Рішення № 97111142, 24.05.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2021
Номер справи
560/8414/20
Номер документу
97111142
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/8414/20

РІШЕННЯ

іменем України

24 травня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К.

розглянувши адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Берегиня Нова" до Державної податкової служби України , Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Берегиня Нова» звернулось до суду з позовом до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Хмельницькій області про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2045582/33415173 від 19.10.2020 року та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 23.07.2020 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що контролюючий орган безпідставно відмовив у реєстрації податкової накладної № 1 від 23 липня 2020 року, для реєстрації якої позивач надав усі необхідні документи, що підтверджують реальність здійснення господарської операції, передбаченої договором поставки від 15 липня 2020 року № 1979 ДС, укладеним ним із товариством з обмеженою відповідальністю «Тандем-2002». Зазначає, що контролюючий орган у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної № 1 від 23 липня 2020 року не вказав, які саме копії документів необхідно подати для реєстрації податкової накладної. Щодо невідповідності обсягів зібраного та реалізованого врожаю сої, що стала підставою для відмови у реєстрації податкової накладної, позивач вказує, що статистична звітність та інші документи щодо вирощування продукції у 2018 році, подані разом із скаргою до комісії центрального рівня, свідчать про відповідність зібраного та реалізованого врожаю сої. Вважає, що надані документи підтверджують реальність здійснення операції згідно з договором поставки від 15 липня 2020 року № 1979 ДС та є достатніми для реєстрації податкової накладної № 1 від 23 липня 2020 року. Тому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 19 жовтня 2020 року № 2045582/33415173.

Ухвалою від 21 грудня 2020 року Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі, призначивши до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

У поданому до суду відзиві відповідач позовні вимоги заперечив. Зазначив, що позивач, порушивши пункт 11 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, до повідомлення № 1 від 15 жовтня 2020 року надав копії документів, які складені з порушенням законодавства. Надана платником статистична звітність 29-сг свідчить про невідповідність зібраного та реалізованого врожаю сої, тому що станом на 01 грудня 2019 року під сою було засіяно 27,72 га, площа зібраного врожаю 27,72 га, обсяг виробництва – 107 т, згідно даних ЄРПН платником у 2020 році реалізовано сої 166,5 т. Вважає, що наданий позивачем пакет документів до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній № 1 від 23 липня 2020 року складений / оформлений із порушенням законодавства, що стало підставою для прийняття рішення Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області від 19 жовтня 2020 року за № 2045582/33415173 про відмову в її реєстрації. У задоволені позовних вимог просить відмовити.

Ухвалою від 23 лютого 2021 року Хмельницький окружний адміністративний суд у задоволенні клопотання Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження або в судовому засіданні з повідомленням сторін відмовив.

21.04.2021 до суду надійшло клопотання Головного управління ДПС у Хмельницькій області про заміну сторони по справі з Головного управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 43142957, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17) на Головне управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 4407017, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17).

Вирішуючи зазначене клопотання, суд враховує таке.

Кабінет Міністрів України у пункті 1 постанови від 30 вересня 2020 року № 893 "Про деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" вирішив ліквідувати як юридичних осіб публічного права територіальні органи Державної податкової служби, в тому числі Головне управління ДПС у Хмельницької області.

Наказом Державної податкової служби України від 30 вересня 2020 року № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», відповідно до статті 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" та Положення про Державну податкову службу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227, утворено як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України Головне управління ДПС у Хмельницькій області.

Наказом Державної податкової служби України від 24 грудня 2020 року № 755 «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій» з 01 січня 2021 року розпочато здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно із наказом ДПС від 30 вересня 2020 року № 529. повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови КМУ № 893. Таким чином, Державна податкова служба України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Хмельницькій області є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДПС у Хмельницькій області, що ліквідується.

Відповідно до статті 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

З урахуванням викладеного, суд вважає на необхідне клопотання задовольнити. Замінити відповідача у справі - Головне управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 43142957, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17) на його правонаступника - Головне управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 4407017, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17).

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив таке.

Приватне підприємство «Берегиня Нова» – юридична особа, зареєстроване у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 21 квітня 2005 року, основний вид економічної діяльності – 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

15 липня 2020 року позивач та товариство з обмеженою відповідальністю «Тандем-2002» уклали договір поставки № 1979 ДС.

Відповідно до пункту 1.1. договору поставки № 1979 ДС, постачальник зобов`язується передати у власність покупцеві сою, а покупець зобов`язується прийняти товар і оплатити його на умовах, передбачених цим договором. Загальна кількість товару, що поставляється за договором, згідно пункту 2.1. складає 100 тонн + / - 10 %. За умовами пунктів 3.1, 3.6. договору поставка товару здійснюється партіями в узгоджені сторонами терміни на умовах FCA Україна, Хмельницька область, Ярмолинецький район, село Боднарівка, склад Постачальника, згідно правил Інкотермс у редакції 2020 року. Датою поставки товару вважається дата підписання представником покупця видаткової накладної. За умовами пунктів 4.4., 4.5., 4.6. оплата товару здійснюється на підставі рахунку-фактури, виписаного постачальником; покупець має право достроково сплатити постачальнику вартість товару; плата товару здійснюється шляхом перерахунку грошових коштів на розрахунковий рахунок постачальника у банківській установі.

