
Справа № 523/6674/21
Номер провадження 3/523/3877/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" травня 2021 р. м.Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Малиновський О.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Головного управління Державної податкової служби в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
громадянка України, працює ФОП, адреса проживання:
АДРЕСА_1 ;
за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №17/11/15-32-07-06-15 від 19 березня 2021 року при проведенні фактичної перевірки магазину, розташованого за адресою АДРЕСА_2 , який належить суб`єкту господарської діяльності ФОП ОСОБА_1 , було встановлено порушення передбаченого п.1, п.2, п.11, п.12 ст.3 Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06 липня 1995 року порядку проведення розрахунків в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: встановлено не проведення розрахункової операції у сумі 61.9 грн. та не проведення розрахункових операцій через PPO згідно опису наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків на суму 2651 грн., неподання до органів ДПС звітності пов`язаної із застосуванням PPO по дротових або бездротових каналах зв`язку та щоденного друкування фіскальних звітних чеків, реалізацію алкогольних виробів без застосування попереднього програмування, а саме не вказано код УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, порушення ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації (зберігання), а саме відсутні накладні,ТТН тощо на товар згідно відомості ТМЦ на загальну суму не облікованого товару 645 грн. акт від 19.03.2021року №4288/15/06/ PPO/ НОМЕР_1 . Відтак в діях ФОП ОСОБА_1 встановлено наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого, ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, причин неявки суду не повідомила, про день, час та розгляд адміністративної справи була повідомлена належним чином, заяв про відкладення розгляду справи від неї не надходило. Також, на офіційному сайті Судової влади України дата та місце розгляду справи були вказані одразу після призначення справи до розгляду в судовому засіданні.
Оскільки, в силу положень ст.268 КУпАП, при розгляді даної категорії справ присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою, то суддя вважає можливим вирішити справу у відсутність ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, оцінивши отримані у справі докази в їх сукупності, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до положень п. 1, 2, 11, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється;
2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти);
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
12) вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Встановлені судом обставини дають суду підстави для висновку про порушення ОСОБА_1 вимог п.1, п.2, п.11, п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06 липня 1995 року, що стало підставою для складання головним державним ревізором-інспектором відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС України у Одеській області Терзієвим О.П. протоколу №17/11/15-32-07-06-15 від 19 березня 2021 року та акту фактичної перевірки №4288/15/06/ PPO/2678607621 від 19.03.2021року.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
За встановлених фактичних обставин справи, судом беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП, оскільки вищезазначені факти її вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах та поясненнях, які містяться в матеріалах справи, які були повно та всебічно досліджені під час розгляду адміністративного матеріалу, а саме: даних, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення №17/11/15-32-07-06-15 від 19 березня 2021 року; акті фактичної перевірки №4288/15/06/ PPO/2678607621 від 19 березня 2021року.
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
При цьому, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено.
На підставі вищезазначених обставин суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 85 гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 454 гривень в дохід держави за наступними платіжними реквізитами: Отримувач коштів ГУК в Од.обл./Суворівський р-н22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37607526; Банк отримувача -Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача - UA748999980313181206000015759; Код класифікації доходів бюджету – 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення до виконання - три місяці.
Суддя