
Справа № 420/9300/21
УХВАЛА
08 червня 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, –
ВСТАНОВИВ:
03.06.2021 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області щодо відмови підготувати та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Довідку про розмір мого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, передбачивши в ній посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавку за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення - надбавку за високі досягнення, або виконання особливо важливих робіт, та премії.
- зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби України в Одеській області підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Довідку про розмір мого грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 1 квітня 2019 року, передбачивши в ній:
Відповідно до положень ч. 1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись із позовною заявою, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.
Пунктами 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Згідно із ч. 5 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України, відповідач – суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Отже, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд повинен, серед іншого, встановити, чи є відповідне право або інтерес порушеним (встановити факт порушення), рішенням, дією чи бездіяльністю якого органу порушені права позивача. З цією метою суд повинен з`ясувати характер спірних правовідносин сторін (предмет та підставу позову), характер порушеного права позивача, можливість його захисту в обраний ним спосіб.
Суд зазначає, що позивач просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби України в Одеській області щодо відмови підготувати та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Довідку про розмір мого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, передбачивши в ній посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавку за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення - надбавку за високі досягнення, або виконання особливо важливих робіт, та премії та зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби України в Одеській області підготувати та надати відповідну довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області. При цьому, орган, котрий відмовив позивачу у наданні довідки – це Головне управління Державної податкової служби України в Одеській області.
Суд звертає увагу позивача на реорганізацію та перейменування органів податкової служби для точного формулювання позовних вимог.
Обов`язок по визначенню (формулюванню) позовних вимог, з якими особа звертається до суду за захистом своїх прав на етапі подання позовної заяви процесуальним законодавством покладено саме на позивача, і не може бути перекладено на суд, оскільки саме позивач є зацікавленим в ефективному захисті своїх прав та ефективному здійснені судочинства за його позовною заявою.
Отже, позивачу необхідно визначитись з колом відповідачів та зверненням позовних вимог до них.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду уточненого позову з екземплярами відповідно до кількості сторін з виконанням вимог даної ухвали суду.
Керуючись ст.ст.161, 169, 171, 248, 294 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії – залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути, визначені даним судовим рішенням недоліки, та роз`яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів п.1 ч.4 ст.169 КАС України.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Токмілова