Рішення № 97087750, 07.05.2021, Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
07.05.2021
Номер справи
742/237/21
Номер документу
97087750
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Провадження № 2-а/742/8/21

Єдиний унікальний № 742/237/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2021 року м. Прилуки

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Бездідька В.М., за участю секретаря судових засідань Голушко А.С., представників позивача Леонова Ю.М., Чирського Ю.В., представника відповідача Золотаринець В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Прилуки справу за позовними заявами ОСОБА_1 до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанов Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст.485 МК України,

встановив:

І. Зміст позовних вимог та заперечень сторін.

В січні 2021 року позивач звернулася до суду з позовом до Північної митниці Державної митної служби України в якому просить скасувати постанови Північної митниці Державної митної служби України від 06.01.2021 у справі відповідно до протоколу №0921/10200/20 від 10.12.2020 року, №0923/10200/20 від 10.12.2020 року, №0919/10200/20 від 10.12.2020 року, №0916/10200/20 від 10.12.2020 року, №0922/10200/20 від 10.12.2020 року, №0920/10200/20 від 10.12.2020 року, №0918/10200/20 від 10.12.2020 року, №0917/10200/20 від 10.12.2020 року, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення митних правил за ст.485 МК України.

Свої вимоги аргументує тим, що постановами керівника Північної митниці Державної митної служби України від 06.01.2021 у справах відповідно до протоколів №№0921/10200/20 від 10.12.2020 року, №0923/10200/20 від 10.12.2020 року, №0919/10200/20 від 10.12.2020 року, №0916/10200/20 від 10.12.2020 року, №0922/10200/20 від 10.12.2020 року, №0920/10200/20 від 10.12.2020 року, №0918/10200/20 від 10.12.2020 року, №0917/10200/20 від 10.12.2020 року, складених на підставі Акту від 13.07.2020 року №14/7.11-19-12/33167561 документальної невиїзної перевірки щодо дотримання ТОВ «Алітоні» вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання пільг) і звільнення від оподаткування в т.ч. за митними деклараціями, її, як агента з митного оформлення, що перебуває в трудових відносинах з ТОВ «Алітоні» піддано адміністративному стягненню у виді штрафу за порушення митних правил за ст.485 МК України. Будь-яких порушень оформлення нею митної декларації допущено не було та не було виявлено підстав для відмови в митному оформленні вказаних в протоколі партій товарів. Керівником митниці було безпідставно відмовлено у виклику свідка директора ТОВ «Алітоні» ОСОБА_2 для з`ясування фактичних обставин справи. Постанову винесено без будь-яких доказів вчинення порушення митних правил саме позивачем, лише за посиланням на Акт документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 року №14/7.11-19-12/33167561 під час якої митним органом було підсумовано вказані вартості у митних деклараціях за різними партіями товарів, які були сформовані експортером та супроводжені різними документами, що складені експортерами та перевізником. В постанові митний орган дійшов необґрунтованого висновку, що позивачкою вчинені інші протиправні дії за ст.485 МК України спрямовані на ухилення від сплати митних платежів шляхом преференцій по сплаті ввізного мита «410» і надано декларації інвойс, які містять неправдиві відомості стосовно преференційного походження вказаних товарів. Оскаржувана постанова не містить чіткого та зрозумілого викладу складу правопорушення, яке інкримінується позивачу. Митним органом не доведено порушення агентом з митного оформлення ТОВ «Алітоні» пункту 1 (b) статті 22 Протоколу 1 при складанні та поданні декларації інвойс, а також те, що надані декларації, інвойс, містять неправдиві відомості стосовно преференційного походження ввезених товарів.

Переміщення товарів та подання митних декларацій і документів, необхідних для митного оформлення, відбулося в травні, червні, липні, жовтні 2017 року. Адміністративне стягнення могло бути накладено не пізніше шести місяців від зазначених дат, а тому відповідачем порушено строки для притягнення позивача до адміністративної відповідальності. Митне оформлення товару характеризується вчиненням одноразової дії, а тому таке порушення не є триваючим. Днем вчинення правопорушення при цьому є дата подання митному органу митної декларації.

Крім того позивач зазначає, що вона отримала оскаржувану постанову 16 січня 2021 року і саме цю дату вважає кінцевою датою виконання митним органом обов`язкових процедур щодо завершення розгляду адміністративної справи та оголошення постанови особі, яка притягується до адміністративної відповідальності. Саме 16 січня 2021 року слід вважати датою оголошення винесеної постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, що перевищує шестимісячний строк з дати складання Акту документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 р. №14/7.11-19-12/33167561 дотримання ТОВ «Алітоні» вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування в т.ч. за митними деклараціями, що є підставою для закриття провадження у справі у зв`язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення станом на час розгляду адміністративної справи.

04.02.2021, 25.03.2021 року від відповідача надійшли відзиви на позовні заяви в яких не погоджується з позовними вимогами та просить відмовити в їх задоволенні. Відзиви мотивовані тим, що декларантом безпідставно застосовано преференції по сплаті ввізного мита «410», оскільки товари які одночасно транспортовані від одного експортера одному одержувачу - за митними деклараціями, не зважаючи на кількість товарно-супровідних документів є партією товару, сукупна вартість якої, по кожному інкримінованому епізоду перевищувала 6000 євро (т.2 а.с.117-131, т.4 а.с.183-214, т.5 а.с.59-69, а.с.92-218).

ІІ. Заяви, клопотання та інші процесуальні рішення у справі.

Ухвалою судді Прилуцького міськрайонного суду від 28 січня 2021 року об`єднано в одне провадження справи за позовом ОСОБА_1 до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанов Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності, які знаходяться на розгляді Прилуцького міськрайонного суду, а саме: справа 742/241/21, провадження №2-а/742/9/21 та справа 742/243/21, провадження №2-а/742/11/21, присвоєно спільний номер справи № 742/241/21, провадження №2-а/742/9/21 та призначено судове засідання по даній справі.

Ухвалою судді Прилуцького міськрайонного суду від 21 січня 2021 року об`єднано в одне провадження справи за позовом ОСОБА_1 до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанов Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності, які знаходяться на розгляді Прилуцького міськрайонного суду, а саме: справа 742/264/21, провадження №2-а/742/23/21 та справа 742/265/21, провадження №2-а/742/24/21 та присвоєно спільний номер справи № 742/264/21, провадження №2-а/742/23/21.

Ухвалою судді Прилуцького міськрайонного суду від 22 січня 2021 року справу за позовом ОСОБА_1 до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанови Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності прийнято до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, вирішено розглядати справу №742/237/21, провадження №2-а/742/8/21 за правилами спрощеного провадження з повідомлення (викликом) сторін, призначено судове засідання по даній справі.

