Рішення № 97176780, 26.05.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2021
Номер справи
300/377/20
Номер документу
97176780
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" травня 2021 р. справа № 300/377/20

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

судді Біньковської Н.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру №2642 Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області, Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області про визнання протиправним, скасування висновку та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Денис Т.Д., звернувся до суду з адміністративним позовом до Територіального сервісного центру №2642 в Івано-Франківській області Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області, відповідно до змісту якого просить: визнати протиправним та скасувати висновок (заяву 132298848 від 21.12.2017) в частині скасування реєстрації транспортного засобу марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_2 ; зобов`язати поновити реєстрацію транспортного засобу марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_2 .

Ухвалою суду від 19.04.2021 до участі у справі в якості співвідповідача залучено Регіональний сервісний центр МВС в Івано-Франківській області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 27.08.2019 в м.Хмельницькому позивача зупинили працівники поліції, повідомили що автомобіль марки DAF модель ХF 95, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску не числиться в базі даних та знятий з реєстрації. 12.12.2019 позивач отримав від відповідача відповідь та копії документів про те, що автомобіль знятий з обліку в односторонньому порядку без повідомлення позивача. Позивач зазначає, що відповідачем, в порушення вимог п.40 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388, протиправно скасовано реєстрацію транспортного засобу на підставі нібито підробленого сертифікату відповідності. Зазначає, що на час реєстрації орган сертифікації не входив до переліку органів, які уповноважені на виконання робіт із затвердження типу та індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, їх частин та обладнання, відповідно до Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 17.08.2012 року №521. Тобто, не входив до переліку органів, які з 01.01.2016 уповноважені на виконання робіт із затвердження типу та індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, їх частин та обладнання. Стверджує, що прийнятий відповідачем висновок в частині скасування реєстрації транспортного засобу є протиправним, оскільки реєстрація транспортного засобу буда здійснена за документами, факт фіктивності чи підроблення яких не встановлено у передбачений законодавством спосіб на день реєстрації автомобіля, скасування реєстрації відбулося без належних підстав. Також зазначає, що оскільки вказаний автомобіль був зареєстрований за відповідачем, то питання зняття з обліку вже зареєстрованого транспортного засобу повинно відбуватись виключно згідно вимог нормативно-правових актів України. Зазначає, що на момент реєстрації позивачем автомобіля в сервісному центрі не було встановлено порушень порядку реєстрації, відсутні посилання відповідача на документи, що підтверджують факт реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу саме за фіктивними чи підробленими документами. А тому, вважає що висновок відповідача в частині скасування реєстрації транспортного засобу зроблено необґрунтовано, без врахування усіх обставин, що мають значення для прийняття оскаржуваного рішення, а відтак є протиправним та таким що підлягає скасуванню. Наголошує, що позивач є добросовісним набувачем і відносно нього не проводились будь-які процесуальні дії стосовно підробки чи надання ним неправдивих відомостей.

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, в якому просить суд в задоволенні позову відмовити. Зазначає, що у грудні 2017 року надійшов лист старшого слідчого слідчого відділу прокуратури Волинської області, у якому слідчий із посиланням на п. 40 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, та норми Кримінального процесуального кодексу України зобов`язав РСЦ МВС скасувати державну реєстрацію транспортного засобу, здійснену на підставі підроблених документів, а саме: DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_3 , 2000 року випуску, зареєстрований на громадянина ОСОБА_1 . На підставі вищевказаного листа за заявою № 132298848 скасовано державну реєстрацію та перереєстрацію вищезазначеного транспортного засобу, що проводилось в Територіальному сервісному центрі №2642 Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області. Стверджує, що згідно з ч.5 ст.40 КПК України, слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється, а органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства установи, організації, службові особи, інші фізичні особи зобов`язані виконувати законні вимоги слідчого. Стосовно підробленого сертифікату відповідності зазначає, що сертифікати відповідності, що були видані в порядку та на основі відповідних нормативних документів в державній системі сертифікації (ТзОВ «Рівнестандарт») після 01.01.2016 не підлягають до прийняття держаними органами (сервісними центрами) при проведенні реєстрації транспортного засобу. Стверджує що форми сертифікатів типу та сертифікатів відповідності затверджені додатками 6 та 9 до Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання та Порядку ведення реєстру сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання і виданих виробниками сертифікатів відповідності транспортних засобів або обладнання, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України №521 від 17.08.2012. Також зазначає, що право затвердження органів із сертифікації віднесено до компетенції Міністерства інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ.

