Рішення № 97208114, 27.05.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2021
Номер справи
200/3648/21
Номер документу
97208114
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 травня 2021 р. Справа№200/3648/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Аканова О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до управління соціального захисту населення Селидівської міської ради (місцезнаходження: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Пушкіна, 8, код ЄДРПОУ 25953988) про

визнання протиправним та скасування рішення від 25 лютого 2021 року, яким відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям;

зобов`язання повторно розглянути заяву від 08 лютого 2021 року про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, здійснювати нарахування та виплатити державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з дати подання заяви з 08.02.2021 року,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом. Позовні вимоги вмотивовані тим, відповідачем протиправно винесено рішення про відмову у призначенні пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 08.02.2021 ОСОБА_1 , звернулася до Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, однак рішенням відповідача від 25.02.2021 позивачці відмовлено у призначені державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім`ї. Підставою для відмови визначено, що у складі малозабезпеченої сім`ї є непрацюючі особи, які не сплатили в мінімальному розмірі ЄСВ сумарно протягом 3 місяців. Вказане рішення позивач вважає протиправним, оскільки відповідачем при його прийнятті не взято до уваги той факт, що позивач внутрішньо переміщеною особою, має на утриманні сина, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 . З наведених підстав вважає відмовне рішення протиправним та просить адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою суду від 02.04.2021 позовну заяву прийнято до розгляду провадження справі відкрито; розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 13.04.2021.

У поданому до суду відзиві відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог у повному обсязі, аргументуючи це наступним.

Законом України від 01.06.2000 № 1768-ІІІ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» визначено умови призначення та коло осіб які мають право на призначення державної допомоги. Порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги згідно із цим Законом, встановлюються Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям» такий Порядок затверджено.

Пунктом 10 Порядку №250 визначено, що державна соціальна допомога не призначається, якщо: у складі сім`ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених у пункті 11 цього Порядку).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України 02.03.2011 № 178 «Про затвердження Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб» за осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або допомогу при народженні дитини.

В даному випадку, позивач звернулась за призначенням допомоги при народженні дитини разом зі зверненням про призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, а саме 08.02.2021. В результаті цього сплата єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи не здійснювалась.

Виходячи з зазначеного, відповідач вважає, що при прийнятті спірного рішення, яким позивачці відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, Управління діяло правомірно тобто в межах, що визначені чинним законодавством.

Ухвалою суду від 13.04.2021 судове засідання відкладено у зв`язку із неявкою сторін, наступне призначено на 27.05.2021 о 09:15 год.

До судового засідання, сторони не з`явились, належним чином повідомлені про час та дату судового засідання у справі, клопотань про відкладення розгляду справи не заявляли.

Суд, керуючись ч. 9 ст. 205 КАС України та відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, розгляд справи здійснив у письмовому провадженні.

Суд, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Позивач, ОСОБА_1 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом НОМЕР_2 , виданим Кіровським РВ ДМГУМВС України в Донецькій області, 26.02.2011.

08.02.2021 позивач звернулась до відповідача із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї.

Рішенням Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради від 25.02.2021 позивачці, як уповноваженому представнику сім`ї відмовлено у наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї з тих підстав, що у складі малозабезпеченої сім`ї є непрацюючі працездатні особи, які не сплатили в мінімальному розмірі ЄСВ сумарно протягом 3 місяців.

Позивач, не погоджаючись із рішенням, звернулась із даним позовом до суду.

В матеріалах справи також наявні, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 08.02.2021 №1428-5000339445 видана на ОСОБА_1 , довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 08.02.2021 №1428-5000339455 видана на ОСОБА_2 . Свідоцтво про народження ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , видане 18.10.2019, серія НОМЕР_3 . Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України, копія трудової книжки НОМЕР_4 , де останній запис (№6) свідчить про те що 29.07.2015 позивачку звільнено за власним бажанням ст. 38 КЗпП України.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» (далі - Закон № 1768-III), соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям - це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім`ям у грошовій формі в розмірі, який залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім`ї.

Право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім`ї, які постійно проживають на території України (стаття 3 Закону № 1768-III).

Згідно із статтею 4 Закону № 1768-III призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем проживання уповноваженого представника сім`ї.

Порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги згідно із цим Законом, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

На виконання вимог згаданої норми Закону № 1768-III Кабінет Міністрів України постановою від 24 лютого 2003 року №250 затвердив Порядок, який визначає умови призначення і виплати малозабезпеченим сім`ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом № 1768-III (далі Порядок № 250).

Порядок №250 визначає умови призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (далі - державна соціальна допомога), передбаченої Законом України Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, перелік документів, необхідних для призначення такої допомоги, а також підстави для припинення її виплати.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 250 державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім`ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім`ї.

Державна соціальна допомога призначається на шість місяців з місяця звернення за її призначенням.

Пунктом 3 Порядку № 250 визначено, що призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї.

За правилами пункту 5 Порядку № 250 для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім`ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає такі документи:

заяву, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики;

декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);

довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (за наявності).

Інформація про склад малозабезпеченої сім`ї заявника зазначається в декларації. Якщо заявник вже отримує будь-який із видів державної допомоги, які призначаються органами соціального захисту населення, відомості про розмір допомоги враховуються цим органом без необхідності її декларування.

