Рішення № 97419778, 01.06.2021, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2021
Номер справи
340/4775/20
Номер документу
97419778
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 червня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/4775/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802)

про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (надалі – ГУ ПФУ в Кіровоградській області) про скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

Позов ОСОБА_1 мотивовано тим, що з лютого 2003 року йому призначено пенсію відповідно до Закону України "Про прокуратуру", а постановою Ульяновського районного суду Кіровоградської області від 29.12.2017 року в адміністративній справі №402/1409/17 орган Пенсійного фонду зобов`язано здійснити перерахунок його пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру", у розмірі 90% від заробітку за відповідною посадою, без обмеження граничного розміру. Після звільнення 30.04.2020 року з органів прокуратури позивач у червні 2020 року звернувся до відповідача із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області №18-147вих20 від 30.04.2020 року про заробітну плату, яка видана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 року "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури". 08.07.2020 року через веб-портал Пенсійного фонду України позивач знову подав заяву про перерахунок його пенсії, до якої додав нову довідку прокуратури Кіровоградської області №18-209вих20 від 26.06.2020 року про складові його заробітної плати станом на момент звільнення. Відповідачем за цими заявами були прийняті рішення про перерахунок пенсії №935160124925 від 15.07.2020 року та №935160124925 від 13.08.2020 року, а також рішення №124925 від 17.07.2020 року про відмову у перерахунку його пенсії. Позивач не погоджується з наведеними у цих рішеннях розрахунками, зокрема обмеженням розміру його пенсії сумою 29252, 87 грн. та зменшенням її відсоткового значення з 90% до 60% від суми місячного заробітку. Позивач стверджує, що відповідно до законодавства, чинного на час призначення його пенсії, він має право на отримання пенсії у розмірі 90% заробітної плати без обмеження граничного розміру пенсії, а також на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. З цих підстав позивач просить суд:

- скасувати рішення ГУ ПФУ в Кіровоградській області №124925 від 17.07.2020 року про відмову у перерахунку його пенсії на підставі заяви від 08.07.2020 року та довідки про заробітну плату №18-209вих20 від 26.06.2020 року;

- зобов`язати ГУ ПФУ в Кіровоградській області здійснити йому перерахунок та виплату пенсії, обчисленої відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", виходячи з розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати без обмежень її максимального розміру, відповідно до довідки прокуратури Кіровоградської області №18-147вих20 від 30.04.2020 року, а також виплатити різницю між перерахованою і призначеною раніше пенсією за останні 12 місяців з дати первинного звернення - 01.06.2020 року.

Також позивач просив встановити судовий контроль за виконанням судового рішення.

Ухвалою судді від 28.10.2020 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 перерахунок пенсій, призначених за Законом України "Про прокуратуру", проводиться у разі зміни розміру посадових окладів для працівників прокуратури після 13.12.2019 року. Тож постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" не може бути підставою для перерахунку пенсії позивача. Після цієї дати Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову "Про умови оплати праці прокурорів" №1155 від 11.12.2019 року, пунктом 7 якої установлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру". Крім того відповідач стверджував, що надана позивачем довідка прокуратури Кіровоградської області №18-147вих-20 від 30.04.2020 року не може бути застосована для перерахунку пенсії, оскільки не відповідає статті 86 Закону України "Про прокуратуру", а вимога позивача про проведення перерахунку пенсії та її виплату без обмеження максимальним розміром суперечить абзацу 6 частини 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру". З цих підстав просив суд у позові відмовити.

Ухвалою суду від 25.11.2020 року провадження у справі було зупинено до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №560/2120/20 (Пз/9901/9/20). Ухвалою суду від 31.05.2021 року провадження у справі поновлено.

Розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у ній матеріалами, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.

