
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/880/2110 год. 50 хв.
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Новіковій Т.А.,
за участю:
представника відповідачів - Риженка В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області, Дніпровського РВ у м. Херсоні УДМС України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення, зообов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Державної міграційної служби України (далі - відповідач-1), Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області (далі - відповідач-2), Дніпровського РВ у м. Херсоні УДМС України в Херсонській області (далі - відповідач-3), в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення (повідомлення) відповідача-3 про відмову у продовженні строку перебування позивача на території України;
- зобов`язати повторно розглянути заяву позивача про продовження строку перебування на території України з урахуванням рішення суду.
Ухвалою від 11.03.2021 відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою від 12.03.2021 задоволена заява ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення (повідомлення) Дніпровського РВ у м. Херсоні УДМС України в Херсонській області від 12.02.2021 про відмову в продовженні строку перебування ОСОБА_1 на території України до набрання законної сили рішенням у справі №540/880/21.
Ухвалою від 07.04.2021 задоволене клопотання Державної міграційної служби України про розгляд справи з повідомленням сторін, подальший розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін, судове засідання призначене на 22.04.2021 об 11:00 год.
Протокольною ухвалою від 22.04.2021 в судовому засіданні оголошена перерва до 12.05.2021 о 14:00 год.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 23.08.2019 ОСОБА_1 отримав паспорт громадянина В`єтнаму № НОМЕР_1 . Посольством України в Соціалістичній Республіці В`єтнам відкрита віза № У05132675, типу С, строком дії з 15.10.19 до 12.01.2020. До закінчення терміну дії візи ОСОБА_1 подана до Дніпровського РВ у м. Херсоні УДМС України в Херсонській області заява про продовження строку перебування на території України. Натомість, позивач отримав повідомлення про те, що рішенням ДМС України від 12.02.2021 відмовлено йому у продовженні строку перебування на території України, на підставі підпункту 5 пункту 10 Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 № 150. Також, повідомлений про необхідність виїхати з України до 12.03.2021. Втім, позивач зазначає, що 25.10.2019 офіційно зареєстрував шлюб з ОСОБА_2 у Посольстві Соціалістичної Республіки В`єтнам в Україні. Дружина позивача - ОСОБА_2 має право на постійне проживання в Україні, про що свідчить посвідка серії НОМЕР_2 видана 16.05.2008. Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_3 (серія НОМЕР_3 ) та свідоцтва про народження ОСОБА_4 (серія НОМЕР_4 ) батьком ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є позивач. Відповідно до Довідки №139/125/19 дочка позивача ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України згідно з рішенням УДМС України в Херсонській області від 24.02.2020. Також, відповідно до довідки № 168/124/19 син позивача ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є громадянином України відповідно до рішення УДМС України в Херсонській області від 10.03.2020. Тобто, позивач має двох дітей, народжених в Україні, та які є громадянами України. 18.02.2021 позивач звернувся до Державної міграційної служби України щодо можливості продовження строку перебування на території України, у зв`язку із наявністю правових підстав для отримання дозволу на імміграцію в Україну. Однак, відповідач-1 повідомив про прийняте 12.02.2021 рішення про відмову у продовженні строку та про наявність прийнятого 10.02.2019 Приморським РВ ГУ ДМС України в Одеській області рішення про примусове повернення з України із забороною в`їзду на територію України. Разом із тим, позивач зауважує, що рішення Приморського РВ ГУ ДМС України в Одеській області анульоване, що підтверджується штампом на 47 сторінці у паспорті ОСОБА_1 № 1984898. Позивач вважає, що рішення про відмову йому в продовженні строку перебування на території України винесене відповідачем-1 з порушенням вимог чинного законодавства та без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття такого рішення, оскільки позивач має двох дітей народжених в Україні, які набули громадянство України. Із врахуванням викладеного, позивач просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
12.05.2021 позивач та представник позивача в судове засідання не з`явилися, про дату час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Представник позивача надіслав до суду клопотання про відкладення судового засідання на іншу дату, у зв`язку із зайнятістю в іншому судовому процесі, при цьому на підтвердження зазначеного не надав жодного доказу.
