної прокуратури та її структурних підрозділів. Відповідач вказує, що позивач не переведений в окружну прокуратуру , тому право на отримання заробітної плати , у розмірах встановлених для керівника окружної прокуратури, не виникає.
Ухвалою від 08 квітня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи у порядку підготовчого судового провадження.
Підготовче засідання у справі відкладено з 27 квітня 2021 року на 13 травня 2021 року о 14:00 год., у зв`язку з поданням до суду заяви про відкладення підготовчого судового засідання.
Ухвалою від 13 травня 2021 року закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 27 травня 2021 року о 12:00 год.
В судовому засіданні 27 травня 2021 року судом, керуючись ст. 223 КАС України , була оголошена перерва до 08 червня 2021 року на 16:30 год, про що повідомлені особи, які беруть участь у справі.
В судовому засіданні 08 червня 2021 року представник позивача позовні вимоги підтримав, представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив.
Дослідивши наявні у справі докази, суд встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.
Наказом Генерального прокурора України від 23.10.2014 №1443к позивача – державного радника юстиції 3 класу прокурора м. Горлівки Донецької області – відповідно до ст. 15 Закону України "Про прокуратуру", п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" звільнено з посади у зв`язку з припиненням трудового договору відповідно до п. 7-2 ст. 36 КЗпП України).
Рішенням Окружного Адміністративного Суду міста Києва від 29 жовтня 2020 року задоволено позов ОСОБА_1 частково та скасовано наказ Генерального прокурора України від 23.10.2014 №1443-к про звільнення ОСОБА_1 з посади прокурора м. Горлівки Донецької області.; Поновити ОСОБА_1 на посаді прокурора м. Горлівки Донецької області.; відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні позову в іншій частині. У частині відмови суд зазначив, що : «вимога про стягнення з Офісу Генерального прокурора на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 23.10.2014 по 07.10.2019 в сумі 1400351,40 грн. не підлягає задоволенню, оскільки, як вірно зазначив відповідач, позивач не перебував у трудових відносинах Генеральною прокуратурою України (Офісом Генерального прокурора), натомість працював у прокуратурі Донецької області, яка є окремою юридичною особою (код ЄДРПОУ 25707002). При цьому суд враховує посилання відповідача у відзиві на висновки Верховного Суду у постанові від 24.04.2019 у справі №808/892/17.»
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 02 березня 2021 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.
У поставові Шостого апеляційного адміністративного суду від 02 березня 2021 року зазначено наступне : «Грошове утримання прокурорів, слідчих та інших працівників військових прокуратур, забезпечення їх діяльності здійснюється Генеральною прокуратурою України.
При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» надано право керівникам органів прокуратури у межах затвердженого фонду оплати праці установлювати, зокрема, працівникам органів прокуратури посадові оклади відповідно до затверджених цією постановою схем посадових окладів; заступникам керівників, заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, посадові оклади на 3-7 відсотків нижче передбаченого схемою посадового окладу відповідного керівника (пп. 1 п. 1).
Крім того, у даній постанові закріплено, що видатки, пов`язані з реалізацією цієї постанови, здійснюються в межах асигнувань на оплату праці, затверджених у кошторисах на утримання органів прокуратури. Упорядкування посадових окладів окремих працівників органів прокуратури приписано здійснювати в межах затвердженого фонду оплати праці (п. 6).
Отже, заробітна плата нараховувалася та виплачувалася ОСОБА_1 прокуратурою Донецької області, а не Генеральною прокуратурою України.
Аналогічна позиція щодо застосування наведених норм постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» викладена у постанові Верховного Суду від 24.04.2019 року у справі №808/892/17. Крім того, про необхідність стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу саме з прокуратури, в якій працював позивач, вказав Верховний Суд й у постанові від 12.08.2020 року у справі №815/2163/15.
Що стосується доводів про те, що прокуратури Донецької області не існує в системі прокуратури України, то колегія суддів наголошує на тому, що наказом Генерального прокурора «Про окремі питання забезпечення початку роботи обласних прокуратур» від 03.09.2020 року №410 перейменовано без зміни ідентифікаційних кодів юридичних осіб в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань юридичну особу «Прокуратура Донецької області» у «Донецька обласна прокуратура». Тобто, Донецька обласна прокуратура є правонаступником прокуратури Донецької області.».
Враховуючи викладені висновки суду, позивач, з метою захисту і поновлення своїх прав та законних інтересів, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з цим позовом про проходження публічної служби та стягнення з Донецької обласної прокуратури на свою користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
До позовної заяви позивач додав:
Відповідь Офісу Генерального прокурора на запит позивача від 17 березня 2021 27/3-991вик-21 про те, що посадовий оклад прокурора міста з районним поділом І групи оплати становив:
станом на 24.10.2014 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати Праці працівників органів прокуратури» - 2581,00 грн;
станом на 13 10.2015 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 XV 763 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. XV 505» - 2581,00 грн.;
станом на 01.12.2015 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 X» 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» з урахуванням постанови Кабінету Міністрі» України від 09.12.2015 XV 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» 3226,00 грн.
Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 09.2015 XV 763 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31травня 2012 р. XV 505» додаток 3, в якому визначався посадовий оклад прокурора міста з районним поділом І групи оплати, втратив чинність з 15.12.2015.
Посадовий оклад керівника місцевої прокуратури становив:
станом на 15.12.2015 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 Х« 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органівпрокуратури» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 XV 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» - 3393,00 грн.
станом на 06.09.2017 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 XV 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати прані працівників прокуратури» - 8000,00 грн.
Також позивачем надано перелік посад працівників прокуратури, що прирівнюються до відповідної групи оплати праці, в якому зокрема зазначено, що прокуратури міст (крім Києва, Севастополя), районні міжрайонні, районні у містах із районним поділом, інших прирівняних до низ прокуратур, де місце прокуратури прирівняні до Окружних прокуратур, а посада Прокурор (Керівник міської прокуратури) прирівняний до (Керівника окружної прокуратури).
Також позивачем додано розрахунковий лист за 2014 рік на ім`я позивача з окладом шатного працівника – 2,581,00 грн. у період з січня 2014 року по жовтень 2014 року. Та надано відповідь Міністерства розвитку Економіки , торгівлі та сільського господарства України про кількість робочих днів за період з серпня 2014 року по березень 2021 рок.
Відповідачем до матеріалів справи додано довідку – розрахунок середнього заробітку станом на 23 жовтня 2014 року по ОСОБА_1 який працював в прокуратурі м. Горлівка з 18 березня 2013 року по 23 жовтня 2014 року та займав посаду прокурора. У довідці зазначено, що середньоденна заробітна плата з розрахунку (серпень , вересень 2014 року) складає – 546,62, а середньомісячна – 11479,02 грн.
Відповідно до частини другої статті 235 Кодексу законів про працю при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Середній заробіток працівника визначається відповідно до статті 27 Закону України «Про оплату праці» за правилами, передбаченими Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року №100 (далі по тексту - Порядок).
Із пункту 5 Порядку вбачається, що основою для визначення загальної суми заробітку, що підлягає виплаті за час вимушеного прогулу, є розрахована згідно з абзацом першим пункту 8 цього Порядку середньоденна (середньогодинна) заробітна плата працівника.
Нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період (пункт 8 Порядку).
Після визначення середньоденної заробітної плати як розрахункової величини для нарахування виплат працівнику здійснюється нарахування загальної суми середнього заробітку за час вимушеного прогулу, яка обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (абзац другий пункту 8 Порядку).
Відповідно до абзацу третього пункту 8 Порядку середньомісячне число робочих днів розраховується діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, встановленим з дотриманням вимог законодавства.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 14 січня 2014 року №21-395а13.
Суд встановив, що позивача звільнено 23 жовтня 2014 року (останній робочий день), відповідно, сума виплат за два календарні місяці роботи, для розрахунку середнього заробітку за час вимушеного прогулу повинна обчислюватись виходячи з виплат за серпень та вересень 2014 року.
Виходячи із поняття вимушеного прогулу, кількість днів вимушеного прогулу визначається з дня звільнення та до винесення судом рішення про поновлення на роботі незаконного звільненого працівника, в цьому випадку з 24 жовтня 2014 року по 29 жовтня 2020 року.
Пунктом 10 Порядку №100 було передбачено, що у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних
договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток,заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей.
Пункт 10 Порядку №100 виключено на підставі Постанови КМ N 1213 від 09.12.2020. На дату прийняття судом рішення про поновлення позивача на посаді 29 жовтня 2020 року, дана норма була діючою, відповідно суд розраховує суму виплати за вимушений прогул, з урахуванням п.10 Порядку №100.
Пунктом 10 Порядку №100 було передбачено, що у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних
договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток,заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей.
Так, відповідно до довідки, яка видана Донецькою обласною прокуратурою, заробітна плата позивача за серпень 2014 року складає 2756,65 грн., за вересень 2014 року – 2709,65 грн.; середньоденна заробітна плата складає 546,62 грн.
Посадовий оклад прокурора міста з районним поділом 1 групи оплати становив:
- станом на 24.10.2014 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» - 2581,00 грн.;
- станом на 01.12.2015 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про впорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» - 3226,00 грн..
Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 №763 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505» додаток 3, в якому визначався посадовий оклад прокурора міста з районним поділом 1 групи оплати , втратив чинність з 15.12.2015.
Посадовий оклад керівника місцевої прокуратури становив:
- станом на 15.12.2015 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про впорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» - 3393,00 грн.;
- станом на 06.09.2017 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» - 8000,00 грн.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» 19.09.2019 № 113-IX, який набрав чинності 25 вересня 2019 року та яким запроваджено реформування системи органів прокуратури, частини 3, 4 ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» викладена у такій редакції: «Посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року. З 1 січня 2021 року посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, а з 1 січня 2022 року - 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.