Ухвалою судді Прилуцького міськрайонного суду від 25 січня 2021 року об`єднано в одне провадження справи за позовом ОСОБА_1 до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанов Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності, які знаходяться на розгляді Прилуцького міськрайонного суду, а саме: справа 742/268/21, провадження №2-а/742/25/21 та справа 742/244/21, провадження №2-а/742/12/21 та присвоєно спільний номер справи № 742/244/21, провадження №2-а/742/12/21.

Ухвалою судді Прилуцького міськрайонного суду від 27 січня 2021 року справу за позовом ОСОБА_1 до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанови Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності прийнято до розгляду об`єднану справу №742/244/21, провадження №2-а/742/12/21 та призначено судове засідання по даній справі.

Ухвалою судді Прилуцького міськрайонного суду від 03 лютого 2021 року об`єднано в одне провадження справи за позовом ОСОБА_1 до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанов Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності, які знаходяться на розгляді Прилуцького міськрайонного суду, а саме: справа 742/237/21 провадження №2-а/742/8/21, справа 742/264/21 провадження №2-а/742/23/21, справа 742/244/21 провадження №2-а/742/12/21, справа 742/241/21 провадження №2-а/742/9/21, справа 742/263/21 провадження №2-а/742/22/21 та присвоєно спільний номер справи № 742/237/21, провадження №2-а/742/8/21.

ІІІ. Позиції сторін.

В судовому засіданні представники позивачки підтримали заявлені позовні вимоги та просили їх задовольнити, аргументуючи свої вимоги тим, що матеріали справи не містять доказів винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст.485 МК України, оскільки не доведено в її діях умислу на ухилення від сплати податків та платежів. Крім того зазначили, що сам факт доставки товару одним транспортним засобом за різними договорами, інвойсами, а також товару різних товарних груп від одного поставщика одному покупцю не можна вважати партією товару. Також зазначили, що стягнення на ОСОБА_1 накладено за межами шестимісячного строку, а отже безпідставно.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову. Свої заперечення аргументував тим, що ОСОБА_1 безпідставно зазначила в деклараціях преференції по сплаті ввізного мита «410», оскільки встановлено, що сукупна вартість товарів, які одночасно транспортовані одним транспортним засобом від одного експортера одному одержувачу, по кожному інкримінованому епізоду перевищувала 6000 євро.

ІV. Фактичні обставини встановлені судом.

Щодо обставин справи №0921/10200/20.

Згідно контракту №10-09/04/2013 та додатків до нього фірма «Раффаелло Шуз Факторі С.р.л.», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren, на суму 5370,30 євро (т.1, а.с.30-34). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF152 від 24.07.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren, на суму 5370,30 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 24.07.2017 (т.1 а.с.28-29).

Відповідно до декларації №4270 електронне декларування №UA102170/2017/040537 від 27.07.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: готова клеїльна суміш, клей Maspren на суму 5370,30 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.1 а.с.26-27).

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: короби картонні, б/в, різаки для розкрою взуття, штемпель металевий, на суму 3971,00 євро (т.1, а.с.40-45). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF151 від 24.07.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: короби картонні, б/в, різаки для розкрою взуття, штемпель металевий, на суму 931,00 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 24.07.2017 (т.1 а.с.38-39).

Відповідно до декларації №4269 електронне декларування №UA102170/2017/040539 від 27.07.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: короби картонні, б/в, різаки для розкрою взуття, штемпель металевий, на суму 931,00 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.1 а.с.35-37).

06.01.2021 року постановою в справі про порушення митних правил № 0921/10200/20 ОСОБА_1 визнано винною за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 47646,57 грн. Дана постанова винесена на підставі акту документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 № 14/7.11-19-12/33167561 дотримання ТОВ "АЛІТОНІ" (код ЄДРПОУ 33167561) вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування (т.5 а.с.208-216) за митними деклараціями від 27.07.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040537, UA102170/2017/040539 встановлено, що загальна вартість товарів за вказаними МД доставлених до відділу митного оформлення №3 Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом, які надійшли на адресу ТОВ "АЛІТОНІ", код ЄДРПОУ 33167561, відправником яких є фірма SC RAFFAELLO SHOESFACTORYS.R.L. Румунія, Bucuresti, str.AlleeaCiceunr.8-10,bl.R 10,s.2,et.6,ap.65, s.4 склала 6301,30 євро (т.1 а.с.19-25).

Постанова мотивована тим, що 27.07.2017 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Чернігів-вантажний» Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом AR19SHS/AR21SHS, відправником яких є фірма S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL Румунія, отримувачем ТОВ «Алітоні» було доставлено товари на загальну вартість 6301,30 євро.

У ході перевірки встановлено, що здійснене митне оформлення партії товарів, яка одночасно транспортована т.з. AR19SHS/AR21SHS від одного експортера фірми S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL одному одержувачу ТОВ «Алітоні» та оформлена за митними деклараціями від 27.07.2017 ІМ 40 ДЕ №№ UA 102170/2017/040537, UA102170/2017/040539.

Сукупна вартість партії товарів перевищує 6000 євро.

Таким чином, під час митного оформлення партії товарів за вказаними митними деклараціями, яка перевищує сукупну вартість 6000 євро, агентом митного оформлення ТОВ «Алітоні» гр. ОСОБА_1 надано декларації - інвойс з порушенням пункту 1 ( b) ст.22 Протоколу 1, що унеможливлює застосування преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. (т 1 а.с.19-25).

Щодо обставин справи №0923/10200/20.

Згідно контракту №10-09/04/2013 та додатків до нього фірма «Раффаелло Шуз Факторі С.р.л.», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren, клей Sympacol на суму 5249,40 євро (т.2, а.с.29-34). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF203 від 16.10.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren, клей Sympacol на суму 5249,40 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 16.10.2017 (т.2 а.с.27-28).

Відповідно до декларації №4387 електронне декларування №UA102170/2017/040730 від 18.10.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren, клей Sympacol на суму 5249,40 євро, визначено країну походження EU, преференція 4100000000 (т.2 а.с.24-26).

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: короби картонні, б/в, силікон рідкий, гума для чищення шкіри, олівці для розмічування, колоди пластикові, на суму 7005,33 євро (т.2 а.с.40-46). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF204 від 16.10.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: короби картонні, б/в, силікон рідкий, гума для чищення шкіри, олівці для розмічування, на суму 3465,33 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 16.10.2017 (т.2 а.с.38-39).