На виконання умов договору поставки № 1979 ДС від 15 липня 2020 року, позивач 04 серпня 2020 року доставив 62,06 тонн сої; загальна вартість послуг щодо перевезення вантажу складає 766 503,06 грн., у тому числі ПДВ – 127 450,51 грн. Факт перевезення вантажу підтверджують: товарно-транспортна накладна № 9 від 04.08.2020 року, товарно-транспортна накладна № 10 від 04.08.2020 року, накладна № 14 від 04.08.2020 року, акт звірки взаємних розрахунків за 15.07.2020 – 15.09.2020 між товариством з обмеженої відповідальністю «Тандем-2002» і приватним підприємством «Берегиня Нова» від 15.09.2020 року. Факт оплати частини товару підтверджує платіжне доручення № 1817150241 від 23.07.2020 року.

За фактом оплати частини товару позивач склав податкову накладну від 23 липня 2020 року № 1 та надіслав її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Державна податкова служба України надіслала позивачу квитанцію від 24 липня 2020 року про зупинення реєстрації податкової накладної № 1 від 23 липня 2020 року, зазначивши, що коди УКТЗЕД / ДКПП товару / послуг 1201 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари / послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару / послуги та обсягу його постачання.

У зазначеній квитанції відповідач вказав, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропонував надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних.

15 жовтня 2020 року позивач надіслав відповідачу пояснення та копії документів на підтвердження інформації, що міститься у податковій накладній № 1 від 23 липня 2020 року, реєстрацію якої зупинено.

Рішенням від 19 жовтня 2020 року № 2045582/33415173 відповідач відмовив позивачу у реєстрації податкової накладної № 1 від 23.07.2020 року. Підставою для відмови слугувало ненадання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. У розділі рішення «Додаткова інформація» відповідач зазначив, що відповідно до наданої платником статистичної звітності 29-сг станом на 01.12.2019 року під сою було засіяно 27,27 га, площа зібраного врожаю 27,27 га, обсяг виробництва – 104 т, згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних платником у 2020 році здійснено реалізацію сої у кількості 166,5 т, отже встановлено невідповідність зібраного та реалізованого врожаю сої.

23 жовтня 2020 року позивач подав скаргу щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних від 19.10.2020 року № 2045582/33415173.

Рішенням за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28 жовтня 2020 року скаргу залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін. Підставою залишення скарги без задоволення стало ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Вважаючи рішення відповідача від 19.10.2020 року № 2045582/33415173 щодо відмови у реєстрації податкової накладної від 23.07.2020 року № 1 протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Досліджуючи правомірність рішення від 19.10.2020 року № 2045582/33415173 про відмову у реєстрації податкової накладної від 23.07.2020 року № 1, суд враховує таке.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів / послуг платник податку продавець товарів / послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів / послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та / або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі по тексту – Порядок № 1246).

Згідно з пунктами 12, 13 та 14 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та / або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та / або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та / або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та / або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та / або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування (далі по тексту – квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі по тексту – Порядок № 1165).

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та / або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

За правилами пункту 7 Порядку № 1165 у разі, коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та / або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку № 1165).

У квитанції від 24.07.2020 року про зупинення реєстрації податкової накладної № 1 від 23.07.2020 року відповідач запропонував надати пояснення та копії документів для підтвердження інформації, зазначеної у вказаній податковій накладній.

На виконання вимог контролюючого органу, позивач надіслав пояснення та копії документів щодо виконання умов договору поставки № 1979 ДС від 15.07.2020 року.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 року № 520 (далі по тексту – Порядок № 520).

Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 7, 9, 11 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та / або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та / або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та / або надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства.

Підставою для прийняття рішення від 19.10.2020 року № 2045582/33415173 про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 23.07.2020 року слугувало надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. У розділі рішення «Додаткова інформація» відповідач зазначив, що відповідно до наданої платником статистичної звітності 29-сг станом на 01.12.2019 року під сою було засіяно 27,27 га, площа зібраного врожаю 27,27 га, обсяг виробництва – 104 т, згідно даних Єдиного реєстру податкових накладних платником у 2020 році здійснено реалізацію сої у кількості 166,5 т, отже встановлено невідповідність зібраного та реалізованого врожаю сої.

