Ухвала суду № 97420027, 04.06.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2021
Номер справи
360/3762/18
Номер документу
97420027
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником

04 червня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/3762/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши у письмовому провадженні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Утек-Мод» про заміну боржника у виконавчому листі у справі № 360/3762/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Утек-Мод» до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, Головного управління ДФС у Луганській області, Управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення пені,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Утек-Мод» про заміну боржника у виконавчому листі у справі № 360/3762/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Утек-Мод» до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, Головного управління ДФС у Луганській області, Управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення пені.

В обґрунтування заяви зазначено, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 22.03.2019 у справі № 812/3762/18 позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Утек - Мод» до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, Головного управління ДФС у Луганській області, Управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення пені задоволено повністю.

11.07.2019 Луганським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист у справі № 812/3762/18 про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Утек - Мод» судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1762 грн. При винесенні рішення ТОВ «Утек-Мод» просить врахувати наступну інформацію. Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридична особа ДПІ у м. Сєвєродонецьку Луганської області, код 39890583, припинено 11.05.2019, а правонаступником всіх прав та обов`язків ДПІ у м. Сєвєродонецьку є Головне управління ДФС у Луганській області відповідно до Положення про Головне управління ДФС у Луганській області, затвердженого наказом ДФС України від 01.02.2019 №80.

Таким чином, наразі виникла необхідність замінити боржника - Державну податкову інспекцію у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області - на правонаступника - Головне управління ДПС у Луганській області за виконавчим листом від 11.07.2019 у справі № 812/3762/18, виданому Луганським окружним адміністративним судом про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області на користь ТОВ «Утек - Мод» судових витрат по сплаті судового збору у розмірі 1762,00 гривні.

Представники сторін у судове засідання не прибули, про дату, час та місце судового засідання повідомлялися належним чином, від представника заявника надійшла заява про розгляд заяви за їх відсутності.

Згідно з частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 22.03.2019 року у справі № 812/3762/18, залишеному без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 19 червня 2019 року та постановою Верховного Суду від 15 квітня 2020 року, позовні вимоги ТОВ «Утек-Мод» задоволено в повному обсязі, зокрема, постановлено стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Утек - Мод» судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні (том 2 а. с. 205-218).

11.07.2019 Луганським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист у справі № 812/3762/18 про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Утек - Мод» судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1762 грн (том 4 а. с. 9).

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» здійснено реорганізацію деяких територіальних органів Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби за переліком згідно з додатком.

З метою реалізації зазначеної постанови наказом Державної фіскальної служби від 01.02.2019 за № 80 затверджено Положення про Головне управління ДФС у Луганській області (далі – Положення про ГУ ДФС), пунктом 1 якого визначено, що у складі ГУ ДФС у Луганській області на правах відокремлених підрозділів утворюються управління, до складу яких входять державні податкові інспекції (том 2 арк. спр. 47-59).

Також згідно з пунктом 1 Положення про ГУ ДФС Головне управління ДФС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов`язків, зокрема, і ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області.

11.05.2019 внесено запис про припинення юридичної особи - державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області (том 4 а. с. 33).

Таким чином, судом встановлено, що Головне управління ДФС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов`язків ліквідованої ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області.

Також судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби. Реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби.

До переліку територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються, входить Головне управління ДПС у Луганській області.

Згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 Головне управління ДФС у Луганській області реорганізується шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Луганській області.

Відповідно до положення про Головне управління ДПС у Луганській області, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 № 14 (далі – Положення про ГУ ДПС), Головне управління ДПС у Луганській області є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДФС у Луганській області у відповідних сферах діяльності.

З 05.08.2019 ГУ ДФС у Луганській області перебуває в процесі припинення, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 23.03.2020.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Абзацом другим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» установлено, що Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

Згідно з абзацом четвертим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227, Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

21 серпня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 682-р «Питання Державної податкової служби», яким вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Згідно з наказом Державної податкової служби України від 28 серпня 2019 року № 36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу України.

Відповідно до постанови КМУ від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1; реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.

Так, реорганізовано Головне управління ДФС у Луганській області шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Луганській області.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осію, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 23.03.2020 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» 31 липня 2019 року проведена державна реєстрація юридичної особи Головного управління ДПС у Луганській області.

Частиною першою статті 52 КАС України встановлено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Під публічним правонаступництвом у сфері управлінської діяльності органів державної влади слід розуміти повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб`єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції; це вступ у чинні адміністративно - правові відносини нового суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) на місце суб`єкта, що або припинив своє існування або повністю чи частково позбувся адміністративної компетенції.

Перехід до Головного управління ДПС у Луганській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, є фактом публічного правонаступництва.

Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до частини четвертої статті 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Утек-Мод» про заміну боржника та замінити боржника – ДПІ в м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, на правонаступника – Головне управління ДПС у Луганській області.

Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Утек-Мод» про заміну боржника у виконавчому листі у справі № 360/3762/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Утек-Мод» до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, Головного управління ДФС у Луганській області, Управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення пені задовольнити.

Замінити боржника за виконавчим листом у справі № 812/3782/18 з Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39890583) на правонаступника - Головне управління ДПС у Луганській області (код ЄДРПОУ 44082150, місцезнаходження: 93401, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяО.В. Ірметова