
Справа № 930/510/21
Провадження №3/930/220/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.05.2021 року м.Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Царапора О.П., при секретарі Загребельному С.В., за участю прокурора Садовніка О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Примакової В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Немирів адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань у Вінницкій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , директора Комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, ч.2 ст.172-7 КУпАП
В С Т А Н О В И В:
З вище вказаної адміністративної справи вбачається, що, рішенням № 367 16 сесії 1 скликання Немирівської міської ради від 21.12.2017 створено комунальне підприємство «Немирівводоканал» Немирівської міської ради.
Згідно публічно доступної інформації комунальне підприємство «Немирівводоканал» Немирівської міської ради є державною власністю, власність територіальної громади ( комунальна власність).
Отже, відповідно до ч. 1 ст. 62 Господарського кодексу України, підприємство - це самостійний суб`єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб`єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково- дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.
Згідно ч.ч. 3, 4 ст. 62 цього ж Кодексу, підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту та є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.
Враховуючи вище викладене, комунальне підприємство «Немирівводоканал» Немирівської міської ради є юридичною особою публічного права, підпорядковане, підзвітне та підконтрольне Немирівській міській раді.
Рішенням 16 сесії 1 скликання Немирівської міської ради Вінницької області затверджено Статут комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради.
Згідно розділу 1 Статуту, комунальне підприємство «Немирівводоканал» Немирівської міської ради є комунальним унітарним підприємством, утвореним Немирівською міською радою, яка створена для здійснення обслуговування Немирівської міської об`єднаної територіальної громади.
Відповідно до п. 1.2. Власником Підприємства є Немирівська міська об`єднана територіальна громада в особі Немирівської міської ради.
Органом управління майном підприємства є Немирівська міська рада.
Розділом 2 Статуту передбачено, що Підприємство є юридичною особою має самостійний баланс, рахунки в установах банків, органах Державного казначейства, печатку із своїм найменуванням.
08 лютого 2018 року Немирівська міська рада в особі голови ОСОБА_2 укладено контракт з ОСОБА_1 про те, що громадянка ОСОБА_1 призначена на посаду Директора КП «Немирівводоканал» з 08 лютого 2018 року.
За цим контрактом керівник зобов`язується безпосередньо здійснювати оперативне керівництво підприємством, забезпечувати його прибуткову діяльність, ефективне використання і зберігання майна, закріпленого за Підприємством на підставі господарського віддання.
Керівник Підприємства забезпечує раціональний добір кадрів, раціональне та ефективне цільове використання бюджетних коштів, укладати трудові договори з працівниками підприємства.
Згідно Статуту та контракту Керівник має право застосовувати заходи заохочення та накладати на працівників дисциплінарні стягнення.
Отже, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, а саме є посадовою особою юридичних осіб публічного права.
Так, згідно пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
Відповідно до абзацу 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях, що зазначено у абзаці 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до абзацу четвертого частини першої Закону України «Про запобігання корупції» в редакції Закону №140-ІХ від 02.10.2019, який набрав чинності 18.10.2019 близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати вітчим, мачуха, син дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.
Наказом директора КП «Немирівводоканал» ОСОБА_1 №3-0000000127 від 20 лютого 2019 року ОСОБА_3 призначено на посаду слюсара-сантехніка КП «Немирівводоканал».
Згідно свідоцтва про шлюб серія НОМЕР_1 01 березня 2003 року був зареєстрований шлюб між ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1 .
У відповідності до супровідного листа Немирівської міської ради № 02-17-0008 від 04.01.2021 ОСОБА_1 . Немирівську міську раду про наявність у неї реального потенційного конфлікту інтересів під час виконання своїх функціональних обов`язків в комунальному підприємстві «Немирівводоканал» не повідомляла.
Отже, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді та виконуючи безпосередні обов`язки директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради вчинила та продовжила вчиняти дії щодо неповідомлення про реальний конфлікт інтересів під час видання наказів про преміювання свого чоловіка ОСОБА_3 .
