Ухвала суду № 97332762, 31.05.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.05.2021
Номер справи
640/15996/20
Номер документу
97332762
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

31 травня 2021 року м. Київ № 640/15996/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши заяву про накладення штрафу в адміністративній справі

за позовом ОСОБА_1

до Бучанської районної державної адміністрації Київської області

про скасування висновку від 08.07.2020,

В С Т А Н О В И В:

Рішенням суду від 09.03.2021 позов задоволено повністю, визнано протиправною та скасовано відмову у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яку викладено у листі №17-05/77 від 08 липня 2020 року Сектору містобудування та архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації; зобов`язано Києво-Святошинську районну державну адміністрацію (м. Київ, 03115, проспект Перемоги, 126, код ЄДРПОУ 23570148) повторно розглянути у встановленому законодавством порядку, зокрема, шляхом прийняття висновку про погодження або відмову у погодженні документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), за адресою: АДРЕСА_2 ; стягнуто на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) понесені ним витрати по сплаті судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Києво-Святошинської районної державної адміністрації (м. Київ, 03115, проспект Перемоги. 126, код ЄДРПОУ 23570148) у розмірі 840,80грн.; стягнуто на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) понесені ним витрати на професійну правничу допомогу за рахунок бюджетних асигнувань Києво-Святошинської районної державної адміністрації (м. Київ, 03115, проспект Перемоги. 126, код ЄДРПОУ 23570148) у розмірі 4500,00грн. (чотири тисячі п`ятсот гривень); встановлено судовий контроль за виконанням даного судового рішення та зобов`язати Києво-Святошинську районну державну адміністрацію (м. Київ, 03115, проспект Перемоги, 126, код ЄДРПОУ 23570148) подати до суду протягом п`ятнадцяти календарних днів з дати набрання законної сили рішенням суду звіт про виконання судового рішення.

Ухвалою суду від 28.04.2021 встановлено Києво-Святошинській районній державній адміністрації новий строк подання звіту про виконання рішення суду від 09.03.2021 у п`ятиденний строк з моменту отримання копії даної ухвали.

27 травня 2021 року позивач звернувся до суду з клопотанням про накладення штрафу та встановлення нового строку подання звіту про виконання рішення суду.

Враховуючи те, що справа розглядалася у спрощеному провадженні, розгляд заяви проводиться відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4, ч. 6 ст. 12, ч. 4 та ч. 5 ст. 250 КАС України, оскільки справа є незначної складності.

Розглянувши матеріали справи та заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтується заява, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду заяви і вирішення її по суті, суд дійшов висновку про наступне.

Відповідно до частин першої, другої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання постанови суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штраф у розмірі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства України чітко визначено, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах покладено саме на суд, який, в разі неподання такого звіту, ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штраф.

Так, Європейський Суд з прав людини звертав увагу, що судове та виконавче провадження є першою та другою стадіями у загальному провадженні (рішення у справі "Скордіно проти Італії" (Scordino v. Italy). Таким чином, виконання рішення не відокремлюється від судового розгляду і провадження повинно розглядатися загалом (рішення у справі "Сіка проти Словаччини" (Sika v. Slovaki), №2132/02, пп. 24-27, від 13.06.2006, пп. 18 рішення "Ліпісвіцька проти України" №11944/05 від 12.05.2011).

Крім того, у рішеннях Європейського Суду з прав людини у справах "Бурдов проти Росії" від 07.05.2002, "Ромашов проти України" від 27.07.2004, "Шаренок проти України" від 22.02.2004 зазначається, що право на судовий захист було б ілюзорним, якби правова система держави дозволяла щоб остаточне зобов`язувальне рішення залишалося бездієвим на шкоду одній із сторін; виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має вважатися невід`ємною частиною судового процесу.

Держава несе відповідальність за виконання остаточних рішень, якщо чинники, які затримують чи перешкоджають їх повному й вчасному виконанню, перебувають у межах контролю органів влади (рішення у справі "Сокур проти України" (Sokur v. Ukraine), №29439/02, від 26.04.2005, та у справі "Крищук проти України" (Kryshchuk v. Ukraine), №1811/06, від 19.02.2009).

Аналіз зазначених вище рішень Європейського Суду з прав людини свідчить про те, що з метою забезпечення права особи на ефективний судовий захист в адміністративному судочинстві існує інститут судового контролю за виконанням судового рішення. Судовий контроль - це спеціальний вид провадження в адміністративному судочинстві, відмінний від позовного, що має спеціальну мету та полягає не у вирішенні нового публічно-правового спору, а у перевірці всіх обставин, що перешкоджають виконанню такої постанови суду та відновленню порушених прав особи-позивача.

Розглянувши матеріали справи та клопотання, суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення, оскільки ухвалою суду від 31.05.2021 замінено відповідача на Бучанську району державну адміністрацію Київської області.

Керуючись статтями 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про встановлення нового строку подання звіту про виконання рішення суду від 09.03.2021 та накладення штрафу.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Згідно ч. 1 ст. 295 та ч. 1 ст. 297 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.В. Амельохін