
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/673/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокаховський механозборочний завод" про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу,
встановив:
І. Зміст позовних вимог
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (надалі - позивач, ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі) звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новокаховський механозборочний завод» (надалі - відповідач, ТОВ "НКМЗ"), в якому просить стягнути кошти з рахунків ТОВ "НКМЗ" (код ЄДРПОУ 38740236) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 13 678 857,14 грн., у тому числі, по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 6 832 402,53 грн.; по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 6 846 454,61 грн.
II. Позиція позивача та заперечення відповідача
Вказані вимоги позивач обґрунтовує добровільною несплатою відповідачем податкового боргу по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 6 832 402,53 грн., який обліковується у податкового органу станом на 26.01.2020 року за рахунок несплати штрафних санкцій, визначених згідно податкового повідомлення – рішення від 27.11.2018 року № 0004131422 на суму 4840223,75 грн., на підставі ст.129 ПК України нарахована пеня в розмір 2011476,74 грн. Податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 6 846 454,61 грн., виник через несплату відповідачем штрафних санкцій, визначених згідно податкового повідомлення – рішення від 27.11.2018 року №0004121422 на суму 4777857,00 грн., на підставі ст.129 ПК України нарахована пеня в розмір 2068597,61 грн. Оскільки узгоджені грошові зобов`язання не були сплачено відповідачем, на виконання пункту 59.1 статті 59 ПК України позивачем на адресу ТОВ "НКМЗ" було надіслано податкову вимогу від 08.12.2020 року №34096-13 на суму 13678857,14 грн. Враховуючи, що вказана сума податкового боргу на момент вирішення даної справи залишається не погашеною позивач просить стягнути її в судовому порядку.
Відповідач у справі не скористався правом подати до суду відзив на позовну заяву, про яке йому було роз`яснено ухвалою суду від 01.03.2021 року, яка була направлена на адресу відповідача, зареєстровану у встановленому законом порядку, проте поштове відправлення №7302702512265 повернулося на адресу суду з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".
За приписами ч. 4 ст.124 КАС України судовий виклик або судове повідомлення надсилаються фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
Отже, поштове відправлення №7302702512265 не вручено позивачу з незалежних від суду причин, а тому вважається належним чином врученим за відсутності у суду інформації про іншу поштову адресу .
Крім того, згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень ухвала суду від 01.03.2021 року, у відповідності до положень ЗУ "Про доступ до судових рішень", оприлюднена 02.03.2021 року за реєстраційним номером 95206658.
Єдиний державний реєстр судових рішень забезпечує відкритий безоплатний та цілодобовий доступ на офіційному веб-порталі судової влади України (http://reyestr.court.gov.ua) до внесених до такого реєстру судових рішень.
III. Процесуальні дії у справі
Ухвалою суду від 01.03.2021 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 13.04.2021 року.
13.04.2021 року судом, без виходу до нарадчої кімнати, шляхом занесення секретарем судового засідання до протоколу судового засідання, оголошено перерву у підготовчому засіданні до 29.04.2021 року.
Ухвалою суду від 29.04.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 17.05.2021 року.
17.05.2021 року від представника позивача надійшло клопотання про проведення розгляду справи в порядку письмового провадження (вх. №9453/21).
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату судового засідання повідомлений належним чином, а саме:
- повідомлено відповідача про розгляд справи № 540/673/21 в порядку визначеному ст. 130 КАС України шляхом опублікування оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: https://adm.ks.court.gov.ua/sud2170/pres-centr/general;
- згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень ухвала суду від 29.04.2021 року, у відповідності до положень ЗУ "Про доступ до судових рішень", оприлюднена 04.05.2021 року за реєстраційним номером 96694970.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, ТОВ "НКМЗ" зареєстроване Новокаховською міською радою Херсонської області 30.05.2013 року за №15011020000001832, взято на облік до ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі з 31.05.2013 року.
Відповідно до наданого позивачем розрахунку податкового боргу станом на 26.01.2021 року за ТОВ "НКМЗ" обліковується податковий борг по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 6 832 402,53 грн., який обліковується у податкового органу станом на 26.01.2020 року за рахунок несплати штрафних санкцій, визначених згідно податкового повідомлення – рішення від 27.11.2018 року № 0004131422 на суму 4840223,75 грн., а також податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 6 846 454,61 грн., який виник через несплату відповідачем штрафних санкцій, визначених згідно податкового повідомлення – рішення від 27.11.2018 року №0004121422 на суму 4777857,00 грн.
Податкові повідомлення-рішення прийняті на підставі акту перевірки №203/21-22-14-01/38740236 від 23.10.2018 року.
На підставі пп.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України (в редакції чинній на момент нарахування пені) позивачем нарахована пеня на суму 4080074,35 грн.