ОСОБА_1 у період з 01.08.1985 року по 20.09.2011 року, з 30.09.2011 по 30.04.2020 року проходив службу в органах прокуратури, а наказом прокурора Кіровоградської області №81к від 29.04.2020 року був звільнений з посади начальника відділу прокуратури області на підставі пункту 9 частини 1 статті 51 Закону України "Про прокуратуру". (а.с. 16, 70)

З 01.11.2002 року органами Пенсійного фонду позивачу призначена довічна пенсія за вислугу років на підставі статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ від 05.11.1991 року у розмірі 90 % від суми місячного (чинного) заробітку. (а.с. 37зв.)

У 2006, 2007, 2012, 2017 роках позивачу здійснювався перерахунок його пенсії за вислугу років, виходячи із 90% від суми його місячного (чинного) заробітку, у тому числі на виконання судових рішень.

Так, постановою Ульяновського районного суду Кіровоградської області від 29.12.2017 року в адміністративній справі №402/1409/17, яка набрала законної сили, зобов`язано Благовіщенське об`єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 раніше призначеної йому пенсії за вислугою років відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру", в редакції, чинній станом на момент призначення йому пенсії, виходячи з заробітку, зазначеного в довідці прокуратури Кіровоградської області про заробітну плату №18-367 від 20.11.2017 року в розмірі 90 % від суми заробітку починаючи з 06.09.2017 року без обмеження граничного розміру пенсії з виплатою різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії. (а.с. 87 - 91)

На виконання цього рішення суду ГУ ПФУ в Кіровоградській області у липні 2018 року здійснило перерахунок пенсії позивача, виходячи із довідки прокуратури Кіровоградської області №18-367вих17 від 20.11.2017 року, та визначило її у розмірі 29252, 87 грн. (32503, 19 грн. х 90%). (а.с. 85зв.)

У червні 2020 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою від 01.06.2020 року про перерахунок раніше призначеної пенсії у зв`язку підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам. До заяви додав довідку №18-147вих.20 від 30.04.2020 року, видану прокуратурою Кіровоградської області, про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії. Відповідно до цієї довідки розмір заробітної плати, за нормами, чинними станом на 06.09.2017 року, за відповідною (прирівняною) посадою начальника відділу прокуратури області становить 38847, 95 грн. (а.с. 18, 19, 95 - 97)

Пізніше позивач через веб-портал Пенсійного фонду України звернувся до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою від 08.07.2020 року про перерахунок пенсії у зв`язку зі звільненням з роботи. До цієї заяви подав довідку про складові заробітної плати №18-209вих.20 від 26.06.2020 року, видану прокуратурою Кіровоградської області. Відповідно до цієї довідки розмір заробітної плати за останньою посадою начальника відділу прокуратури області становить 39 368 грн. (а.с. 19, 21, 98зв. - 99)

ГУ ПФУ в Кіровоградській області у липні 2020 року за рішенням (протоколом) №935160124925 від 15.07.2020 року здійснило з 08.07.2020 року перерахунок пенсії позивача за вислугу років. Обчислено її розмір, виходячи з 90% суми заробітку, вказаного у довідці прокуратури Кіровоградської області №18-209 від 26.06.2020 року, що склало 35431,20 грн. (39368 грн. х 90%) та обмежено максимальним розміром – 29252, 87 грн. (а.с. 20)

Крім того, відповідачем прийнято рішення №124925 від 17.07.2020 року про відмову в перерахунку пенсії, згідно з яким проводити перерахунок пенсії на підставі заяви від 08.07.2020 року та довідки прокуратури Кіровоградської області №18-209 від 26.06.2020 року недоцільно. (а.с. 25 - 26)

Згодом ГУ ПФУ в Кіровоградській області у серпні 2020 року за рішенням (протоколом) №935160124925 від 13.08.2020 року здійснило з 08.07.2020 року перерахунок пенсії та обчислило її розмір, виходячи з 90% суми заробітку, вказаного у довідці прокуратури Кіровоградської області №18-367вих.17 від 20.11.2017 року, що склало 29252, 87 грн. (32503, 19 грн. х 90%). (а.с. 24)

Не погодившись з такими рішеннями, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір, суд виходив з того, що спірні правовідносини виникли у зв`язку з відмовою відповідача здійснити перерахунок пенсії за вислугу років, призначеної позивачу за Законом України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ від 05.11.1991 року.