Суд встановив, що на підтвердження здійснення господарської операції, передбаченої договором поставки № 1979 ДС від 15 липня 2020 року, позивач надіслав пояснення та копії документів, а саме: договір купівлі-продажу № 43/7456 від 12.12.2016 року між товариством з обмеженою відповідальністю «Техноторг-Дон» та приватним підприємством «Берегиня Нова», акт приймання-передачі від 16.12.2016 року, договір поставки № ФРК/2/2020 від 06.03.2020 року між приватним підприємством «Берегиня Нова» та приватним акціонерним товариством «Зернопродукт МХП», акт приймання-передачі від 11.03.2020 року, договір купівлі-продажу № 4пр від 18.05.2005 року між приватним підприємством та товариством з обмеженою відповідальністю «ХмельницькЛізингАгроінвест», акт прийому-передачі від 18.05.2005 року, договір № 21 від 31.03.2006 між відкритим акціонерним товариством «Хмільниксільмаш» та приватним підприємством «Берегиня Нова», договір купівлі-продажу № 40 від 31.01.2020 року між приватним підприємством «Берегиня Нова» та товариством з обмеженою відповідальністю «Смотрич Агрохім», специфікація № СП-1 від 31.01.2020 року, специфікація № СП-2 від 04.02.2020 року, специфікація № СП-3 від 24.04.2020 року, договір купівлі-продажу товарів з використанням паливних талонів № 27ПТ-26061/20 від 16.07.2020 року між товариством з обмеженою відповідальністю «ОККО Бізнес Партнер» та приватним підприємством «Берегиня Нова», договір поставки № 190/20-ХМ від 09.06.2020 року між товариством з обмеженою відповідальністю «Спектр-Агро» та приватним підприємством «Берегиня Нова», додаток № 1 від 09.06.2020 року, договір поставки № 1979 ДС від 15.07.2020 року між товариством з обмеженою відповідальністю «Тандем-2002» та приватним підприємством «Берегиня Нова», довіреність № 492/2 від 01.08.2020 року, акт звірки взаємних розрахунків за період 15.07.2020-15.09.2020 року щодо взаємовідносин з товариством з обмеженою відповідальністю «Тандем-2002», видаткова накладна № 747049 від 16.12.2016 року, видаткова накладна № 0052 від 19.04.2006 року, видаткова накладна № 418 від 24.04.2020 року, видаткова накладна № 88 04.02.2020 року, видаткова накладна № б/н, видаткова накладна № 28179 від 09.06.2020 року, видаткова накладна № 14 від 04.08.2020 року, накладна № 27ДГ від 04.04.2020 року, товарно-транспортна накладна № 9100715380 від 04.04.2020 року, накладна № 27ДГ від 06.05.2020 року, товарно-транспортна накладна № 9101712344 від 06.05.2020 року, рахунок-фактура № 7 від 22.07.2020 року, реєстр № 4 від 10.09.2020 року, акт про використання мінеральних добрив № 1 від 24.04.2020 року, акт про використання зерна № 2 від 24.04.2020 року, товарно-транспортна накладна № 9 від 04.08.2020 року, виписка банку за період 01.07.2020-27.07.2020 року, платіжне доручення № 1817150241 від 23.07.2020 року.

Суд також встановив, що відповідно до Звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 1 грудня 2018 року № 29-сг у приватного підприємства «Берегиня Нова» обсяг виробництва сої становить 2360 ц (236 т). Згідно зі Звітом про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 1 грудня 2019 року № 29-сг обсяг виробництва сої складає 1040 ц (104 т).

Згідно із інформацією Книги складського обліку приватного підприємства «Берегиня Нова» прихід і залишок сої станом на 2018 рік становить 236 т, станом на 2019 рік, ураховуючи прихід 104 т, залишок дорівнює 274,58 т.

Доводи відповідача щодо невідповідності зібраного та реалізованого врожаю сої приватним підприємством «Берегиня Нова» спростовуються даними із Звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 1 грудня 2018 року № 29-сг, Звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 1 грудня 2019 року № 29-сг та Книги складського обліку. Вказані документи позивач надіслав відповідачу 23.10.2021 року разом із скаргою на рішення.

Під час судового розгляду спору відповідач не довів, що позивач надав копії документів, складені із порушенням законодавства.

Тому, рішення № 2045582/33415179 від 19.10.2020 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 1 від 23.07.2020 року є неправомірним.

Відповідно до частини третьої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Згідно з пунктами 19 і 20 Порядку № 1246 податкова накладна та / або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та / або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та / або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та / або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та / або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та / або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДФС України.

Відповідно до наказу Держаної податкової служби України від 28.08.2019 року № 36 повноваження щодо реалізації податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушенням під час застосування податкового законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань покладені на Держану податкову службу України.

З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, необхідно зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 23.07.2020 року.

Враховуючи викладене, позов приватного підприємства «Берегиня Нова» про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 19.10.2020 № 2045582/33415173 щодо відмови у реєстрації податкової накладної від 23.07.2020 року № 1 та зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 23.07.2020 року необхідно задовольнити.

У зв`язку з задоволення позовних вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір необхідно стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов приватного підприємства «Берегиня Нова» до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Хмельницькій області про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 2045582/33415173 від 19.10.2020 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 1 від 23.07.2020 року.

Стягнути на користь приватного підприємства «Берегиня Нова» 2102,00 грн судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:Приватне підприємство "Берегиня Нова" (Сутківці,Ярмолинецький район, Хмельницька область,32134 , код ЄДРПОУ - 33415173) Відповідач:Державна податкова служба України (Львівська площа, 8,Київ 1,04053 , код ЄДРПОУ - 43005393) Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 43142957)

Головуючий суддя О.К. Ковальчук