Відповідно до декларації №4385 електронне декларування №UA102170/2017/040731 від 18.10.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: короби картонні, б/в, силікон рідкий, гума для чищення шкіри, олівці для розмічування, на суму 3465,33 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.2 а.с.35-37).

06.01.2021 року постановою в справі про порушення митних правил № 0923/10200/20 ОСОБА_1 визнано винною за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 62147,82 грн. Дана постанова винесена на підставі акту документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 № 14/7.11-19-12/33167561 дотримання ТОВ "АЛІТОНІ" (код ЄДРПОУ 33167561) вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування (т.5 а.с.208-216) за митними деклараціями від 18.10.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040730, UA102170/2017/040731 встановлено, що загальна вартість товарів за вказаними МД доставлених до відділу митного оформлення №3 Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом, які надійшли на адресу ТОВ "АЛІТОНІ", код ЄДРПОУ 33167561, відправником яких є фірма SC RAFFAELLO SHOESFACTORYS.R.L. Румунія, Bucuresti, str.AlleeaCiceunr.8-10,bl.R 10,s.2,et.6,ap.65, s.4 склала 8714,73 євро (т.2 а.с.19-23).

Постанова мотивована тим, що 18.10.2017 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Чернігів-вантажний» Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом AR11SHS/AR12SHS, відправником яких є фірма S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL Румунія, отримувачем ТОВ «Алітоні» було доставлено товари на загальну вартість 8714,73 євро.

У ході перевірки встановлено, що здійснене митне оформлення партії товарів, яка одночасно транспортована т.з. AR11SHS/AR12SHS від одного експортера фірми S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL одному одержувачу ТОВ «Алітоні» та оформлена за митними деклараціями від 27.07.2017 ІМ 40 ДЕ №№ UA 102170/2017/040730, UA102170/2017/040731.

Сукупна вартість партії товарів перевищує 6000 євро.

Таким чином, під час митного оформлення партії товарів за вказаними митними деклараціями, яка перевищує сукупну вартість 6000 євро, агентом митного оформлення ТОВ «Алітоні» гр. ОСОБА_1 надано декларації - інвойс з порушенням пункту 1 ( b) ст.22 Протоколу 1, що унеможливлює застосування преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. (т.2 а.с.19-23).

Щодо обставин справи №0919/10200/20.

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 5677,40 євро (т.2 а.с.83-88). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF138 від 10.07.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 5277,40 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 10.07.2017 (т.2 а.с.81-82).

Відповідно до декларації №4246 електронне декларування №UA102170/2017/040511 від 13.07.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 5277,40 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.2 а.с.78-80).

Згідно контракту №10-09/04/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей RCP 620/A на суму 4873,20 євро (т.2 а.с.93-97). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF139 від 10.07.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей RCP 620/A на суму 4873,20 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 10.07.2017 (т.2 а.с.91-92).

Відповідно до декларації №4247 електронне декларування №UA102170/2017/040512 від 13.07.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей RCP 620/A на суму 4873,20 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.2 а.с.89-90).

06.01.2021 року постановою в справі про порушення митних правил № 0919/10200/20 ОСОБА_1 визнано винною за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 87816,90 грн. Дана постанова винесена на підставі акту документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 № 14/7.11-19-12/33167561 дотримання ТОВ "АЛІТОНІ" (код ЄДРПОУ 33167561) вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування (т.5 а.с.208-216) за митними деклараціями від 13.07.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040511, UA102170/2017/040512 встановлено, що загальна вартість товарів за вказаними МД доставлених до відділу митного оформлення №3 Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом, які надійшли на адресу ТОВ "АЛІТОНІ", код ЄДРПОУ 33167561, відправником яких є фірма SC RAFFAELLO SHOESFACTORYS.R.L. Румунія, Bucuresti, str.AlleeaCiceunr.8-10,bl.R 10,s.2,et.6,ap.65, s.4 склала 10150,60 євро (т.2 а.с.71-77).

Постанова мотивована тим, що 13.07.2017 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Чернігів-вантажний» Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом НОМЕР_1 / НОМЕР_2 , відправником яких є фірма S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL Румунія, отримувачем ТОВ «Алітоні» було доставлено товари на загальну вартість 10150,60 євро.

У ході перевірки встановлено, що здійснене митне оформлення партії товарів, яка одночасно транспортована т.з. AR08LRK/AR10UUE від одного експортера фірми S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL одному одержувачу ТОВ «Алітоні» та оформлена за митними деклараціями від 27.07.2017 ІМ 40 ДЕ №№ UA 102170/2017/040511, UA102170/2017/040512.

Сукупна вартість партії товарів перевищує 6000 євро.

Таким чином, під час митного оформлення партії товарів за вказаними митними деклараціями, яка перевищує сукупну вартість 6000 євро, агентом митного оформлення ТОВ «Алітоні» гр. ОСОБА_1 надано декларації - інвойс з порушенням пункту 1 ( b) ст.22 Протоколу 1, що унеможливлює застосування преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. (т.2 а.с.71-77).

Щодо обставин справи №0916/10200/20.

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, олівці для розмічування, стержні для розмічування,стрічка абразивна для шліфування, гума для чищення шкіри, різаки для розкрою взуття, штемпель металевий, силікон рідкий, на суму 3652,30 євро (т.3 а.с.32-37). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF084 від 02.05.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: силікон рідкий, короби картонні б/в, на суму 562,50 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 02.05.2017 (т.3 а.с.30-31).

Відповідно до декларації №4139 електронне декларування №UA102170/2017/040342 від 04.05.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: силікон рідкий, короби картонні б/в, на суму 562,50 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.3 а.с.27-29).

Згідно контракту №10-09/04/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren, клей Sympacol, на суму 5440,20 євро (т.3 а.с.43-47). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF085 від 02.05.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren, клей Sympacol, на суму 5440,20 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 04.05.2017 (т.3 а.с.41-42).

Відповідно до декларації №4140 електронне декларування №UA102170/2017/040345 від 04.05.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren, клей Sympacol, на суму 5440,20 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.3 а.с.38-40).

06.01.2021 року постановою в справі про порушення митних правил № 0916/10200/20 ОСОБА_1 визнано винною за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 44370,90 грн. Дана постанова винесена на підставі акту документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 № 14/7.11-19-12/33167561 дотримання ТОВ "АЛІТОНІ" (код ЄДРПОУ 33167561) вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування (т.5 а.с.208-216) за митними деклараціями від 04.05.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040342, UA102170/2017/040345 встановлено, що загальна вартість товарів за вказаними МД доставлених до відділу митного оформлення №3 Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом, які надійшли на адресу ТОВ "АЛІТОНІ", код ЄДРПОУ 33167561, відправником яких є фірма SC RAFFAELLO SHOESFACTORYS.R.L. Румунія, Bucuresti, str.AlleeaCiceunr.8-10,bl.R 10,s.2,et.6,ap.65, s.4 склала 6002,70 євро (т.3 а.с.20-26).