05.04.2021, 06.04.2021 та 09.04.2021 від відповідачів надійшли відзиви на позовну заяву, в яких органи міграційної служби заперечують проти задоволення позовних вимог в повному обсязі з огляду на таке. 14.01.2021 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , звернувся до Дніпровського РВ УДМС із заявою про продовження строку перебування на території України до 10.04.2021, з метою отримання дозволу на імміграцію в Україну, оскільки є батьком дітей громадян України: дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка 27.02.2020 отримала довідку про реєстрацію особи громадянином України № 139/125/19, та син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який 10.03.2020 отримав довідку про реєстрацію особи громадянином України № 168/124/19. За результатами розгляду заяви відповідачі встановили, що ОСОБА_1 прибув в Україну 18.10.2019 за короткостроковою візою С-02, дійсною до 12.01.2020. Разом з тим, із заявою про продовження строку перебування на території України позивач звернувся до Дніпровського РВ УДМС 14.01.2021, тобто з порушенням визначених законодавством строків. Міграційна служба зазначає, що відповідно до вимог Порядку розгляду заяв іноземців та осіб без громадянства про продовження строку перебування на території України, затвердженого наказом МВС України від 25.04.2012 №363, рішення щодо продовження строку перебування іноземця або особи без громадянства в України понад 180 діб є виключно компетенцією ДМС. 14.01.2021 заява ОСОБА_1 про продовження строку перебування на території України з додатками направлені до ДМС для прийняття остаточного рішення. У свою чергу, ДМС встановив, що 04.08.2017 в приміщенні Дніпровського РВ УДМС під час прийому громадян виявлений громадянин Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_1 . У ході перевірки дотримання іноземними громадянами порядку перебування на території України з`ясовано, що ОСОБА_1 порушив правила перебування іноземців на території України, а також ухиляється від виїзду з України, чим порушив вимоги Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства". За порушення правил перебування іноземних громадян на території України відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 , в присутності перекладача, складений протокол серії ПР МХС № 038766 від 04.08.2017 про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 203 КУаАП у вигляді штрафу в розмірі 510,00 грн (постанова ПН МХС № 038766 від 04.08.2017). Позивачем сплачений штраф, що фактично свідчить про визнання вини у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203 КУпАП. Тому відповідачі зазначають, що сплата штрафу не є наслідком появи законних підстав у позивача для перебування на території України, та ніяким чином не має своїм наслідком змінити підстави притягнення останнього до адміністративної відповідальності чи відсутності вини у скоєному. Крім того, з метою забезпечення вимог законодавства України на підставі положень ст. 26 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" Дніпровським РВ УДМС прийняте рішення № 33 від 04.08.2017 про примусове повернення за межі України відносно ОСОБА_1 без заборони в`їзду в України та зобов`язано його покинути територію України у термін до 03.09.2017. Натомість, 25.07.2019 Приморським районним судом міста Одеса прийняте рішення по справі № 522/12719/19 про затримання громадянина В`єтнаму ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 , з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України. Також, 25.07.2019 Приморським районним судом міста Одеса по справі № 522/12720/19 прийняте рішення про примусове видворення з України громадянина В`єтнаму ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 26.07.2019 відповідно до рішення суду співробітниками Приморського РВ ГУ ДМС України в Одеській області позивач поміщений до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства. Перебуваючи в Миколаївському ПТПІ, ОСОБА_1 (ОСОБА_1), ІНФОРМАЦІЯ_3 , був документований паспортом громадянина Соціалістичної Республіки В`єтнам серії № НОМЕР_1 терміном дії з 23.08.2019 до 23.08.2029, виданого Посольством В`єтнаму в України від 23.08.2019 на ім`я - громадянин Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_1 шляхом виконання рішення суду про видворення залишив територію України за паспортом громадянина Соціалістичної Республіки В`єтнам серії № НОМЕР_1 , виданого Посольством В`єтнаму в України від 23.08.2019. 10.09.2019 ГУ ДМС в Одеській області згідно статті 30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" відносно громадянина Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) прийняте рішення про заборону в`їзду в Україну строком на 5 (п`ять) років, терміном дії з 10.09.2019 до 10.09.2024. Станом на 05.04.2021 року рішення про примусове видворення, заборону в`їзду до України стосовно вищезазначеної особи не оскаржувалося та є діючими. Також відповідач-1 звертає увагу, що штамп про заборону в`їзду строком на 3 роки і штамп про анулювання цього штампу, які наявні в копії паспорта громадянина Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_1 серії № НОМЕР_1 від 23.08.2019, територіальними органами чи підрозділами ДМС не проставлялися. Враховуючи вищевикладене, ДМС України розглянута заява позивача від 14.01.2021 та прийняте рішення від 12.02.2021 про відмову в продовженні строку перебування на території України громадянину Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_1 , відповідно до підпункту 5 пункту 10 Порядку № 150, оскільки міграційною службою виявлені факти невиконання іноземцем рішення органу державної влади щодо заборони в`їзду в Україну строком на 5 (п`ять) років, прийняте на підставі рішення суду про примусове видворення за межі України. У зв`язку із наведеним, просить відмовити в задоволенні позовних вимог в посному обсязі.