Частиною 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії за цим Законом у листопаді 2002 року) було передбачено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Згідно з частиною 7 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України, а також особи, звільнені з прокурорсько-слідчих посад органів прокуратури за станом здоров`я, у зв`язку із скороченням чисельності або штату працівників та у зв`язку з обранням їх на виборні посади органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.

Відповідно до частин 11, 12, 14 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються органами Пенсійного фонду України і виплачуються за рахунок коштів Державного бюджету України.

Обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Пенсія, призначена відповідно до цієї статті, виплачується у повному розмірі незалежно від заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. Прокурори і слідчі прокуратури, яким призначено пенсію за вислугу років і які працюють на прокурорсько-слідчих посадах, мають право одержувати заробітну плату відповідно до законодавства.

Згідно з частиною 17 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

З 15.07.2015 року набрав чинності Закон України "Про прокуратуру" №1697-VІІ від 14.10.2014 року та втратив чинність Закон України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ, крім пункту 8 частини 1 статті 15, частини 4 статті 16, абзацу першого частини 2 статті 46-2, статті 47, частини 1 статті 49, частини 5 статті 50, частин 3, 4, 6 та 11 статті 50-1, частини 3 статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів.

Правове регулювання питання пенсійного забезпечення працівників органів прокуратури закріплено у статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII.

Відповідно до частини 1 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення відповідної вислуги років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів.

Згідно з частиною 2 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Частиною 3 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII передбачено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Згідно з частиною 4 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.

Частиною 13 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII передбачено, що пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.

Відповідно до абзаців 4, 5 частини 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII з 1 січня 2018 року пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.

Частиною 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII (у редакції, чинній на момент прийняття цього Закону) було передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Проте Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" №76-VІІI від 28.12.2014 року (набрав чинності 01.01.2015 року) частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII викладена в такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Таким чином, починаючи з 1 січня 2015 року в Україні жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України "Про прокуратуру".

Законодавець повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури після 1 січня 2015 року делегував Кабінету Міністрів України. Проте Кабінет Міністрів України впродовж 2015– 2019 років не визначив умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

Між тим, Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII від 14.10.2014 року зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Положення частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Установлено такий порядок виконання цього Рішення:

- частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Відповідно до частин 1, 2 статті 152 Конституції України закони та інші акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.

Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Така ж норма передбачена у статті 91 Закону України "Про Конституційний Суд України".

Отже чинна з 13.12.2019 року норма частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII визначає умовою перерахунку пенсії за вислугу років підвищення заробітної плати прокурорським працівникам, а пенсій працюючим пенсіонерам - також призначення на вищу посаду, збільшення вислуги років, присвоєння почесного звання або наукового ступеня та збільшення розміру складових його заробітної плати, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Кабінетом Міністрів України 30.08.2017 року прийнято постанову №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", якою зокрема внесено зміни у постанову Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" та затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури. Вказана постанова набрала чинності 06.09.2017 року.

У зв`язку з цими змінами з 06.09.2017 року зросли розміри посадових окладів, надбавок та інших складових заробітної плати, що включалися у заробіток для обчислення пенсії на підставі Закону України "Про прокуратуру".

У судових рішеннях у зразковій справі №560/2120/20 (№Пз/9901/9/20) про перерахунок пенсій прокурорів відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 Верховний Суд сформулював правовий висновок, що з 13.12.2019 року особи, яким пенсії призначені відповідно до Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ або Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII, мають право на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам (зокрема на підставі постанови Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 року); такі пенсії перераховуються з 13.12.2019 року.