Постанова мотивована тим, що 04.05.2017 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Чернігів-вантажний» Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом НОМЕР_3 /AR10UUE, відправником яких є фірма S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL Румунія, отримувачем ТОВ «Алітоні» було доставлено товари на загальну вартість 6002,70 євро.

У ході перевірки встановлено, що здійснене митне оформлення партії товарів, яка одночасно транспортована т.з. AR08LRK/AR10UUE від одного експортера фірми S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL одному одержувачу ТОВ «Алітоні» та оформлена за митними деклараціями від 04.05.2017 ІМ 40 ДЕ №№ UA 102170/2017/040342, UA102170/2017/040345.

Сукупна вартість партії товарів перевищує 6000 євро.

Таким чином, під час митного оформлення партії товарів за вказаними митними деклараціями, яка перевищує сукупну вартість 6000 євро, агентом митного оформлення ТОВ «Алітоні» гр. ОСОБА_1 надано декларації - інвойс з порушенням пункту 1 ( b) ст.22 Протоколу 1, що унеможливлює застосування преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. (т.3 а.с.20-26).

Щодо обставин справи №0922/10200/20.

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 2949,00 євро (т.3 а.с.86-92). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF199 від 09.10.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 1823,20 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 09.10.2017 (т.3 а.с.84-85).

Відповідно до декларації №4377 електронне декларування №UA102170/2017/040708 від 11.10.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 1823,20 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.3 а.с.81-83).

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: різаки для розкрою взуття, на суму 5920,00 євро (т.3 а.с.93-103). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF197 від 09.10.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: різаки для розкрою взуття, на суму 5920,00 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 09.10.2017 (т.3 а.с.95-96).

Відповідно до декларації №4378 електронне декларування №UA102170/2017/040709 від 11.10.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: різаки для розкрою взуття, на суму 5920,00 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.3 а.с.93-94).

06.01.2021 року постановою в справі про порушення митних правил № 0922/10200/20 ОСОБА_1 визнано винною за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 75762,18 грн. Дана постанова винесена на підставі акту документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 № 14/7.11-19-12/33167561 дотримання ТОВ "АЛІТОНІ" (код ЄДРПОУ 33167561) вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування (т.5 а.с.208-216) за митними деклараціями від 11.10.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040708, UA102170/2017/040709 встановлено, що загальна вартість товарів за вказаними МД доставлених до відділу митного оформлення №3 Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом, які надійшли на адресу ТОВ "АЛІТОНІ", код ЄДРПОУ 33167561, відправником яких є фірма SC RAFFAELLO SHOESFACTORYS.R.L. Румунія, Bucuresti, str.AlleeaCiceunr.8-10,bl.R 10,s.2,et.6,ap.65, s.4 склала 7743,20 євро (т.3 а.с.74-79).

Постанова мотивована тим, що 11.10.2017 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Чернігів-вантажний» Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом AR24SHS/AR25SHS, відправником яких є фірма S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL Румунія, отримувачем ТОВ «Алітоні» було доставлено товари на загальну вартість 7743,20 євро.

У ході перевірки встановлено, що здійснене митне оформлення партії товарів, яка одночасно транспортована т.з. AR24SHS/AR25SHS від одного експортера фірми S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL одному одержувачу ТОВ «Алітоні» та оформлена за митними деклараціями від 11.10.2017 ІМ 40 ДЕ №№ UA 102170/2017/040708, UA102170/2017/040709.

Сукупна вартість партії товарів перевищує 6000 євро.

Таким чином, під час митного оформлення партії товарів за вказаними митними деклараціями, яка перевищує сукупну вартість 6000 євро, агентом митного оформлення ТОВ «Алітоні» гр. ОСОБА_1 надано декларації - інвойс з порушенням пункту 1 ( b) ст.22 Протоколу 1, що унеможливлює застосування преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. (т.3 а.с.74-79).

Щодо обставин справи №0920/10200/20.

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, різаки для розкрою устілок взуття, на суму 5326,10 євро (т.4 а.с.30-35). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF141 від 13.07.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 1150,00 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 13.07.2017 (т.4 а.с.28-29).

Відповідно до декларації №4253 електронне декларування №UA102170/2017/040516 від 17.07.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 1150,00 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.4 а.с.25-27).

Згідно контракту №10-09/04/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren C/3935L, клей RCP 620/A, клей Sympacol, на суму 5408,10 євро (т.4 а.с.41-45). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF140 від 13.07.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren C/3935L клей RCP 620/A, клей Sympacol, на суму 5408,10 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 13.07.2017 (т.4 а.с.39-40).

Відповідно до декларації №4252 електронне декларування №UA102170/2017/040518 від 17.07.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren C/3935L клей RCP 620/A, клей Sympacol, на суму 5408,10 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.4 а.с.36-38).

06.01.2021 року постановою в справі про порушення митних правил № 0920/10200/20 ОСОБА_1 визнано винною за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 49516,98 грн. Дана постанова винесена на підставі акту документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 № 14/7.11-19-12/33167561 дотримання ТОВ "АЛІТОНІ" (код ЄДРПОУ 33167561) вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування (т.5 а.с.208-216) за митними деклараціями від 17.07.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040516, UA102170/2017/040518 встановлено, що загальна вартість товарів за вказаними МД доставлених до відділу митного оформлення №3 Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом, які надійшли на адресу ТОВ "АЛІТОНІ", код ЄДРПОУ 33167561, відправником яких є фірма SC RAFFAELLO SHOESFACTORYS.R.L. Румунія, Bucuresti, str.AlleeaCiceunr.8-10,bl.R 10,s.2,et.6,ap.65, s.4 склала 6558,10 євро (т.4 а.с.18-24,165-168).

Постанова мотивована тим, що 17.07.2017 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Чернігів-вантажний» Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом AR13SHS/AR16SHS, відправником яких є фірма S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL Румунія, отримувачем ТОВ «Алітоні» було доставлено товари на загальну вартість 6558,10 євро.

У ході перевірки встановлено, що здійснене митне оформлення партії товарів, яка одночасно транспортована т.з. AR13SHS/AR16SHS від одного експортера фірми S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL одному одержувачу ТОВ «Алітоні» та оформлена за митними деклараціями від 17.07.2017 ІМ 40 ДЕ №№ UA 102170/2017/040516, UA102170/2017/040518.

