Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2010 р. справа № 2а-8060/10/0570
Постановлена у нарадчій кімнаті.
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Галатіної О.О.
при секретаріМичак О.С.
за участю:
представника позивача - Шапуваленко М.В.
розглянувши у судовому засіданні у м. Донецьку адміністративну справу за позовом Донецького обласного центру зайнятості до Розівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Розівської сільської ради Новоазовського району Донецької області про стягнення штрафу,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Розівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Розівської сільської ради Новоазовського району Донецької області про стягнення штрафу, мотивуючи вимоги тим, що відповідач є юридичною особою та здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію. Відповідач також перебуває на обліку у позивача, як платник внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття. 02.12.2009 року позивачем було проведено перевірку відповідача та встановлено вивільнення підсобного робітника ОСОБА_3 Перевіркою встановлено, що Розівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини Розівської сільської ради Новоазовського району Донецької області не надала до служби зайнятості звіти про заплановане та фактичне вивільнення працівника ОСОБА_3, чим порушила вимоги п. 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення». Згідно довідки про заробітну плату працівника ОСОБА_3, наданої під час перевірки, її заробітна плата за фактично відпрацьований час за період з вересня 2008 року по березень 2009 року склала 4305,35 грн. Станом на 19.03.2010 року штрафні санкції Розівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини Розівської сількьої ради Новоазовського району Донецької області не сплачені. Позивач просить суд стягнути з відповідача штраф за порушення законодавства про зайнятість населення у сумі 4305,35 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав. Просив задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився. Про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. На адресу суду від відповідача надійшла заява про розгляд справи за відсутністю їх представника, позовні вимоги визнають у повному обсязі.
Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
В судовому засіданні встановлено, що у відповідності до ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове держане соціальне страхування на випадок безробіття», функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастополський міскі, районні, міськрайонні.
Статтею 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що Фонд загальнообовязкового державного соціального страхуванням на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно з Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Таким чином, позивач Донецький обласний центр зайнятості є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „ Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ” повноваження.
Відповідач Розівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини Розівської сільської ради Новоазовського району Донецької області є юридичною особою, перебуває на обліку у позивача, як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.
02.12.2010 року позивачем було проведено перевірку відповідача (акт перевірки № 193 від 02.12.2009 року), та встановлено факт звільнення підсобного робітника ОСОБА_3.
Згідно п. г, п. 8 "Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР "Про зайнятість населення", затвердженого Постановою КМ Української УРСР, від 24.06.1991 року № 47, Інспекції надається право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону;
Частиною 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення" передбачено, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Судом встановлено, що відповідачем не було надано до служби зайнятості звіти про заплановане та фактичне вивільнення працівника ОСОБА_3, чим порушено вимоги п. 5 статті 20 вищевказаного закону.
Згідно довідки про заробітну плату працівника ОСОБА_3 наданої під час перевірки, її заробітна плата за фактично відпрацьований час (за період з вересня 2008 року по березень 2009 року) склала 4305,35 грн.
Актом № 193 від 02.12.2009 року за порушення вимог п. 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», що виразилось у неподання до Новоазовського районного центру зайнятості звітів про заплановане та про фактичне вивільнення працівника ОСОБА_3, було застосовано штрафні санкції у сумі 4305,35 грн., які запропоновано сплатити у місячний строк з дня отримання акту (згідно повідомлення про вручення поштового відправлення вручено 05.01.2010 року).
Станом на 19.03.2010 року штрафні санкції не сплачені відповідачем.
За таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача та стягує з відповідача заборгованість у сумі 4305,35 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Донецького обласного центру зайнятості до Розівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Розівської сільської ради Новоазовського району Донецької області про стягнення штрафу - задовольнити.
Стягнути з Розівської сільської ради Новоазовського району Донецької області: штраф за порушення законодавства про зайнятість населення у сумі 4305,35 грн. на р/р 3717305900314, банк УДК в Новоазовському районі ГУДКУ у Донецькій області, одержувач Новоазовський районний центр зайнятості, коде платежу 50040500, МФО 834016, ЗКП 34686825.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 26.05.2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.