
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 травня 2021 року м. Київ № 120/2762/21-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Каракашьян С.К., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1 доРади адвокатів Українипроскасування рішень,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду із позовом до Ради адвокатів України, в якому просить суд:
« Рішення №257 Про затвердження у новій редакції рішення Ради адвокатів України від 23.09.2017 №203 скасувати.
Рішення №203 Про встановлення плати за організаційно-технічне забезпечення розгляду заяв (скарг) до кваліфікаційної-дисциплінарної комісії адвокатури регіонів та Вищої кваліфікаційної-дисциплінарної комісії адвокатури від 23.09.2017 також скасувати».
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 02.04.2021 №120/2762/21-а адміністративний позов ОСОБА_1 передано на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.05.2021, адміністративний позов №120/2762/21-а передано судді Каракашьяну С.К.
Ознайомившись із позовною заявою, суд встановив її невідповідність вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.( абзац 1 частини другої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України).
Поряд з цим, частиною третьою статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності.
Судом встановлено, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.06.2020 у справі №816/2353/17 визнано протиправним та нечинним рішення Ради адвокатів України від 23 вересня 2017 року №203 «Про встановлення плати за організаційно - технічне забезпечення розгляду заяв (скарг) до кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури регіону та Вищої кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури» (зі змінами, внесеними рішеннями Ради адвокатів України від 30.03.2018 №41 та від 08.09.2018 №131) з моменту його прийняття.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Тобто, рішення в адміністративній справі №816/2353/17 набрало законної сили 09.06.2020.
Крім того, постановою Верховного Суду від 21.12.2020 у справі №816/2353/17 касаційну скаргу Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України залишено без задоволення, а постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2020 року у справі №816/2353/17- без змін.
Так, згідно з частиною другою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Дана норма кореспондується з пунктом 9 частини третьої статті 129 Конституції України.
Відтак, станом на час подання даного позову, набрало законної сили судове рішення в адміністративній справі №816/2353/17, яким визнано протиправним та нечинним рішення Ради адвокатів України від 23 вересня 2017 року №203 «Про встановлення плати за організаційно - технічне забезпечення розгляду заяв (скарг) до кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури регіону та Вищої кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури» (зі змінами, внесеними рішеннями Ради адвокатів України від 30.03.2018 №41 та від 08.09.2018 №131).
Отже, спірне рішення в судовому порядку визнано нечинним з моменту його прийняття, з врахування вказаного вбачається, що з даним позовом позивач звернувся з пропущенням встановленого шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду.
При цьому, заяви про поновлення строку звернення до суду з належними доказами поважності пропуску такого строку позивачем до позовної заяви не надано.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали, зокрема:
- заява про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва
УХВАЛИВ:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.К. Каракашьян