Правом подання відповіді на відзив позивач не скористався.

Процесуальні строки в цій справі продовжені в силу дії пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

В період з 17.08.2020 по 29.09.2020, 08.02.2021 по 10.03.2021 головуючий суддя у справі перебувала у відпустці та на листку непрацездатності.

Заяв про розгляд справи з викликом сторін суду не надходило. У відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши в сукупності письмові докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є власником транспортного засобу марки DAF, модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску, що сторонами не заперечується та підтверджується відомостями реєстраційної картки транспортного засобу (а.с.14).

Вказаний транспортний засіб позивач 13.01.2016 зареєстрував у Територіальному сервісному центрі 2642, позивачу видано свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_4 та номерні знаки НОМЕР_5 .

21.12.2017 Регіональним сервісним центром МВС в Івано-Франківській області на адресу начальника Територіального сервісного центру 2642 (лист за №31/9/4064) надіслано за належністю та прийняття рішення у відповідності до вимог п.40 постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 матеріали перевірки старшого слідчого СВ прокуратури Волинської області Бурка О.М. (а.с.15).

Згідно з інформацією, наведеною у листі старшого слідчого СВ прокуратури Волинської області №17.2228вих17 від 14.12.2017, слідчим відділом прокуратури області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42016030000000201 від 07.09.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205, ч.4 ст.190, ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 та ч.4 ст.358 КК України, в ході якого встановлено, що посадові особи Волинської митниці ДФС, маючи владні повноваження і вплив на працівників Волинської митниці ДФС, діючи умисно, шляхом зловживання владою і службовим становищем та перебуваючи у злочинному зговорі із окремими суб`єктами підприємницької діяльності Волинської області, організували протиправну схему по ввезені останніми транспортних засобів шляхом складання завідомо фіктивних актів митного огляду товарів, що значно знижує розмір обов`язкових митних та податкових платежів, що завдає державі значних збитків, а саме недоотримання державним бюджетом України грошових коштів в особливо великих розмірах. Встановлено, що здійснено ввезення, розмитнення та державну реєстрацію у сервісних центрах МВС ряду транспортних засобів, які не відповідають стандарту рівня екологічності «Євро 5».

Також, у вказаному листі зазначено, що в ході досудового розслідування встановлено, що керівником ТОВ «Рівнестандарт» ОСОБА_3 видано ряд сертифікатів відповідності на транспортні засоби, які в подальшому подавались до регіональних сервісних центрів для реєстрації. Вказані сертифікати відповідності видано з порушенням вимог сертифікації, у зв`язку із тим, що автотранспорт не був наданий для проходження обов`язкового технічного нагляду (обстеження), чим порушено порядок проведення сертифікації. Зазначено, що один із транспортних засобів, зокрема, DAF XF 95.430, НОМЕР_1 , який згідно відповіді офіційного дилера в Україні ТОВ «Мацько Трак Сервіс» від 13.12.2017 №1312-1701 не відповідає стандарту Євро 5, зареєстрований в Територіальному сервісному центрі 2642 Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області та перебуває на відповідному обліку. З урахуванням положень п.40 постанови КМ України №1388 від 07.09.1998, та керуючись ст.ст.36, 93 КПК України вимагає скасувати державну реєстрацію транспортного засобу, перереєстрацію якого здійснено на підставі підроблених документів, а саме: DAF XF 95.430 номер кузова НОМЕР_1 , зареєстрований на громадянина ОСОБА_1 (проживає за адресою: с.Яськівці, Хмельницької області (вказаний автомобіль згідно відповіді офіційного дилера відповідає стандарту Євро - 3). Також повідомлено про необхідність внести відповідні записи до всіх баз даних центрального сервера ДДАІ МВС України з метою їх затримання для проведення слідчих дій, про результати повідомити прокуратуру області до 22.12.2017 з наданням підтверджуючих документів про скасування реєстрації та внесення автомобілів до всіх баз даних (а.с.16).

На підставі вищевказаного листа прокуратури Волинської області №17.2228вих17 від 14.12.2017, відповідач, як зазначає у відзиві на позов, скасував державну реєстрацію автомобіля марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску (а.с.48).