Згідно протоколу №93 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, вбачається, що 27.05.2019 директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 видала наказ «Про преміювання працівників» № 25 від 27.05.2019, згідно якого вона преміює працівників комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради. У вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар-сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
Проте, директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 25 від 27.05.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, не вжила заходів щодо його недопущення та не повідомила не пізніше наступного робочого дня (28.05.2019) Немирівську міську раду, чим порушила вимоги пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 172-7 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 27.05.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 25 від 27.05.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня (28.05.2019) не повідомила Немирівську міську раду про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений сімейними стосунками оскільки вказану премію вона надає своєму чоловікові ОСОБА_3 , чим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, згідно протоколу №94 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 25 від 27.05.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, прийняла рішення видати наказ «Про преміювання працівників» № 25 від 27.05.2019 згідно якого слюсар-сантехнік ОСОБА_3 премійований в розмірі 40% місячного окладу, чим вчинила відповідну дію шляхом оформлення та підписання вище вказаного наказу, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 27.05.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 25 від 27.05.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто виникла суперечність між її приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений наявністю сімейних стосунків з ОСОБА_3 , так як останній є її чоловіком, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно протоколу №97 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією вбачається, що 22.07.2019 директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 видала наказ «Про преміювання працівників» № 31 від 22.07.2019 згідно якого вона преміює працівників комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради. У вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар- сантехнік ОСОБА_3 який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
Проте, директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 31 від 22.07.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, не вжила заходів щодо його недопущення та не повідомила не пізніше наступного робочого дня (23.07.2019) Немирівську міську раду, чим порушила вимоги пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 172-7 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного і корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 22.07.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 31 від 22.07.2019, гідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня (23.07.2019) не повідомила Немирівську міську раду про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений сімейними стосунками оскільки вказану премію вона надає своєму чоловікові ОСОБА_3 , чим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Згідно протоколу №98 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 31 від 22.07.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, прийняла рішення видати наказ «Про преміювання працівників» № 31 від 22.07.2019 згідно якого слюсар-сантехнік ОСОБА_3 премійований в розмірі 40% місячного окладу, чим вчинила відповідну дію шляхом оформлення та підписання вище вказаного наказу, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у зв`язку з чим ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 22.07.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 31 від 22.07.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто виникла суперечність між її приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений наявністю сімейних стосунків з ОСОБА_3 , так як останній є її чоловіком, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно протоколу №95 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією 26.09.2019 директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 видала наказ «Про преміювання працівників» № 36/1 від 26.09.2019 згідно якого вона преміює працівників комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради. У вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар- сантехнік ОСОБА_3 який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
Проте, директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 36/1 від 26.09.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, не вжила заходів щодо його недопущення та не повідомив не пізніше наступного робочого дня (27.09.2019) Немирівську міську рада, чим порушила вимоги пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 172-7 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 26.09.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 36/1 від 26.09.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня (27.09.2019) не повідомила Немирівську міську раду про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений сімейними стосунками оскільки вказану премію вона надає своєму чоловікові ОСОБА_3 , чим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, згідно протоколу №96 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією вбачається, що директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 36/1 від 26.09.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, прийняла рішення видати наказ «Про преміювання працівників» № 36/1 від 26.09.2019 згідно якого слюсар-сантехнік ОСОБА_3 премійований в розмірі 40% місячного окладу, чим вчинила відповідну дію шляхом оформлення та підписання вище вказаного наказу, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 26.09.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 36/1 від 26.09.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто виникла суперечність між її приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений наявністю сімейних стосунків з ОСОБА_3 , так як останній є її чоловіком, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно протоколу №99 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією вбачається, що 06.11.2019 директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 видала наказ «Про преміювання працівників» № 45 від 26.11.2019 згідно якого вона преміювала працівників комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради. У вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар-сантехнік ОСОБА_3 який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
