Ухвала суду № 97137714, 24.05.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2021
Номер справи
380/7504/21
Номер документу
97137714
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/7504/21

УХВАЛА

про відкриття загального позовного провадження в адміністративній справі

24 травня 2021 року м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп`як Оксана Орестівна перевіривши матеріали позову Державного підприємства "Дрогобицьке лісове господарство" до Східницької селищної ради Львівської області про визнання протиправними та скасування рішень субєкта владних повноважень ,-

встановив:

07.05.2021 року Державне підприємство «Дрогобицьке лісове господарство» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул. Стрийська, 29; ЄДРПОУ – 00992390) звернулося з вказаним позовом до Східницької селищної ради Львівської області (82391, Львівська область, м. Борислав, смт. Східниця, вул. Золота Баня, будинок 3; ЄДРПОУ – 26359951) в якому просить суд:

«Визнати протиправним та скасувати Рішенням Східницької селищної ради Львівської області за № 103 від 04 березня 2021 року, як суб`єкта владних повноважень: в частині пункту 3 Рішення – постійні лісокористувачі зобов`язані попередньо проводити обговорення щодо всіх видів запланованих рубок із місцевими громадами; в частині пункту 4 рішення – що остаточно рішення на проведення чи заборону всіх видів рубок приймається виключно сесією Східницької селищної ради».

В період з 10 травня 2021 року по 21 травня 2021 року суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп`як О.О., перебувала на лікарняному. Перший робочий день, ураховуючи святкові (вихідні) дні, є 24 травня 2021 року.

Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 КАС України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до ч. 1, ч. 3 статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

З урахуванням характеру справи та поданих доказів справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.

Крім того, позивач в позовній заяві вказує третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Державну регуляторну службу України.

Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 49 КАС України, у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Частиною першою статті 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» визначено, що проекти регуляторних актів, які розробляються центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, підлягають погодженню із уповноваженим органом.

Відповідно до ч. 1 ст.25 вищенаведеного Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», передбачено що регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом виконавчої влади або його посадовою особою, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акта не був оприлюднений; проект регуляторного акта не був поданий на погодження із уповноваженим органом; щодо проекту регуляторного акта уповноваженим органом було прийнято рішення про відмову в його погодженні.

Центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності є Державна регуляторна служба України (ДРС), яка діє відповідно до Положення про Державну регуляторну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2014, № 724 «Деякі питання Державної регуляторної служби України».

Згідно з підпунктом 8 пункт 4 даного Положення ДРС відповідно до покладених на неї завдань, серед іншого, проводить у порядку, встановленому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», аналіз проектів регуляторних актів, що подаються на погодження, та аналіз їх регуляторного впливу, приймає рішення про погодження таких проектів або про відмову в їх погодженні.

Враховуючи зміст спірних правовідносин, повноваження уповноваженого органу щодо здійснення державної регуляторної політики, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", рішення суду в даній справі може вплинути на обов`язки Державної регуляторної служби України.

За таких обставин, слід залучити Державну регуляторну службу України до участі в даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

Зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України перевірено.

Керуючись ст.ст.171, 248, 257, 258, 260-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ухвалив :

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справа розглядається в порядку загального позовного провадження.

Підготовче засідання призначити на 24 червня 2021 року о 10:30 год., в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, поверх 1, зал судових засідань №6).

Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача – Державну регуляторну службу України (01011, м. Київ, вул. Арсенальна 9/11; код ЄДРПОУ – 39582357).

Роз`яснити відповідачу його право на подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Роз`яснити позивачу його право на подання до суду відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу, протягом п`яти днів з дня вручення відзиву.

Роз`яснити відповідачу його право на подання до суду заперечень проти відповіді на відзив і документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до нього доказів позивачу, протягом п`яти днів з дня вручення відповіді на відзив.

Запропонувати третій особі надати пояснення щодо позову протягом п`яти днів з моменту отримання копії позовної заяви.

Повідомити сторін, що відзив на позовну заяву (відзив), відповідь на відзив, заперечення та пояснення повинні відповідати вимогам частин другої-четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається http://adm.lv.court.gov.ua/fair/.

Повідомити сторін про наявність у Львівському окружному адміністративному суді можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Суддя Карп`як Оксана Орестівна