За заявою №132298848 від 21.12.2017, складеної посадовою особою ОСОБА_4 , проведено операцію «500-Зняття з обліку зі скасуванням реєстрації» по вантажному/сідловому тягачу-Е марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску (а.с.12).

Реєстраційною карткою підтверджується скасування реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортного засобу марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску. У реєстраційній картці зазначено про порушення вимог Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрацію транспортних засобів» (а.с.14).

За наслідками звернення позивача до відповідача із заявою від 19.11.2019 про причини скасування реєстрації та зняття з обліку, відповідач 03.12.2019 за вих. №31/9/2/1106 надав копії документів, що стали підставою для зняття з обліку транспортного засобу у зв`язку із скасуванням реєстрації автомобіля марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_5 (а.с.11).

Вважаючи висновок відповідача (заяву 132298848 від 21.12.2017) в частині скасування реєстрації транспортного засобу протиправним, позивач звернувся із позовом до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною 1 статті 34 Закону України «Про дорожній рух» (тут і надалі в редакції, чинній на час спірних правовідносин) державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників (ч.2 ст.34 Закону).

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення (ч.3 ст.34 Закону).

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України (ч.4 ст.34 Закону).

Для автоматизованого обліку транспортних засобів, що використовуються на вулично-дорожній мережі загального користування і підлягають державній або відомчій реєстрації, та відомостей про їх власників ведеться Єдиний державний реєстр, держателем якого є Міністерство внутрішніх справ України (ч.5 ст.34 Закону).

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року №1388 затверджено Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (надалі також - Порядок №1388), пунктом 1 якого визначено, що цим Порядком встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Відповідно до пункту 3 Порядку №1388 державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Положеннями пункту 8 Порядку №1388 (в редакції, чинній станом на час спірних правовідносин) передбачено, що державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

Згідно з абзацом 3 пункту 40 Порядку №1388 (в редакції, чинній станом на час спірних правовідносин), у разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв`язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до органів доходів і зборів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.

Відповідно до пункту 5.7 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 серпня 2010 року №379, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2011 за N123/18861 (надалі також - Інструкція №379), на підставі документів, що підтверджують встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ, виявлення ТЗ, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в Центрі, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв`язку з незаконним заволодінням, або інформацію про реєстрацію яких не санкціоновано внесено до автоматизованої бази даних АІС Автомобіль та (або) Єдиного державного реєстру Державтоінспекції, працівники Центру оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку ТЗ і передають усі відповідні документи до органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки.

Таким чином, державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків та проводиться з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов`язкових платежів).

Підставою для скасування державної реєстрації транспортного засобу є встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв`язку з незаконним заволодінням.

Уповноважені особи сервісних центрів МВС скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію) у разі виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, і передають усі відповідні документи до відповідного органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки.

Отже, на момент прийняття рішення про скасування державної реєстрації транспортного засобу у розпорядженні уповноваженої особи сервісного центру МВС повинні бути беззаперечні документальні докази того, що транспортний засіб був зареєстрований (перереєстрований) за фіктивними чи підробленими документами.

При цьому, факт реєстрації транспортного засобу за фіктивними чи підробленими документами повинен бути доведений та підтверджений відповідним документом, який і буде слугувати підставою зняття з обліку такого транспортного засобу.

Як встановлено судом, 19.11.2015 ПП «Авто Тайм» ввезло на територію України та здійснило митне оформлення транспортного засобу марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску (а.с.13).

13.01.2016 Територіальним сервісним центром 2642 здійснена реєстрація вказаного транспортного засобу за ОСОБА_1 (а.с.12).

Як зазначає відповідач, підставою для скасування державної реєстрації транспортного засобу марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску, став лист №17.2228вих17 від 14.12.2017 старшого слідчого СВ прокуратури Волинської області. При цьому відповідач стверджує про наявність у нього обов`язку виконувати законні вимоги та процесуальні рішення слідчого, а також, що сертифікати відповідності, які були видані в порядку та на основі відповідних нормативних документів в державній системі сертифікації (ТОВ «Рівнестандарт») після 01.01.2016 не підлягають до прийняття державними органами (сервісними центрами) при проведенні реєстрації транспортного засобу.