Проте, директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 45 від 26.11.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, не вжила заходів щодо його недопущення та не повідомив не пізніше наступного робочого дня (27.11.2019) Немирівську міську рада, чим порушила вимоги пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 172-7 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 26.11.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 45 від 26.11.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня (27.11.2019) не повідомила Немирівську міську раду про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який мовлений сімейними стосунками оскільки вказану премію вона надає своєму чоловікові ОСОБА_3 , чим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, згідно протоколу №100 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією вбачається, що директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 45 від 26.11.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, прийняла рішення видати наказ «Про преміювання працівників» № 45 від 26.11.2019 згідно якого слюсар-сантехнік ОСОБА_3 премійований в розмірі 40% місячного окладу, чим вчинила відповідну дію шляхом оформлення та підписання вище вказаного наказу, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 26.11.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 45 від 26.11.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто виникла суперечність між її приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений наявністю сімейних стосунків з ОСОБА_3 , так як останній є її чоловіком, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно протоколу №100 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією вбачається, що 28.12.2019 директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 видала наказ «Про преміювання працівників» № 49 від 28.12.2019 згідно якого вона преміює працівників комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради. У вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар- сантехнік ОСОБА_3 який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
Проте, директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 49 від 28.12.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, не вжила заходів щодо його недопущення та не повідомив не пізніше наступного робочого дня (30.12.2019) Немирівську міську рада, чим порушила вимоги пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 172-7 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 28.12.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 49 від 28.12.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступногоробочого дня (30.12.2019) не повідомила Немирівську міську раду про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений сімейними стосунками оскільки вказану премію вона надає своєму чоловікові ОСОБА_3 , чим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУііАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №102 від 23.02.2021 вбачається, що ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 49 від 28.12.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, прийняла рішення видати наказ «Про преміювання працівників» № 49 від 28.12.2019 згідно якого слюсар-сантехнік ОСОБА_3 премійований в розмірі 40% місячного окладу, чим вчинила відповідну дію шляхом оформлення та підписання вище вказаного наказу, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 28.12.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 49 від 28.12.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто виникла суперечність між її приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений наявністю сімейних стосунків з ОСОБА_3 , так як останній є її чоловіком, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно протоколу №103 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією вбачається, що 28.12.2019 директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 видала наказ «Про преміювання працівників» № 50 від 28.12.2019 згідно якого вона преміює працівників комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради. У вказаному наказі знаходиться слюсар-сантехнік ОСОБА_3 який премійований в розмірі місячного окладу.
Проте, директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 50 від 28.12.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, не вжила заходів щодо його недопущення та не повідомив не пізніше наступного робочого дня (30.12.2019) Немирівську міську рада, чим порушила вимоги пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 28.12.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 50 від 28.12.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі місячного окладу, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня (30.12.2019) не повідомила Немирівську міську раду про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що виливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений сімейними стосунками оскільки вказану премію вона надає своєму чоловікові ОСОБА_3 , чим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №104 від 23.02.2021 вбачається, що ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 50 від 28.12.2019, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, прийняла рішення видати наказ «Про преміювання працівників» № 50 від 28.12.2019 згідно якого слюсар-сантехнік ОСОБА_3 премійований в розмірі місячного окладу, чим вчинила відповідну дію шляхом оформлення та підписання вище вказаного наказу, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 28.12.2019 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 50 від 28.12.2019, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі місячного окладу, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто виникла суперечність між її приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений наявністю сімейних стосунків з ОСОБА_3 , так як останній є її чоловіком, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно протоколу №105 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією вбачається, що 25.05.2020 директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 видала наказ «Про преміювання працівників» № 25 від 25.05.2020 згідно якого вона преміює працівників комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради. У вказаному наказі знаходиться слюсар-сантехнік ОСОБА_3 який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
Проте, директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 25 від 25.05.2020, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, не вжила заходів щодо його недопущення та не повідомив не пізніше наступного робочого дня (26.05.2020) Немирівську міську рада, чим порушила вимоги пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 172-7 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 25.05.2020 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 25 від 25.05.2020, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня (26.05.2020) не повідомила Немирівську міську раду провиникнення реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений сімейними стосунками оскільки вказану премію вона надає своєму чоловікові ОСОБА_3 , чим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, згідно протоколу №106 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 25 від 25.05.2020, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, прийняла рішення видати наказ «Про преміювання працівників» № 25 від 25.05.2020 згідно якого слюсар-сантехнік ОСОБА_3 премійований в розмірі 40% місячного окладу, чим вчинила відповідну дію шляхом оформлення та підписання вище вказаного наказу, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 25.05.2020 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 25 від 25.05.2020, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто виникла суперечність між її приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений наявністю сімейних стосунків з ОСОБА_3 , так як останній є її чоловіком, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно протоколу №107 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією вбачається, що 30.06.2020 директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 видала наказ «Про преміювання працівників» № 29 від 30.06.2020 згідно якого вона преміює працівників комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради. У вказаному наказі знаходиться слюсар-сантехнік ОСОБА_3 який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