Сукупна вартість партії товарів перевищує 6000 євро.

Таким чином, під час митного оформлення партії товарів за вказаними митними деклараціями, яка перевищує сукупну вартість 6000 євро, агентом митного оформлення ТОВ «Алітоні» гр. ОСОБА_1 надано декларації - інвойс з порушенням пункту 1 ( b) ст.22 Протоколу 1, що унеможливлює застосування преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. (т.4 а.с.18-24).

Щодо обставин справи №0918/10200/20.

Згідно контракту №10-09/04/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren C/3935L, клей RCP 620/A, клей Sympacol, на суму 10618,50 євро (т.4 а.с.87-91). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF114 від 09.06.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren C/3935L клей RCP 620/A, клей Sympacol, на суму 5391,60 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 09.06.2017 (т.4 а.с.85-86).

Відповідно до декларації №4200 електронне декларування №UA102170/2017/040437 від 13.06.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: клей Maspren C/3935L клей RCP 620/A, клей Sympacol, на суму 5391,60 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.4 а.с.82-84).

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, штемпель металевий, на суму 4441,00 євро (т.4 а.с.97-102). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF113 від 09.06.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, штемпель металевий, на суму 4441,00 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 09.06.2017 (т.4 а.с.95-96).

Відповідно до декларації №4201 електронне декларування №UA102170/2017/040438 від 13.06.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, штемпель металевий, на суму 4441,00 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.4 а.с.92-94).

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 6312,57 євро (т.4 а.с.107-112). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF115 від 09.06.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: різаки для розкрою взуття, на суму 5960,00 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 09.06.2017 (т.4 а.с.105-106).

Відповідно до декларації №4202 електронне декларування №UA102170/2017/040439 від 13.06.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: різаки для розкрою взуття, на суму 5960,00 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.4 а.с.103-104).

06.01.2021 року постановою в справі про порушення митних правил № 0918/10200/20 ОСОБА_1 визнано винною за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 148221,24 грн. Дана постанова винесена на підставі акту документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 № 14/7.11-19-12/33167561 дотримання ТОВ "АЛІТОНІ" (код ЄДРПОУ 33167561) вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування (т.5 а.с.208-216) за митними деклараціями від 13.06.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040437, UA102170/2017/040438, UA102170/2017/040439 встановлено, що загальна вартість товарів за вказаними МД доставлених до відділу митного оформлення №3 Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом, які надійшли на адресу ТОВ "АЛІТОНІ", код ЄДРПОУ 33167561, відправником яких є фірма SC RAFFAELLO SHOESFACTORYS.R.L. Румунія, Bucuresti, str.AlleeaCiceunr.8-10,bl.R 10,s.2,et.6,ap.65, s.4 склала 148221,24 євро (т.4 а.с.74-80, 154-157).

Постанова мотивована тим, що 13.06.2017 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Чернігів-вантажний» Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом AR15SHS/AR14SHS, відправником яких є фірма S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL Румунія, отримувачем ТОВ «Алітоні» було доставлено товари на загальну вартість 15792,60 євро.

У ході перевірки встановлено, що здійснене митне оформлення партії товарів, яка одночасно транспортована т.з. AR15SHS/AR14SHS від одного експортера фірми S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL одному одержувачу ТОВ «Алітоні» та оформлена за митними деклараціями від 13.06.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040437, UA102170/2017/040438, UA102170/2017/040439.

Сукупна вартість партії товарів перевищує 6000 євро.

Таким чином, під час митного оформлення партії товарів за вказаними митними деклараціями, яка перевищує сукупну вартість 6000 євро, агентом митного оформлення ТОВ «Алітоні» гр. ОСОБА_1 надано декларації - інвойс з порушенням пункту 1 ( b) ст.22 Протоколу 1, що унеможливлює застосування преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. (т.4 а.с.74-80).

Щодо обставин справи №0917/10200/20.

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: короби картонні б/в, стержні для розмічування, стрічка абразивна для шліфування, силікон рідкий Emulsil 35, на суму 1962,50 євро (т.5 а.с.31-36). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF103 від 26.05.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: короби картонні б/в, стержні для розмічування, стрічка абразивна для шліфування, силікон рідкий Emulsil 35, на суму 1482,50 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 26.05.2017 (т.5 а.с.29-30).

Відповідно до декларації №4178 електронне декларування №UA102170/2017/040406 від 29.05.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: короби картонні б/в, стержні для розмічування, стрічка абразивна для шліфування, силікон рідкий Emulsil 35, на суму 1482,50 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.5 а.с.26-28).

Згідно контракту №8-26/03/2013 та додатків до нього фірма «SC RAFFAELLO SHOES FACTORY SRL», Румунія, продала ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 4760,00 євро (т.5 а.с.41-46). На даний товар оформлені наступні товаросупровідні документи: інвойс №2017UADEF104 від 26.05.2017 року фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія відпустила ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 4520,00 євро, та товаротранспортна накладна CMR від 26.05.2017 (т.5 а.с.39-40).

Відповідно до декларації №4179 електронне декларування №UA102170/2017/040407 від 29.05.2017 відправник фірма SC RAFFAELLO SHOES FACTORY S.R.L. Румунія доставило ТОВ «АЛІТОНІ» товар: коробки картонні б/в, різаки для розкрою взуття, на суму 4520,00 євро, визначено країну походження EU, преференція 41000 (т.5 а.с.37-38).

06.01.2021 року постановою в справі про порушення митних правил № 0917/10200/20 ОСОБА_1 визнано винною за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України та накладено на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 57008,97 грн. Дана постанова винесена на підставі акту документальної невиїзної перевірки від 13.07.2020 № 14/7.11-19-12/33167561 дотримання ТОВ "АЛІТОНІ" (код ЄДРПОУ 33167561) вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування (т.5 а.с.208-216) за митними деклараціями від 29.05.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040406, UA102170/2017/040407 встановлено, що загальна вартість товарів за вказаними МД доставлених до відділу митного оформлення №3 Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом, які надійшли на адресу ТОВ "АЛІТОНІ", код ЄДРПОУ 33167561, відправником яких є фірма SC RAFFAELLO SHOESFACTORYS.R.L. Румунія, Bucuresti, str.AlleeaCiceunr.8-10,bl.R 10,s.2,et.6,ap.65, s.4 склала 6002,50 євро (т.5 а.с.19-25).