Вирішуючи у цій зразковій справі питання щодо порядку перерахунку пенсії за вислугу років колишнього працівника прокуратури, Суд вказав, що перерахунок пенсії проводиться за заявою особи, до якої додаються необхідні документи на підтвердження умов, що зумовлюють перерахунок пенсії; відповідно до частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Прокуратура Кіровоградської області, виконуючи Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019, з метою перерахунку пенсії позивача у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, видала йому довідку №18-147вих20 від 30.04.2020 року про заробітну плату за відповідною посадою, за нормами, чинними на 06.09.2017 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 року "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури". (а.с. 18)

Розмір заробітної плати для перерахунку пенсії, зазначений у цій довідці (38847, 95 грн.) перевищував розмір заробітної плати, визначений у попередній довідці прокуратури Кіровоградської області №18-367вих17 від 20.11.2017 року, з якої проведено перерахунок пенсії позивача за вислугу років (32503, 19 грн.), тож позивач знову набув право на підвищення його пенсії. (а.с. 86зв.)

З огляду на Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019, яким установлено порядок застосування частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII, позивач набув право на перерахунок його пенсії на підставі оновленої довідки №18-147вих.20 від 30.04.2020 року, починаючи з 13.12.2019 року.

Такий висновок відповідає правій позиції, наведеній у рішеннях Верховного Суду у зразковій справі №560/2120/20 (№Пз/9901/9/20) щодо дати, з якої Пенсійний орган зобов`язаний здійснити перерахунок пенсій відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019.

Згодом після звільнення позивача з органів прокуратури прокуратура Кіровоградської області з метою перерахунку пенсії позивача у зв`язку зі збільшенням вислуги років та збільшенням розміру складових його заробітної плати видала йому нову довідку №18-209вих20 від 26.06.2020 року про заробітну плату за останньою займаною посадою, яка склала 39368 грн. (а.с. 21)

Відповідно до абзацу 5 частини 15, частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII (яка застосовується з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019) позивач, як працівник прокуратури, якому призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 90 відсотків від суми його місячної (чинної) заробітної плати, при звільненні з роботи набув право на відновлення виплати його пенсії на умовах Закону України "Про прокуратуру" та на перерахунок пенсії у зв`язку зі збільшенням вислуги років та збільшенням розміру складових його заробітної плати.

Як свідчать матеріали справи, відповідач не врахував довідку прокуратури Кіровоградської області №18-147вих.20 від 30.04.2020 року та за заявою позивача від 01.06.2020 року не провів перерахунок його пенсії, а також за цією заявою не прийняв рішення про відмову у перерахунку пенсії.

Натомість за рішенням (протоколом) №935160124925 від 15.07.2020 року відповідач врахував місячний заробіток, вказаний у довідці прокуратури Кіровоградської області №18-209вих.20 від 26.06.2020 року, та з 08.07.2020 року здійснив перерахунок пенсії позивача, обчисливши її у розмірі 90% від суми заробітку, що склало 35 431, 20 грн., обмеживши максимальний розмір пенсії сумою 29252, 87 грн.

Воднораз, у спірному рішенні №124925 від 17.07.2020 року про відмову у перерахунку пенсії на підставі заяви від 08.07.2020 року та довідки про заробітну плату №18-209вих20 від 26.06.2020 року відповідач вже навів інші розрахунки та обчислив пенсію у розмірі 60% від суми заробітку, вказаного у цій довідці.

При цьому відповідач, як свідчить зміст цього рішення, керувався нормою частини 2 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII, згідно з якою пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

З матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 вбачається, що на момент первинного призначення йому пенсії у 2002 році позивач мав 20-річний стаж роботи, що давав право на пенсію за вислугою років, а його стаж роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури складав 17 років. Відтак пенсія за вислугу років була призначена йому у розмірі 80 відсотків від суми його місячної (чинної) заробітної плати, зі збільшенням на 2 відсотки за кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах (80% + (17 - 10) х 2%), але була обмежена максимальним розміром 90%, як це було передбачено частиною 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ (у чинній на той час редакції).