Згідно з пунктом 9 Порядку № 250 середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім`ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів малозабезпеченої сім`ї, одержаний ними протягом шести місяців.

Шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (далі - період, за який враховуються доходи).

Середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім`ї для призначення державної соціальної допомоги визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.

Пунктом 10 Порядку № 250 визначено перелік підстав, за наявності яких державна соціальна допомога не призначається.

Зокрема, відповідно до підпункту 1 пункту 10 Порядку №250 державна соціальна допомога не призначається, якщо у складі сім`ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених у пункті 11 цього Порядку).

Державна соціальна допомога у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців;

доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства.

Відомості про доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування орган соціального захисту населення отримує, відповідно поданого ним запиту, з Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування - Пенсійного фонду України та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - Державної податкової інспекції.

Перелік підстав для відмови в призначенні соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, визначений Порядком № 250, є вичерпним.

В спірному рішенні відповідача причиною відмови зазначено: у складі малозабезпеченої сім`ї є непрацюючі працездатні особи, які не сплатили в мінімальному розмірі ЄСВ сумарно протягом 3 місяців.

Судом встановлено, що позивачка є працездатною особою, досягла 18-річного віку, не працювала, не проходила військової служби, не провадила підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобувала освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

Разом із тим матеріалами справи підтверджено, що позивач має на утримані дитину ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Суд бере до уваги твердження відповідача, що згідно з отриманими даними ДПС, ПФУ у позивачки дохід відсутній, відповідно, не сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців.

Однак, допомога може бути призначена, якщо такими особами сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), у розмірі не менше від мінімального сумарно протягом трьох місяців або такі особи доглядали за дітьми до 3-х років.

Згідно встановлених обставин справи, суд дійшов висновку, що у даному випадку, наявні обставини визначені законодавством, які б дозволяли призначити позивачці вказану державну соціальну допомогу, а саме, той факт, що остання має на утриманні дитину яка, станом на момент звернення не досягла три річного віку.

Відтак, суд визнає, що під час розгляду заяви позивачки про призначення допомоги відповідач повинен був врахувати наявність на утриманні позивачки дитини яка не досягла три річного віку.

Згідно частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (частини друга статті 77 КАС України).

Суд уважає, що відповідачем як суб`єктом владних повноважень належними, достатніми та допустимими доказами не в повній мірі спростовано доводи адміністративного позову та не доведено правомірності дії щодо відмови в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім`ї - заявника.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом. Так, при розгляді справи було б неприйнятно враховувати право на ефективний засіб захисту, а саме, запобігання порушенню або припиненню порушення з боку суб`єкта владних повноважень, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права, без його практичного застосування.

Обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.

Разом з тим, позовна вимога в частині зобов`язання відповідача здійснити нарахування та виплатити державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з дати подання заяви тобто з 08.02.2021 не підлягає задоволенню, оскільки суд не може перебирати на себе дискреційні права суб`єкту владних повноважень. Суд може вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зазначити норму закону, яку відповідач повинен застосувати при вчиненні дії (прийнятті рішення) з урахуванням встановлених судом обставин, оскільки адміністративний суд не вправі перебирати на себе повноваження суб`єкта публічного права, реалізуючи за нього процедурні дії, ухвалювати рішення чи проводити адміністративну процедуру. Таке втручання може мати місце лише у випадку, якщо судом буде встановлено, що в адміністративній процедурі фізична (юридична) особа виконала всі приписи закону, а суб`єкт владних повноважень у відповідь необґрунтовано й незаконно не вчинив належну дію чи не ухвалив необхідне рішення.

Здійснення нарахування та виплата допомоги є дискреційним повноваженням відповідача, тому суд може лише зобов`язати управління повторно розглянути заяву позивача про призначення допомоги від 08.02.2021, вказавши на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення.

Відтак, після скасування судом рішення від 25.02.2021 відповідач зобов`язаний повторно розглянути заяву позивача від 08.02.2021 і прийняти рішення з урахуванням висновків суду, викладених у даному рішенні.

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно із частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Частиною восьмою статті 139 КАС України у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, суд вважає за необхідне присудити на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір в сумі 908,00 грн., який сплачений відповідно до квитанції від 26.03.2021.

Керуючись ст.ст. 9, 77, 133, 139, 242, 244-250, 255, 262, 295, 297, 371, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до управління соціального захисту населення Селидівської міської ради (місцезнаходження: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Пушкіна, 8, код ЄДРПОУ 25953988) про визнання протиправним та скасування рішення від 25 лютого 2021, яким відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям; зобов`язання повторно розглянути заяву від 08 лютого 2021 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, здійснювати нарахування та виплатити державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям з дати подання заяви з 08.02.2021 року - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради від 25 лютого 2021 року про відмову в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім"ї ОСОБА_1 .

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради (місцезнаходження: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Пушкіна, 8, код ЄДРПОУ 25953988) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) від 08 лютого 2021 року про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, з урахуванням правової оцінки викладеної у судовому рішенні.

В іншій частині позову - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Селидівської міської ради (місцезнаходження: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Пушкіна, 8, код ЄДРПОУ 25953988) на користь ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень ) 00 копійок.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 27 травня 2021 року.

Суддя О.О. Аканов