Суд зазначає, що вказаний лист прокуратури Волинської області не може вважатись документом, яким встановлюється або підтверджується факт реєстрації наведеного вище транспортного засобу за фіктивними чи підробленими документами. Уповноважені особи відповідача, як органу, що виконує функції реєстрації, перереєстрації, зняття з реєстрації транспортних засобів, при отриманні певних документів повинні перевіряти наявність передбачених законодавством підстав для вчинення дій щодо транспортного засобу, адже, саме, зокрема, виявлення транспортного засобу, зареєстрованого за фіктивними чи підробленими документами, є підставою для скасування його державної реєстрації.

Відповідач не надав суду доказів перевірки наведених у листі прокуратури Волинської області фактів, а також доказів реєстрації транспортного засобу марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску, саме за фіктивними чи підробленими документами. Зокрема, що позивачем до заяви про реєстрацію цього транспортного засобу, або в подальшому на вимогу уповноваженої особи, надавався сертифікат відповідності, в тому числі із зазначеними у ньому недостовірними відомостями щодо рівня токсичності "Євро".

Згідно із частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

У цій справі відповідачем не доведено правомірності скасування 21.12.2017 реєстрації транспортного засобу марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску, оскільки відсутні докази надання для реєстрації або перереєстрації транспортного засобу неналежного та недостовірного сертифіката відповідності.

Таким чином, відповідач здійснив скасування реєстрації транспортного засобу марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_5 , необґрунтовано, без з`ясування всіх обставин, що мають значення для прийняття такого рішення.

Підсумовуючи наведене вище, враховуючи, що заява №132298848 від 21.12.2017 не є рішенням суб`єкта владних повноважень в розумінні КАС України, суд вважає, що ефективним способом відновлення порушених прав позивача є визнання протиправною дії Територіального сервісного центру №2642 Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області щодо зняття 21.12.2017 з обліку у зв`язку з скасуванням реєстрації транспортного засобу марки DAF, модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_5 , зобов`язання Територіального сервісного центру №2642 Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області поновити реєстрацію транспортного засобу марки DAF, модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_5 за ОСОБА_1 .

За таких обставин, позов підлягає частковому задоволенню.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Судом встановлено, що позивач звернувся до суду із однією вимогою немайнового характеру, оскільки інша є похідною, а саме: визнати протиправним та скасувати висновок (заяву 132298848 від 21.12.2017) в частині скасування реєстрації транспортного засобу марки DAF модель 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_2 та зобов`язати поновити реєстрацію транспортного засобу марки DAF модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , 2000 року випуску за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_2 .

Таким чином, сума судового збору, яка підлягала сплаті за подання цього позову становить 840,80 грн.

При цьому, як слідує із прохальної частини позовної заяви позивач просить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 1682,00 грн., однак в матеріалах справи наявна квитанція за №0.0.1612788539.1 від 12.02.2020 про сплату судового збору в сумі 840,80 грн., а також дублікат цієї квитанції (а.с.1). Докази сплати позивачем судового збору за подання цієї позовної заяви в загальній сумі 1682,00 грн. в матеріалах справи відсутні.

Разом з цим, суд вважає за необхідне зазначити, що правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір» (надалі також - Закон № 3674-VI).

Статтею 7 Закону № 3674-VI передбачено підстави повернення судового збору, перелік яких є вичерпним.

Так, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону № 3674-VI сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Згідно з частиною другою статті 7 Закону № 3674-VI у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми.

Відповідно до п.5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року №787 повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.

З огляду на те, що ОСОБА_1 сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн. і позов задоволено частково, підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений судовий збір в сумі 757,00 грн. (90%). Доказів понесення інших судових витрат суду не надано.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнання протиправною дію Територіального сервісного центру №2642 Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області щодо зняття 21.12.2017 з обліку у зв`язку з скасуванням реєстрації транспортного засобу марки DAF, модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_5 .

Зобов`язати Територіальний сервісний центр №2642 Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області поновити реєстрацію транспортного засобу марки DAF, модель XF 95.430, номер кузова НОМЕР_1 , державний номерний знак НОМЕР_5 за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ).

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області сплачений судовий збір в розмірі 757,00 грн. (сімсот п`ятдесят сім гривень).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до суду апеляційної інстанції через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ;

відповідач - Територіальний сервісний центр №2642 Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області (вул.Юності, 23, м.Івано-Франківськ, 76492);

відповідач - Регіональний сервісний центр МВС в Івано-Франківській області (вул.Юності, 23, м.Івано-Франківськ, 76492, код ЄДРПОУ 40112212).

Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.