Від часу призначення позивачу пенсії на підставі Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ правове регулювання цих правовідносин неодноразово змінювалося. Відтоді зокрема відбулася зміна відсоткового значення базового розміру пенсії за вислугу років та зміна правил визначення стажу роботи на посадах прокурорів, який дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Частиною 1 статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Як випливає з рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 року №1/99-рп, частину 1 статті 58 Конституції України щодо дії нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

У рішенні від 05.04.2001 року №3-рп/2001 Конституційний Суд України зазначив, що Конституція України закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів (частина перша статті 58). Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом. Закріплення принципу незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів є гарантією безпеки людини і громадянина, довіри до держави. Винятки з цього конституційного принципу, тобто надання закону або іншому нормативно-правовому акту зворотної сили, передбачено частиною першою статті 58 Конституції України, а саме: коли закони або інші нормативно-правові акти пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

З огляду на принцип незворотності дії нормативно-правових актів в часі, розмір пенсії за вислугу років у відсотках, право на які особа набула на момент призначення пенсії відповідно до наявного стажу, не може бути зменшений наступними змінами в законодавстві.

Суд зазначає, що передбачені Законом України "Про прокуратуру" процедури призначення та перерахунку пенсії за вислугу років є різними за змістом та механізмом їх проведення. Положення частини 2 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Натомість при перерахунку пенсій на підставі частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, змінною величиною є лише розмір заробітку, натомість відсоткове значення розміру пенсії, яке обчислювалося при її призначенні, є незмінним.

Подібного висновку дійшов Верховний Суд України у постанові №21-2432a15 від 06.10.2015 року, який вказав, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Відтак суд дійшов до висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії, виходячи з розрахунку 90 % від суми місячної заробітної плати.

При вирішенні даного спору суд враховує, що позивачу спірним рішенням №124925 від 17.07.2020 року фактично було відмовлено у здійсненні перерахунку його пенсії на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області №18-209вих.20 від 26.06.2020 року з тих підстав, що такий перерахунок є недоцільним з огляду на те, що розмір пенсії, визначений виходячи із 60% від суми заробітку, вказаного у цій довідці, становить 23620, 80 грн., а розмір пенсії, яку позивач вже отримує на виконання постанови Ульяновського районного суду Кіровоградської області від 29.12.2017 року в адміністративній справі №402/1409/17, є більшим та становить 29252, 87 грн.

Про застосування обмеження пенсії максимальним розміром, передбаченим абзацом 6 частини 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII (десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність), у спірному рішенні не йшлося.

Натомість, у відзиві на позов відповідач посилався на цю норму, стверджуючи, що максимальний розмір пенсії позивача не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Згідно з положеннями абзацу 6 пункту 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" №213-VIII від 02.03.2015 року, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911-VIII від 24.12.2015 року, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №1774-VII від 06.12.2016 року) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Пунктом 2 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" №213-VIII від 02.03.2015 року установлено, що порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам, встановлений цим Законом, поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.

Згідно з пунктом 1 та 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911-VIII від 24.12.2015 року цей Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року та дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.

З огляду на ту обставину, що позивач на момент звернення за перерахунком пенсії у зв`язку зі звільненням з органів прокуратури був непрацюючим пенсіонером і пенсія призначена йому до 1 січня 2016 року, тому до розміру пенсії позивача при її перерахунку не застосовуються обмеження максимального розміру пенсії, визначені абзацом 6 частини 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII.

Такий висновок відповідає правовій позиції, висловленій у постанові Верховного Суду від 04.03.2021 року у справі №589/3997/16-а

Посилання відповідача у відзиві на позов на постанову Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" №1155 від 11.12.2019 року суд відхиляє та зазначає, що цією постановою затверджено схеми посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур та прирівняних до них прокуратур згідно з додатками 1 – 3, у зв`язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури"№113-IX від 19.09.2019 року.

Пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" №1155 від 11.12.2019 року установлено, що для прокурорів, умови оплати праці яких затверджені цією постановою, не застосовуються умови оплати праці працівників органів прокуратури, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури".

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" №1155 від 11.12.2019 року установлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру".

Оскільки позивач звернувся за перерахунком пенсії у зв`язку зі звільненням з органів прокуратури та підвищенням його заробітної плати на умовах, визначених постановою Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 року "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 року "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури"), тому норми постанови Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" №1155 від 11.12.2019 року до спірних правовідносин не застосовуються.