Постанова мотивована тим, що 29.05.2017 до відділу митного оформлення №3 митного поста «Чернігів-вантажний» Чернігівської митниці ДФС транспортним засобом AR17SHS/AR18SHS, відправником яких є фірма S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL Румунія, отримувачем ТОВ «Алітоні» було доставлено товари на загальну вартість 6002,50 євро.

У ході перевірки встановлено, що здійснене митне оформлення партії товарів, яка одночасно транспортована т.з. AR17SHS/AR18SHS від одного експортера фірми S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL одному одержувачу ТОВ «Алітоні» та оформлена за митними деклараціями від 29.05.2017 ІМ 40 ДЕ № № UA102170/2017/040406, UA102170/2017/040407.

Сукупна вартість партії товарів перевищує 6000 євро.

Таким чином, під час митного оформлення партії товарів за вказаними митними деклараціями, яка перевищує сукупну вартість 6000 євро, агентом митного оформлення ТОВ «Алітоні» гр. ОСОБА_1 надано декларації - інвойс з порушенням пункту 1 ( b) ст.22 Протоколу 1, що унеможливлює застосування преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. (т.5 а.с.19-25).

V. Норми права, які підлягають застосуванню та мотиви суду, щодо оцінки аргументів наведених учасниками справи.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Митне оформлення розпочинається з моменту подання митному органу декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання митним органом від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію (ч. 1 ст. 248 МК України).

Відповідно до ст. 262 МК України товари, що переміщуються через митний кордон України, декларуються органом доходів і зборів, який здійснює митне оформлення цих товарів.

Згідно з ч.1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Частиною 5 статті 265 МК України передбачено, що декларант може здійснювати декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені.

Відповідно до ч.1ст. 266 МК України декларант зобов`язаний: 1) здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; 2) на вимогу органу доходів і зборів пред`явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; 3) надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; 4) у випадках, визначених цим Кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу; 5) у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів.

Частиною 8 ст. 257 МК України визначено перелік відомостей, які вносяться до митної декларації декларантом.

Зокрема, відповідно до п.п. а, г, б п.5 ч.8 ст.257 МК України, до декларації декларантом вносяться відомості про найменування, код товару згідно з УКТ ЗЕД, застосування пільг зі сплати митних платежів.

Відповідно ж до частини 5 статті 255 МК України митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених цим Кодексом відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується органом доходів і зборів шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.

Відповідно до ч.8 ст. 264 МК України з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Частиною 5 статті 266 МК України визначено, що особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обов`язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.

Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 року № 651, визначено відомості, які повинна містити декларація.

При цьому за змістом частини 1 статті 467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються митними органами або судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення.

За статтею 485 МК України заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою органу доходів і зборів документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв`язку з якими було надано такі пільги, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Аналізуючи зміст наведених вище норм права приходжу до висновку, що склад правопорушення, передбаченого статтею 485 МК України, передбачає, з-поміж іншого, те що особа, яка його вчинила, діяла умисно, тобто усвідомлено, цілеспрямовано чинила так, щоб уникнути від сплати митних платежів (у тому числі й сплати їх у меншому розмірі).

Об`єктивна сторона правопорушення, відповідальність за яке встановлено статтею 485 МК України, полягає у поданні неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою органу доходів і зборів документів, що містять такі відомості.

Отож, зовнішній прояв (винного, протиправного) діяння (передбаченого статтею 485 МК України) обов`язково повинен поєднуватися з умислом суб`єкта його вчинення на посягання на охоронювані законом суспільні відносин (встановлений законом порядок сплати податків та зборів).

Вищевикладене узгоджується з позицією, викладеною в постановах Верховного Суду від 18 червня 2020 року у справі №638/10546/16-а та від 10 грудня 2020 року у справі № 569/16120/15-а.

Законом України №1678-VII від 16 вересня 2014 року ратифіковано Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Стаття 26 «Сфера застосування» глави 1 частини І Угоди встановлює, що положення цієї Глави застосовуються до торгівлі товарами що походять з територій Сторін. Для цілей цієї Глави «походження» означає, що товар підпадає під правила походження, викладені в Протоколі I до цієї Угоди («Щодо визначення концепції «походження товарів» і методів адміністративного співробітництва»).

У Протоколі І до Угоди «товар» означає продукцію, що випускається, навіть, якщо вона призначена для подальшого виробництва; «партія товару» означає товари, що або одночасно посилаються від одного експортера одному одержувачу, або зазначені в одному транспортному документі, що регламентує їх відправку від експортера одержувачу, або, за відсутності такого документа, в єдиному інвойсі (пункти (с) та (l) статті 1).

Відповідно до пункту 1 статті 16 Протоколу 1 до Угоди товари, що походять з Європейського Союзу, і товари, що походять з України, після ввезення до України чи Європейського Союзу відповідно підпадають під дію цієї Угоди за умови подання одного з таких документів: - сертифіката перевезення товару EUR.1, зразок якого наведений у додатку III до Протоколу, або, у випадках, вказаних у статті 22 (1) Протоколу, - декларації інвойс, наданої експортером до інвойсу, повідомлення про доставку чи будь-якого іншого комерційного документа, який описує розглядувані товари достатньо детально для того, щоб їх можна було ідентифікувати.

Відповідно до статті 22 вказаного Протоколу декларація інвойс може бути складена: (a) уповноваженим експортером відповідно до положень Статті 23, або (b) експортером на будь-яку партію товару, що складається з однієї або більше одиниць упаковки, що походять з певної країни, сукупна вартість яких не перевищує 6000 євро.

Стаття 23 Протоколу І до Угоди встановлює поняття «затвердженого експортера», тобто експортера, який часто перевозить товари за цією Угодою, та якому митним органом надано право складати декларації інвойс незалежно від вартості товарів, щодо яких вони складаються.

Відповідно до пункту 19 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р №450 партією товарів вважаються: - товари, що переміщуються через митний кордон України від одного відправника на адресу одного одержувача за одним товарно-транспортним документом на перевезення; - товари, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом або лініями електропередачі протягом одного календарного місяця; - товари, що пересилаються на митну територію України від одного відправника на адресу одного одержувача в міжнародних поштових відправленнях в одній депеші; - товари, що пересилаються на митну територію України в міжнародних експрес-відправленнях протягом однієї доби, незалежно від кількості товарно-транспортних документів на перевезення; - товари, що переміщуються через митний кордон України одним громадянином в ручній поклажі у пасажирському відділенні (салоні) транспортного засобу, яким прямує такий громадянин, або супроводжуваному (несупроводжуваному) багажі.

