Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 червня 2010 року Справа № 2а-3676/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді:Борзаниці С.В.
при секретарі: Гапоновій І.В.
за участю представників сторін:
від прокурора: не зявився,
від позивача: Королько Л.О. (довіреність від 11.01.2010 р. № 21/10),
відповідач: Болгаров О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Прокурора м. Лутугинського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -
ВСТАНОВИВ:
12 травня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Лутугинського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків.
У позовній заяві позивач просив суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2850 грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Державною податковою адміністрацією Луганської області було здійснено перевірку торгівельної ділянки, яка належала ТОВ ВФ «СпецШБУ», з питань додержання законодавства, яке регулює питання виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій.
За результатами перевірки складено акт № 0012/12/20/23/30230515 від 22.02.2010 року.
На момент перевірки встановлено порушення вимог п.п. 1,2,9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
23.02.2010 року Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області прийняті рішення № 0000142301 та № 0000132301 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 2850 грн.
Товариством з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2850 грн. сплачено не було.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача під час судового засідання позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» зареєстровано Лутугинською районною державною адміністрацією Луганської області 25.11.1998 року за № 13671200000000250.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 22.02.2010 року Державною податковою адміністрацією Луганської області на підставі Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ, Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 1 червня 2000 року № 1776-ІП, Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР, Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР було здійснено перевірку магазину ТОВ ВФ «СпецШБУ», що розташований за адресою: м. Лутугине, вул.. Леніна, 108, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено акт № 0012/12/20/23/30230515 від 22.02.2010 року.
Згідно акту перевірки в ході її проведення встановлено порушення вимог п.п. 1,2, 9,13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме:
- проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій;
- не видано розрахунковий документ особі, що придбала товар;
- не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів.
- не забезпечено щоденне друкування фіскальних звітних чеків та їх збереження.
Також згідно акту перевірки в ході її проведення встановлено порушення вимог постанови КМУ від 30.10.2008 року №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», а саме здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних цін на алкогольні напої.
23.02.2010 року Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області прийняті рішення № 0000142301 та № 0000132301 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 2850 грн.
Товариством з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2850 грн. сплачено не було.
Відповідно до вимог статті 15 Закону про РРО передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Статтею 16 даного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, а також видавати особі , яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно з п.13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкт підприємницької діяльності зобовязанний забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до ст. 25 Закону про РРО суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора м. Лутугинського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю виробничої фірми «СпецШБУ» ( ід. код 2310900217, адреса: Луганська область, м. Краснодон, вул. Дзержинського,1/69) на користь Державного бюджету України суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2850 грн. ( дві тисячі вісімсот пятдесят гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 07 червня 2010 року.
СуддяБорзаниця С.В.