Відповідач скористався правом на судове оскарження даних податкових повідомлень-рішень в справі №540/465/19.
Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 27.11.2019 року – позов задоволено. Визнано протиправними і скасовані прийняті Головним управлінням ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі податкові повідомлення-рішення від 27.11.2018 року №0004121422, №0004131422, №0004141422, №0003151305, №0003161305, №0003171305.
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 02.07.2020 року по справі №540/465/19 апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі задоволено. Рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2019 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокаховський механозборочний завод" до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень - скасовано. Прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокаховський механозборочний завод" відмовлено.
У зв`язку з узгодженістю з 02.07.2020 року вказаних сум, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях, та несплатою їх відповідачем в добровільному порядку, позивач звернувся до суду з даним позовом та просить їх стягнути в судовому порядку.
V. Норми права, які застосував суд
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Суб`єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України. (ч. 4 ст. 5 КАС України).
Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України) передбачає, зокрема:
- до функцій контролюючих органів належить здійснення погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів (пп. 19-1.1.22 п. 19-1.1 ст. 19-1 ПК України );
- контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини. (пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України);
- платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. (пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України);
- податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. (пп. 36.1. ст. 36 ПК України);
- виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк. (п.38.1. ст. 38 ПК України);
- грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності. (пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України);
- податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (пп. 14.1.156. п. 14.1. ст. 14 ПКУ);
- платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом, крім випадків, передбачених податковим законодавством. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою. (п. 54.1 ст. 54 ПК України);
- грошове зобов`язання самостійно визначене платником податку оскарженню не підлягає. (п. 56.11 ст. 56 ПК України);
- при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили. (п. 56.18 ст. 56 ПК України);
- у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. (п. 57.3 ст. 57 ПК України);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов`язань, не сплачених у встановлені законодавством строки. (пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України);
- нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (пп. 129.1.1. п. 129.1 ст. 129 ПК України);
- на суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов`язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (п.129.4 ст.129 ПК України).
- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання. ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України);
- у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. (п. 59.1 ст. 59 ПК України);
- податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. (п. 59.3 ст. 59 ПК України);
- податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. (п. 59.4 ст. 59 ПК України)
- у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) ( пункт 59.5 статті 59 ПК України).
- стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. ( пункт 95.2 статті 95 ПК України)
- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. ( п. 95.3 ст. 95 ПК України).
VI. Оцінка суду
Системний аналіз наведених норм матеріального права свідчить про те, що контролюючий орган має право звернутися до адміністративного суду з позовом про стягнення податкового боргу з платників податків із дотриманням відповідних умов, встановлених п. 95.2 ст. 95 ПК України, які надають право на примусове стягнення податкового боргу, у разі, якщо платник податку не сплатив узгоджену суму грошового зобов`язання протягом 60 днів після направлення платникові податків податкової вимоги.
При цьому, ч. 3 ст. 73 КАС України визначено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Отже, зважаючи на те, що вимогою заявленого позову є стягнення податкового боргу, тому предметом доказування у даній справі є обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов`язує можливість стягнення податкової заборгованості в судовому порядку; встановлення факту її сплати в добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту; перевірка вжиття контролюючим органом заходів щодо стягнення податкового боргу на підставі та в черговості, встановлених ПК України, тощо.
При цьому, суд враховує, що Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування регламентовано Порядком ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерств доходів і зборів України від 07.04.2016 року №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 року за №751/28881 (надалі - Порядок № 422, чинний на момент спірних правовідносин), яким передбачено, зокрема:
- інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами. (п. 2 Розділу І);
- з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу (п.1 Глави 1 Розділу ІІ).
Як встановлено судом предметом стягнення у даній справі є суми податкового боргу, які згідно наданого позивачем розрахунку виникнення податкового боргу ТОВ "НКМЗ" та за даними інтегрованих карток платника за платежами "Податок на додану вартість із вироблених на Україні товарів (робіт, послуг)" складає загальну суму 6832402,53 гривень, а за платежем «Податок на прибуток приватних підприємств» складає 6846545,61 грн., які виникли внаслідок несплати узгоджених грошових зобов`язань, визначених контролюючим органом за результатами перевірки, а також пені, нарахованої після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу.
Перевіряючи правомірність набуття статусу узгодженості грошових зобов`язань, визначених контролюючим органом за результатами перевірок, то відповідно до п. 57.3 ст. 57 та п. 56.18 ст. 56 ПК України платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. У разі оскарження рішення контролюючого органу платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження, яким є день набрання судовим рішенням законної сили.