Доводи відзиву відповідача щодо того, що надана позивачем довідка прокуратури Кіровоградської області №18-147вих-20 від 30.04.2020 року не може бути застосована для перерахунку пенсії, оскільки не відповідає вимогам, визначеним статтею 86 Закону України "Про прокуратуру", належними доказами не підтверджені.

Частиною 3 статті 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Згідно з частиною 4 статті 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Відповідно до частини 5 статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Відповідачем не надано доказів того, що ним під час прийняття рішень за заявами ОСОБА_1 про перерахунок пенсії перевірялася обґрунтованість видачі прокуратурою Кіровоградської області довідок про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії, та за наслідками такої перевірки встановлено невідповідність цих довідок вимогам чинного законодавства.

За правовою позицією, висловленою Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 09.04.2018 року у справі №П/9901/137/18 (№800/426/17), під протиправною бездіяльністю суб`єкта владних повноважень слід розуміти зовнішню форму поведінки (діяння) цього органу, що полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов`язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб`єкта владних повноважень, були об`єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Тож суд прийшов до висновку, що у спірних правовідносинах відповідач допустив протиправну бездіяльність, оскільки всупереч вимогам частини 20 статті 86 Закону України №2262-XII за заявою позивача від 01.06.2020 року на підставі оновленої довідки прокуратури Кіровоградської області №18-147вих20 від 30.04.2020 року про розмір заробітної плати за нормами, чинними станом на 06.09.2017 року, не здійснив з 13.12.2019 року перерахунок пенсії позивача, виходячи із підвищеної заробітної плати прокурорських працівників.

Суд зазначає, що пенсійне забезпечення за вислугу років на службі в органах прокуратури в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про прокуратуру", включає право на призначення пенсії за вислугу років, право на перерахунок пенсії та право на виплату пенсії. Відповідно до абзаців 4, 5 частини 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII такі пенсії у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про прокуратуру", законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а після звільнення з роботи виплата пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про прокуратуру", поновлюється.

Суд вважає, що у період роботи на вказаних посадах особи не позбавлені права на призначення пенсії за вислугу років за нормами Закону України "Про прокуратуру" та на її перерахунок за нормами цього Закону, який містить лише застереження щодо виплати таких пенсій. У частині 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII (яка застосовується з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019) прямо передбачено, що пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати.

Тож перебування позивача станом на 13.12.2019 року на посаді прокурора не є перешкодою для проведення перерахунку його пенсії з цієї дати у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам.

Оскільки у період 13.12.2019 року по 30.04.2020 року позивач працював в органах прокуратури, тому відповідно до абзацу 4 частини 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" підстави для виплати йому за цей період пенсії, розрахованої/перерахованої за нормами Закону України "Про прокуратуру", відсутні.

Після звільнення позивача з роботи виплата пенсії відповідно до Закону України "Про прокуратуру" мала бути поновлена з 01.05.2020 року, а з цього часу до його пенсії не застосовуються обмеження, передбачені абзацом 6 частини 15 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII. Тож виплату заборгованості, яка виникне у зв`язку з перерахунком пенсії на підставі довідки №18-147вих20 від 30.04.2020 року, слід провести з 01.05.2020 року.

Крім того, позивач у зв`язку зі звільненням з прокуратури, відповідно до четвертого речення частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII (яка застосовується з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019) набув право на перерахунок пенсії у зв`язку зі збільшенням вислуги років (стажу роботи на посаді прокурора) та збільшенням розміру складових його заробітної плати.

Оскільки за перерахунком пенсії на підставі довідки №18-209вих20 від 26.06.2020 року позивач звернувся 08.07.2020 року, тому відповідно до частини 4 статті 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" перерахунок його пенсії має бути проведений з 01.07.2020 року.

Мотиви відмови відповідача у проведенні перерахунку пенсії позивача на підставі цієї заяви та довідки, наведені у спірному рішенні №124925 від 17.07.2020 року, є незаконними, вказане рішення є протиправним та його слід скасувати.