З 25 вересня 2019 року положення ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» встановлюють розміри посадових окладів прокурорів окружних та обласних прокуратур.
Відповідно до п. 3 розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-IX до дня початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур їх повноваження здійснюють відповідно Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури.
Після початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур забезпечення виконання функцій прокуратури призначеними до них прокурорами здійснюється з дотриманням вимог законодавства України та особливостей, визначених Генеральним прокурором.
За прокурорами та керівниками регіональних, місцевих і військових прокуратур, прокурорами і керівниками структурних підрозділів Генеральної прокуратури України зберігається відповідний правовий статус, який вони мали до набрання чинності цим Законом, при реалізації функцій прокуратури до дня їх звільнення або переведення до Офісу Генерального прокурора, обласної прокуратури, окружної прокуратури. На зазначений період оплата праці працівників Генеральної прокуратури України, регіональних прокуратур, місцевих прокуратур, військових прокуратур здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, яка встановлює оплату праці працівників органів прокуратури.
Відповідно до п. 4 розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-IX день початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур визначається рішеннями Генерального прокурора стосовно Офісу Генерального прокурора, усіх обласних прокуратур, усіх окружних прокуратур. Вказані рішення публікуються у газеті "Голос України".
Наказом Генерального прокурора від 23 грудня 2019 року № 351 днем початку роботи Офісу Генерального прокурора визначено 02 січня 2020 року.
Наказом Офісу генерального прокурора № 414 від 08 вересня 2020 року визначено днем початку роботи обласних прокуратур 11 вересня 2020 року.
Судом встановлено, наказом Офісу генерального прокурора від 17.02.2021 №40 визначено днем початку роботи окружних прокуратур15 березня 2021 року.
Суд звертає увагу, що положення до п. 3 розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-IX не визнані неконституційними.
Таким чином, на дату поновлення позивача на посаді окружні прокуратури ще не були створені, відповідно розрахунок коефіцієнту за період з 06.09.2017 по 29.10.2020 проводиться з окладу 8000 грн.
Період з 25.10.2014 по 30.11.2015: 150320, 5 грн. (546,62 (середньоденна ) *275 (кількість днів).
Період з 01.12.2015 по 14.12.2015: 6832,75 грн. (546,62 (середньоденна ) * 10 (кількість днів) * 1,25 (коефіцієнт 3226,00 /2581).
Період з 15.12.2015 по 05.09.2017: 307 194.97грн. (546,62 (середньоденна ) *429 (кількість днів)* 1,31 (коефіцієнт 3393,00 /2581)
Період з 06.09.2017 по 29.10.2020: 1 332 665,03грн. (546,62 (середньоденна ) * 786 (кількість днів)* 3,09 (коефіцієнт 8000,00 /2581)
Таким чином середній заробіток за час вимушеного прогулу складає 1 797 013, 25 грн.
Суд не приймає довід відповідача що рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу повинно бути не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу. Відповідач не зазначає доводів на підтвердження, що період вимушеного прогулу був з вини позивача, проте судовим рішенням яким було поновлено позивача встановлено зворотне.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Згідно пункту 2, 3 частини 1 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються рішення суду про: присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць; поновлення на посаді у відносинах публічної служби.
Отже, рішення в частині стягнення грошового забезпечення за один місяць (з відрахуванням податків, зборів та обов`язкових платежів) підлягає негайному виконанню.
Стосовно встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом подання до суду в установлений судом термін з дня набрання рішенням суду законної сили звіт про виконання судового рішення, слід зазначити наступне.
Частиною першою статті 382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З аналізу викладених норм вбачається, що зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не його обов`язком.
З огляду на викладене, а також приймаючи до уваги обставини даної справи, враховуючи особливості покладення обов`язків згідно цього рішення, суд вважає, що зазначена вимога позивача є передчасною, а у випадку невиконання рішення відповідачем в подальшому по цій справі, позивач не позбавлений права на звернення до суду для контролю за виконанням рішення в порядку статті 287 КАС України.
Розподіл судових витрат судом не вирішувався, оскільки позивач від сплати судового збору звільнений на підставі п.1 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 47, 72-77, 90, 132, 139, 143, 215, 241-246, 250, 251, 255, 295, 297, 371, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Донецької обласної прокуратури про проходження публічної служби та стягнення середнього заробітку за час затримки вимушеного прогулу, задовольнити частково.
Стягнути з Донецької обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 25707002 на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 1 797 013, 25 грн. (Один мiльйон сiмсот дев`яносто сiм тисяч тринадцять гривень 25 копiйок).
В інший частині позовних вимог – відмовити.
Допустити негайне виконання рішення в частині присудження виплати грошового забезпечення у межах суми стягнення за один місяць.
Рішення прийнято, складено та підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу, його вступна та резолютивна частини проголошені в судовому засіданні 08 червня 2021 року.
Повний текст рішення складений та підписаний 10 червня 2021 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.В. Шинкарьова