З цього приводу суд враховує, що постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду в справі №540/465/19 від 02.07.2020 року, в силу приписів ч.4 ст.78 КАС України, підтверджено правомірність податкових повідомлень-рішень від 27.11.2018 року №№0004121422 та 0004131422, на підставі яких здійснюється стягнення податкового боргу в даній справі.
З огляду на вказане, суд вважає, що грошові зобов`язання, визначені податковим органом у податкових повідомленнях - рішеннях від 27.11.2018 року №№0004121422 та 0004131422 є узгодженими і внаслідок їх несплати відповідачем у строки, встановлені ПК України, набули статусу податкового боргу.
Вирішуючи питання щодо правомірності вимоги позивача про стягнення пені в сумі 4080074,35 грн., то суд враховує наступне.
Як зазначалось вище, податковим боргом є також пеня, нарахована на суму узгодженого грошового зобов`язання з урахуванням штрафних санкцій (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
При цьому, відповідно до ПК України та вказаного Порядку № 422 нарахування пені розпочинається після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу.
Отже, несплата узгоджених сум грошових зобов`язань у встановлений законом строк, є передумовою для нарахування пені, несплачені суми якої разом із сумами грошових зобов`язань та штрафних (фінансових) санкцій, є податковим боргом платника податків. При цьому, нарахування пені розпочинається після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу.
Крім того, з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
Облік нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску відображається в ІКП окремими обліковими операціями в хронологічному порядку. При цьому кожна операція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.
Зокрема, після рознесення сум автоматично проводиться розрахунок пені та проведення відповідних операцій щодо нарахування пені в ІКП.
Податковим органом надано розрахунки пені, обчисленої на виявлені органом ДПС суми занижень податкових зобов`язань по податковим повідомленням-рішенням форми «Р» від 27.11.2018 року №№0004121422 та 0004131422, які містять дані про початок нарахування пені днями граничного строку сплати податкових зобов`язань та про дату закінчення нарахування пені – 15.07.2020 року.
Враховуючи приписи п.57.3 ст.57 ПК України відповідач як платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму податкових зобов`язань, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.
Оскільки відповідач ухилився від сплати узгоджених податкових зобов`язань, штрафних санкцій та пені, приймаючи до уваги відсутність заперечень стосовно розміру та порядку нарахування пені з боку відповідача, а також зважаючи на дотримання податковим органом передбаченого ст.102 ПК України строку для визначення податкових зобов`язань та нарахування пені, суд погоджується з розміром заявленої до стягнення пені.
Щодо дотриманням позивачем відповідних умов, встановлених п. 95.2 ст. 95 ПК України, які надають йому право на примусове стягнення податкового боргу, то суд вказує наступне.
У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59 ПК України).
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, у зв`язку з несплатою узгоджених сум грошового зобов`язання у встановлені строки, контролюючим органом направлено відповідачу податкову вимогу від 08.12.2020 року №34096-13, згідно якої загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов`язаннями станом на 07.12.2020 року становить 13678857,14 грн.
При цьому, відповідачем не надано доказів того, що вказана податкова вимога оскаржувалась відповідачем в адміністративному або в судовому порядку.
Також, відповідачем не надано доказів сплати податкового боргу, який виник внаслідок узгоджених грошових зобов`язань за вищевказаним платежем, що є підставою для його стягнення в судовому порядку.
VII. Висновок суду
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оскільки позивачем доведено обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокаховський механозборочний завод" податкового боргу в розмірі 13 678 857,14 грн., у тому числі, по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 6 832 402,53 грн.; по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 6 846 454,61 грн., а відповідачем не надано доказів погашення вищевказаної суми податкового боргу, тому суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог.
VIІI. Розподіл судових витрат
Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки таких витрат в справі не встановлено, судові витрати на користь позивача не стягуються.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позовну заяву Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (місце знаходження: 73026, м.Херсон, просп.Ушакова, буд.75, код ЄДРПОУ 43143201) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокаховський механозборочний завод" (місце знаходження: 74900, Херсонська область, м.Нова Каховка, вул.Першотравнева, буд.13, кв.1, код ЄДРПОУ 38740236) про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Новокаховський механозборочний завод» місце знаходження: 74900, Херсонська область, м.Нова Каховка, вул.Першотравнева, буд.13, кв.1, код ЄДРПОУ 38740236) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 13 678 857,14 грн, у тому числі:
по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 6 832 402,53 грн (отримувач - УК у Херсонській обл. /Ново Каховська МТГ/ 14060100, код отримувача - 37959517, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UА038999980313020029000021405, код класифікації доходів бюджету - 14060100);
по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 6 846 454,61 грн (отримувач - УК у Херсонській обл. /Ново Каховська МТГ/ 11021000, код отримувача - 37959517, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UА598999980333119318000021405, код класифікації доходів бюджету - 11021000).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.А. Дубровна
кат. 111020300