12.05.2021 представник відповідачів просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у відзивах.
Згідно із ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Частиною 3 ст. 205 КАС України передбачено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника), незалежно від причин неявки.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд зауважує, що позивач та його представник, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, не з`явилися в судове засідання, призначене на 12.05.2021, не надавши жодних доказів на підтвердження поважності неприбуття в судове засідання.
Провадження у даній справі відкрите 11.03.2021 за правилами спрощеного позовного провадження, тобто строк розгляду справи становить 60 днів, який закінчився 10.05.2021 (вихідний день).
Таким чином, враховуючи, що позивач не з`явився в судові засідання без поважних причин та закінчення строку розгляду справи по суті, суд здійснює розгляд справи за відсутності позивача та його представника.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
18.10.2019 громадянин Соціалістичної Республікі Вєтнам ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , прибув на територію України на підставі короткострокової візи С-02, яка дійсна до 12.01.2020.
14.01.2021 ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського РВ у м. Херсоні УДМС в Херсонській області із заявою про продовження строку перебування на території України до 10.04.2021. Підставою для подальшого перебування в Україні зазначив: отримання дозволу на імміграцію в Україну (діти - громадяни України).
За результатами розгляду вказаної заяви, 12.02.2021 Державна міграційна служба України прийняла рішення про відмову в продовженні строку перебування на підставі підпункту 5 пункту 10 порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 150 від 01.02.2012 .
Про прийняте рішення ДМС України від 12.02.2021 позивач дізнався 19.02.2021 із повідомлення Дніпровського РВ у м.Херсоні УДМС України в Херсонській області, в якому, зокрема, зазначено про необхідність виїзду ОСОБА_1 з території України до 12.03.2021.
Н погодившись із рішенням про відмову в продовженні строку перебування на території України, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
За приписами частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, та встановлює порядок їх в`їзду в Україну та виїзду з України визначає Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22.09.2011 № 3773-VI (далі - Закон № 3773-VI).
Пунктом 6ч. 1 ст. 1 Закону № 3773-VI визначено, що іноземець - особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав.
Згідно із п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону № 3773-VI іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, - іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території Україні протягом дії візи або на період, установлений законодавством чи міжнародним договором України, або якщо строк їх перебування на території України продовжено в установленому порядку.
За змістом ст. 3 Закону № 3773-VI іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов`язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають під юрисдикцією України, незалежно від законності їх перебування, мають право на визнання їх правосуб`єктності та основних прав і свобод людини.
Згідно з ч. 16 ст. 4 Закону № 3773-VI іноземці та особи без громадянства, які в`їхали в Україну на інших законних підставах, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в`їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.
Порядок продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства на території України визначено статтею 17 Закону № 3773-VI.
Так, іноземцю або особі без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, може бути продовжено строк перебування (за наявності законних підстав).
Документи про продовження строку перебування в Україні оформляються на підставі письмових звернень іноземця або особи без громадянства та приймаючої сторони, які подаються не пізніш як за три робочих дні до закінчення встановленого строку їх перебування на території України.
У продовженні строку перебування іноземцю або особі без громадянства може бути відмовлено в разі відсутності для цього підстав та достатнього фінансового забезпечення для покриття витрат, пов`язаних із перебуванням іноземця або особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони.
Продовження строку перебування на території України здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Процедура продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України визначена Порядком продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 № 150 (далі - Порядок № 150).
Пунктом 2 Порядку № 150 передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території:
1) протягом наданого візою дозволу в межах строку дії візи в разі в`їзду осіб без громадянства чи іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в`їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України;
2) не більш як 90 днів протягом 180 днів у разі в`їзду іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в`їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України. Порядок обчислення зазначеного строку встановлюється МВС;
3) на період дії візи, але не більш як 90 днів протягом 180 днів у разі в`їзду за візою, оформленою до 11 вересня 2011 року.
Відповідно до п. 7 Порядку № 150 рішення про продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства на території України понад встановлені цим Порядком строки приймається керівником територіального органу або підрозділу ДМС чи його заступником у разі подання заяви про отримання дозволу на імміграцію чи набуття громадянства України та наявності підстав, які не дають змоги виїхати з України, відповідно до статті 22 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", а також Головою ДМС або його заступником в інших випадках за умови подання підтверджувальних документів.
Згідно із п. 8 Порядку № 150 заяви про продовження строку перебування на території України подаються іноземцями та особами без громадянства і приймаючою стороною не раніше ніж за десять та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення такого строку до територіальних органів або підрозділів ДМС за місцем проживання. Зразок заяви та порядок її розгляду затверджуються МВС.
За правилами п. 8 Порядку розгляду заяв іноземців та осіб без громадянства про продовження строку перебування на території України, затвердженого наказом МВС України 25.04.2012 № 363 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.05.2012 за № 778/21091, працівник територіального органу чи підрозділу ДМС при надходженні заяви про продовження строку перебування на території України вивчає обґрунтованість наведених підстав стосовно необхідності продовження строку перебування, перевіряє дійсність поданих документів, своєчасність їх подання, наявність відміток про реєстрацію (відмітки органів охорони державного кордону "В`їзд" ("Виїзд") або документа, що підтверджує законність перебування іноземця, особи без громадянства в Україні) чи продовження строку перебування, звіряє відомості про іноземців чи осіб без громадянства, указані в їх паспортних документах, з даними, що містяться в цих зверненнях, з`ясовує законність перебування іноземців та осіб без громадянства в державі та відсутність відомостей, що перешкоджають подальшому перебуванню цих осіб в Україні та завіряє копії прийнятих документів своїм підписом.
Таким чином, основною умовою для подання іноземцем заяви про продовження строку перебування (за наявності законних підстав) є його перебування на території України на законних підставах, іншими умовами є: подання цієї заяви не пізніш як за три робочих дні до закінчення встановленого строку їх перебування на території України; наявність законних підстав для продовження строку перебування на території України.
Із дослідженої заяви позивача від 14.01.2021 слідує, що громадянин Соціалістичої Республікі Вєтнам ОСОБА_1 прибув до України 18.10.2019 на підставі разової візи № НОМЕР_1 типу С дійсної до 12.01.2020.
Разом із цим, із заявою до Дніпровського РВ у м.Херсоні УДМС в Херсонській області про продовження строку перебування на території України позивач звернувся лише 14.01.2021.
Із наведеного вбачається, що ОСОБА_1 із заявою про продовження строку перебування на території України звернувся до відповідача-1 через рік після закінчення строку дії візи, тобто після закінчення строку легального перебування на території України, що суперечить пункту 8 Порядку № 150.
Отже, суд встановив, що позивач порушив законодавчо встановлений строк звернення до територіальних органів або підрозділів ДМС за місцем проживання із заявою про продовження строку перебування на території України.
Підпунктом 5 пункту 10 Порядку № 150 встановлено, що рішення про відмову в продовженні строку перебування іноземця та особи без громадянства на території України приймається в разі, коли виявлено факти невиконання іноземцем та особою без громадянства рішення суду чи органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов`язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов`язані з попереднім видворенням за межі України, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в`їзду в Україну.
25.07.2019 Приморським районним судом міста Одеса у справі № 522/12720/19 ухвалене рішення про примусове видворення з України громадянина В`єтнаму ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 .
10.09.2019 Приморським РВ у м.Одесі ГУ ДМС України в Одеській області, відносно громадянина Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_3 , прийняте рішення про заборону в`їзду строком на 5 (п`ять) років.
Також, 10.09.2019 ГУ ДМС в Одеській області направлене до Державної прикордонної служби України відповідне доручення № 568/5115 від 10.09.2019 про заборону подальшого в`їзду до України громадянину Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспортом серії № НОМЕР_1 від 23.08.2019, строком на 5 років. Термін контролю: з 10.09.2019 до 10.09.2024.
