
Справа № 544/812/21
№ пров. 3/544/213/2021
Номер рядка звіту 146
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2021 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області у складі судді Ощинської Ю.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в Полтавській області, у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , працюючого ТОВ «ППВІТАЛ», ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , посвідчення водія ВТВ НОМЕР_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП),
у с т а н о в и в:
Водій ОСОБА_1 17 травня 2021 року о 16 год 15 хв на 159 км автодороги Київ-Харків-Довжанський керуючи автомобілем FORD KUGA, номерний знак НОМЕР_3 , перед початком руху не впевнився в безпеці руху, в наслідок чого допустив відрив та пошкодження зарпавочного пістолета на АЗС «ОККО» за заправній колонці, чим порушив п. 10.1 Правил дорожнього руху України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить підпис у протоколі про адміністративне правопорушення, до суду надіслав клопотання про передачу матеріалів справи про притягнення його до адміністративної відповідальность для розгляду до Ірпінського міського суду Київської області, за місцем його проживання.
Відповідно до вимог ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За правилами ч. 1 ст. 276 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем їх вчинення.
Судом вивчено клопотання ОСОБА_1 про передачу адміністративної справи до Ірпінського міського суду Київської області, за місцем його проживання, та повідомляється про наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 276 КУпАП, справи про адміністративне правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. Тобто, направлення справи про адміністративне правопорушення за підсудністю в інший суд не є обов`язком суду.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, в даному випадку, є на 159 км автодороги Київ-Харків-Довжанський, що територіально відноситься до Пирятинського районного суду Полтавської області.
З наданої копії Витягу з Державного реєстру речових вправ, судом не встановлено зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 , а лише підтверджено факт наявності у власності нерухомо майна за адресою АДРЕСА_2 .
Відповідно до роз`яснень, викладених у п. 2 Постанови Пленуму Верховного суду України № 11 від 11 червня 2004 року «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення», у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Зважаючи на те, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 направлений для розгляду саме до Пирятинського районного суду Полтавської області, тобто за загальним правилом територіальної підсудності, а спори про підсудність (територіальність) адміністративним законодавством не передбачені, то підстави для задоволення клопотання – відсутні.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тим більше, стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 124 КУпАП без обов`язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, письмові докази, суд приходить до наступного.
Судом установлено, що окрім визнання, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серія ДПР18 № 192734 від 17.05.2021, схемою місця ДТП наданою до протоколу.
Так, відповідно до схеми місця ДТП вбачається, що 17 травня 2021 року о 16 год 15 хв на 159 км автодороги Київ-Харків-Довжанський ОСОБА_1 керуючи автомобілем FORD KUGA, номерний знак НОМЕР_3 , перед початком руху не впевнився в безпеці руху, в наслідок чого допустив відрив та пошкодження заправочного пістолета на АЗС «ОККО» за заправній колонці.
Відповідно до схеми ДТП даний транспортний засіб належить ТОВ «Вітал Електро» (юридична адреса м. Київ, просп. Відрадний 95 літ, 1к) та застраховано в СК «Брокбізнес», поліс серія ЕР № 203076436, код 129.
При визначенні міри адміністративного стягнення ОСОБА_1 суд, відповідно до ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність правопорушника.
Відповідності до положень ст.ст. 34, 35 КУпАП обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є не тільки мірою відповідальності, але й служить вихованню особи, яка скоїла правопорушення, суд вважає можливим призначити мінімальне покарання у вигляді штрафу, що відповідає санкції ст. 124 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 124, 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про передачу матеріалів справи про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП за місцем проживання правопорушника до Ірпінського міського суду Київської області – відмовити.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави, отримувач коштів: ГУК у Полт.обл/Полтавська/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37959255, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку (МФО): 899998, номер рахунку UA048999980313050149000016001, код класифікації доходів бюджету 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету – адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні на рахунок отримувача ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Пирятинський районний суд Полтавської області. Постанову може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст.7 КУпАП, при застосуванні заходів примусового впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов`язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ю.О. Ощинська