Таким чином, у разі митного оформлення товару, що ввозиться з країн Європейського Союзу, платники мита та податків мають право скористатись тарифними преференціями, що передбачено Угодою. Проте, застосуванню таких пільг передує дотримання декларантом умов, з якими Угода та Протокол І до неї пов`язує їх застосування.

За загальним правилом декларантом подається сертифікат перевезення товару EUR.1, за виключенням випадків, коли може бути подана декларація інвойс, а саме у разі її складення: 1) затвердженим експортером; 2) експортером на будь-яку партію товару, що походить з певної країни, сукупна вартість якого не перевищує 6000 євро.

З аналізу наведених норм права слідує, що характеризуючою ознакою, що визначає приналежність певної сукупності товарів до однієї партії в розумінні Угоди, Протоколу 1 та Положення про митні декларації є їх переміщення від одного відправника на адресу одного одержувача за одним товарно-транспортним документом на перевезення.

Судом встановлено, що до відділу митного оформлення №3 митного поста «Чернігів-вантажний» Чернігівської митниці ДФС відправником - фірмою S.C. RAFFAELO SHOES FAKTORY SRI. Румунія Bucuresti str.Alleea Ciceu nr.8-10 bl R 10.s.2.et.65 s.4 отримувачем ТОВ «Алітоні» 13.07.2017, 18.10.2017, 29.05.2017, 13.06.2017, 17.07.2017, 27.07.2017, 11.10.2017, 04.05.2017 відповідно до кожної дати одним транспортним засобом були доставлені певні товари, партія таких товарів за кожним інвойсом та товаротранспортною накладною (CMR-накладною) не перевищувала 6000 євро, згідно вимог митного оформлення на кожну партію за даними інвойсу та CMR-накладною оформлені відповідні митні декларації.

Отже, заслухавши пояснення сторін в судовому засіданні, дослідивши докази, суд дійшов висновку, що від експортера SC RAFFAELO SHOES FAKTORY SRL отримувачу ТОВ «Алітоні» доставлено певні товари, котрі на кожну відповідну дату поставлялися одним транспортним засобом, але такі товари в одному транспортному засобі поставлялися на підставі різних контрактів, інвойсів та товаротранспортних накладних, і відповідно до наданих постачальником інвойсів вартість товарів, яка поставлялася за окремим контрактом та інвойсом не перевищувала 6000 євро.

Таким чином, декларантом при заповненні та подачі декларації не було допущено порушення вимог чинного законодавства, оскільки надані декларанту документи є законними і не викликають сумніву у їх достовірності.

Дані обставини, визнані в судовому засіданні і представником відповідача, який зазначив, що за умови поставки товарів різними транспортними засобами декларантом жодних порушень не допущено.

Також, встановлено, що загальна вартість товарів, яка поставлялася від одного експортера фірми SC RAFFAELO SHOES FAKTORY S.R.L. одному одержувачу ТОВ «Алітоні» одним транспортним засобом перевищує 6000 євро.

Встановивши викладені вище обставини митний орган вважає, що, під час митного оформлення партії товарів за вказаними митними деклараціями, по кожному інкримінованому епізоду, перевищує сукупну вартість 6000 євро, а тому агентом митного оформлення ТОВ «Алітоні» гр. ОСОБА_1 надано декларації-інвойс з порушенням пункту 1 (b) ст.22 Протоколу 1, що унеможливлює застосування преференції по сплаті ввізного мита «410» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Суд дійшов до переконання, що ОСОБА_1 обґрунтовано здійснила декларування товарів згідно інвойсів на кожну партію, вартість кожної такої партій не перевищує 6000 євро. Факт перевезення декількох партій товару за різними інвойсами та CMR- накладними одним транспортним засобом не є підставою для позбавлення права на преференції.

Матеріалами справи підтверджується, та не спростовано відповідачем, що позивач у поданих митних деклараціях вказував відомості, які не можна вважати неправдивими та на підставі яких вірно вказані всі передбачені законом відомості щодо поставленого товару.

Таким чином, матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_1 мала умисел на ухилення від сплати податків чи обов`язкових платежів, що є окремою підставою для задоволення позовних вимог.

Також безпідставним є звинувачення ОСОБА_1 в тому, що вона подала декларація інвойс в порушення вимог пункту 1 (b) ст.22 Протоколу 1, оскільки декларація інвойс була складена експортером, а декларант ніякого відношення до складання декларації інвойс немає, а лише на її підставі виготовляє митну декларацію і разом з декларацією інвойс подає митному органу.

VI. Судові витрати

Статтею 132 КАС України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) сторін та їх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; 3)пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 4) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 5) пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій, або підготовкою до розгляду справи.

Згідно з ч.1 стаття 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частини сьомою статті 139 КАС України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Положеннями статті 59 Конституції України закріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ), присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Так у справі «Схід/Захід Альянс Лімітед» проти України» (заява № 19336/04) зазначено, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (п. 268).

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 1 Закону України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»(далі - Закон № 5076-VI) договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Пунктом 9 частини першої статті 1 Закону № 5076-VI встановлено, що представництво - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов`язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов`язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов`язків потерпілого, цивільного відповідача у кримінальному провадженні.

Інші види правової допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (пункт 6 частини першої статті 1 Закону № 5076-VI).

Відповідно до статті 19 Закону № 5076-VI видами адвокатської діяльності, зокрема, є: надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення представництва на надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок його обчислення, зміни та умови повернення визначаються у договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховується складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 Закону № 5076-VI).

Розмір гонорару визначається лише за погодженням адвоката з клієнтом, а суд не вправі втручатися у ці правовідносини.

Згідно з ст.134 КАС України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Відповідно до ч.9 статті 139 КАС України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.

Підсумовуючи, можна зробити висновок, що КАС України передбачено такі критерії визначення та розподілу судових витрат: 1) їх дійсність; 2) необхідність; 3) розумність їх розміру, з урахуванням складності справи та фінансового стану учасників справи.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Принцип змагальності знайшов свої втілення, зокрема, у положеннях частини 7статті 134 КАС України, відповідно до якої саме на іншу сторону покладено обов`язок обґрунтування наявність підстав для зменшення розміру витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами, а також обов`язок доведення їх неспівмірності.

Згідно з ч.1 ст.143 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, ухвалі, або постанові.

Щодо витрат на правничу допомогу.

Судом встановлено, що 18 грудня 2020 року ОСОБА_1 (довіритель) надала доручення ТОВ «Алітоні» в особі директора ОСОБА_2 (повірений) укласти в її інтересах договір про надання правової допомоги, захисту її законних інтересів та прав у процесі розгляду керівником Північної митниці Державної митної служби України адміністративних справ № 0928/10200/20; №0929/10200/20; №0930/10200/20; №0931/10200/20; №0932/10200/20; №0933/10200/20; №0934/10200/20; №0935/10200/20; №0936/10200/20 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст.485 МК України, у процесі оскарження прийнятих керівником Північної митниці Державної митної служби України рішень (винесених постанов) у цих адміністративних справах, у тому числі в судовому порядку.