Згідно з частиною 3 статті 245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

З метою відновлення права позивача на перерахунок його пенсії та на отримання пенсії у розмірі, установленому законом, суд вважає за доцільне зобов`язати відповідача здійснити з 13.12.2019 року перерахунок пенсії за вислугу років, призначеної позивачу за Законом України "Про прокуратуру", виходячи з 90 % від суми заробітної плати, вказаної у довідці прокуратури Кіровоградської області №18-147вих20 від 30.04.2020 року, та виплатити заборгованість, яка виникне у зв`язку з таким перерахунком, починаючи з 01.05.2020 року.

Також суд покладає на відповідача обов`язок здійснити з 01.07.2020 року перерахунок пенсії за вислугу років, призначеної позивачу за Законом України "Про прокуратуру", виходячи з 90 % від суми заробітної плати, вказаної у довідці прокуратури Кіровоградської області №18-209вих20 від 26.06.2020 року, без обмеження її максимальним розміром та виплатити заборгованість, яка виникне у зв`язку з таким перерахунком.

Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача виплатити різницю між перерахованою і призначеною раніше пенсією за останні 12 місяців з дати первинного звернення - 01.06.2020 року, то суд зазначає, що передбачений частиною 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII річний термін для виплати пенсії за минулий час у зв`язку з перерахунком, пов`язаним з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, обчислюється з дня звернення пенсіонера або надходження до пенсійного органу документів, необхідних для перерахунку пенсії, а для виплати різниці пенсії - з першого числа місяця, наступного за тим, в якому пенсіонер звернувся з заявою перерахувати пенсію або до пенсійного органу надійшли документи, необхідні для такого перерахунку. При цьому положення частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII, які передбачають умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, застосовуються з 13.12.2019 року та не поширюють свою дію на правовідносини, які виникли раніше.

З матеріалів справи вбачається, що із заявами про перерахунок пенсії на підставі оновлених довідок прокуратури Кіровоградської області позивач звернувся 01.06.2020 року та 08.07.2020 року. Суд дійшов до висновку, що виплата різниці пенсії у зв`язку з перерахунком на підставі довідки №18-147вих-20 від 30.04.2020 року має бути проведена з 01.05.2020 року, виплата різниці пенсії у зв`язку з перерахунком на підставі довідки №18-209вих20 від 26.06.2020 року має бути проведена з 01.07.2020 року, а підстави для виплати різниці пенсії за 12 минулих місяців відсутні.

Вирішуючи клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, суд зазначає, що згідно зі статтею 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановленому законом.

Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом (частина 4 статті 372 КАС України).

Відповідно до частин 1, 8 статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється також у порядку, встановленому статтею 287 цього Кодексу.

З огляду на з`ясовані у даній справі обставини та визначений судом спосіб захисту прав позивача, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю під час ухвалення судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Зважаючи на задоволення позову, на користь позивача слід стягнути судові витрати на сплату судового збору у розмірі 840, 80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо непроведення перерахунку пенсії за вислугу років, призначеної ОСОБА_1 за Законом України "Про прокуратуру", на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області №18-147вих-20 від 30.04.2020 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області №124925 від 17.07.2020 року про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі заяви від 08.07.2020 року та довідки про заробітну плату №18-209вих20 від 26.06.2020 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 13.12.2019 року перерахунок пенсії за вислугу років, призначеної ОСОБА_1 за Законом України "Про прокуратуру", виходячи з 90% від суми заробітної плати, вказаної у довідці прокуратури Кіровоградської області №18-147вих-20 від 30.04.2020 року, та виплатити заборгованість, яка виникне у зв`язку з таким перерахунком, починаючи з 01.05.2020 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 01.07.2020 року перерахунок пенсії за вислугу років, призначеної ОСОБА_1 за Законом України "Про прокуратуру", виходячи з 90% від суми заробітної плати, вказаної у довідці прокуратури Кіровоградської області №18-209вих20 від 26.06.2020 року, без обмеження пенсії максимальним розміром та виплатити заборгованість, яка виникне у зв`язку з таким перерахунком, починаючи з 01.07.2020 року.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати на сплату судового збору у розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Копію рішення суду надіслати учасникам справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш