
ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 292/454/21
Номер провадження 3/292/376/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 червня 2021 року смт.Пулини
Червоноармійський районний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді Рябенької Т.С.
секретаря судового засідання Володіної В.В.
з участю прокурора Тимощука О.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Пулини матеріали справи, яка надійшла з Житомирського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженця та жителя АДРЕСА_1 , зі слів непрацюючого, неодруженого, несудимого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, ідентифікаційний номер платника податків - НОМЕР_1
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , обіймаючи до 22.07.2020 року посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції №1 Пулинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області та будучи відповідно до п.п."з" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закону) суб"єктом відповідальності за правопорушення, пов"язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 ч.2 ст.45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов"язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Так, наказом ГУ НП в Житомирській області від 11.07.2020 року №199 о/с поліцейського сектору реагування патрульної поліції №1 Пулинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за п.7 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію" (за власним бажанням) з 22.07.2020 року. Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом "з" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на поліцейських.
Отже, ОСОБА_1 є суб"єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов"язані з корупцією, у тому числі за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Абзацом 1 ч.2 ст.45 Закону передбачено, що особи, зазначені у п.1, п.п. "а" і "в" п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов"язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання фукнцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Статтею 61 Закону України "Про Національну поліцію" визначені обмеження,
пов"язані зі службою в поліції. Зокрема, на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", Законом України "Про Національну поліцію" та іншими законами України.
Враховуючи викладене, колишній працівник поліції ОСОБА_1 декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов"язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, повинен був подати до 19.08.2020 року, однак подав декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 09.12.2020 року о 11.45, тобто несвоєчасно.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав та пояснив, що дійсно, будучи звільненим з посади поліцейського СРПП №1 Пулинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУ НП в Житомирські йобласті, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями у зв"язку з недосконалим знанням законодавства.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступного висновку.
Абзацом 1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Наказом ГУ НП в Житомирській області №8 о/с від 18.01.2019 року ОСОБА_1 прийнято на службу в поліції за конкурсом та призначено з 21 січня 2019 року поліцейським сектору реагування патрульної поліції №1 Пулинського ВП ГУ НП в Житомирській області (а.с.14).
Наказом ГУ НП в Житомирській області №199 о/с від 17.07.2020 року поліцейського сектору реагування патрульної поліції №1 Пулинського ВП ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за п.7 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію" (за власним бажанням) з 22 липня 2020 року (а.с.15).
Приписами статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема, підпунктом "3" пункту 1 частини 1 статті 3 даного Закону передбачено його розповсюдження на поліцейських. Отже, ОСОБА_1 є суб"єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов"язані з корупцією, у тому числі за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно копії розписки ОСОБА_1 та його його письмового зобов"язання щодо подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов"язання фінансового характеру від 22.07.2020 року останній ознайомлений з вимогами п.2 ст.45 Закону України "Про заробігання корупції" стосовно подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов"язання фінансового характеру, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції (а.с.16, 17). Як вбачається з копії послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинив ОСОБА_1 останній подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 09.12.2020 року, тобто несвоєчасно.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Обставинами, що пом`якшують відповідальність правопорушника, є його щире каяття та визнання своєї вини. Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, в ході розгляду справи не встановлено. Враховуючи особу правопорушника та характер вчиненого правопорушення, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу. Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст.176-2, 283 Кодексу України, про адміністративні правопорушення, суддя -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п"ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п"ятдесят) гривень в прибуток держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106) судовий збір в сумі 454 (чотириста п"ятдесят чотири) гривні.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т.С.Рябенька