Постанова № 9755039, 01.06.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2010
Номер справи
2а-3650/10/1270
Номер документу
9755039
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 червня 2010 року Справа № 2а-3650/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Солоніченко О.В.

при секретарі: Псоміаді С.І.,

за участю сторін

від позивача: Шмігельський М.О., довіреність № 04/06-130 від 18.01.10,

від відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Брянківського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок на випадок безробіття до Брянківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів № 10 Брянківської міської ради Луганської області про стягнення суми штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

12 травня 2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Брянківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів № 10 Брянківської міської ради Луганської області про стягнення суми штрафу.

В обґрунтування позову зазначено наступне. За результатами проведеної на підприємстві відповідача перевірки встановлено, що із Брянківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів № 10 на підставі наказу № 94 від 01.09.2009 звільнена прибиральниця службових приміщень ОСОБА_2.

В порушення вимог ст. 49-2 КЗпП, п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», відомості про попереднє вивільнення ОСОБА_2 за формою № 4-ПН було надано до Брянківського міського центру зайнятості 02.07.2009, а звільнення працівника відбулося 01.09.2009.

Річна заробітна плата ОСОБА_2 складає 8131,93 грн.

Тому, на Брянківську спеціалізовану школу 1-3 ступенів № 10 накладено штраф у розмірі 8131,93 грн. відповідно до абз. 2 п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».

У встановлений чинним законодавством України строк суму штрафу відповідачем не сплачено.

На підставі викладеного позивач просив стягнути у судовому порядку з відповідача зазначену суму штрафу.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення щодо суті позовних вимог та просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, місце та час проведення судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та встановивши фактичні дані, суд дійшов висновку задовольнити позов з наступних підстав.

Судом встановлено, що Брянківська спеціалізована школа 1-3 ступенів № 10 Брянківської міської ради Луганської області зареєстрована виконавчим комітетом Брянківської міської ради Луганської області 24.03.2005 р. за № 1 385 120 0000 000132.

Згідно Статуту Брянківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів № 10 Брянківської міської ради Луганської області відповідач є юридичною особою.

08 лютого 2010 року головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Луганського обласного центру зайнятості проведено перевірку підприємства відповідача за додержанням законодавства про зайнятість населення.

В ході перевірки встановлено, що у школі працювала прибиральницею службових приміщень ОСОБА_2.

В порушення вимог ст. 49-2 КЗпП та п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», відомості про попереднє звільнення ОСОБА_2 за формою № 4-ПН (план) «Звіт про заплановане вивільнення працівників» було надано до Брянківського міського центру зайнятості 02.07.2009, а фактичне вивільнення відбулося 01.09.2009 (згідно доповідної записки директора Брянківського міського центру зайнятості від 26.01.2010 № 04/06-195.

За результатами перевірки складено акт перевірки додержання законодавства про зайнятість за № 9 від 08 лютого 2010 року.

Відповідач ознайомлений з актом перевірки, про що свідчить особистий підпис директора Брянківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів № 10.

У відповідності до п. 1 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року № 47, інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (далі - інспекція) входить до складу державної служби зайнятості. Інспекція здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями.

Згідно з р. 6 вказаного Положення інспекція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, проводить перевірку додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцям, щодо забезпечення особливих гарантій працівників, вивільнюваних у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ і організацій, скороченням чисельності або штату працівників; подання державній службі зайнятості інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад), про всіх прийнятих працівників, про наступне вивільнення працівників та фактично вивільнених працівників; забезпечує правильність і своєчасність застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами і організаціями.

Відповідно до п. „л” розділу 8 вказаного Положення державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, в тому числі, у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення".

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Статтею 49-2 цього Кодексу встановлено, що про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.

Керуючись з ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у звязку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Як вбачається з довідки відділу освіти Брянківської міської ради № 49 від 27.01.2010 (арк. справи 27) річна заробітна плата ОСОБА_2 складає 8131,93 грн.

На підставі зазначених норм законодавства згідно з актом перевірки на Брянківську спеціалізовану школу 1-3 ступенів № 10 накладено штраф у розмірі 8131,93 грн.

Відомостей щодо оскарження дій позивача щодо накладення вказаного штрафу до справи не надійшло.

Виходячи з наведеного, суд вважає дії позивача щодо застосування до відповідача відповідальності за несвоєчасне подання вказаних відомостей провомірними.

Оскільки відповідач у встановлений 10-денний строк рішення позивача не оскаржив, та вказану суму штрафу не сплатив, суд вважає за необхідне стягнути з Брянківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів № 10 Брянківської міської ради Луганської області вказану суму штрафу розмірі 8131,93.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Брянківського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок на випадок безробіття до Брянківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів № 10 Брянківської міської ради Луганської області про стягнення суми штрафу задовольнити повністю.

Стягнути з Брянківської спеціалізованої школи 1-3 ступенів № 10 Брянківської міської ради Луганської області, 94105, Луганська область, м. Брянка, вул. Шахтарської дивізії, 1, р/р 35411002001361 в ГУДКУ Луганської області, МФО 804013, код за ЄДРПОУ 02141868, на користь робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок на випадок безробіття в особі Брянківського міського центру зайнятості, 94100, Луганська область м. Брянка, мікрорайон Тополь, 3а, р/р 37173975900017, одержувач УДК у м. Брянка Луганської області, код 24048321, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 50040500, код за ЄДРПОУ 13392349, суму штрафу у розмірі 8131,93 грн. (вісім тисяч сто тридцять одна грн. 93 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 07 червня 2010 року.

СуддяСолоніченко О.В.