Проте, директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 29 від 30.06.2020, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, не вжила заходів щодо його недопущення та не повідомив не пізніше наступного робочого дня (01.07.2020) Немирівську міську рада, чим порушила вимоги пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 172-7 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 30.06.2020 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 29 від 30.06.2020, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня (01.07.2020) не повідомила Немирівську міську раду про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений сімейними стосунками оскільки вказану премію вона надає своєму чоловікові ОСОБА_3 , чим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, згідно протоколу №106 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 29 від 30.06.2020, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, прийняла рішення видати наказ «Про преміювання працівників» № 29 від 30.06.2020 згідно якого слюсар-сантехнік ОСОБА_3 премійований в розмірі 40% місячного окладу, чим вчинила відповідну дію шляхом оформлення та підписання вище вказаного наказу, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 30.06.2020 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 29 від 30.06.2020, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто виникла суперечність між її приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений наявністю сімейних стосунків з ОСОБА_3 , так як останній є її чоловіком, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно протоколу №109 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією вбачається, що 31.07.2020 директор комунального підприємства Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 видала наказ «Про преміювання працівників» № 33 від 31.07.2020 згідно якого вона преміювала працівників комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради. У вказаному наказі знаходиться слюсар-сантехнік ОСОБА_3 який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
Проте, директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 33 від 31.07.2020, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, не вжила заходів щодо його недопущення та не повідомив не пізніше наступного робочого дня (03.08.2020) Немирівську міську рада, чим порушила вимоги пп. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 172-7 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 31.07.2020 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 33 від 31.07.2020, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня (03.08.2020) не повідомила Немирівську міську раду про виникнення реального конфлікту інтересів, тобто суперечності між його приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений сімейними стосунками оскільки вказану премію вона надає своєму чоловікові ОСОБА_3 , чим ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-7 КУпАП, тобто - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Крім того, згідно протоколу №106 від 23.02.2021 року про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 при винесенні та підписанні наказу № 33 від 31.07.2020, усвідомлюючи, що в неї виник реальний конфлікт інтересів, прийняла рішення видати наказ «Про преміювання працівників» № 33 від 31.07.2020 згідно якого слюсар-сантехнік ОСОБА_3 премійований в розмірі 40% місячного окладу, чим вчинила відповідну дію шляхом оформлення та підписання вище вказаного наказу, чим порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради ОСОБА_1 , являючись відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, та в силу примітки до статті 1727 КУпАП, також суб`єктом адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена статтею 1727 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», в порушення вимог пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», 31.07.2020 при винесенні та підписанні наказу «Про преміювання працівників» № 33 від 31.07.2020, згідно якого преміювала свого чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 40% від місячного окладу, вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тобто виникла суперечність між її приватним інтересом та представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, який обумовлений наявністю сімейних стосунків з ОСОБА_3 , так як останній є її чоловіком, чим скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 1727 КУпАП, тобто - вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнала та просила суд суворо не карати.
Адвокат Примакова В.В., яка представляє інтереси особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 просила суд призначити мінімальну міру покарання, оскільки ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала та щиро кається.
Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, суду пояснив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, тому просив суд визнати останню винною у вчиненні адміністративних правопорушень.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників справи , суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ст. 62 Конституції України вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно вимог ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.
Основною і обов`язковою ознакою об`єктивної сторони правопорушення є протиправне діяння, відсутність її виключає склад будь-якого адміністративного правопорушення.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП, повинен з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші факти, що мають значення для правильного вирішення справи.
За положеннями статті 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язані з`ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні. Водночас, усі обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.
Частиною першою статті 172-7 КУпАП регламентовано відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Частина друга статті 172-7 КУпАП визначає відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до примітки статті 172-7 КУпАП під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Для визначення наявності фактів неповідомлення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, про наявність реального конфлікту інтересів, а також прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, розмежування реального і потенційного конфлікту інтересів, суду необхідно встановити:
- наявність службових повноважень на прийняття рішення;
- чітко сформульований приватний інтерес;
- наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими повноваженнями;
- у чому полягає протиріччя, де знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення;
- наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на доброчесність, об`єктивність або неупередженість рішення, діяння службової особи.
Відповідно до ст. 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Судом встановлено, що 08 лютого 2018 року Немирівська міська рада в особі голови Качура Віктора Миколайовича укладено контракт з ОСОБА_1 про те, що громадянка ОСОБА_1 призначається на посаду Директора КП «Немирівводоканал» з 08 лютого 2018 року.
Згідно даного контракту, Керівник зобов`язується безпосередньо здійснювати оперативне керівництво підприємством, забезпечувати його прибуткову діяльність, ефективне використання і зберігання майна, закріпленого за Підприємством на підставі господарського віддання.
Керівник у своїй роботі у межах питань, встановлених чинним законодавством України, Статутом КП «Немирівводоканал» та цим контрактом, підзвітний Немирівській міській раді.
Згідно контракту Керівник є повноважним представником комунального підприємства під час реалізації завдань, функцій та обов`язків підприємства, передбачених законами, іншими нормативно-правовими актами і статутом підприємства.
Керівник Підприємства забезпечує раціональний добір кадрів, раціональне та ефективне цільове використання бюджетних коштів, укладати трудові договори з працівниками підприємства.
Згідно Статуту та контракту Керівник має право застосовувати заходи заохочення та накладати на працівників дисциплінарні стягнення.
Отже, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, а саме є посадовою особою юридичних осіб публічного права.
З матеріалів адміністративних справ про адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією від 23.02.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора комунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міської ради будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані корупцією, як посадова особа юридичної особи публічного права відповідно до п.п. «а» п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись приватним немайновим інтересом, діючи в інтересах близької особи чоловіка ОСОБА_3 , який працює на посаді слюсара-сантехніка КП «Немирівводоканал», не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно не повідомила Немирівську міьку раду про наявний конфлікт інтересів, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, які полягали у підписанні нею наказів про встановлення преміювання за період із 2019 року по 31.07.2020 року:
-27.05.2019 року ОСОБА_1 видала наказ №25 про встановлення працівникам коммунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міскьої ради, де у вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар -сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
-22.07.2019 року ОСОБА_1 видала наказ №31 про встановлення працівникам коммунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міскьої ради, де у вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар -сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
-26.09.2019 року ОСОБА_1 видала наказ №36/1 про встановлення працівникам коммунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міскьої ради, де у вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар -сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
-26.11.2019 року ОСОБА_1 видала наказ №45 про встановлення працівникам коммунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міскьої ради, де у вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар -сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
-28.12.2019 року ОСОБА_1 видала наказ №49 про встановлення працівникам коммунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міскьої ради, де у вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар -сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
-28.12.2019 року ОСОБА_1 видала наказ №50 про встановлення працівникам коммунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міскьої ради, де у вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар -сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі місячного окладу.
-25.05.2020 року ОСОБА_1 видала наказ №25 про встановлення працівникам коммунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міскьої ради, де у вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар -сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
-30.06.2020 року ОСОБА_1 видала наказ №29 про встановлення працівникам коммунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міскьої ради, де у вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар -сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
-31.07.2020 року ОСОБА_1 видала наказ №33 про встановлення працівникам коммунального підприємства «Немирівводоканал» Немирівської міскьої ради, де у вказаному наказі у частині першій знаходиться слюсар -сантехнік ОСОБА_3 , який премійований в розмірі 40% місячного окладу.
Згідно листа Немирівської міської ради Немирівського району Вінницької області №02-17-0008 від 04.01.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 . Немирівську міську раду про наявність в неї реального потенційного конфлікту інтересів під час виконання своїх функціональних обов`язків в комунальному підприємстві «Немирівводоканал» не повідомляла.
За вказані адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність за ч. 1ст.ст. 172-7 КУпАП неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та ч.2 ст.ст. 172-7 КУпАП - вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно примітки до ст. 172-7 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції". Під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. і ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані:
- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
- вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до частини третьої статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали адміністративних справ в їх сукупності, суд констатує, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172 - 7 КУпАП - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та ч.2 ст. 172-7 КУпАП - вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність особи, яка притяається до адміністративної відповідальності є визнання вини та щире каяття.
Обставин, які обтяжують відповідальність судом не встановлено.
У відповідності до вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Обираючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчинених адміністративних правопорушень, конкретні обставини справи та ступінь її вини, і з урахуванням санкцій, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, у контексті з положенням ч. 2 ст. 36 КУпАП, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у відповідності до санкції ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 454 грн.
Керуючись ст. 62, 129 Конституції України, ст.ст. 7, 9, 36, 172 7, 245, 251, 253, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.3, ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватою в скоєнні правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та враховуючи ст.36 КУпАП піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету (стягувач Державна судова адміністрація України) отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Штраф має бути сплачений порушником в установу банку України (отримувач коштів: ГУК у Він.обл./м.Немирів/21081100; код отримувача (ЄДРПОУ): 37979858; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм.. подат.); номер рахунку (IBAN): UA768999980313040106000002796; код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи, Немиріський районний суд) не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня її винесення.
Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 КУпАП.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 цього Кодексу, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим.
Скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Немирівський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О.П. Царапора