Разом із тим, позивач у позовній заяві зазначає, що рішення Приморського РВ у м.Одесі ГУ ДМС України в Одеській області від 10.09.2019 про заборону ОСОБА_1 в`їзду до України анульоване, про що свідчить штамп в його паспорті №1984898.
Відповідачі у своїх відзивах заперечують проти такого твердження позивача, зазначивши, що станом на 05.04.2021 рішення про примусове видворення, заборону в`їзду до України стосовно позивача не оскаржене ні в адміністративному, ні в судовому порядку, тому є чинним.
Водночас, відповідачі зауважують, що штамп про заборону в`їзду строком на 3 роки і штамп про анулювання цього штампу, що наявні у паспорті громадянина Соціалістичної Республіки В`єтнам ОСОБА_1 серії № НОМЕР_1 від 23.08.2019, територіальними органами чи підрозділами ДМС не проставлялися.
Із дослідженої копії паспорту громадянина Соціалістичної Республікі В`єтнам ОСОБА_1 серії № НОМЕР_1 від 23.08.2019 слідує, що на 47 сторінці даного паспорту наявні, зокрема, два штампи (записи) наступного змісту: 1. Заборона в`їзду на територію України терміном на 3 (три) роки до 17.10.2022 (запис № 123/1037 від 17.10.2022 засвідчений підписом та печаткою ДМС України); 2. Анульовано 18.10.2019 (засвідчений підписом без печаті та проставлений зверху штампа № 123/1037).
Суд встановив, що штамп із записом "Анульовано від 18.10.2019" не містить відмітку (печатку) яким органом проставлений такий запис, а також матеріали справи не містять документи на підставі яких зроблений такий запис, такі документи не надані і позивачем, що свідчить про не підтвердження належними доказами анулювання попереднього запису №123/1037 від 17.10.2022 "Заборона в`їзду на територію України".
Згідно матеріалів справи та інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено: рішення Приморського районного суду м. Одеси від 25.07.2019 у справі №522/12720/19 набрало законної сили та не оскаржене в апеляційному порядку.
У свою чергу, рішення Приморського РВ у м.Одесі ГУ ДМС України в Одеській області від 10.09.2019 про заборону ОСОБА_1 в`їзду до України терміном на 5 років не скасоване, позивачем до суду не оскаржене.
Доказів зворотнього позивач суду не надав.
Таким чином, суд вважає, що позивачем не дотримане та не виконане рішення Приморського РВ у м. Одесі ГУ ДМС України в Одеській області від 10.09.2019 про заборону в`їзду до України терміном на 5 років, а саме, до 10.09.2024. При цьому, дане рішення не визнане протиправним та не скасоване в судовому порядку, тобто дійсне станом на день прийняття ДМС України оскаржуваного рішення.
Відтак, відповідач-1 обгрутовано зазначив підставу для прийняття спірного рішення п.п. 5 п. 10 Порядку № 150 - у зв`язку із виявленням факту невиконання позивачем рішення органу державної влади.
Беручи до уваги наведені вище обставини, суд дійшов висновку, що рішення Державної міграційної служби України від 12.02.2021 про відмову в продовженні строку перебування громадянина Соціалістичної Республікі В`єтнам ОСОБА_1 на території України, прийняте відповідачем-1 у межах повноважень, у поряду та у спосіб, що визначені чинним законодавством України.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачі надали суду належні докази існування обставин, які слугували підставою для прийняття рішення про відмову в продовженні строку перебування позивача на території України.
З огляду на викладене вище, суд відмовляє позивачу у задоволенні позовних вимог повністю.
За правилами статті 139 КАС України, у разі відмови у задоволенні позову, судові витрати не підлягають відшкодуванню на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 73-78, 139, 241-246, 250, 262 КАС України, суд, -
вирішив:
Відмовити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) у задоволенні позовних вимог до Державної міграційної служби України (код ЄДРПОУ 37508470; 01001, м. Київ, вул. Володимирська, 9), Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 37839478; 73036, м. Херсон, вул. Перекопська, 168), Дніпровського РВ у м. Херсоні УДМС України в Херсонській області (73008, м. Херсон, вул. Залаегерсег, 29-а) про визнання протиправним та скасування рішення, зообов`язання вчинити певні дії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 18 травня 2021 р.
Суддя О.Й. Кисильова
кат. 102070000