Відповідно до п.7 договору доручення від 18 грудня 2020 року, компенсація довірителем понесених повіреним витрат здійснюється у строк 30 днів після дати приймання передачі виконаних дій з цим договором, у тому числі і за рахунок коштів отриманої довірителем компенсації витрат на професійну правничу допомогу на підставі відповідного рішення суду(т.6 а.с.16-18).

Між ТОВ «Алітоні» та адвокатом ОСОБА_3 укладено договір про надання правової допомоги від 18 грудня 2020 року з додатковими угодами в справі за позовними заявами до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанови Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021року про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст.485 МК України (т.6 а.с.19-35).

Згідно з розрахунку витрат на правничу допомогу, адвокатом надано правову допомогу на суму 41250,00 гривень, яка складається: підготовка адміністративних позовів до суду про скасування постанов Північної митниці Державної митної служби від 06.01.2021 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у адміністративних справах №0916/10200/20; №0917/10200/20; №0918/10200/20; №0919/10200/20; №0920/10200/20 №0921/10200/20; №0922/10200/20; №0923/10200/20 витрачено часу 12 годин; підготовка клопотання про об`єднання адміністративних справ за позовами ОСОБА_1 в одне судове витрачено часу 1 година; ознайомлення з відзивами відповідача у справі витрачено часу 2 години; представництво клієнта у судовому засіданні Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області витрачено часу 1 година; підготовка додаткових пояснень позивача по суті позову витрачено часу 2,5 годин; підготовка заяви про розподіл судових витрат витрачено часу 2 годин; підготовка додаткових пояснень щодо суті спору та правових висновків Верховного суду у подібних справах витрачено часу 4 години; представництво клієнта у судовому засіданні витрачено часу 3 години (т.6 а.с.12-14).

Із матеріалів справи вбачається, що такі дії відповідають умовам договору про надання правової допомоги, а час, витрачений на аналіз прийнятих керівником митного органу за результатом розгляду адміністративних справ постанов та підготовка адміністративних позовів до суду, підготовка клопотань, ознайомлення з відзивом, представництво клієнта в судовому засіданні, підготовка додаткових пояснень позивача по суті позову, підготовка заяви про розподіл судових витрат, підготовка додаткових пояснень по справі.

Доводи представника відповідача про те, що витрати на підготовку і складання позовних заяв , а саме затрачення часу 12 годин є завищеними суд вважає безпідставними, оскільки складність справи, кількість складених позовних заяв (8 позовів) та їх зміст свідчить про те, що витрати часу на одну позовну заяву є реальними і спів мірними зі складністю справи.

Також, безпідставними є твердження представника відповідача про те, що подання клопотання про об`єднання справ є неузгодженими діями представника позивача, оскільки спосіб і тактика захисту є правом адвоката, яким останній і скористався.

Оскільки , позовні вимоги задоволено повністю, а отже витрати на правничу допомогу за договором про надання правової допомоги від 18 грудня 2021 року з додатковими угодами в справі за позовними заявами ОСОБА_1 до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанови Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст.485 МК України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Таким чином, суд вважає за необхідне відшкодувати витрати на професійну правничу допомогу, стягнувши 41250,00 грн. з відповідача на користь позивача.

Щодо витрат по сплаті судового збору.

Судом встановлено, що при подачі позовної заяви по кожному позову позивачем сплачено судовий збір в розмірі 908 грн., а всього 7264,00 грн.

Відповідно до правового висновку викладеного в Постанові Велика Палата Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 розмір судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить на час розгляду справи 454,00 грн.

Враховуючи, що позовні вимоги задоволено повністю, то з відповідача підлягає стягненню 3632,00 грн. (8 позовних вимог х 454 грн.) в рахунок понесених позивачем витрат зі сплати судового збору.

Відповідно до п.1 ч.1ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Таким чином, надлишково сплачений при подачі позовної заяви судовий збір згідно квитанції№0.0.1981187435.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187673.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187532.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187636.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187390.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187490.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187569.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187600.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. підлягає поверненню позивачу.

Керуючись ст.ст. 2, 10, 11, 241, 242, 243, 245, 246,250, 251,271, 286, 295 КАС України, суд,-

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Північної митниці Державної митної служби України про скасування постанов Північної митниці Державної митної служби України від 06 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст.485 МК України – задовольнити.

Скасувати постанову про порушення митних правил № 0921/10200/20 від 06.01.2021 про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 47646,57 грн. за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України.

Скасувати постанову про порушення митних правил № 0923/10200/20 від 06.01.2021 про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 62147,85 грн. за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України.

Скасувати постанову про порушення митних правил № 0919/10200/20 від 06.01.2021 про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 87816,90 грн. за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України.

Скасувати постанову про порушення митних правил № 0916/10200/20 від 06.01.2021 про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 44370,90 грн. за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України.

Скасувати постанову про порушення митних правил № 0922/10200/20 від 06.01.2021 про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 75762,18 грн. за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України.

Скасувати постанову про порушення митних правил № 0920/10200/20 від 06.01.2021 про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 49516,98 грн. за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України.

Скасувати постанову про порушення митних правил № 0918/10200/20 від 06.01.2021 про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 148221,24 грн. за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України.

Скасувати постанову про порушення митних правил № 0917/10200/20 від 06.01.2021 про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, тобто 57008,97 грн. за порушення митних правил, передбаченого ст.485 МК України.

Стягнути з Північної митниці Державної митної служби України,ЄДРПОУ 43332675, що знаходиться за адресою: м.Чернігів, проспект Перемоги, 6, на користь ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , місце проживання: АДРЕСА_1 , 3632,00 (три тисячі шістсот тридцять два) грн. в рахунок відшкодування коштів сплачених при подачі позовної заяви за судовий збір та 41250,00 (сорок одна тисяча двісті п`ятдесят) грн. в рахунок відшкодування коштів за правову допомогу.

Повернути з Державного бюджету України ОСОБА_1 надлишково сплачений при подачі позовної заяви судовий збір згідно квитанції №0.0.1981187435.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187673.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187532.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187636.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187390.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187490.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187569.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.; згідно квитанції №0.0.1981187600.1 від 18.01.2021 року, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів, з дня його проголошення до Шостого апеляційного адміністративного суду через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.М. Бездідько